Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Birsalmasajt fórum

Birsalmasajt (beszélgetős fórum)


5. radocilu (válaszként erre: 3. - Humoni)
2013. okt. 14. 19:07

Szia!


A birsalmát megmosod, jól lemosod róla a ragacsot. Utána kivágod a rossz részeket és kicsumázod. Héja marad!!! Utána annyi vízzel teszed fel főzni, ami épp ellepi. Amikor az egész puhára főtt, akkor leszűröd és a gyümölcsöt botmixerrel pépesíted. Így újra lábosba teszed és 1 kg péphez 80 dkg cukor megy hozzá. Így még folyamatosan kavargatva (lő, mint a nyavalya) legalább 2 óráig főződ. Utána ma lecseppented és már nem terül szét, akkor jó. Én muffinformákba szoktam tölteni, de bármilyen formában szép. Minél mélyebb a forma, annál lassabban szilárdul meg... Legalább 1 hétig hagyni kell szilárdulni (közben egyszer megfordítani őket)utána lehet selyempapírba csomagolni. Jó kis meló, de finom.

4. 273206364e (válaszként erre: 3. - Humoni)
2013. okt. 14. 17:30
Beütöd a Googliba,nagyon sok receptet ad ki,bármelyiket készíted,nagyon finom.:)
2013. okt. 14. 17:16
Nekem nincs fogalmam az áráról,de szeretném megkérdezni hogy hogy kell csinálni mert pont ma kérdezte a párom hogy csinálok-e mert még nem evett olyat de sajnos nem tudom hogyan kell elkészíteni!
2013. okt. 14. 13:47
Elég drága szokott lenni! 1000-1500 között nyugodtan adhatod. A diós az drágább, mint a sima.
2013. okt. 14. 13:40
Szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy HÁZILAG készült, bio birsből, szép formára öntött, diós, illetve sima birsalmasajtot mennyiért vennétek meg a piacon. Rengeteg birsalmánk lett, csináltam lekvárt is sajtot is. A sajtot esetleg értékesíteném. Kiló árra gondoltam, mert nem mindegyik darab ugyanolyan súlyú. Vélemények?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook