Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Róbert Károly Magánklinika lombikosaival beszélgetnék fórum

Róbert Károly Magánklinika lombikosaival beszélgetnék (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
3447. felícia17 (válaszként erre: 3446. - Mancs75)
2018. dec. 28. 20:29

Szia!


Válaszolok amire tudok :)


1-2 és 5. Úgy emlékszem már az első alkalommal elmondták h milyen vizsgálatokat kell megcsináltatni. Hormonok, vírusok-fertőző betegségek, átjárhatósági... kinek mi kell. Ez az első konzultáció díja az ivf regisztrációs díj. Ha minden lelet megvan, akkor lehet visszamenni záróra aminek szintén van díja. Ekkor beszélitek meg hogy mikor indulhat az inszem/lombik vagy ami lesz. Közben az átjárhatóságiért stb külön kell fizetni.


3. Nem tudom van-e olyan h preferálnak valamit, nekem mindig rövid volt.


4. Következő stimu előtt 3 hónap, fagyasztott mehet 1 ciklus után.


6. Az árak teljes lombik eljárást jelentenek, tehát pl. Ivf-icsi-aha 590, abban benne van a stimulációs UH-k, leszívás, beültetés. Meg az első hcg vérvétel is. Ami ezen felül plusz költség az a fagyasztás es a gyógyszerek. Tehát ezek kvázi "csomagárak", a csomag részletei pedig külön is fel vannak tüntetve (ez tényleg zavaró egyébként).


7. Költségeket nem tudom, de segítenek donoros beültetés szervezésében is.

3446. Mancs75
2018. dec. 28. 10:30

Sziasztok, nemrég tettem fel kérdéseket a Róbertbe való esetleges átmenetelünkkel kapcsolatban, nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Viszont lennének új kérdéseim, nem is kevés, így ha nem probléma, pontokba szedve ezeket is feltenném.


1. Gondolom, az első konzultáción kapok vizsgálatokra papírokat. Ők is ciklus vérvétellel indítanak, amiket egy hónapon belül kell megcsináltatni?


2. Az első alkalommal kapunk más vizsgálatokra szóló papírokat is? Tudom, itt elvileg egyénre szabott kezelés folyik, de gondolom, vannak azért sztenderd vizsgálatok, amikre el kell menni, hacsak nincs máshonnan friss eredmény...

Csak azért kérdezem, mert az államiban csak a ciklus vérvételeket követően, a 2. konzultáción adnak újabb vizsgálatokra szóló beutalókat. (Amivel persze az idő csak megy...)


3. A Róbertben a rövid vagy a hosszú protokollt preferálják? Én 43 éves vagyok és egy másik fórumon kedves fórumtársam jelezte, hogy ilyenkor a hosszú protokoll nem biztos hogy szerencsés. Vagy ez is egyénfüggő?


4. Esetleges sikertelenség esetén hány hónapot kell kihagyni?


5. IVF regisztrációs díj az mit jelent? Az tulajdonképpen az első konzultáció díja, vagy van egy első konzultációs díj és ezt azon felül kell fizetni?

Illetve látom, hogy van IVF zárókonzultációs díj. Akkor a kettő közti megbeszélésekért nem kell fizetni? Egyáltalán mi tekinthető záró konzultációnak? Amikor megállapítják a terhességet? :-)


6. Nagy kérdésem még, hogy mi értendő a honlapon feltüntetett IVF árakba?

Pl. IVF-ICSI-AHA 590 000 Ft. Ez csak magát a beültetést, illetve a hozzá kacsolódó technikákat jelenti? De úgy látom, hogy az embriótranszfernek külön ára van...akkor ez most hogy van?


Meg látom, hogy a petesejt nyerésnek is van 110 000 Ft-os ára, gondolom, ez a leszívást jelenti, akkor ez nyilván pluszban fizetendő, és külön kell fizetni a stimuláció alatti ultrahangozásért is?


Szerintetek már az időpont kérésnél el tudja valaki ezeket mondani, vagy az orvos mondja el az első konzultáción? Vagy az asszisztens van képben?

Muszáj körülbelüli árat tudnom, hogy egyáltalán hogy tervezzünk, merjünk-e belevágni a magánba.


7. Donációs és koordinációs költség: ezek szerint a Róberten keresztül lehet donorspermát szerezni és gondolom, ez annak csak a közvetítői költsége? Van itt bárkinek infója arról, hogy mennyibe kerül maga a donorsperma és mennyi az átfutási idő? Bízom benne, hogy nem lesz erre szükség de sajnos nálunk esélyes a dolog...


Köszönöm előre is, ha bármelyikben tudtok segíteni! Azt nem ígérem, hogy nem lesznek újabb kérdéseim, így a türelmeteket is köszönöm! :-) Valamint nagyon jó pihenést kívánok az elkövetkező napokra!

3445. Mancs75 (válaszként erre: 3444. - Babus123)
2018. dec. 21. 22:48
Kedves Babus! Szuper, hogy benéztél, azt hiszem, te mindannyiunk álmát testesíted meg, jó látni, hogy tényleg sikerülhet, akár elsőre is. :- ) Én is ebben bízom, ehhez most új erőt adtál! :-) Nagyon szép ünnepeket, jó egészséget kívánok nektek!
3444. Babus123 (válaszként erre: 3424. - Mancs75)
2018. dec. 19. 22:16
:) az én 'pozitív példám' most lett egy éves :):)💙. Első lombikból,1 beültetett baba,Vass doki, és itt a Róbertben. Hajrá csajok! Néha még be szoktam ide nézni,hátha valakinek tudok segíteni valamiben és főleg Fanni miatt,akinek nagyon szurkolok,vele kb egyszerre kezdtünk anno. Kitartás csajok! Kellemes Ünnepeket!
3443. Meli76 (válaszként erre: 3442. - Medlin)
2018. dec. 18. 19:18

Igen, zugolvastalak Benneteket! ❤️


Nem tudom még, hogy tesztelek-e... Éppen ma vettem két tesztet. De én egyébként nagyon türelmes vagyok. Már az egész család kérdezi, hogy nem tesztelsz? De hát még egyèbkènt is nagyon korai lenne😀. Ha nem lenne ez a hasfájás, sokkal optimistább lennèk. De úgy tűnik, hogy ez nálam a normál működés...A beültetés előtt a doki kétszer is megnézett ultrahangon. Azt mondta, minden ok. Majd meglàtjuk... 👶🏻👶🏻👶🏻👍🦄

3442. Medlin (válaszként erre: 3441. - Meli76)
2018. dec. 18. 17:41

A kis zugolvasò😁😁🤩😍😍.


Ha nincs tünet az is egy jó jel lehet. A mensi érzés az is lehet jó jel.


Úgyhogy nehéz ügy. Tervezel tesztelni? Őszintén, én nem mertem.

3441. Meli76 (válaszként erre: 3436. - Medlin)
2018. dec. 18. 16:09

Hogy repül az idő! Emlékszem, amikor még vártál a vizsgálat eredményére, az is olyan soká lett készen. Most pedig mindjárt megszületik a pici❤️.


Igen, nekünk ez az első lombik. És én egy kicsit tartok attól, hogy nem sikerült megtalálni az okát, hogy miért nem sikerült eddig spontán. 😞Nálam magas prolaktin szint és pajzsmirigy alulműködés van, de ezeket az értékeket évek óta kordában tartjuk. Kivève idén... A páromnál minden rendben van.

3440. Medlin (válaszként erre: 3439. - Mancs75)
2018. dec. 18. 15:47
Igen, ott fogok szülni, Nega doktornőhöz járok, nagyon cuki és profi.😍
3439. Mancs75 (válaszként erre: 3436. - Medlin)
2018. dec. 18. 15:39
Nagyon szuper ilyet olvasni. :-) A Róbertben szülsz egyébként?
3438. Mancs75 (válaszként erre: 3434. - Medlin)
2018. dec. 18. 15:38
Köszönöm, várok, próbálok nem pörögni. :-)
3437. Mancs75 (válaszként erre: 3433. - Meli76)
2018. dec. 18. 15:38
Jól van, igen, igazad van. Várok türelemmel. :-)
3436. Medlin (válaszként erre: 3435. - Meli76)
2018. dec. 18. 15:22

Köszönöm minden rendben, már a 33. hétben.😍 Kislányunk lesz és szép nagy Baba.😍 Közeleg az idő, kezd tudatosulni.😁


Jól értem akkor, hogy beülti után vagy és várakozó állásponton?

3435. Meli76 (válaszként erre: 3434. - Medlin)
2018. dec. 18. 14:45
Elég logikusnak tűnik, hogy a kezelőorvos a saját szemével akarja látni. Nekem ott volt a tökéletes laparoszkópia, de nem engedtek a hycosyból. Medlin, jól vagytok? Végig izgultam veletek, csak csendben😘😍👶🏻
3434. Medlin (válaszként erre: 3432. - Mancs75)
2018. dec. 18. 14:40

Nekem a robiban az akkori meddőségis dokim csinálta volna ha akkor nincs szabin, így Nyéki doki csinálta.


Tehát szerintem is várd meg a konzit.😀

3433. Meli76 (válaszként erre: 3432. - Mancs75)
2018. dec. 18. 14:30
Ezt nem tudnám megmondani, hogy elfogadják-e a máshol végzett hycosyt, de szerintem inkább várd meg, hogy ők mit javasolnak. Türelmesnek kell lenni! 😘 Nehogy az legyen, hogy megcsináltatod, és akkor újra kell menned. Az első konzira azokat az eredményeket vidd, amik fent vannak a honlapjukon. A többit megmondják.
3432. Mancs75 (válaszként erre: 3428. - Meli76)
2018. dec. 18. 14:00
De a kötelező vizsgálatokat csak náluk lehet csináltatni? Most azt látom, hogy Hycosy van a Róbertben, pár hete fel is hívtam őket, hogy csak úgy elmehetnék-e, de mondták, hogy náluk csak orvosi javaslatra végzik. Az Istenhegyi Centrumban elvégeznék, de mondták, hogy azért inkább várjam meg, az orvosom javasolja-e. Szóval ezekből kiindulva gondoltam azt, hogy hátha nekem nem is kell. De ha kell, és erről van valami papírom, és mondjuk ők nem tudnak adni korai időpontot, akkor elmehetek máshova,elfogadják az eredményt?
3431. Mancs75 (válaszként erre: 3429. - Medlin)
2018. dec. 18. 13:56
Értem, szóval akkor alapból nem kell nézni a partnerrel való összeférhetőséget. Azért lassan csak összeáll a kép meg hát nyilván az immunológus is érti a dolgát, majd megmondja mi kell. Lehet, hogy kicsit túlpörgöm a kérdést, csak semmit nem akarok kihagyni ami fontos lehet.
3430. Mancs75 (válaszként erre: 3427. - Meli76)
2018. dec. 18. 13:49
Persze, ez mind a kettő OK. Hát, mivel úgy tűnik, férjemnek herebiopszia kell, ez is lassítja a folyamatot. Szóval sajna azonnal biztos nem tudunk kezdeni. Jó, akkor próbálom fékezni a türelmetlenségem...
3429. Medlin (válaszként erre: 3424. - Mancs75)
2018. dec. 18. 13:27

A vetélés és biokémia terhességek miatt szinte minden vizsgálatot megcsináltattunk. Volt infertilitas panel is, ha jól emlékszem 100 000 Huf körül volt az ára, az synlabos. Nk és t1t2 citokinek 50 000 huf, a habab 130 000-ez a vizsgálat mutatja a partner elleni reaktivitást- ezt vetélés/ek után szokták javasolni( G1 intézet csinálja). Ugyanis nagyon drága ha nem volt 3 vetélése valakinek, akkor az állam nem fizeti az Ivig infúziókat, na meg azért ritka is.😮


A robiban is van egy protokoll ami szerint haladnak, vannak alap vizsgálatok. Meg egyénre szabottak is, attól függ.kinél mi a gond. Ha nincs pl polip vagy olyan amit rendbe kellene rakni, hamar elindul a lombik.


Nekem Skribával szerencsém volt, mert ő fogalkozik/foglalkozott habitualis vetélőkkel is, így 1 orvoshoz kellet járnom, ő határozta meg a teljes terápiát.

3428. Meli76 (válaszként erre: 3427. - Meli76)
2018. dec. 18. 13:19
Egy nyitó, ahol megnézik az eredményeket, elmondják, hogy milyen vizsgálatok kellenek még, aztàn pedig egy zàró és indul az egész procedúra. Mondjuk nekünk ez 9 hónap volt, mert a TSH-m ugrált. De ahogy megvolt a jó eredmény és az endokrinológusi javaslat, már csinàltàk is. A hycosyt is szerintem két hónapon belül megcsinàltàk nekem. Azzal megy el a legtöbb idő, hogy a kötelező vizsgálatokra tudjanak adni időpontot.
3427. Meli76
2018. dec. 18. 13:15
Mi is vittünk mindent, spermiogramot kellett mégis csináltatnunk és hycosyt. De nekem a TSH-m nem akart 2 alá menni. Ha jó eredményekkel mentek, szerintem azonnal kezdik is. Abszolút nem húzzák az időt.
3426. Mancs75 (válaszként erre: 3423. - Meli76)
2018. dec. 18. 13:05

Oh, hát azt én kimondottam kedvelem, ha az orvos nem szószátyár. :-) Végülis az már pozitívum, ha legalább arra válaszol és érthetően amit az ember lánya kérdez. :-)

Egyre szimpibb a Róbert, szinte már nincs kedvem elmenni a holnapi állami konzultációra, de már csak elmegyünk ha több mint 1,5 hónapot vártunk...Mondjuk nem feleslegesen ment az idő, mert közben csináltattam egy csomó vizsgálatot.

3425. Mancs75 (válaszként erre: 3422. - Meli76)
2018. dec. 18. 13:01
Hát az nekem is előfordul hogy fájdogál a hasam valahogy a középidő táján, reméljük, neked most a beágyazódástól van. :-) Ti kb. hány konzultáción voltatok a záró előtt? Menet közben csináltattátok a mindenféle vizsgálatokat, vagy már eleve vittél magaddal eredményeket? És hány hónap alatt jutottatok el a záró konzultációig? Bocsi a kérdésözönért csak próbálom átlátni a várható folyamat hosszát...
3424. Mancs75 (válaszként erre: 3421. - Medlin)
2018. dec. 18. 12:55
Olyan jó, hogy itt vagy pozitív példaként. :-) Biztosan jóval több sikertörténet van, jó lenne ha ők is kommentelnének ide. :-) Az NK-t és a citokineket vajon rutinból nézik az immunológia keretében, szóval kb. ezekre számítsak majd? És akkor ebben a témakörben téged a G1 intézetbe küldtek? Bár most gyorsan rákerestem, a Synlabnál is látom ezeket. Én inkább őket preferálnám, annál is inkább mert nagyon közel van hozzánk az egyik vérvételi helyük. Ott van valami bővített infertiliás panel is, majd kinyomtatom aztán megmutatom az immunológusnak hogy ez jó-e neki. De ez csak azt mutatja meg, hogy az én szervezetem hogy állna a babához ugye? De hogy én kompatibilis vagyok-e a férjemmel akkor azt is külön kellene nézni..?
3423. Meli76
2018. dec. 18. 11:54
Egyébként èn Fülöp dokiról nem tudok rosszat mondani, talán annyit, hogy lehetne egy picikét beszédesebb a vizsgálatoknál. Szinte csak arra válaszolt, amit kérdeztem😀. Pedig ugye engem érdekelt volna, hogy ez jó így? Vagy nem? A leszívásnál és a beültetésnél pedig szerintem nagyon aranyos volt. És az összes kollèga nagyon kedves. Mi voltunk a győri Kaáliban is. Ott nem lett beavatkozás. Egyszerűen nem mentünk vissza, mert akkora parasztok voltak, hogy azt inkàbb nem akartuk elviselni,
3422. Meli76 (válaszként erre: 3418. - Mancs75)
2018. dec. 18. 11:49
Az biztos, hogy nem húzzàk feleslegesen az időt! Nov. 19-én voltunk zàró konzultáción és akkor mondta, hogy a jövô héten menjek ultrahangra, ha megjött, akkor startolunk. Csak néztem. 😀 Úgyhogy én 12-én visszakaptam 3 db két napos embriót. De nem igazán érzek semmit. 😞 És nekem picit nehezíti az is, hogy nem tudom, mitől, de a peteérés után kb 3 nappal a mensi előtt 2-4 napig amúgy is mindig fáj a hasam😞Ez nem tudom, mitől van... Úgyhogy nem tudom, mi lesz a vége. Remélem 👶🏻😂
3421. Medlin (válaszként erre: 3420. - Mancs75)
2018. dec. 18. 11:21

Szia Mancs,

Köszönöm szépen.😁


Első lombik még Vass dokinál volt, aki már nincs az intézetben. Sikerült, de 9. héten missed up.

Utana Skribához kerültünk, nála volt a 2-3.beülti, mindkettő biokémiai terhesség lett, ezért elküldött minket a G1-be Habab vizsgálatra, ahol kiderült a bibi és végül iviggel sikerült - Tehát nálam mindig volt megtapadás, de sajnos nem maradtak velünk.

Ez a vizsgálat biztosan nem az első lombik előtt kell...

Amit még szoktak nézni immunológiai szempontból az NK , T1T2 citokinek(ezek benne vannak a HABAB vizsgálatban is), ezeket egyébként a második beültetés előtt mi is megcsináltattuk és kaptam is lipidet+szteroidot, de sajnos nekem nem volt elég.


Szerintem is nagyon fontos az átjárhatósági vizsgálat, pl. a polip kiszűrés szempontjaiból, ebből ne engedj ha más intézetbe mész akkor se.



Medlin.

3420. Mancs75 (válaszként erre: 3417. - Medlin)
2018. dec. 18. 09:44
Szia Medlin, először is nagyon gratulálok, hogy neked összejött a baba, tényleg rémlik korábbi hozzászólásokból, hogy megosztottad a jó hírt. :-) Csak kicsit keverem a neveket. Az immunológiai gond a Róbertben derült ki? Nekem a trombofília immunológiai része megvan, illetve másfél hét múlva megyek immunológushoz, gondolom, ő is csináltat vizsgálatokat. Nekem első lombik lesz, terhes sem voltam korábban, úgyhogy ki sem derülhetett ha gond van. A Genium-Med-be megyek az immunológushoz, úgy látom, ők valahogy együttműködnek a Róberttel, vagy egy intézmény szóval van valami kapcsolat. Nagyon izgulok és várom a dolgokat, jó lenne már élesben kezdeni. Addig is megpróbálok mindent körbejárni. Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!
3419. Mancs75 (válaszként erre: 3416. - Felícia17)
2018. dec. 18. 09:34
Szia, oh értem...de a biopszia ilyen esetben is működhet? Vagy donospermával próbálkoztok? Mi ebben is benne lennénk, az külön tetszik, hogy a Róbertben írnak is erről a lehetőségről, mondjuk az árra azért kíváncsi lennék. Gondolom, ez a cseheken keresztül megy. Mindegy, azért bízom benne, hogy sikerül valamit a férjemnél találni. Hát, neki eddig volt hormon, genetika, here ultrahang vizsgálat. A genetika, ultrahang rendben, hormonnál az FSH és még egy érték eltér, minimálisan magasabb mint kéne azt hiszem. De nem hiszem hogy az ekkora galibát okozna. De holnap megyünk endokrinológushoz, mert a férjemnek vannak más belgyógyászati gondjai is, szóval ott a meddőség kérdését is át fogják beszélni. Mivel minden mindennel összefügg, ezért halvány reményem még van, hogy megoldódik a dolog és elkerülhetjük a biopsziát...Persze, csináljanak meg bármit, amit kell, a Hycosy-tól nem félek, arról csak jókat olvastam, hogy tényleg nem fájdalmas. Nyilván államiban olyat se csinálnak és nem is mindig örülnek neki. Mondtam a férjemnek, hogy persze, menjünk el az államiba erre az első konzultációra, de készüljön lélekben hogy 90 % hogy rögtön átigazolunk a Róbertbe...
3418. Mancs75 (válaszként erre: 3415. - Meli76)
2018. dec. 18. 09:25
Szia, az is jó, ha róla írsz valamit, végülis nem tudom, kihez fogok kerülni. Mondjuk azt szeretném azért tudni, ki az, akit messziről kerüljek, de remélem, ott nincs ilyen. Nekem szinte minden eredményem Synlab-os, bár pl. az IR-t máshol nézték. A 76 a születési éved? Nekem 75 de ez talán látszik is. :-) Persze, vizsgáljanak nyugodtan, örülök is, ha nem futószalagon mennek a dolgok, csak tényleg a felesleges időhúzást szeretném elkerülni. Ti most hol tartotok?
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook