Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Róbert Károly Magánklinika lombikosaival beszélgetnék fórum

Róbert Károly Magánklinika lombikosaival beszélgetnék (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
3417. Medlin (válaszként erre: 3413. - Mancs75)
2018. dec. 17. 23:01

Szia Mancs,


Nálunk is a párom sperma eredményei miatt volt szükség lombikra. Nagyon kevés a katona. A vizsgálatok alapján nem derült ki az ok, az orvos érési gondokra gyanakszik.

Nálunk nem kellett biopszia, mivel igaz kevés a katona, de az állandó.

Esetleg ami orvosolható ilyenkor ha jól tudom, az a here visszér vagy elzáródás. Genetikai vagy ismeretlen eredetű meddőségen nem igazán lehet segíteni.


Hycosy nekem is volt, ott ki is derült, h méhpolipom van, amit utána méhtükrözéssel eltávolítottak.


Nálunk immunológiai összeférhetetlenség is kiderült és ennek orvosolásával sikerült a 4. beültetés.


Medlin.

3416. felícia17 (válaszként erre: 3413. - Mancs75)
2018. dec. 17. 20:39

Szia!

Páromnak azt mondták valami magzatkori károsodás vagy fejlődési rendellenesség okozta, szóval ez sajnos nem javítható 😕 Lehet genetikai háttere amit ugye szintén nem lehet orvosolni, de van llyan is hogy termelődik rendesen csak az ondó vezeték hiányzik így nem jut ki. Szokták még mondani hogy a gyerekkori mumpsz betegség is okozhat ilyet. Nem tudom nalatok miket vizsgáltak ezzel kapcsolatban.


Átjárhatóságit itt a Robiban így is csináltak, azt mondta a doki hogy ezzel kiszűrhető hogy nkncs-e a méhben olyan probléma, pl. polip vagy ilyesmi ami a megtapadást gátolja. Szóval arra készülj hogy itt ezt mindenképp megcsinálják akkor is ha férfi probléma miatt csak lombkk jöhet szóba (legalábbis 2 éve még így volt). De itt nem a röntgenes van hanem az ultrahangos, gyorsan megvan es nekem abszolút nem fájt.

3415. Meli76 (válaszként erre: 3410. - Mancs75)
2018. dec. 17. 16:58
Szia Mancs! Én a Fülöp dokihoz járok, csak róla tudok infót adni. A Synlabos eredményeket fogadják el, mert azt mondják, máshol összekeverhetik őket. Legalábbis nekünk ezt mondták. Mi is vittünk mindent, nálam pluszban -pedig lapatom volt -Hycosyt, a páromnál spermavizsgálatot kértek (ami szintén 1 hónapon belüli volt). Nekem endokrinológusi ok, a páromnak androlóusi engedély és javaslat kellett az induláshoz. De lehet, hogy minden orvos másképpen csinálja.
3414. Mancs75 (válaszként erre: 3412. - Felícia17)
2018. dec. 17. 15:29
Minden egy éven belüli, 1-3 hónaposak az eredmények. :-)
3413. Mancs75 (válaszként erre: 3411. - Felícia17)
2018. dec. 17. 15:29
Szia, köszönöm a választ, igen, visszaolvasva láttam hogy nálatok is ez a gond...Persze, egy belefér és gondolom arra sem hónapokat kell várni. Ezzel nincs bajom, csak a felesleges köröket szeretném elkerülni, és gondolom, államiban a finanszírozás miatt is húzzák az időt. Remélem, nem probléma ha megkérdezem, de ha nem akarsz, nyugodtan hagyd válasz nélkül a kérdést, szóval nálatok volt valami tipp hogy mi okozhatta? Érdemes lehet reménykedni hogy azért hátha? Bár gondolom, komolyabb ok lehet, ha egyetlen sperma sincs...Én nagyon meglepődtem, amikor nálunk kiderült, el se tudtam képzelni hogy ilyen létezik, ráadásul a nőgyógyászom hiába mondta, hogy az esetek jó részében a férfinál van a gond, én mégis azt gondoltam, hogy biztos nálam lesz a probléma...Aztán lehet, hogy nálam is van, ki tudja, pl. azt sose nézték hogy átjárhatóak-e a petevezetékeim, de gondolom, most már mindegy is. De olyan fórumos hozzászólást olvastam, hogy államiban ebben az esetben is kérték valakinél. Jó, mondjuk a Hycosy-t vállalnám, de a HSG-t nem igazán.
3412. felícia17 (válaszként erre: 3410. - Mancs75)
2018. dec. 17. 15:11
Ja igen, mikor első konzultacióra időpontot kérsz akkor mondhatod hogy melyik dokihoz akarsz menni. Szerintem 1 éven belüli eredményeket elfogadnak máshonnan is, ami régebbi, azt ujra kell csináltatni, de igy is biztos gyorsabban megy mint államiban.
3411. felícia17 (válaszként erre: 3410. - Mancs75)
2018. dec. 17. 15:07
Szia! Mi is azoospermiával, két sikertelen állami lombik után mentünk a Róbertbe. Egy mintaadást kértek így is mert valami fertőző betegségeket vagy mit is néznek ilyenkor, azt nem lehetett "megúszni". De azért mégse 3 kellett...
3410. Mancs75
2018. dec. 17. 14:01
Kedves Mindenki! Egy kis segítséget, információt szeretnék tőletek kérni. Mi a héten megyünk az egyik állami meddőségi centrumba, első konzultációra. Viszont az ottani fórumot olvasva egyre többször gondolok arra, hogy lehet, hogy mégis magán intézménybe kellene mennünk, mert az államiban eléggé időhúzás folyik...pl. olyan esetben, amikor bizonyítottan nincs sperma, az előzetes külsős leletek ellenére három (!) saját spermavizsgálatot kérnek, így csak ez önmagában hónapokkal megnöveli az eljárás hosszát. Namost mi pont ebben a helyzetben vagyunk, bár endokrinológuahoz is a héten megyünk és bízunk a csodában, hátha a férjemnél megtalálják az okot, mert a frissiben megérkezett genetikai vizsgálatok, már amennyire mi értelmezni tudjuk, nem mutatnak genetikai eltérést. De ha mégis maradna ez az állapot, szerintetek a Róbertben is ragaszkodnának a 3 vizsgálathoz? (Én ezt az intézményt néztem ki, persze nyilván vegyesek a vélemények, de összességében szimpatikus, ráadásul nekünk elég közel is lenne és mivel nincs autónk, így a megközelíthetőség is fontos.) Illetve itt mennyit kell várni pl. a következő konzultációra vagy megbeszélésre? Tudom, attól is függenek a dolgok, kit milyen vizsgálatra küldenek el, én már eddig is megcsináltattam trombofíliai, immunológia vizsgálatokat, AMH-t nézettem stb. szóval nem teljesen a nulláról kezdenénk. (Ráadásul az államiban lombikozók fórumaiban az is rendre előkerül, hogy ott csak legyintgetnek ezekre az eredményekre...) Szóval én a magán nagy előnyét a gyorsaságban látnám, meg talán nyitottabbak a komplex megoldásokra. Azt nem várom, hogy körülugráljanak a pénzemért, bár teljesen bunkók azért ne legyenek. :-) Én nem akarok lelkizni, csak tenni a dolgomat és hatékonyan haladni, szóval nagyon hálás lennék, ha leírnátok a tapasztalataitokat. Valamint azt is kérdezném, hogy amikor jelentkezem, akkor megjelölhetem, hogy melyik orvoshoz mennék szívesen vagy ez nem kívánságműsor? Mondjuk nekem a Nyéky Boldizsár kép alapján szimpatikusnak tűnik, Tekse István kevésbé, de lehet hogy tök jó fej csak a képről nem ez jön át...szóval persze, nem barátkozni akarok én ott, de örülnék, ha esetleg az orvosokról is írnátok valamit, ki milyen. :-) Ha jól olvastam a hozzászólásaitok, Skriba Eszter már nem nagyon van ott, Fülöp Istvánért meg gondolom, megy a harc, mint vezető szaktekintélyért, szóval vele eleve nem számoltam...Köszönök előre is minden véleményt!
3409. Fannikutya (válaszként erre: 3408. - Felícia17)
2018. dec. 13. 22:10
Nekem is ő javasoltam a vizsgálatot de azért lepett meg engem is mert úgy tudom az vetélések esetén érdekes de soha nem jutottam el odáig.Mondjuk csak telefonon beszéltünk lehet nem emlékezett hogy a sima NK-m meg jó lett.Nem tudom.Most ezert értetlenkem picit.Meg már közben kigondoltam hogy elmegyek a csehekhez.Az embrio vizsgàlat miatt.Itthon már nem akartam több kivizsgálásta menni.
3408. felícia17 (válaszként erre: 3405. - Fannikutya)
2018. dec. 13. 22:00

Ok, majd jelentkezz ha kell 🙂 közben a hozzászólást törölték mert nem szabadna itt gyógyszert felkínálni...🙄


Nekünk erre az összeférhetetlenségire azt mondta Skriba hogy nem érdemes megcsináltatni mivel drága, és az csak akkof lehet gond ha a megtapadás megtörténik de elmegy pár hetesen a baba. Nálunk meg ugye pozitív tesut se volt. Igaz én az NK miatt amúgy is kaptam lipidet.

3407. Fannikutya (válaszként erre: 3406. - Medlin)
2018. dec. 13. 21:55
Szia Medlin!Nem tudom pontosan.Nem értem mi kellene még mert sima NK volt.Az Synlabban.Azt mondja erre nekem is meg a férjemnek is menni kell.Az NK rendben volt meg az 5 gén meg cöli valami.😀De az ugye nekem volt most meg hogy menjünk mindketten.De 2 hónap a várólista meg egy hónap az eredmény.Nem tudom ennek mennyi értelme van.Csak ezért tanácstalankodok.
3406. Medlin (válaszként erre: 3405. - Fannikutya)
2018. dec. 13. 21:50

Szia Fanni,


HABABRA küldött doktornő vagy csak NK és T1/T2 citokinek vizsgálatra?


Nekem volt Habab, abban egyébként benne van az NK és T1T2 citokinek is.

3405. Fannikutya (válaszként erre: 3405. - Felícia17)
2018. dec. 13. 21:19

Szia Felicia!A mostanában túlzás lenne.Majd február körül lesz.Addig lehet hogy valakinek nagyobb szüksége lesz rá.Ha esetleg még megmarad akkor viszem.😊Szívesen és bort is adok cserébe.

Most eléggé gondban vagyok mert a doktornő a 3 sikertelen kör utàn a G1-ben szeretné ha elmennék valami immun vagy összeférhetetlenségi vizsgálatra vagy mi.De már eléggé fáradt vagyok a vizsgàlatok miatt.NK ölősejtem jó lett.Nem tudom még mit néznek ott plusszban.Tinmit tudtok erről.Ez mennyire gyakori vagy ti tudtok valamit erről a vizsgálatról?

3404. Liza78 (válaszként erre: 3402. - Felícia17)
2018. dec. 1. 20:36
Szia Felícia! Én is így jártam, most a stimu után 6 napot késett.Pedig sosem szokott.
3403. Medlin (válaszként erre: 3402. - Felícia17)
2018. dec. 1. 09:51

Szia Felícia,


Nekem is volt így stimu utáni hónapban, én már azt hittem csoda történt.

2018. dec. 1. 09:06
Sziasztok! Ha a sikertelen lombik utáni hónapban 1 hetes késéssel jött meg, az lehet még a hormonok utóhatása?
3401. Fannikutya (válaszként erre: 3390. - Macska27)
2018. nov. 30. 06:36

Szia Macska!Nagyon sajnálom.😔Nem is férfi az ilyen.

Lehet hogy te nem szeretnéd ezt az utat járni de ker barátnőm is végül egyedül vágtak bele.És mindkettő csodálatos anyuka lett.És közben lett apuka is.Nyilván így a gyereknek nem vér szerinti és persze nehéz döntés ez.Ugyanakkor ők nagyon szerettek volna babát és az idő is szorította őket.Nincs lehetetlen!😊Nyilván nem könnyű döntés.

3400. Liza78 (válaszként erre: 3388. - Macska27)
2018. nov. 29. 18:33
Drága Macska! Szívből sajnálom ami veled történt, nyomdafestéket nem tűr amit gondolok az ilyen férfiról.
3399. Medlin (válaszként erre: 3396. - Bogica33)
2018. nov. 29. 18:06
Ez a megalázás dolog nekem új. Engem itt soha nem aláztak meg. Se Vass doki, se Skriba nem ígért soha biztosat, de nem is húztak le.
3398. felícia17 (válaszként erre: 3392. - Bogica33)
2018. nov. 29. 16:07
Hú, hát ilyenek után mondjuk én is váltanék...
3397. Bogica33 (válaszként erre: 3394. - Napocska17)
2018. nov. 29. 14:18
Köszi😊
3396. Bogica33 (válaszként erre: 3395. - Medlin)
2018. nov. 29. 14:17

Az én történetem sem rövid! 😊

2 méhen kívüli terhességem volt az elsőnél elvesztettem a bal oldali petevezetőmet,de a jobb oldali átjárható volt így próbálkoztunk gőzerővel hátha...-megy ez nekem csak sajnos rossz helyen tapadt meg a pinduri-

5 év után volt az első mk. terhesség. Majd tavaly volt a második itt Németo.-ban próbáltak a petevezetőt megmenteni ,de sajna egy múltheti átjárhatósági vizsgálaton jött a hideg zuhany ,teljesen el van záródva..

Az orvos szerint semmi pánik hisz a szervezetem jól reagál a terhességre ,mert létre jöttek így jók az esélyeink ! Sok vizsgálatieredményem van ,vannak eltérések,de minden esély megvan ,hogy babánk legyen . Ami aggaszt az az orvosok hozzá állása,rengeteget csalódtam ,megalázás a szokásos...nagyon fontos,hogy bízni tudjak az orvosomban ...mont mindenkinek ...és természetesen tisztában vagyok vele,hogy aki másnak jó ,lehet ,hogy nekem nem ... csak puhatolózom😉

3395. Medlin (válaszként erre: 3393. - Bogica33)
2018. nov. 29. 13:42

Kicsit hosszú a történet, megpróbálom röviden.


Első lombikot ( párom sperma eredménye miatt) dr Vass Zoltán csinálta még a Robiban. 9. héten vetélés és ő közben elindította a Napocska által említett reprosyst.


Mivel volt még 3 fagyasztott embrió és az intézet váltásban is bizonytalan voltam, maradtunk itt.


Átkerültünk dr. Skriba Eszterhez. 2 fet, mindkettő biokémiai terhesség.

Majd immun vizsgálatok sorozata, itt kiderült,h összeférhetetlen vagyok a párommal. Következő stimus lombik iviggel sikeres lett, most 30 hetes vagyok.

Nem bánom, h átkerültem Skribához, mert ő az immunológiai meddőséghez nagyon ért.


Szerintem függ sokminden a meddőség okától is. Nálatok mi a gond? Kiderült valami?

3394. Napocska17 (válaszként erre: 3385. - Bogica33)
2018. nov. 29. 08:29

Szia,

Ha magán,akkor én a reprosyst ajánlom, ha állami akkor a Forgàcs intézetet,mostanában sok jót hallottam róluk vagy ha nem csak Pestben gondolkodtok,akkor Kaposvár!Sok sikert!🤞

3393. Bogica33 (válaszként erre: 3387. - Medlin)
2018. nov. 29. 06:19

Robiban volt konkrét doki,akihez mentél ??

Nagyon nehéz ügy igen ,a saját tapasztalataim után tudok én is nyilatkozni majd !😊 Nagyon szimpatikus amit írtál ,hogy alaposak !! Ez hiányzik nekem is

3392. Bogica33 (válaszként erre: 3386. - Felícia17)
2018. nov. 29. 06:12

Persze kell hozza szerencse!

Nem tudom hány csajszival voltam egyszerre beültin kb 10 sajna senkinek nem sikerült.A nővérek többször flegmák voltak természetesen próbáltam nem felvenni hisz feszített munkatempójuk van (ex -egészségügyi ként ,tisztában vagyok vele,hogy néha nem a betegnek szól...stb) Beültikor sokáig tágították a méhsz.-jam...mire szólt a doki,hogy jöhetnek. Visszakerültek izgalmamban megkérdeztem ,hogy készen is vagyunk? Erre kaptam a választ....ez nem egy nászéjszaka volt !!! Nem is volt olyan kellemes !! A gyógyszer,szuri adagomat elírtak szólnom kellett ,hogy még a kapnom kéne infúziót ,mert elmaradt ..... Soha többet Győr ...Szegedről mentünk ,mert úgy hallottuk ,hogy ők a legjobbak .....

3391. felícia17 (válaszként erre: 3390. - Macska27)
2018. nov. 29. 01:06
Nagyon sajnálom, Macska! Ez az egész dolog nagyon meg tudja viselni a kapcsolatot és sajnos sok rá is megy 😐 nagyon szomorúm hogy egy ilyen nehéz helyzetben még egyedül is maradtál...
3390. Macska27 (válaszként erre: 3389. - Medlin)
2018. nov. 29. 00:28
Sajnos már a konzi előtt lelépett. Elég aljas húzása volt.
3389. Medlin (válaszként erre: 3388. - Macska27)
2018. nov. 28. 23:45

Szia Macska!


Nekem feltűnt, gondoltam Rád, hogy mi lehetett a Forgácsban.


Nagyon sajnálom, hogy vége a kapcsolatodnak. Az anyagi dolgok miatt lelépni, hát ez elég elszomorító.🤔


Sok erőt kívánok Neked és kitartás❤❤

3388. Macska27
2018. nov. 28. 23:12

Sziasztok!


Lehet, hogy feltűnt valakinek, hogy nem vagyok itt....


Az oka: vége lett a kapcsolatomnak, akivel lombikoztunk. Szerintem a sikertelen 2 stimu (1.450.000 Ft) összköltség után nem akart tovább próbálkozni, lelépett.



Nagyon sajnálom, így már egyre távolabb kerültem az anyaságtól.. lehet ez a keresztem. Azért mindenkinek szurkolok, hajrá lányok- ügyesen! 🐈

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook