Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül a második terhességben fórum

Egyedül a második terhességben (beszélgetős fórum)


1 2
41. Ede71 (válaszként erre: 38. - Zsombibombi)
2013. okt. 20. 20:48

nem értem miért kell az apuka hozzáállásával foglalkozni, bemész a bíróságra, a gyámügyre és elindítod a pert, azok majd eljárnak helyetted, neked nem kell az apuka után futni, sőt mint írtam az állam is megelőlegezi a gyerektartást és aztán az apuka majd futhat a pénze utan, mert adó módjára az állam be is fogja hajtani.

szerintem a kicsikkel foglalkozz inkább, azokban legyen meg az örömöd, ha ez az "apa" nem akarja látni őket, legalább fizesse a dolgokat.

lehet hogy ő meg pont azon van hogy téged bosszantson, inkább próbáld megrázni magad és ne foglalkozzál vele, két kicsivel így is lesz elég dolgod.

2013. okt. 20. 10:10
Eljutottam arra a pontra h apukan tul vagyok mivel ezt a helyzetet megvaltoztatni ugysem tudom! Az hogy idegeskedek rajta o meg nevet maagaban avval csak tonkreteszem magam!
39. 7a3a05277b (válaszként erre: 38. - Zsombibombi)
2013. okt. 19. 10:52

Nem fogja. A gyerekednek viszont hiányozni fog az a pénz, ha más nem, ahogy telik az idő, mert nagyon sok pénz egy gyerek...


(Semmi közöm hozzá, de nem értem: hogy derülhet ki utólag, hogy emberi nulla az, akivel kapcsolatot tartasz fent?)

38. zsombibombi (válaszként erre: 37. - Ede71)
2013. okt. 19. 09:26

Igazad van evvel nem is vitatkozom... De "apuka" hozzáállása több mint elkeserítő én pedig nem fogok vele egy életen át harcolni! Az

élet vissza fogja ezt neki adni h nem akarja a lányát...

37. Ede71
2013. okt. 18. 21:37

nem értem azt hozzáállást, hogy nem éri meg harcolni a 20eFt-ért, ha anyagilag nincs rászorulva a pénzre, akkor akár bébiszittert is fogadhat, ebből nem kell félni, hogy valaki egyedül neveli a gyerekét.

lehet hogy most úgy gondolod, hogy nincs értelme a 20eFt-ért harcolni, de az élet nem áll meg, a gyerek növekszik, kerülhet az ember olyan szituba hogy nincs munkája stb. akkor is kell a gyereknek enni adni, ruházni, nem is beszélve az oktatási intézmények pénznyelő mivoltáról.

36. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Zsombibombi)
2013. okt. 18. 18:22
:D Azééé legközelebb valami kis elővigyázatosság nem ártana...
35. zsombibombi (válaszként erre: 34. - Gribedli***)
2013. okt. 18. 18:09
Jajj el sem hiszed mekkora loketet adott a hozzaszolasod :) Az apasag kerdesben pontosan igy gondolom nem biztos h megeri a cirkuszt...
34. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Zsombibombi)
2013. okt. 18. 13:08

ÉS nem "csak" anyagi dolgoban gondolkodok... Hanem hogy egyedül lenni velük napi szinten egyedül csinálni végig mindent...


Szerintem vannak kapcsolatok, ahol egyébként is mindent az anya csinál, és az apa csak anyagilag járul hozzá, a többi kimerül munkaidőn kívüli díványon döglésben, de belepofázni okoskákat a gyerek nevelésébe nagyon tudnak így is. Nézd a jó oldalát, hogy végülis mindenben egyedül dönthetsz ami a gyerekeket illeti, a fáradtság részét pedig már eddig is csináltad, végülis másfél éve az elsőt is apa nélkül neveled. Azért olyan sokkal de sokkal több dolog nem lesz kettővel sem, legalábbis hozzá tud szokni a nő fokozatosan. Ha nem így lenne, senki nem vállalna több gyereket mint egy, de fokozatosan meg észre sem veszed, hogy a régi heti 4 adag mosásból az évek során mondjuk lett heti 10 adag, ilyesmikre gondolok a gyakorlatban, vagy, hogy el kell menni kettőért az oviba, 1 helyett:)


Ahogy bowie is írta, a gyerektartás csak apasági után jár és nem biztos, hogy megéri a cirkuszt...

33. bowie (válaszként erre: 32. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 18. 11:29
Nem mindegy már? 23 hetesen derült ki a terhesség..választási lehetősége sincs..nem vár semmit az apától, nem akar perre menni 20 ezer ft-ért..akkor mér nem mindegy, hogy ki mennyire felelőtlen ez ügyben?:)
32. 2dcbbf1f9f (válaszként erre: 31. - Zsombibombi)
2013. okt. 17. 22:42

Én értem.

Olvasgatom itt a fórumot mióta megnyitottad.


Egy dolgot megkérdezhetek? Hogyan védekeztetek? Melyik az a védekezési mód, ami mellett becsúszott a nem tervezett baba?

31. zsombibombi (válaszként erre: 29. - 569a7df0cf)
2013. okt. 17. 21:34
Ne haragudj nem ertem ezt a hozzaszolast... Ha barmi problemad tamad egyszeru megoldas ne olvasd...
2013. okt. 17. 09:19
A szüléskor, ha nem lesz apasági nyilatkozatod a Te nevedre anyakönyvezik a kislányod, majd fogsz kapni a gyámügytől egy levelet amiben nyilatkoznod kell az apasággal kapcsolatban, itt nyugodtan mondhatod, hogy ezt később fogod megtenni, erre a gyermek 3 éves koráig van lehetőséged. Lehetőség van fiktív apa megnevezesére. Az apa ellen lehet apasági pert indítani, ez hossú folyamat,DNS vizsgálat is a része. Miután tisztázva van az apaság gyerektartás csak ezután következhet. Önkormányzatnál rendszeres gyermekvédelmi támogatást lehet igényelni, ez erzsébet utalványban adják, rendkívüli gyermekvédelmi támogatás ezt egy évben 2x és pénzbeli ill. lakásfenntartási támogatás. Ezek mind jövedelemhez vannak kötve. A TGYS-hez 4x kell megjelenni a terhesgondozáson, hogy az egyszeri anyaságira jogosult legyél.
2013. okt. 17. 01:00
Ja, felelotlen ferfi.... Mert anyuka aztan igazan felelossegteljesen el szexualis eletet!
28. bowie (válaszként erre: 26. - Zsombibombi)
2013. okt. 16. 21:49
Hát, nekem nincs segítségem. Vagyis párom van, persze, rengeteget dolgozik, de, amikor itthon van, akkor átveszi tőlem a kicsi körüli dolgokat, teendőket, ha nem lenne..huhh..hát nem egyszerű...a nagyobb születésekor még voltak nagyszülők, akkor nem is gondoltam, hogy milyen nagy segítség az..nem lesz könnyű..egy jól tartható rendszert próbálj bevezetni..talán úgy könnyebb lesz valamivel. Sok erőt kívánok neked.
27. Ede71 (válaszként erre: 26. - Zsombibombi)
2013. okt. 16. 21:42
az apaságit mindenképpen harcold ki, olyan nincs hogy valaki nem vállalja a gyerekét, hivatalból fogják elindítani. nem tudom hol laksz, de a gyáműgy vagy a védőnő esetleg tud segíteni. a gyerektartással kapcsolatban érdemes lemenni a bíróságra és bejelenteni hogy nem fizeti a gyerektartást, a bíróság ki fogja nyomozni mi az igazság, sőt lehet kérni hogy az állam előlegezze meg a gyerektartást neked, így az állam fizeti a gyerektartást, amit aztán majd rajta behajtanak. igenis utána kell járni a dolgoknak, nem szabad hagyni, hogy elvesszenek ezek a dolgok ha már járnak, főleg egyedül két gyerekkel nem egy leányálom, kitartás :)
2013. okt. 16. 13:38

"szeretem" a technika ördögét... MEgírtam ide kb mindent erre a ment gombnál dob a gép...

Csapó 2:

Zsombor 3,5 éves lesz. A 3. év betöltése előtt visszamentem dolgozni. Az apukája ott mint egy mesefigura hol fizet hol nem.. Külfödön dolgozik kb meg sem érezni a dolgok anyagi terhét de mivel nem magyarországi a munkáltató így egyenlőre tehetetlen vagyok letiltatás ügyében. Mikor szétmentünk gyámügyi végzés lett a gyerektartásról, amit ő semmisnek tekint mondván nincs itthon... Nos Zsombor eddig is megkapott mindent amire szüksége volt a kicsi is megfogja kapni! Az ő apukája más viszont ő elismerni sem hajlandó a babát. Zsombornál volt a születés előtt apasági nyilatkozat itt ilyenre nem számíthatok ahogy másra sem... JElenleg mérlegelek... Nem biztos h azt a 20ezer forintot megéri egy hatalmas cirkusz és hogy muszájból legyen jelen a lánya életében. Ezen tipródok még..

És rengeteg bennem a félelem vajon hogyan fogok boldogulni egyedül két gyerekkel. Olvasom a naplókat sokan kapcsolatban is azt írják mennyire nem egyszerű... ÉS nem "csak" anyagi dolgoban gondolkodok... Hanem hogy egyedül lenni velük napi szinten egyedül csinálni végig mindent...

2013. okt. 15. 17:14

Gondolom, tudod, hogy mikor tortent az a bizonyos baleset...

a megszuletesekor ugyis meg kell nevezni az apa szemelet;

utana megindul az apasag megallapitasa,

a kiskoru csaladi jogallasanak rendezese hivatalbol;

addig a te csaladi nevedet fogja viselni;

24. bowie
2013. okt. 15. 16:17
A kisbaba nem fogja automatikusan megkapni az édesapja vezetéknevét. Ahhoz kell tennie egy apasági nyilatkozatot (önkormányzatnál). Ha nem tesz, akkor tartást sem tud kérni csak bemondásra, hisz nem lesz bizonyított az apa személye.
2013. okt. 15. 16:09

Az szuper, hogy dolgoztál, dolgozol most is, vagy táppénzen vagy?

Hű akkor elhiszem, hogy meglepődtél a dokinál.

Én is úgy tudom, hogy van valami törvény a gyerektartásra, de ebben én nem vagyok jártas. De így akár 20-20 ezer forinttal is több lenne a bevételed, azért +40 ezer nem kevés havonta a két gyerkőccel.

2013. okt. 15. 16:04

Szia!


Először is sajnálom, hogy ilyen felelőtlen férfiakkal hozott össze a sors!

Hogy nem vetted észre a babát? Nekem ez annyira rejtély.....


Nagyon kevés infót adtál meg magatokról!


Ha a kisfiad előtt dolgoztál akkor, jár majd a TGYÁS, GYED, most elmehetsz táppénzre. Ha nem akkor, mindenféleképpen, lesz szükséged segítségre a családtól, nagyszülőktől!

Gyerektartást is kaphatsz, de nem tudom az hogy megy! A kisfiadra kapod?



2 gyermeket nevelő egyedülálló esetén 14.800,- forint/hó/gyermek

Egyszeri anyasági, ha megvan a 4 db igazolt pecsét a nőgyógyásztól: 64.125,-

GYES


Helyi önkormányzatok által adható születési támogatás


Több önkormányzat ad születési támogatást a baba születésekor. Ennek mértékét, és a feltételeit az önkormányzat rendeletben határozza meg. Érdemes utánajárni, hiszen ez a juttatás több tízezer forintot is jelenthet a családnak. Néhány településen, kerületben a folyósítás feltétele, hogy az egyik szülő a baba születését megelőzően legalább 1 éven keresztül bejelentett lakhellyel rendelkezzen ott, de vannak olyan helyek is, ahol a támogatást jövedelmi, vagyoni helyzethez kötik.


Szerintem menj be a helyi önkormányzathoz és kérdezz rá mikre vagy jogosult, mert szerintem kapnál támogatást, talán még ovodáztatási támogatás és gyermekvédelmi is járhat!


Sok sikert!

2013. okt. 15. 16:00
A gyerektartás nem kívánságműsor. Letiltják a jövedelméből.
2013. okt. 15. 15:59

Hasonló cipőben vagyok. Mi 8,5 évet voltunk együtt a férjemmel, tavaly nyáron volt az esküvőnk, most márciusban lett pozitív a teszt, amire majd egy évet vártunk, és 2 hónapja, augusztusban lelépett. Becsajozott és kilépett az életünkből és nem is akar visszajönni. Ennyi volt. Szerencsére a szüleimre számíthatok, de hát mégsem ugyanaz a kettő. :( Ugyhogy átérzem a helyzetedet. :( Az egyszeri anyaságira, családira, gyesre számíthatok, remélem gyerektartást fog fizetni. Az önkormányzatnál még nem érdeklődtem.

November 26-ra vagyok kiírva, a szüléssel járó költségeket hajlandó fizetni, ennyit tudok.

Kitartás zsombibombi!

19. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 15. - Zsombibombi)
2013. okt. 15. 15:54
Ez jó, így kapsz tgyás-t is, plusz gyedet, és kérhetsz emelt családit, mert egyedül neveled a gyermeke(i)det!
18. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. okt. 15. 15:53
Nekem is ez jutott az eszembe!
17. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 13. - Zsombibombi)
2013. okt. 15. 15:53

struccpolitika, ez a legegyszerűbb! Én nem tudom hagynám e ezt! Piszok nehéz lesz egyedül, és ami jár az jár, akármilyen kevés is lenne.

Tényleg nem akarok a pénztárcádban vájkálni, meg semmi közöm hozzá...

A gyerekeknek ugyanaz az apukájuk, vagy két különböző férfi?

A kisfiad édesapja támogat? vagy őt is egyedül neveled? Dolgoztál a mostani terhességed előtt?

16. szafaripók (válaszként erre: 13. - Zsombibombi)
2013. okt. 15. 15:50
A gyerektartás azért nem csupán akarat kérdése!!!
15. zsombibombi (válaszként erre: 9. - Csutkamano)
2013. okt. 15. 15:50
már előbb visszamentem dolgozni és előtte a gyes/gyed alatt is munkaviszonyban voltam... épp érdeklődtem és a biztosítási időszakom szerencsére megvan
14. zsombibombi (válaszként erre: 3. - 103cacdfd2)
2013. okt. 15. 15:48
pontosan... mindenféle tünet és növés nélkül zajlott... most is csak azért mentem orvoshoz mert keményebb volta a pocakom és mintha vmi mozogna... menstruáltam.. álmomban nem hittem...
13. zsombibombi (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. okt. 15. 15:47
gyerektartás... ugyan eszembe sem jut.. tudomást sem akar venni a dologról én pedig úgy gondolom később sem számíthatok rá...
12. csutkamano (válaszként erre: 11. - Katie_rose)
2013. okt. 15. 15:43
Igen, köszi a kiegészítést.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook