Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire befolyásolja a munkanélküliség a párkapcsolatot? fórum

Mennyire befolyásolja a munkanélküliség a párkapcsolatot? (beszélgetős fórum)


27. 130454e42d (válaszként erre: 21. - Regin_a)
2013. okt. 14. 20:32
Ha együtt éltek normális esetben nem enyém-tied, hanem mienk van. Ketten vagytok, ketten oldjátok meg a problémákat. Tudod, jóban-rosszban. Mondjuk normális esetben nincs családfő, csak család.
26. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Anettka0101)
2013. okt. 14. 20:27

Nálunk sem történt ez.

Eladtuk a lakást és megoldódott a hitel gondunk.

2013. okt. 14. 16:09
Még az a szerncse h semmi hitelük nincs,de atol még ugye ott vanak a számlák amit kikel fizetni
2013. okt. 13. 21:06

ha van lakáshitel, akkor szétesik a család, szerintem


rossz tapasztalatokat látok....

2013. okt. 13. 21:06
Rontja a depi miatt. Ugyanakkor összefogásra sarkall, a helyzet megoldására.
2013. okt. 13. 20:17
Igen más az mikor nem dolgozik a férfi mert hát egyszer az lesz a család fentarto,itt nőröl van szó ugy tudom h mindent otthon elvégez házon belül és kivül egyetlen hibája az lehet h nincs munkahely,ami ugye korlátok közé zárják mert egy fizetés van amit bekell osztani a másik fizetésig és igy csak arra jut ami igazán szükséges,szorakozás,ujruhára már nemjut!
21. Regin_a (válaszként erre: 18. - 4740439ec6)
2013. okt. 13. 18:38

Ez pontosan igy van

A "férfiasságá" a családfő státuszát veszti el vele

Milyen is már, ha meginna egy sört, vagy elmennének egy étterembe és azt kellene mondani a felségnek, hogy adjál pénzt vagy fizesd te

Milyen az ha egy szál virágot stb, nem tud venni a saját pénzéböl

Tartós esetben bizony az egész házasságot /kapcsolatot aláássa


Én már ne melózok és sokkal kevesebb pézböl élek mint korábban, bizony kellemetlen azt mondanom, hogy nincs benzinpénzem és nem megyek/megyünk sehova, + a többi amit feljebb emlitettem


A hétvégén születésnap/névnap volt

Elég erősen megvágta anyagi helyzetem, hogy vettem "alig" ajándékot és beletankoltam az autóba

Szar érzés, korábban ez soha nem volt, ma erősen frusztrál

És még csak együtt sem élünk! Mi lenne ha együtt élnénk?

20. timycat (válaszként erre: 1. - Bartoromeo)
2013. okt. 13. 17:36

Én voltam munkanélküli néhány hónapig. Emberem élvezte annak minden percét, hisz itthon még a fűszálak is vigyázzban álltak, délben ebéd, desszert és ugye bármikor ráértem, bármikor elmehettünk bárhova. Én viseltem nehezen, majd meg vesztem a "tétlenségben" ami nem volt tétlen, hisz elvégeztem a házimunkát, gyerekeztem és szakvizsgáztam, de az őrület határán álltam és ebből kifolyólag én cseszegettem a páromat, minden kis carból hatalmas ügyet csináltam, unalomból.

Aztán hirtelen annyi munkám lett, hogy ki sem látszom belőle, most párom morog hisz már nem csak én osztom be az időmet, hanem mások is beleszólnak, nem tudja megérteni hogy a pontban reggel 9 óra, az nem fél tíz és nem is 9:02. Néha besértődik, hogy ha valami közbejön és én csak este 7-8kor esek haza.


Szóval ő inkább azon morog hogy minek dolgozok annyit, amíg nem dolgoztam addig én ettem az ő életét. Ja és párom nem dolgozik, csak mikor úgy alakul, de ebből sosincs vita.

19. viva70
2013. okt. 13. 17:12
Egy jól működő párkapcsolatot nem befolyásolhat ilyesmi. Mai világban sajnos nem nehéz munkanélkülinek lenni. A gond akkor van, ha valaki nem is akar elhelyezkedni, mert semmi nem tetszik neki. Egy darabig lehet válogatni, de mindenkinek tudnia kell meddig mehet el...
2013. okt. 13. 15:50

Gyerekem apját mikor megismertem anno,rá 1 hónapra elveszítette a munkáját.6 hónapig nem dolgozott.Akkor nem érdekelt,mert szerelmes voltam.Idén úgy kezdtük az évet,hogy megint fél évig nem volt melója.Nem veszekedtünk,de engem anyagilag nagyon megviselt ez az időszak.


Úgy gondolom,hogy egy férfiank sokkal nagyobb gáz az,hogy nem dolgozik,mint mi azt hisszük.Azzal,hogy folyamatosan az orra alá dörgöljük és veszekszünk,csak a saját feszkónkat növeljük.Persze más a helyzet,ha valaki nem is akar elmenni.De nálunk ez nem állt fenn,csak marhára unkorrektek a munkaadók. :(

17. f6390e6b9b (válaszként erre: 16. - Bartoromeo)
2013. okt. 13. 15:48
Szerintem viszont nem az a legfőbb oka a veszekedéseknek hogy nincs adott meló,hanem inkább az hogy munkakeresés címén semmit nem segít otthon a párjának,pedig otthon van.
2013. okt. 13. 15:44
Probléma az mikor nincs(gondolom én)az legtöbb esetbe van!szerelem,szeretet kelene a vita hejet!
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Bartoromeo)
2013. okt. 13. 15:36
És ez már vitára ad okot? Nincs elég probléma?
14. bartoromeo (válaszként erre: 12. - Krisz42)
2013. okt. 13. 15:29
Egyetértek veled
13. bartoromeo (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2013. okt. 13. 15:25
Szerintem is,hisz nem arol van szó h az egyik fél sosem dolgozott volna,volt olyan mikor 2munkahelye is volt.csak az utolso 2évbe nemjött neki össze egy állando munkahely
2013. okt. 13. 15:22
Egy normális párkapcsolatban,ha mindenki reálisan âll a dolgokhoz,akkor nincs veszekedés.Ha azért nincs munka,mert a munkanélküli nem is akar talâlni,akkor lehet vita,de akkor a párkapcsolattal is gond van,mert nem lesz vki egyszerre lusta,kényelmes,ha előtte nem volt az.A másik pedig nem fog elkezdeni ok nêlkül veszekedni,ha eddig se volt olyan.Ha szeretik egymást,akkor kellő empátiával tudjâk kezelni a dolgot,nem pedig veszekedèssel.
11. simple (válaszként erre: 5. - 55416fb8e2)
2013. okt. 13. 15:21
Meg úgy az egész első hozzászólás....
2013. okt. 13. 15:15

Szerintem ez is intelligencia kérdése.

Voltam munkanélküli és a férjem is, de soha egyikünk sem dörgölte a másik orra alá, hogy már igazán elmehetnél dolgozni.

Nehéz időszak volt az életünkben, de túl éltük...

9. bartoromeo (válaszként erre: 2. - F6390e6b9b)
2013. okt. 13. 15:12
Igy van,ha van munkahely töbségében megszünik a veszekedések...
8. tixtina (válaszként erre: 5. - 55416fb8e2)
2013. okt. 13. 15:11
jajj:ooo
2013. okt. 13. 15:09
Mégis azért könnyeb ha két ember keres,mint egy föleg h ugye h minden pénzbe kerül
2013. okt. 13. 15:07
Ugy tudom h van szakmája,de aba nem kap munkát,már probálta...
2013. okt. 13. 15:05

nehez normalis valaszt adni, ha valaki ilyet le mer, le tud irni, hogy 'befojasolya' (a tobbirol nem beszelve)


szerintem a munkanelkuliseg nemcsak egy parkapcsolatot befolyasol, hanem a teljes eletet. az megint ket kulonbozo dolog, ha valakinek nem sikerul allando munkat talalnia, mint az, ha nem akar allando munkat, es elvarja/megszokja, hogy a masik fel eltartja

2013. okt. 13. 15:04
Mennyire iskolázottak? Mert az is befolyásolja, hogy talál-e munkát, stb.
2013. okt. 13. 15:04

2 hónapig voltam munkanélküli, ebből 2 hetet úgy, hogy már volt munkahelyem, csak következő hónap elején kellett kezdenem.

Sosem veszekedtünk, inkább én viseltem nehezen a helyzetet. Szégyelltem magam, amiért a férjemre voltam ráutalva. Az egész napom munkakereséssel és házmunkával töltöttem, néha még éjszaka is munkát kerestem.

Meghozta a gyümölcsét, mert egy jót találtam.

2. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - Bartoromeo)
2013. okt. 13. 15:03
Szia!Nálunk volt ilyen helyzet,de ezt mindenki másképp reagálja le vagy éli túl.Nálunk a páromnak nem volt,és voltak is veszekedések,de elhelyezkedett utána semmi gond nem volt.De ehhez kellett az akarása,ami nincs meg mindenhol.Vannak akiknek ez kényelmes és vannak akik pedig szégyellik hogy nincs munkahelyük.Embere válogatja szerintem.
2013. okt. 13. 14:59
Környezetembe vanak olyan párkapcsolatban élők ahol csak az egyik félnek van állando munkahelye,ép minap találkoztam egy történetel,adott egy pár kb 5éve vanak együtt eböl pár éve élnek együtt,ugye az egyik félnek van állando munkahelye a másik fél pedig otthon tevénykedik nem sok sikerel nem mindég jön neki ösze egy normális munkahely,ha összejön neki azis csak alkalmi és nem mindég,ezért a másik fél már neheztel rá amikor is eböl kifolyolag sokat veszekednek,a téma mindég a munkahely,nehéz lehet ez az állapot de vajon medig lehet ezt igy birni?én gondolom h végtelenségig nem,valaki esetleg volt ilyen hejzetbe?csak normális válaszokat szeretnék kapni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook