Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis műtét után spontán terhesség? fórum

Endometriózis műtét után spontán terhesség? (beszélgetős fórum)


17. Panna07 (válaszként erre: 16. - Dzoe77)
2018. okt. 12. 14:53
Szia! Herbáriában, biopatikában lehet venni, netről is lehet rendelni, kenegetni lehet nyakra, kézre, elősegíti a progeszteron termelődését. [link]
16. Dzoe77 (válaszként erre: 8. - Norcuska 82)
2017. aug. 30. 20:20

Kedves Norcuska 82!

Mi az a Progesztron krém? Hol lehet olyat felíratni?Hogy használható stb.?

15. Nyikolay (válaszként erre: 13. - Macika33)
2016. febr. 29. 19:56
Szia. Roviden biztataskent leirnam az en esetemet. Tavaly aprilisba mutottek 3.foku endoval. (Laparatomia)Ketoldali petefeszek cisztak, osszenovesek. Szornyen hangzott. 6 honap gnrh kezeles volt javasolt plusz dieta. Babat szerettunk volna.Én a 4. hónap utan abbahagytam a kezelest, nem lattam értelmet es a mellekhatasok is kellemetlenek voltak.A testünk jelez ha vmi nem jo.es ez minden volt csak jo nem. Az orvosok azt mondtak csak lombikkal lehet babank. Hittem hogy én krealtam a betegseget en is fogom megszuntetni. Minden nap elkepzeltem ahogy az egeszseges sejtjeim legyozik az endot. Turelmesnek kellett lennem ami nehezen ment, de hittem. A menstruaciom 3 honapra a gnrh abbahagyasa utan allt csak vissza. Innentol szamitva a 4. hónapba tudtam meg hogy az àlom valóra vàlt. Babàt vàrok.sok sikert es kitartast kivanok!
14. kismacskák (válaszként erre: 13. - Macika33)
2013. dec. 9. 12:30
Szia, hát ha nem lenne gondom, akkor 4-6 hét múlva lehet próbálkozni, és jöhet is a baba! Nekem viszont hormonproblémáim vannak, de az endo miatt konkrétan nem kaptam semmilyen gyógyszert. Magas a prolkatinom, a tsh-m és az fsh-m. Neked néztek már hormonokat?
13. macika33 (válaszként erre: 12. - Kismacskák)
2013. dec. 9. 12:19

Szia,


Olvastam hogy endometriosisos problémád volt... Veled mit mondtak műtét után mennyivel lehet teherbe esni? mit kaptál műtét utánra?


(Engem januárba laporoznak, hogy megnézzék mi ujság odament, de remélem nem akarnak fél éves hormonkezelést utána, mert én is babát szeretnék mielőbb...)


Szia: Réka

12. kismacskák (válaszként erre: 11. - Dina 24)
2013. dec. 6. 10:24
Szia, köszönöm! Örülök, hogy Neked sikerült, most vagyok én is a műtét utáni második ciklusban, hátha....bár annyira nem reménykedek! Most voltam hormon vérvételeken,hétfőn kiderül, hogy kell-e valamit szednem.
11. dina 24 (válaszként erre: 10. - Kismacskák)
2013. dec. 3. 11:32
Sok sikert kívánok!!!! :)
10. kismacskák (válaszként erre: 7. - Dina 24)
2013. okt. 30. 09:10
Szia, jajj de jó, Gratulálok! Nagyon nagyon remélem, hogy nekem is hasonló storym lesz hamarosan:)
2013. okt. 29. 19:12
A gnrh-kat én is kaptam, utóljára iszonyat hőhullámaim voltak tőle és megelégeltem. Természetgyógyász és masszőr szerint roncsolja a májat és nem normális, hogy nincs menszesz, mert az is egy tisztulás... Sajnos 6-9 hónapig is tarthat a hatása és a petefészek állományt is csökkenti...
2013. okt. 29. 19:10

Sziasztok!

2009 óta vagyok endós, azaz voltam, mert mára minimálisra csökkent bennem, szinte nincs is. Négyszer műtöttek vele, utóljára tavaly áprilisban. Akkor hallottam először dokitól, hogy hagyjam el a vörös húst-cukrot-lisztet. Ezt kb. 80%-ban tartom be. Közben mi babát szeretnénk közel 3 éve. Túl vagyok két sikertelen lombikon. Az egyik petevezetőm átjárható, azaz tavaly áprilisban az volt. Idén elkezdtem avivázni, jártam akupunktúrára, ülőfürdőztem, szedek Dhea-t, barátcserjét és Spirulina algát, természetes dolgokat használok (tusfürdő, sampon, mosószer stb), kenem a progeszteron krémet 3 hónapja és járok shiatsu masszázsra. Hónapról hónapra jobb a közérzetem, kiegyensúlyozottabb vagyok és ovu tesztezek is 2 hónapja. Van peteérésem szerencsére. Szóval szerintem legyőzhető ez a rohadék endo!!

2013. okt. 29. 18:45

Sziasztok!

nekem is 4.stádiúmban lévő endometriózis miatt volt laparoszkópiás műtétem!nekem is sikerült 2 hónap elteltével teherbe esnem :)) Most járok a 23.hétben :) nagyon boldogok vagyunk,mert 1 baba és Fiú lesz :) Zsombornak hívjuk :) Gratulálok neked Kismanka :)Nekem nem kellett semmi sem szednem,minden eredményem jó :)

6. kismacskák (válaszként erre: 4. - KisManka)
2013. okt. 16. 12:47
De az bíztató, hogy a lapar után 2 hónappal már összejött neked, szóval bízok benne most én is nagyon, hogy köv.-re már nem fog megjönni:)
5. kismacskák (válaszként erre: 4. - KisManka)
2013. okt. 16. 12:45
ja értem, most műtötték le a csomókat + babát akarok, szóval ez nálam akkor nem játszik semmiképp. Endodokival már felvettem a kapcsolatot nem mondott semmit, csak elküldött 3.napi meg 19-21-23.napi vérvételre.
2013. okt. 16. 12:31

A gnrh leállítja a hormonműködést, így nem mensizel és elszáradnak a csomók. Nem tudom, hogy milyen stádiumban volt, mert az előző orvosom semmit nem írt a záróba én meg nem kérdeztem, mert örültem, hogy megszabadulok tőle.

Mindenképpen olyan dokival beszélj, aki napi szinten benne van. Én Szegeden tudok egyet ajánlani.

3. kismacskák (válaszként erre: 2. - KisManka)
2013. okt. 16. 08:50
A GNRH azt miért kaptad? Az mire jó? Hanyadik fázisú endod volt? Nekem 2., de nem kaptam semmit. Azt mondták próbálkozzak spontán, illetve keressek fel egy endodokit. De a neten egyre több olyat olvasok, hogy a műtét után nem feltétlen jön a baba:(
2013. okt. 15. 19:00
van itt egy fórum, ahol sorstársak vannak. Az én történetem: lapar+6 hónap GNRH + újabb lapar, ami után 2 hónappal terhes voltam. De tudnod kell, hogy ez mindenkinél más lehet. Én szorítok neked, mert tudom, hogy milyen ez...
2013. okt. 15. 16:41
Sziasztok! Olyanok tapasztalatait várnám, akik túlestek laparoszkópiás műtéten endometriózis miatt. Érdekelne, hogy után kaptak-e hormonkezelést, vagy bármijen jótanácsot, hogy sikerüljön a baba? Van akinek utána spontán összejött a baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook