Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diákhitel mizéria - Mit lehet tenni, ha az ügy már átkerült végrehajtóhoz? fórum

Diákhitel mizéria - Mit lehet tenni, ha az ügy már átkerült végrehajtóhoz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
96. Strandi Manó (válaszként erre: 93. - Bmesven)
2014. febr. 24. 20:52
Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de nálam visszautalták a munkáltatómnak, és ők kiutalták nekem. Mondjuk nálam pont a fizetés utalás napján döntöttek arról, hogy fizethetek részletekben, lehet, csak már 1 órával azelőtt átutalta a munkahelyem a NAVnak a pénzt...lehet, hogy emiatt küldték vissza...
2014. febr. 12. 07:05
Köszönöm a választ kék irisz!
94. a0c1361e44 (válaszként erre: 93. - Bmesven)
2014. febr. 11. 19:59
Nem, nem lehet. Annyival kevesebbet kell visszafizetned.
2014. febr. 11. 19:58
Sziasztok, nekem az lenne a kérdésem, hogy ha sikerül megegyeznem a DHK-val, hogy részletben fizessek tovább, az eddig NAV által letiltott fizetésemet valahogyan vissza lehet szerezni?Sejtem a választ egyébként...de hátha :/
92. 7a3a05277b (válaszként erre: 91. - Krumplilány)
2014. jan. 22. 12:16
Megválaszoltad magad a saját kérdésed.
2014. jan. 22. 12:04
Sziasztok! Van itt valaki? Lenne egy kérdésem. A Diák Hitel honlapján azt írják, hogy be kell jelenteni a jogviszony megszűnését, ha végeztem a sulival. Nos nekem elvileg január 31-ig van hallgatói jogviszonyom, viszont hallottam olyan pletykákat, hogy már az államvizsga után be kellett volna jelentenem, hogy végeztem, az pedig december 12. volt. Most akkor melyik?
90. 7a3a05277b (válaszként erre: 89. - Strandi Manó)
2013. nov. 5. 07:39
Örülök, hogy sikerült rendezni az ügyedet!
2013. nov. 5. 07:32

Sziasztok!

A Diákhitel Központ elfogadta a kérelmemet, az ügyet visszahívják a NAVtól, a NAV szól a munkáltatómnak, hogy fel van oldva a fizetés-letitás, a DHK-val pedig újabb törlesztőrészletben állapodtunk meg.

Köszönöm a hasznos hozzászólásokat!

88. 7a3a05277b (válaszként erre: 85. - Strandi Manó)
2013. okt. 16. 08:41
Később láttam :) Nem akartam a fejedre olvasni. Kb. a feléig olvastam el a fórumodat és utána írtam ezt, összegzésképpen. De jó, hogy megoldódik a dolog!
87. Strandi Manó (válaszként erre: 86. - Sálálálá)
2013. okt. 16. 08:38
Oh, köszi! Amint megjön az elbírálásról a hivatalos papír, és esetleg úgy döntenek, hogy törleszthetem tovább, mindenképpen ez lesz a következő lépés! Köszönöm! :)
2013. okt. 15. 21:31

[link]


nézd meg ezt, még jól jöhet :)

85. Strandi Manó (válaszként erre: 84. - 7a3a05277b)
2013. okt. 15. 17:59
Köszönöm, Iza, ez így is van. Kérlek, olvasd el a 81. hozzászólásomat, ahol mindenzt már előbbi alkalmakat ismételve, nem tagadom, sőt, kijelentem. :)
84. 7a3a05277b (válaszként erre: 40. - Strandi Manó)
2013. okt. 15. 09:09

Nem hivatkozhatsz arra, hogy nem kaptál levelet, ugyanis:

- a DH szerződésedben benne van, tehát tudtad, hogy a törlesztés az első két évben a minimálbér X%-a, majd onnantól kezdve az előző évi fizetésed X%-a.

-Lehetséges egyébként is levelezési címet megadni nekik, sőt, a szerződésedben az is benne van, hogy ennek megváltozását is köteles vagy 15 napon belül bejelenteni nekik.


Tehát nemcsak te mulasztottál, de még a szerződésedben is benne van az, hogy mikor változik a törlesztési összeg, tehát duplán mulasztottál.

83. Strandi Manó (válaszként erre: 82. - Kangaroo Island)
2013. okt. 14. 21:57
Na, hát én elvégeztem az egyetemet, de esélyem sincs elhelyezkedni és még fizethetek is. Te jobban jártál. :)
82. Kangaroo Island (válaszként erre: 81. - Strandi Manó)
2013. okt. 14. 21:52
tényleg szurkolok, félre ne értsd, csak a tényeket írtam, amik sokszor sajnos nem az ügyfeleknek kedveznek, nyilván az ember nem örül ha letiltják a fizetését meg jóval többet kell visszafizetni mint amennyit kért. remélem sikerül a végrehajtóval megegyezni. hozzáteszem én nem vettem fel a diákhitelt, nem is tudtam emiatt elvégezni a főiskolát...így jártunk mindketten.
81. Strandi Manó (válaszként erre: 79. - Kangaroo Island)
2013. okt. 14. 21:46
Értelek. Hát nem festesz túl napsütötte képet elém, de mivel én mindenkiről a jót feltételezem, tudom, hogy szurkolsz értem, hogy én, mint egyszerű földi lélek ne kárhozzak el 28 évesen, életem legszebb időszakában a magyar pénzintézetek kivetett hálóiba beakadva, hanem belátva, hogy bizony több ponton hibáztam, tudjam folytatni ott, ahol abbahagytam múlt pénteken délben, és hasonló lendületben, bár kissé megfontoltabb életvezetéssel és érettebb gondolkodással építgessem tovább a jövőmet. .. ;) Köszönöm, ez igazán kedves tőled. ;)
80. a0c1361e44 (válaszként erre: 78. - Strandi Manó)
2013. okt. 14. 21:40
Nem kell. 40 éves korig lehet felvenni, majd törleszteni.
79. Kangaroo Island (válaszként erre: 72. - Strandi Manó)
2013. okt. 14. 21:22
nem a navnál dolgozom, hanem bankban, előtte dolgoztam végrehajtáson, szóval tudom miről van szó
78. Strandi Manó (válaszként erre: 75. - Szimba)
2013. okt. 14. 20:55
Márpedig sajnos ki kell futnia 40 éves korodig azt hiszem. Ma nekem azt mondta az ügyintéző, hogy mivel már egyszer átadták végrehajtónak, max 10 évem van kifuttatni...
77. Strandi Manó (válaszként erre: 74. - Piszkepapir)
2013. okt. 14. 20:54
Köszi a biztatást, Piszke...a nagyokosokkal csak magamat szórakoztatom. :)
76. Strandi Manó (válaszként erre: 73. - 4b33a5ad37)
2013. okt. 14. 20:49
Nem tudod átörökíteni, legkésőbb 40 éves korodig ki kell fizetned, különben irgumburgum lesz, mint ahogyan nálam is van más okból. Én is mennék külföldre, tegnap pont ezt mondtam a férjemnek, hogy lelépek Ausztriába rúdtáncosnak, 2 év múlva jövök, de nem lesz hitelem. :) Nem örült neki... Nehéz, na.
75. szimba (válaszként erre: 73. - 4b33a5ad37)
2013. okt. 14. 18:07
Bogarat ültettél a fülembe, és utánanéztem: a diákhiteles tartozás nem öröklődik. A hitelfelvevő halálával a teljes tartozás elengedésre kerül. Ezen már néhányszor én is elmerengtem, hogy amilyen ütemben törlesztek, soha a büdös életben nem érek a végére. :-)
2013. okt. 14. 17:01

Mikor külföldön voltam, én is hasonlóan jártam bár nekem mázlim volt, hogy mielőtt nagyobb baj lett volna, hazajöttem, és így tudtam intézkedni, még épp időben.


Jó tudni, hogy jól záródik az ügyed, vagy legalábbis úgy tűnik, úgy fog, szerintem bízz a legjobbakban, a jó indulattal és értelemmel teli nagyokosokkal meg ne foglalkozz.

73. 4b33a5ad37 (válaszként erre: 70. - Strandi Manó)
2013. okt. 14. 16:18
Köszi az infot.Bár remélem,nem fogok hasonlóan járni.Még egy kis időbe beletelik,hogy kivágódjak külföldre PUSZTÁN AZÉRT,hogy ettől a szartól,amit SAJNOS muszáj volt igénybevennem,meg tudjak szabadulni cirka FÉLÉV ALATT és ne örökítsem át,ha majd 120évesen meghaltam,pusztán azért,mert hazai fizuból éltem itt NAGY HŰSÉGESEN mindennap...Na persze...:)
72. Strandi Manó (válaszként erre: 71. - Kangaroo Island)
2013. okt. 14. 14:07

Tényleg folyton ezt hajtogattam? Hmm, ez furcsa. :) Emlékeim szerint egyszer sem említettem, hogy az általam megbízott személy, a családom barátja nem adta át nekem ezeket a leveleket...Ha megkapta volna, átadta volna.

Te amúgy a NAV-nál dolgozol, hogy ennyire biztos vagy ebben? 15 napon belül kiderül, ki hogy dönt.

71. Kangaroo Island (válaszként erre: 64. - Strandi Manó)
2013. okt. 14. 09:48
Jó, csak folyton azt hajtogattad, hogy "mert nem adta át a leveleidet". nyilván részletekben tudod csak kifizetni, de ezt a végrehajtóval, DHK-val, bármivel beszéld meg. A letiltás meg ha elégséges nekik, te meg kevesebbet akarsz fizetni havonta, nem fogják engedni, ha le tudják tiltani, le is fogják.
70. Strandi Manó (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2013. okt. 14. 08:48

Már meg is jártam a DHK-t. Nagyon rendes volt az ügyintéző. Hogy miért nem jutottak el hozzám a levelek, nem tudom, mert arra a címre küldték, ahol hivatalos megbízott van - de végül ez már a történetben nem oszt, nem szoroz. A lényeg az, hogy ahogyan itt már páran írták, kitöltöttem egy részletfizetési kérelmet, aminek az elbírálása körülbelül 15 nap. Ha pozitív lesz az elbírálás, a DHK visszakéri a NAVtól az ügyet, a NAV pedig értesíti a munkáltatómat a jövedelem-letiltás feloldásáról. Ennyi. Viszont ami azért még elég mellbevágó volt: 1 hét alatt 5 ezer FT-ot kamatozott ez a kis tőketartozás...

Köszönöm a segítéget! :)

69. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - Strandi Manó)
2013. okt. 14. 06:12

Szívesen!

Ügyesen! Nem lesz gond:)

68. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - Kangaroo Island)
2013. okt. 14. 06:11

Diákhitel esetében a végrehajtóval nem tud egyezkedni, mármint a NAV-al.

Rosszabbul is járna, mert a végrehajtó csak 1 évre engedélyezheti a részletfizetést, ami jóval magasabb összeg lenne, mint a letiltás.


Igen, hibázott, mert nem jelentette be az új címet, és valóban nem hivatkozhat erre, de nem is hiszem, hogy ezzel az indokkal próbál majd kibújni a fizetés alól.

Elmondta, mert megkérdezték itt tőle, de nem kibúvónak akarja használni.

Csak fizetés könnyítést szeretne elintézni, mert nem mindegy, hogy 50 ezret vagy 30 ezret fizet havonta, és nem rá akarja verni másra felelősséget.

67. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Terimim)
2013. okt. 14. 06:05
Igen, ez pont elég, hogy a fizetési hajlandóságot lássák, és kisebb legyen az elmaradás, de attól még elmaradás keletkezik és x idő után felmondják a szerződést és BÁR listára kerül az ember.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook