Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen trukkel, furfangossaggal vehetnem ra paromat, hogy szokjon le a cigirol? fórum

Milyen trukkel, furfangossaggal vehetnem ra paromat, hogy szokjon le a cigirol? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. 6451523b1a (válaszként erre: 46. - Genia)
2010. nov. 13. 17:53
Szinte én sem:DDD
46. genia
2010. nov. 13. 17:52
En 4 evig nem szivtam,aztan visszaszoktam,de most mar 5eve szinte hogy nem dohanyzom!!!!!!!!!!!
45. 6451523b1a (válaszként erre: 42. - Herengtimea)
2010. nov. 13. 17:43

3 hete?Nagy cucc én 1 évig nem szívtam!

Persze most megint basszus:DDD

2009. jan. 10. 13:14
Rávenni sehogy sem lehet. Csak úgy lehet leszokni róla, ha az ember saját maga akarja.
2008. nov. 1. 19:05

Dohányzás leszokását segítő aromaterápiás tapasszal.A tapaszt csak felragasztod a ruhájára

és onnan a gyógynövények kipárolognak, amit majd Ő belélegez. Kellemes közérzetet biztosít és csökkenti a dohányzás utáni vágyat.A Herbaházban lehet kapni.

Üdv.

2008. okt. 17. 10:41

A PáROM 3 HETE NEM CIGIZIK,SIKERULT!!!

DE NEM éN VETTEM Rá,HANEM SAJáT MAGáTOL EGGYET GONDOLT,SENKIT NEM LEHET RáVENNI,HOGY SZOKJON LE A CIGIROL,CSAK AZT AKINEK NINCS éNE,VAGYIS úGY UGRáL AHOGY A MáSIK FUTYUL,DE AZ MEG NEM éLET.éNSEM CIGIZEK,LETETTEM éNIS,SOKKAL SZEBB íGY AZ éLET!!!

KOSZI A SOK SEGíTSéGET!!!

2008. okt. 17. 10:02

ha te is és ő is le akar szokni,gyere a "dohányzás-leszokás" fórumba:)))ott találsz ezer oldalnyi beszámolót,mankót,hogy ki mivel tette le.(vagy irj nekem priviben ha gondolod,elmesélhetem az én történetemet.42.napja füstmentes vagyok:D:D)


Sok sikert,ne adjátk fel

2008. okt. 17. 10:00
sajnos nincs trükk...csakis saját magán múlik:Sszerintem ez az "üzlet"kötés,hogy ez meg az lesz ha leteszed,vagy ez meg az nem lesz ha...tutira nem jön be(nálam sem jött),max időlegesen.
2008. okt. 4. 11:34
Nálunk párom azért szokott le mert megmondtam, neki hogy nem fogok bagossal járni előbb utóbb impotens barommal. És elmondtam milyen ici- picin mulik az h a babánk egészséges lesz-e.
2008. jún. 1. 12:33

Szerintem sem lehet leszoktatni valakit a cigiről.

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

2008. jún. 1. 07:40

Nálunk az jött be,hogy amikor babás lettem én azonnal leraktam a cigit,majd megmondtam neki,hogy jó lenne,ha legkésőbb a szülés után ő is abbahagyná,mert a gyereknek semmi szüksége rá.No meg ha nem hagyja abba,akkor szoptatás után én is vissza fogok szokni,és azt a pénzt a gyerekre is tudjuk költeni.

ennek eredménye képpen 6 napja nem gyújtott rá,és látom rajta,hogy elszánt,és tényleg abba fogja hagyni.

2008. jún. 1. 07:00
Azt neki is akarni kell,addig egy praktika sem eredményes,legalább is szerintem!
2008. máj. 31. 23:09

ez csak vicc, de megteheted, h éjszakára teszel a hátára, mikor már elaludt olyan izés tapaszt.


Sajna igaz, ha nem akar magától leszokni, nem fog másként. Nekem azt mondta az én párom, nem tudom it kérek tőle.

Az infarktus leszoktatta, de nem kellett volna eddig várni :( Most már még a szagát is utálja.

2008. máj. 25. 19:25
Amíg ő nem akarja semmivel.Én 3.éve nem dohányzom a párom is tet egy röpke kisérletet ugyon ott ahol nekem sikerült,délelőtt 9ó-tól este 11ó-ig sikerült is neki. Ha-ha nem volt eléggé elszánt!
2008. máj. 13. 15:29
Nálunk is anyagiak miatt történt,de mi mindketten abbahagytuk,2 nap különbséggel.Kiszámoltam,kettőnknek havi 30 ezer,a párom pedig imádja a gasztronómiai élvezeteket,közöltem vele,ennyivel több jut kajára.Vagy éppen másra.Ennek már 6 hete.És roppant büszkék vagyunk magunkra!!!
2008. márc. 29. 18:59

Az én férjem sajnos nikotinista. Legalább 8 éve próbálom rávenni, hogy leszokjon. Az a legnagyobb baj, hogy a dohányosok mindig valamio jó alkalomra várnak a leszokáshoz: terhesség, a gyerek születése, munkahelyváltás, hétvége, hétfő, hó eleje, hó vége, stb. Mi pár hónapja eljutottunk odáig, hogy miután hiába pofáztam 1 éve (GYED), hogy egyszerűen nem telik rá, egy este végre észrevette, hogy a melltartóm egy kinyúlt, szürke szar, megkérdezte, miért nem veszek másikat, mondtam, nem telik rá. Nem akarta elhinni. Ekkor papíron felvázoltam neki, mennyit költ cigire (20000 ft/hó), és kiszámoltam neki papíron, hogy ha veszek egy normális melltartót (10000 alatt nem árulnak olyat, ami az én mellemet elbírja), akkor a hó utosó hetében vagy nem eszünk, vagy nem pelenkázzuk a gyereket. Ekkortól nem gyújtott rá többet, de ha ez nem történik, nem tudom, mi lett volna. Nagyon nehéz ügy.

(Miközben ő pontosan tudja, milyen következménykkel jár a dohányzás, 29 éves, de a COPD első jelei már mutatkoznak rajta.)

2008. márc. 29. 18:07

A leszokás orvosbiológiai értelemben azt jelenti, hogy MEGSZŰNT a függőség, és pontosan olyan eséllyel szokik rá (újra) a cigire valaki, mint bárki más, aki még soha nem szívta.

Márpedig azok, akikről én beszélek - akik tizenévesen kezdtek dohányozni - többé SOHA nem tudnak megszabadulni a függőségtől teljesen. Ez azt jelenti, hogy, ha mondjuk kiteszünk egy nem-dohányost dohányfüstnek, meg egy volt-dohányost, akkor biológiailag nem ugyanaz fog lejátszódni a kettőjük szervezetében. A volt-dohányos szervezetében megújul a függőség, újra bekapcsolnak a régi biokémiai reflexek, újra érzi azt, hogy kívánja. A nem-dohányos nem.

Ezért írtam azt, hogy LESZOKNI soha nem fog tudni. Le tudja tenni - de nem szűnik meg tőle a függőség. Ez nem csak az előbb említett biokémiai reakciókban mutatkozik meg, hanem abban is, hogy sokkal nagyobb eséllyel, és sokkal gyorsabban rászokik (újra), mint az, aki soha nem dohányzott.

30. 14775640c4 (válaszként erre: 29. - 14775640c4)
2008. márc. 25. 16:52
ja és 16 évig cigiztem és nem együtt szoktunk le. a párom később mint én.ugyhogy ez is cáfolat
29. 14775640c4 (válaszként erre: 10. - Living-fan)
2008. márc. 25. 16:52

ez nem igaz!!

én is 14 évesen kezdtem a cigit és a párom is és mindketten letettük. persze sosem erőltettem sőt még mondtam is neki hogy ha örömet okoz neki akkor cigizzen hisz felnőtt ember. azt tesz amit csak akar a saját életével

és már 6 éve nem szívom és nem is fogom...igy szerintem nem biztos az általánositás.ez inkább akaraterő függvénye csak,és kizárólag

28. genlips (válaszként erre: 26. - Living-fan)
2008. márc. 25. 11:30

Hát igen, én is azokról beszéltem, akik gyerekként szoknak rá, az egész hozzászólásom róluk szólt.

És tényleg nagy a hiba, csak nem tudnak róla, nem gondolnak bele, hogyha folytatják, milyen lesz az egy db egészségük.


Biztos vagyok benne, hogy a szülők hibája, ha a gyerek rászokik, mert ők azok, akiknek terelgetni kell a gyereket, beszélni vele mindenféléről, köztük erről is...


Hát én tényleg azért vagyok, hogy ha már valaki szül gyereket, azt normálisan felnevelje, mert sok minden függ attól azért.

27. 14775640c4 (válaszként erre: 21. - 14775640c4)
2008. márc. 22. 18:51

és még egy ehhez a hsz-hez:

erőszakkal nem lehet verebet fogni

minél jobban piszkálod annál jobban dohányzik

mi is sook mindent együtt csinálunk de tisztába vagyok vele hogy két külön ember vagyunk

és nem vagyunk összenőve

azon kivül hogy sok sok dolog köt össze minket,azért megmaradt mindkettőnknek a szabadsága ahhoz hogy valamilyen módon azt tegyen amit akar

26. living-fan (válaszként erre: 24. - Genlips)
2008. márc. 22. 11:45
Azokról beszéltem, akik még gyerekfejjel szoktak rá. Márpedig amikor megtették, (hiába igazolódott be később, hogy NAGY hiba volt) még nem NAGY hibának indult. Ott egy jogilag cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes nagyobb gyerek, és nem tudja teljesen felmérni a tette későbbi következményeit. Ezért gondolom, hogy aránytalanul nagy az élethosszig szóló büntetés.
25. genlips (válaszként erre: 15. - Herengtimea)
2008. márc. 22. 08:40

egyszerű :) ha egyek vagytok és te leszoksz, ő is leszokik

hiszen a két fél = és mindent együtt csináltok

24. genlips (válaszként erre: 10. - Living-fan)
2008. márc. 22. 08:36

"Csak egy picit hibáztak gyerekkorukban, és életük végéig rabságban, vagy esetleg "szökésben" vannak. Soha nem kaphatnak felmentést mondjuk jó magaviseletért. Ez aránytalanul nagy büntetés."


Ööööö, sztem nem picit... Sorozatosan szívták a dohányt, nem kötelezte őket senki erre (ha jól gondolom), sőt még nem is voltak rászokva ééééssss: mégis szívták addig, míg rá nem szoktak észrevétlenül.


Tudom, fiatalok nem gondolnak bele, még nem tudják, hogy egy testük van és egy egészségük. Ennél sokkalta többet számít a közösség és annak szokásai. Ez a gondolat aztán a kicsi hiba! :(

2008. márc. 21. 19:54
Próbáljátok ki az e-cigit (elektromos cigi), én ma kezdtem. Nagyon jópofa. Van benne nikotinkapszula (persze van 'mentes' is) és füstöl is, csak éppen vízgőzt ÉS NEM BÜDÖS!! A mozdulatsor, a szokás, a nikotin megmarad. Ha akarod. Illetve, ha a párod akarja. (És izzik a vége, ha megszívod, de az csak kamu. Valójában nem ég, csak egy led világít olyankor.)
22. cirmesitompika (válaszként erre: 2. - Gotterj@gmail.hu)
2008. márc. 20. 17:47
Az én párom is cigizik, amit úúúúúúúúútálok, de őt annál sokkal jobbn szeretem, hogy ezzel büntessem. Ráadásul maqamat is büntetem vele-csókolózni nagyon jó, és kell. Meg mindig rágózik, amitől nem büdös a szája.
21. 14775640c4 (válaszként erre: 20. - Herengtimea)
2008. márc. 20. 17:08

én nem mondom hogy nincs igazad hisz valahol zavar téged

de én azt mondom hagyd, majd meglátod ha akar leszokik

de tudod mit?járj elő te jó példával alőbb utóbb ő is követni fog

nálunk ugy volt hogy terhes lettem,leszoktam

nem volt egyszerű mert a környezetemben a kolegák és a párom is dohányzott

aztán eltelt egy hónap és a párom követett.biztos piszkálta hogy leszoktam és amilyen önérzetes végül ő is letette

2008. márc. 20. 17:03
Jaaaaaj,a fenébe.Igen igazad van!Csak ugy szeretném!!!A baj megint csak énvelem van,nemtudom elfogadni.De kár,hogy nem a kisfiam és akkor jol ráparancsolnék,hogy:dobd el azt a cigit,de azonnal.Képzeld,kb 3 éve probalom rávenni,hogy hagyjuk abba a cigizést,de ezt nem ugy kell felfogni,hogy naponta emlegetem,eltelik pár honap és elohozom ezt a témát.Tavaly elott eljott velem még Esztergomba is mágneses terápiára ami sz...t sem ért,kijottunk a kapun rá két orájára rágyujtott,azt hittem szétrobbanok,mert otthon megbeszéltuk,hogy bármi is torténik majd ott leszokunk.A megoldás fele bennem rejlik:nem kellene végképp megemlítenem a leszokás témát,és mivel o is azon van,hogy ne cigizzunk megvárni míg o lép.1 honapja kb.ultunk és szívtuk a 100. ciginket és azt mondja én ugy érzem hamarosan leszokok,nem jo ez nekem.Ez már egy lépés elore.Mivel kituzott magának egy idopontot is,de ennek ellenére nem tortént meg.Egy=két napig még kibírtam szo nélkul,de aztán gunyolodva odaboktem:na mivan nem tudsz leszokni?Be kéne tapasztanom a p.....t!
19. 14775640c4 (válaszként erre: 15. - Herengtimea)
2008. márc. 20. 07:08

ez amugy tök jó lenne

csak egyet kérdeznék.ellenkező esetben mint erős dohányos,te leszoknál a párod kedvéért?

csak mert kér rá?hát én nem pedig hidd el szeretem a párom,csak ugy mert kér rá biztos nem, ha csak én nem akarom,és amig nem határoztam el magam teljesen addig pláne nem,ugyhogy szerintem inkább hagyjad,ha le akar szokni leszokik magától ha nem akkor hiába minden trükk.

és hát valljuk be senki sem szokna le csak ugy más kedvéért

csak akkor ha valami nyomós oka van rá

én tudom 16 évig cigiztem

18. 14775640c4 (válaszként erre: 17. - Herengtimea)
2008. márc. 19. 18:11
hát csak ő tudja te nem :)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook