Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szódabikarbóna valóban ártalmas a terhes nőkre, illetve a magzatra? fórum

A szódabikarbóna valóban ártalmas a terhes nőkre, illetve a magzatra? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 15. 17:42

Köszönöm a tippeket, ki fogom őket próbálni :)

Szerencsére azóta nem jött elő újra :)

11. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Szissko99.0)
2013. okt. 15. 10:40

Bár nem árt egyáltalán a szódabikarbóna, de léteznek ásványvizek, amikben több a karbonát ion, ez fel van tüntetve az üvegén, és terhesség alatt ezeket jobban ajánlják, mert gazdagabbak kálciumban is, meg ásványi anyagokban is, és jobban lekötik a gyomorsavat. Étkezéskor is fogyaszthatod és étkezésen kívül is:)


Másik, ami nagyon bejött nekem terhességek idején, refluxra is meg gyomorégésre is, az a gyömbértea, egy mokkáskanál gyömbért 3dl lobogó vízbe szórsz és 1 perc múlva lekapcsolod. Úgy hagyod 20 percig, ha ez nagyon tömény neked, akkor tehetsz még hozzá vizet, és édesítsd tetszés szerint!


Amit a citromról mondtak, az is jó, mert a kimondottan savanyú gyümölcsök (savanykás alma is, és szőlő) beindítják jobban a nyáltermelést és a nyál, ami a gyomorba jut, a legjobb semlegesítője a gyomorsavnak. De a gyömbér máshogy hat, a gyömbér tonizálja magát a gyomorszájat, így jobban zár és megakadályozza a refluxot.


A helyedben mindhármat bevetném, a citromlevet, a gyömbért és az ásványvizet is. És végső esetben a szódabikarbónát, mert az inkább csak a tüneteket enyhíti, magát a bajt nem gyógyítja, de ártani nem árt.

10. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Szissko99.0)
2013. okt. 15. 10:32
Nem.
9. 273206364e (válaszként erre: 8. - Szissko99.0)
2013. okt. 15. 10:23
Attól semmi bajod nem lesz,egyébként tényleg nem javasolják gyomor égés ellen. Nyugodtan vehetsz be Rennie-t
2013. okt. 15. 09:47

Köszönöm Nektek, baromira megijesztettek. Van olyan orvos, aki kifejezetten tiltja és el is mondja a terhes betegeinek. Nekem senki sem szólt...Köszönöm a válaszaitokaz!

Petra025 Egyébként gyomorégés ellen vettem be, késhegynyit kis vízzel!

2013. okt. 13. 15:04
Ha gyomorégés ellen szeretnéd, akkor nem javasolják. Anno én is ki akartam próbálni, nem mertem. De ami nagyon bevált, az a citromos víz. Rendes citromból kell egy picit facsarni vízbe, és kortyolgatni.
2013. okt. 13. 14:10
Nem hiszem 2 terhesség alatt én is használtam, persze nem sokszor, csak alkalmanként bő vizzel.
2013. okt. 13. 13:40
Nem ártalmas.
2013. okt. 13. 13:31
NEM!
2013. okt. 13. 13:26
Gyomorégésre szodabikarbónás vizet ajánlanak inni terhesen:) Vicces lenne ha ártalmas lenne:)
2013. okt. 13. 13:23

milyen formában?

tisztítószerként vagy elfogyasztva?


amúgy sehogy sem ártalmas

2013. okt. 13. 13:22
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a szódabikarbóna valóban ártalmas a terhes nőkre, illetve a magzatra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook