Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Candida es reflux dieta egy eleten at? Lehetseges ez? fórum

Candida es reflux dieta egy eleten at? Lehetseges ez? (beszélgetős fórum)


7. kikelet- (válaszként erre: 6. - Manóci11)
2013. okt. 27. 14:13
Szia! Bocsi, hogy csak most valaszolok, de nem voltam gepnel. Nekem se igazoltak, pedig mar az osszes letezo vizsgalaton tulestem,es nem csak nogyogyasznal,mas szakembernel is voltam mar, nalam ez mar 10 eve tart! Egy nagyon kedves orvos baratom mondta, miutan mas (nem nogyogyaszati) panaszom is lett es megvizsgalt, hogy ez tuti candida. O javasolta eloszor a candida dietat, es szerintem igaza van, mert eloszor eletemben nem voltam huzamosabb ideig faradt, a dieta ellenere nagyon energikus voltam, mint egy energiabomba. De valamiert ez csak 1 evig tartott-valoszinuleg mar tul keves energiat vittem be-aztan atcsapott az ellenkezojebe. En most ugy probalom, hogy minimalizalom a szenhidratokat,de teljesen nem hagyom el, es mennyisegileg is keveset eszem-mert ezt meg a reflux dieta koveteli meg- meglatjuk mi lesz. Tejet iszom, de csak a kavehoz par cseppet, meg napi 1 kis poharral a csontjaim miatt, onmagaban a calcium tablettam szerintem nem nagyon segit. Tehat en ilyen 80%-ban tartom a dietat, inkabb az alapelveket kovetem. Te, hogy szeretned? Szerintem ez lesz a jo megoldas, mert meg ezzel is fogy az ember, ha meg pontosan betartja, akkor meg kb elfogy. De ha te nem vagy refluxos es hizasra hajlamos, akkor szerintem noveld az eteladagjaid, mert ugy nem fogsz fogyni, vagy nem sokat.
6. manóci11 (válaszként erre: 1. - Kikelet-)
2013. okt. 22. 21:42
Milyen tüneteid vannak? Igazolt candidád van? Csak azért kérdezem, mert én 2 hete kezdtem a diétát, de nekem sem igazolták. Én 175 cm mellett lettem ennyi idő alatt 62 kg. 6 kg-ot fogytam 2 hét alatt!! Szerintem ez gáz!! Próbálok utána járni, hogy mi okozza a candida elszaporodását, pontosan azért amit Te is írtál. Nem akarom így leélni az életemet!! Több helyen voltam már, eddig semmit sem találtak :-( Te milyen vizsgálatokon estél már át? Én tej helyett zabitalt használok, nincs benne sem cukor, sem tartósító és egész jó! Próbáld ki esetleg.
2013. okt. 16. 19:03
Milyen vizsgalatokon voltal, miböl gondolod hogy candidad van?
2013. okt. 15. 17:34
Igazabol azert akarom ezt most nagyon atragni, mert ha most ismet elkezdem, akkor tenyleg nem fogom abbahagyni, mert piszok nehez folyton elkezdeni, csinalni 1 evig, aztan ujbol. Nem sok ertelme van. :S
3. kikelet- (válaszként erre: 2. - 103cacdfd2)
2013. okt. 15. 17:31
Igy van felkapott, sokak csak azt hiszik, hogy candidajuk van, sokaknak "csak" minimalis tunettel jelentkezik. Engem gyakorlatilag mar nem hagy elni, ettol lentebb mar csak akkor lenne, ha korhazba kellene fekudnom. Szoval sajnos muszaj. Bar az is igaz, ha nagyon legyengul az ember, akkor meg azert szaporodnak el, es nem a szenhidrattol.
2013. okt. 15. 17:25
maradnek csak a reflux-dieta mellett, a tobbit mertekkel; a candida felkapott fogalom, mint a koleszterin. A mertekletesseg es a valtozatos, izletes taplalkozas a jo kozerzet egyik alapja.
2013. okt. 15. 17:07

Ismet bocsi, hogy nincsen ekezeteim. Ez foleg azoknak szol, akik az elozo forumom mar olvastak. Nos eljott a vegleges diagnozis es kisse tanacstalan vagyok. Csinaltam en a candida es a reflux dietat is korabban mar honapokig. Ha nem is teljesen tunetmentes, de erosen javulo tendenciat mutattam, holott pl. nem melloztem a tejet. Viszont 1ev utan abbahagytam-fel evre javasolta az orvos- utana kicsit atestem a lo tulso oldalara es szenhidratfuggo lettem. Mondjuk ez elotte is megvolt. Mivel mar tudom, hogy mennyire nehez ujrakezdeni,ezuttal nem szeretnem. Az orvos szerint is, sajnos van akinek nem eleg fel ev, vagy 2 ev, van akinek egesz elete folyaman tartania kell, hogy ne legyen ujra beteg. Nalam ez mar olyan szinten van, hogy tenyleg alig vonszolom magam. Csak egy a bibi, a candida dieta alapja ugye, nincs cukor,nincs tej, semmilyen tejtermek,szenhidratok teljes megvonasa. Maradnak ugye a zoldsegek es a husok, javareszt,foleg az elejen. A reflux dieta nagyjabol hasonlo, csak ott meg a husokat is kerulni kell, mert savasitanak. Marad a koltoi kerdes: Nekem mar egesz eletemben salatan kell elnem? Kicsit lesarkitva persze. En mar nem eszem vajat, semmilyen kremes dolgot, nem hasznalok olajat. Szinte mindent izetlenul eszek, amit fozok, nem eszem krumplit, se feher kenyeret vagy tesztat, csak rozst. Most a rozst is hatterbe kell szoritani, nem ihatok tejeskavet(a cukros kaverol mar korabban sikerult lemondanom). Ezek miatt viszont egy ideje elvesztettem az etvagyam es nagyjabol nem is kivanom ezeket, az edesseget leszamitva, amit most szinten leteszek. Lehet igy elni evekig,vagy egy egesz eleten keresztul? Van itt olyan, akinek ez megy? Nekem 1 teljes evig ment, azota sincs etvagyam, es mar egy jot enni se tudok. El se tudom kepzelni mi lesz, ha most ujra elkezdem, csak most mar evekig,tudatosan,es nem fogyas celjabol csinalnam. 170 centi vagyok es 62kg. 58 kilonal hagytam abba legutobb. Ha nem hagyom abba, mar szerintem 50 se lennek, pedig igy se tippel senki 50-nel tobbnek most se. Par kilo meg lemehetne nem mondom. De valahogy 25 evesen nem tul szivderito, hogy nem ihatok meg egy pohar vorosbort a tobbiekkel az etel melle. Ezt eddig is csak evi 3-4x tettem meg, de az orvos szerint annyiszor se kellene.


Nem is tudom mit varok toletek, talan csak kivancsi vagyok, hogy oldja meg az, aki hasonlot el at. Fozni nem sok idom van sajnos, tanulok es magam tartom el, tehat altalaban hulla faradt vagyok, es maradok is, mivel sokszor ugy erzem mar nem tudom mit kellene ennem, ami energiat ad, mert egyszeruen nincs olyan, amit ehetek. Foleg, hogy most letettem az edessegeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook