Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Karácsony - végülis ki hozza az ajándékot? fórum

Karácsony - végülis ki hozza az ajándékot? (beszélgetős fórum)


1 2
45. 3d787b167a (válaszként erre: 43. - 501b8238d1)
2016. dec. 19. 20:10
Te leszbi vagy?
2016. dec. 19. 20:09

Itt a Télapó :)

🎅

43. 501b8238d1 (válaszként erre: 42. - 3d787b167a)
2014. febr. 20. 01:47
Bejönne neked egy 44 éves nő?
2014. febr. 19. 07:43
A Jézuska, és ha ő nem ér rá, az Angyalok! :)
2014. febr. 19. 07:01
Szülő , nagyszülő, rokon barát munkatárs:) télapó, télanyó ...Rudolf a rém -szarvas
40. youlcsi (válaszként erre: 39. - Fb85cf2fe7)
2013. nov. 6. 07:42

Nem is gondoltam, hogy körülpermetezem wiskey-aromával a lakást, hogy életű legyen, h nálunk járt :D


hűűűű, de már milyen poén lene... csak a kicsi nem értené :o

39. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2013. nov. 6. 07:36
Vicceltem, de látom érted a poént:-) Legyen gyönyörűséges napod!
38. youlcsi (válaszként erre: 37. - Fb85cf2fe7)
2013. nov. 6. 07:33
A szomszédot ismeri, Csoki bácsit nem... úgyhogy azt még lehet, be is venné :D
2013. nov. 5. 17:11
A szomszédok? Áhh nem tuti a Dallasból az a csúnya rossz bácsi Csokira gondoltam.
36. youlcsi (válaszként erre: 35. - Grizus)
2013. okt. 16. 07:31

én imádom díszíteni... sétálok körülötte, forgatom... niztosan jusson mindenhova minden, ne legyen sehol "lyuk"... egyenletes legyen a fény rajta, legyen-e rajta szaloncukor (amióta gyerek van, egyértelműen NEM, nehogy legelés közben magára rántsa a fát), mégkelldísz, gyorsancsinálok... stb... IMÁDOM.


azok alapján, amiket írtatok, arra jutottam, hogy a legnagyobb ajándékot, amiért jónak kell lenni, és szót kell fogadni, azt az angyalkák hozzák... de az apróságokat mi intézzük, csak hogy nehogy valaki véletlen kimaradjon :D

35. grizus (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2013. okt. 16. 06:07
Szerintem ha szeretettel csinálod, nem hibázhatsz. Lehet azt, hogy apukának együtt csináljátok az ajándékot, de neki a Jézuska hozza. Aztán majd idővel rájön, hogy nem így van. Nálam se volt trauma, anyám viszont eléggé kikészült attól, hogy neki egyedül kell fát diszíteni, míg mi apuval sétálgattunk, tehát önmagad kímélése érdekében diszíteni is lehet együtt, de most még nem, még kicsi hozzá. Az én szüleim jól csinálták, nekem 80 évesen is fontos lesz a karácsonyfa, ellentétben anyámmal.
2013. okt. 15. 13:33
Nalunk az volt, hogy a Jezuska segit, hogy a szerettei tudjanak ajandekot venni.
33. youlcsi (válaszként erre: 32. - Radica947)
2013. okt. 15. 13:27
szép :)
2013. okt. 15. 13:21
Bocsi, most látom milyen hosszú lére engedtem az emlékezést, azt mégis elfelejtettem mondani, hogy Évababa azóta is /64 éve/ ott ül az éjjeliszekrényemen.
2013. okt. 15. 13:19

Én /koromnál fogva/ még vallásosan lettem nevelve, templomba jártunk vasáranponként, elsőáldozó és bérmálkozó is voltam. Édesanyám egyedül nevelt, nagyon kevés pénzből. Arra emlékszem, hogy 3-4 éves lehettem, amikor elmesélte, hogy a Jézuskának nagyon sok dolga van, de Ő ad erőt az anyukáknak, hogy a gyerekeknek meglepetést szerezzenek, így mi azzal szerzünk neki meglepetést, hogy helyette feldíszítjük a fát, és az anyuka adja az ajándékot. Rám adta a hosszú fehér hálóingemet, fejem köré egy ezüst boa szerüséget tekert, és nálam boldogabb "kisangyal" nem díszített fát szenteste.Az ajándékom pedig az volt, hogy a kedvenc Éva babámnak /azt hiszem az volt az egyetlen babám/ hófehér új ruhát varrt, és amikor elfordultam, odatette a fa alá. Az Ő elbeszéléséből tudom, mekkora öröm volt meglátni a babámat, azt mondtam,"anyukám Te igazi Jézuska vagy, hogy ezt idevarázsoltad. Jóval később én a gyerekeimmel is ezt követtem, már vallásosság nélkül, de sikeresen.

Zuglóban egy négy emeletes házban laktunk /gyerekek 4-8 évesek/ az egyik apuka elvállalta a Mikulás szerepét, és sorra járta a lakásokat, persze egy idő után minden gyerek és szülő kinn volt a lépcsőházban, János olyan jól alakította a Mikulást, hogy a saját fia megszeppenve mondta a kért verset, amikor átöltözés után megjelent, a gyerek szemrehányó hangon kérdezte "apa, hol a fenében voltál az előbb volt itt a Mikulás" Ezek nagyon szép emlékek számomra, és a mai napig nevetve emlékezünk rájuk a már felnőtt, családos "gyerekekkel"

30. youlcsi (válaszként erre: 27. - Dd9e88ef9c)
2013. okt. 15. 08:55

:D igen, övék a lego-gyár :)

idén világítós teknőcöt hoznak... azok is náluk készülnek.

29. youlcsi (válaszként erre: 25. - Kicsimanóci)
2013. okt. 15. 08:53
ez aranyos :)
2013. okt. 14. 21:56

Én mindig a gyerekkel készítettem ajándékot, dekorációt, stb.

Nálunk a Jézuska a gyerekeknek hoz ajándékot csak, így a felnőtteknek mi adunk. Ha gyereknek is csináltunk, akkor kiegészítjük Jézuska ajándékát.

27. dd9e88ef9c (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2013. okt. 14. 17:30
Legót nem tud csinálni a nagymama. Arra csak az angyalok képesek.
2013. okt. 14. 15:16
Mikuláskor a Mikulás Karácsonykor apuci.A Miklósnak eegyütt írjuk meg a levelet.Apának már most leadták a kívánság listát.December elsejével felkerül a hűtőre egy együtt készített táblázat.Ha jók voltak piros csizma nem fekete csizma lesz rajzolva.Talaj kérte rajzolja már feketét is mert az még nem volt.A fát apa a két fiával díszíti amíg én a konyhát rendezem .Déli alvás után bontjuk ki az ajándékot.Apucinak saját zsebpénzükből választanak ajándékot .
2013. okt. 14. 15:08

Emlékszem, ez nálunk is egy jó kérdés volt számomra. Akkor merült fel először, amikor a hugom kisfiának akartam venni egy könyvet karácsonyra, és pont a kislányommal sétáltunk, amikor megláttam a könyvesboltban. Ha most itthagyom a könyvet, ki tudja, megkapom-e máshol? Ha most megveszem, a szemfüles kislányom kiszúrja. Mit mondjak? Ádinak vesszük karácsonyra? De miért nem a Jézuska viszi neki?

Aztán rájöttem, hogy amíg a férjem egész nap (sokszor hét végén is) dolgozik, én pedig a lányzót nem tudom senkinek lepasszoln, addig bizony nem fogok haladni a karácsonyi dolgokkal, ha arra is figyelnem kell, hogy kinek mit veszek a jelenlétében. Így megoldottam, mondtam neki, hogy unokatesónak megvesszük a könyvet karácsonyra. Kérdezte is, hogy nem a Jézuska? Mondtam, hogy de majd természetesen a Jézuskától is kap dolgokat, de ezt mos mi adjuk karácsonyra.

Aztán később így "vezettük ki" a Jézuska dolgot, tehát apránként, pl. volt egy átmeneti idő, amikor volt olyan ajándék, amit a Jézuska hozott, de mellette volt olyan is, amit tőlünk kapott. Rá egy évre már azt mondtam, hogy Jézuskának már csak a kisebbekhez van ideje elmenni, ő pedig már tőlünk kapja az ajándékot. Hát így....

Nem azt mondom, hogy ez a többlépcsős dolog olyan nagyon jó volt, de bevált.

Már fiatal felnőtt lány, de még sokszor nevetünk azon, hogy ő azt mondja, mi még hittük, hogy ő hisz benne, ő pedig már tudta, hogy másképpen van:)

24. youlcsi (válaszként erre: 21. - Patapucs)
2013. okt. 14. 14:48
:D ez a levél-dolog ez jó! főként, hogy ő is "ír" a mikulásnak is, az angyalkáknak is.
23. Idhikai (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2013. okt. 14. 14:47

:) Ugyanazon valóság kétféle viszonyítási háttérbe illeszkedik be, a valóságba és a meséknek a rendszerébe.

Ha nem akarunk görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy mikor tudja meg a gyerek a karácsonyi történéseket, és mikor ne... akkor nekünk is vele kell játszani. Az ajándékot a Jézuska (kinél mi hozza), de készíthetünk ajándékot mellette nyugodtan... a gyereknek belefér. Ha nincs görcs, akkor a gyerek észrevétlenül megy át a meséből a valóságba... és utána is játszik KARÁCSONYT. :)

22. patapucs (válaszként erre: 21. - Patapucs)
2013. okt. 14. 14:46
Hozzáteszem, mire elmondtam már rég mindent tudott. Az iskolában mindentt végigtárgyaltak egymás között a gyerekek.
21. patapucs (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2013. okt. 14. 14:44

Nálunk a Jézuska hozta mindig az ajándékokat, de sosem készítettünk együtt senkinek és amíg kicsi volt, a fát is feldíszítve látta csak.


Egy idő után (talán ovis lehetett) a fa díszítést úgy oldottuk meg, hogy a Jézuska írt neki egy levelet, hogy segítségre van szüksége, mert bla,bla,bla és akkor kezdtük el együtt díszíteni.

Az ajándékozás téma akkor került elő megint, amikor iskolás lett, mert ovis korban azt monduk, hogy a szülők segítenek az ajándékok elhelyezésében, mert ugye mindenhol egyszerre ott lenni elég nehéz feladat.

Egy idő után persze elmondtam neki, hogy mi a valós helyzet, de akkor a fiam reakciója az volt, hogy "Anya, most muszáj volt elmondani??" stb.

Szeretett volna még gyerek maradni....

20. youlcsi (válaszként erre: 18. - Sutoczkine)
2013. okt. 14. 14:37
egyenlőre én is igyekszem (tisztára elkapott már a karácsonyi láz :)), de már megismeri a kezem munkáját :D
19. youlcsi (válaszként erre: 17. - Idhikai)
2013. okt. 14. 14:37
hű, ne legyen kettős tudata! mit értesz ez alatt?
18. sutoczkine (válaszként erre: 16. - Youlcsi)
2013. okt. 14. 14:37
Hát én olyankor csinálom mikor nem látják és mindig eldugom. Senki nem láthatja csak mikor a tulajdonosa kibontja.
17. Idhikai (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2013. okt. 14. 14:36
Túlliheged kicsit... :) Nyugodtan készítsetek ajándékot a papának, a mamának, a szomszéd néninek, akár még a kisfiadnak is... semmi problémát nem okoz nála. A gyereknek kettős tudata van. :)
16. youlcsi (válaszként erre: 12. - Sutoczkine)
2013. okt. 14. 14:35
na, de én ara az átmenetre vagyok kíváncsi, amikor már majd észreveszi, hogy az az ajándék az az, amit eddig készítettél. tartok attól, hogy Áron lassan már kiszúrja majd.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook