Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Shea vaj: mi a különbség a tömbös és a tégelyes kiszerelés között? fórum

Shea vaj: mi a különbség a tömbös és a tégelyes kiszerelés között? (tudásbázis kérdés)


18. málnabogyó (válaszként erre: 17. - Babeck)
2013. okt. 16. 20:00

:)

Köszi, kedves vagy! Kérlek küld el, hogy honnan. Én is sokat molyolok utánuk, de minél többet keresgélek, annál több kérdés merül fel bennem. Még nagyon sok tanulni valóm van a témában :)

17. Babeck (válaszként erre: 8. - Málnabogyó)
2013. okt. 16. 19:55

Ahogy írták előttem, visszakeményedik ha nem adsz hozzá olajat.

Én mandulaolajat szoktam hozzáadni, vagy sárgabarackmag-olajat, pár méhviasz pasztillát és b5 provitamint.


Ha vizes cuccot nem teszel hozzá, akkor nem kell tartósítószer, és így krém lesz, ahogy kiveszed a tégelyből, szuperül lehet kenni :)


Ha gondolod szívesen elküldöm privátban, hogy honnan szoktam recepteket lesni :)

16. Annie1130 (válaszként erre: 7. - Málnabogyó)
2013. okt. 16. 19:10

Én külföldön élek, itt 14 euróba kerül egy kg finomítatlan, bio shea vaj. Az kb. 4200 Ft.


A többiek elmondták már előttem a lényeget. Habosítani, olajjal, illóolajokkal lehet kikavarni. Én mindenhogy szeretem. Tetőtől-talpig. Borotválkozáshoz is kiváló borotvazselé vagy hab helyett.

15. Lilibeth59 (válaszként erre: 14. - Málnabogyó)
2013. okt. 16. 18:28

Nagyon jó a kókuszolaj a sheavajhoz. Lágy krémet kapsz, könnyebben felszívódót, mintha csak sheát használnál.

A kókuszolaj a hajat is kitünően ápolja, hajmosás előtt amennyi időd van - egy-két óra, vagy csak fél/negyed óra -, érdemes kevés kókuszolajjal a fejbőrt/hajat bemasszírozni, folpackkal betekerni, majd még egy meleg törölközővel is, hogy melegen tartsd, aztán hajat mosni méregmentes samponnal. Hidd el, megéri!

14. málnabogyó (válaszként erre: 13. - Lilibeth59)
2013. okt. 16. 17:03
Köszi a tippeket. Kókuszolajat is rendeltem, úgyhogy valószínűleg elsőre azzal próbálkozok.
13. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - Málnabogyó)
2013. okt. 16. 14:16

Habosítani botmixerrel tudod, ha előtte meleg helyen tartod a sheát. Viszont, ha nem keversz hozzá valamilyen olajat/olajokat, akkor vissza fog keményedni (tapasztalat).

A jojoba, az argán, avokádó, kókusz, szőlőmag olaj stb. mind keverhető hozzá, de virágvíz is, de ha vizet is teszel bele, akkor már kell emulgeálni, mert a vaj/olaj a víztől szétválik emulgeálás nélkül.

Érdemes próbálkozni, mert a shea magában nehezen kenhető és sokáig "zsíros" tapintású marad a bőr.

12. málnabogyó (válaszként erre: 11. - Lilibeth59)
2013. okt. 15. 10:00

:) Köszönöm!!! És olcsóbb is :)

Köszi mindenkinek a segítséget!

2013. okt. 15. 09:57
A tömb hőkezeletlen, a tégelyes hőkezelt, olvasztani kell ahhoz, hogy bele tudják önteni a tégelybe. Én a tömböt ajánlom, az biztos, hogy finomítatlan, nincs semmi adalék hozzáadva.
10. Asinel 75 (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2013. okt. 14. 23:10
Egyetértek :-)
2013. okt. 14. 22:59
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
8. málnabogyó (válaszként erre: 6. - Babeck)
2013. okt. 14. 22:59
A tömb az milyen állagú? Magában is tudom krémesíteni, pl botmixerrel? Mármint, hogy nem adok hozzá más olajat.
7. málnabogyó (válaszként erre: 4. - Babeck)
2013. okt. 14. 22:57
Ott is néztem, de nincsen nagy kiszerelésük. Vagy csak nem találtam. Sokallom az 12000Ft-ot is, ha valahol 5200 Ft-ért is meg lehet venni az 1kg/litert. (Tudom, van közte különbség, de nem ekkora)
2013. okt. 14. 22:51
Egyébként én azért vettem tömböt, mert az tutira finomítatlan, én keverek hozzá olajokat, egyebeket, hogy "krém" legyen belőle.
2013. okt. 14. 22:48
Én a jomtomnál vettem, 100 gramm és asszem 1300 volt. Jó minőség, finom az illata.
2013. okt. 14. 22:48

Én a cosmiotól (-ból :)) vettem, szerintem nem volt drága és kiváló minőség!


A manna cuccoknál a csomagolást fizeted ki (tapasztalatom szerint).

3. málnabogyó (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2013. okt. 14. 22:47
Most néztem, de én csak 100ml-is kiszerelést látok náluk, ami igen húzós. 23000 Ft/l Máshol a negyede se. Ekkora minőségbeli különbségek vannak? Vagy csak a kiszerelés végett? Én megvenném a literest, az is el fog fogyni, és jobban megéri. De itt nem találok.
2013. okt. 14. 22:41
Rendelj a mannától.Sokkal olcsóbb és garantálom,jó minőséget kapsz!
2013. okt. 14. 22:36
Árba igen nagy. Szeretnék rendelni shea vajat, de tanácstalan vagyok. Az biztos, hogy finomítatlant! De, sokan írják, hogy nem mindegy a minőség. Rettentő nagy árkülönbségek vannak. Van tégelyes (teszvesz) 1000ml-is 5200Ft-ért (MMGold), van tömb kicsit olcsóbban, de a legtöbbek által ajánlott oldalakon a tégelyes dupla annyiba kerül, mint pl ez a MMGold. Ha finomítatlan és 100%-ban természetes, az elvileg jó minőség? Vagy még ezen belül is számít a márka is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook