Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Harmadlagos orrplasztika fórum

Harmadlagos orrplasztika (beszélgetős fórum)


4. joop (válaszként erre: 1. - Pinkydoll)
2019. aug. 17. 11:09
Szia,kinel voltal idaig?
2013. okt. 13. 00:05

Az első műtétem el lett rontva ezért volt szükség egy második korrekcióra, de sajnos ez sem hozta azt az esztétikai eredményt amit szeretnék, ezért gondolkodom egy harmadikban.

Sajnos rosszul választottam orvost is hiszen egyik sem rendelkezett fül-orr-gégész szakvizsgával.


Az hogy van-e előnye egy harmadlagos korrekciónak úgy értettem, hogy esetleg lenne-e itt valakinek sikerélménye erről, aki már átesett rajta és nem bánta meg, hiszen olvasni sok mindent lehet de tapasztalatok alapján könnyebben dönt az ember.

2013. okt. 12. 23:14

Szia!


Hogy érted azt, hogy mik az előnyei, és hátrányai, kifejtenéd részletesebben? Azok az esetek, melyeket én ismerek általában azért igényelték a harmadik beavatkozást, mert az első rosszul sikerült műtétet követően a hibát vétő sebész meggyőzte őket a korrekcióról, ami az elsőhöz hasonlóan nem hozta meg a kívánt eredményt, elfogadhatatlan állapotban maradt az orr, így kénytelenek voltak harmadjára megfelelő szakembert felkeresni, illetve vannak azok, akik az első sikertelen műtét után megtalálták ugyan a megfelelő szakembert, de ő az első műtét rombolása miatt csak 2 lépésben tudta megfelelően helyreállítani az orrot, vagy maradt némi hiányérzet a végeredménnyel kapcsolatban a második műtétet követően, és ezt korrigálta az orvos.


Jó volna tudni a műtéti szándék okát, egyáltalán fennálló funkcionális problémákról beszélhetünk -e, vagy "csupán" esztétikailag nem kielégítő a jelenlegi orr, ha utóbbi akkor is felmerül számos kérdés, mert nem mindegy, hogy az orr melyik részét érintené az átalakítás, mi az elégedetlenség oka, milyen az alapanyag, a bőrtípus, hogyan gyógyult az orr az első 2 műtét után...és egyáltalán a választott orvos hogyan vélekedik minderről? Egy harmadik orrműtét is nyújthat tökéletes eredményt, persze a szöveteknek az a legideálisabb, ha nem kaszabolják őket a végtelenségig. Egy kis asszimetria miatt például szerintem soha nem éri meg még egy második műtét sem, nemhogy egy harmadik, de egy zavaró méret, vagy forma akár indokolttá is teheti a szándékot, de ennek szükségességét egy kívülálló nem döntheti el helyetted...


Több információra lenne szükség ahhoz, hogy érdemi véleményt nyilváníthassunk.


Egy harmadik beavatkozás kapcsán pro és kontra érveket nyilván fel lehet hozni, abban viszont, hogy a saját testeddel kapcsolatban mibe érdemes, vagy nem érdemes "belevágni" senki nem fog tudni segíteni.


Harmadlagos orrplasztikán átesetteket szólítottál meg, én "csupán" a másodikra készülök, remélem azért nem veszed zokon, hogy válaszoltam!

2013. okt. 12. 21:43
Sziasztok vàrok minden hozzàszólàst aki màr àtesett harmadszor orr korrekción illetve tervezi, szerintetek èrdemes belevàgni mik az előnyök ès inkàbb a hàtrànyok a többször operâlt orrnàl?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook