Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bunkó, agresszív, verekedős szomszédokkal mit lehet csinálni? fórum

Bunkó, agresszív, verekedős szomszédokkal mit lehet csinálni? (beszélgetős fórum)


1 2
49. Eby92 (válaszként erre: 47. - E49241a632)
2013. okt. 12. 11:37
Én nem is kívánok hozzájuk odamenni. A tető az egy dolog, azt a jegyzővel elintézem, az viszont, hogy a saját udvaromban megfenyeget, és megtámad, az már szerintem egy súlyosabb.
48. Eby92 (válaszként erre: 46. - 55416fb8e2)
2013. okt. 12. 11:33

Miután a jegyzőnél beadtam a kérvényt, onnantól én többet nem mentem át hozzájuk (amikor még a beadvány előtt többször próbáltunk szólni, akkor is mindig kedvesen, szinte már mi éreztük magunkat szarul, hogy ilyet merünk kérni tőlük), utána mindig ők jöttek át hozzánk.

Pont ez az, hogy a hivatalos döntésben nem tudom mi szerepel rájuk vonatkozóan, mert a helyszíneléskor se voltak ott. Belátom talán elhamarkodtam a dolgot, hogy próbáltam finoman megkérdezni, hogy mit várhatok a közeljövőben, normális, kulturált embereknél úgy gondolom ez nem probléma, de már náluk úgy látszik provokációval jár, ami verést von maga után. Tehát jelzem a SAJÁT UDVARUNKBA jöttek be, amikor megkérdeztem, hogy mi lesz, és ott kezdett fenyegetőzni a csaj, és ott az udvarunk kapujába támadtak rám az anyjával.

47. e49241a632 (válaszként erre: 45. - Eby92)
2013. okt. 12. 11:23
Akkor abban lehet bízni, hogy megcsináltatják a tetőt is. Kerüld el őket messziről.
46. 55416fb8e2 (válaszként erre: 45. - Eby92)
2013. okt. 12. 11:20
talan tenyleg nem a szomszedokhoz kellene rohangalnod minden esetben es provokalnod oket, hanem a jegyzohoz, hiszen a hivatalos dontes megszuletett, elrendeltek, amit kell.
45. Eby92 (válaszként erre: 44. - E49241a632)
2013. okt. 12. 11:04

Ők nem tudom mit vállaltak, mert megjelenni se voltak hajlandóak a helyszínelésnél, holott otthon voltak.

A másik két szomszéd a helyszíneléskor vállalta, hogy megcsinálja a falat és a tetőt, ezt akkor alá is írták. Tehát a jegyző a jelenlévőket mindkét rész megcsináltatására kötelezte.

A problémás nő meg a lánya helyszínelés után egy héttel átjöttek, hogy ő hallották, hogy mi a helyzet, erre édesanyám mondta, hogy jobb ha bemennek a tanácsra, az ő érdekük is, mert különben megbüntetik őket. Ezután nem találkoztunk.

Így aztán udvariasan megkérdeztem, hogy mégis mit várhatok, mert ők nem mondtak semmit, hogy mit beszéltek a tanácson, a határozatot meg még nem kaptuk meg.

44. e49241a632 (válaszként erre: 1. - Eby92)
2013. okt. 12. 10:44
Nem értem. Akkor már volt kint a jegyző. És csak a falak megcsináltatására kötelezte őket? A tetőre nem?
43. Eby92 (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2013. okt. 12. 09:51

Az sajnos elég nagy probléma, hogy a tető olyan rossz állapotban van, hogy életveszélyes. Lehet, hogy problémás eset vagyok, de nem szeretném, hogy édesanyámnak, a háziállataimnak vagy nekem bármi bajunk essen, mert az jegyző is elismerte, hogy életveszélyes. A 3-ból 2 szomszédnál volt ilyen a tető, az egyik megcsinálta, a másik, ez a verekedős nő nem. Én csak meg szerettem volna tudni, hogy mikorra várhatom egyáltalán.

Mint írtam van pénzük, a házuk kívülről és belülről, a udvaruk felőli részről is a legmodernebb szigeteléssel, meg terméskővel van bevonva,(százszorta jobban, mint a miénk) az udvaron meg egy hatalmas terráriumban vagy 10 teknőst tartanak, a nő dolgozik, a lányának élettársa van, aki szintén elég jól keres. Tehát nem szegények, csak ugye arra van pénzük, csak amire akarnak. Ez a dolog már nem újkeletű évek óta könyörgünk nekik, hogy csinálják meg, annyi a különbség, hogy én megléptem azt, amit a nagyszüleim, meg a szüleim nem mertek a jó szomszédi viszony miatt (ami eddig se volt nagyon meg, olyan bunkók, hogy néha vissza se köszöntek, meg átkiabáltak nyáron délelőtt 11-kor, hogy mit képzelünk, hogy hangoskodunk azzal, hogy baltával fát vágunk az udvarunkba), holott az már tarthatatlan állapot, ami itt folyik. Egyébként is a hapsi nem egy cingár alkat, ő is megcsinálhatná, ha akarná. Pont azért, mert nekünk sincs sok pénzünk, amit tudunk, mi ketten csinálunk meg az édesanyámmal, ha kell fát vágunk, vagy például most tavasszal ketten bontottuk le az egyik hátsó épületet. Tehát ezek után nem mondják, hogy én hűde profi dolgokat akarok. Semmi ilyenről szó sincs, csak szeretném ha nem lenne ÉLETVESZÉLYES a tető.

42. simple (válaszként erre: 40. - A0c1361e44)
2013. okt. 12. 08:23
Igazad van. Egyébként az én egyik barátom is vitázott a szomszédjával és megütötte. A szomszéd feljelentette. Sokáig jártak a rendőrségre.
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Eby92)
2013. okt. 12. 06:44

Én tudom, hogy ezek nagy problémák, de tényleg ezt kell csinálnod? Tényleg lépten-nyomon szólnod kell? Jegyzőhöz járni? Problémázni?


Örülj neki, hogy a vakolást már elérted. Lehet tényleg nincs pénzük, és ha ez van akkor, hogy akarod kötelezni őket bármire? A semmiből nem tudják kifizetni. Azt is tudom, hogy a tulajdonosok kötelessége megcsináltatni, de gondolom te sem tudsz mindent kifizetni, sőt! Ha csak anyukádnak van bevétele, akkor semmit. Más is lehet ilyen helyzetben.


Megkérted őket, hogy csinálják meg, feljelentetted őket. Ennél többet nem tehetsz.

40. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Eby92)
2013. okt. 12. 06:37

Hát nem tudom, hogy hol élsz, de én ismerek olyan embert, aki önvédelemből megütött valakit, a támadó feljelentette és pénzbírságot kapott, amit, ha nem fizetett volna ki, akkor le kellett volna ülnie. A családon belüli erőszakra szokták mondani, hogy majd csak akkor intézkednek, ha vér folyik. Szerintem két vad idegen ember balhéjánál nem mondhatnak ilyet.



Azt gondolom, hogy aki amúgy sem egy agresszív beállítottságú, az tök feleslegesen tanul önvédelmet, mert azt úgy sem tudja alkalmazni. Most itt magamat hoznám fel példának: én nem vagyok egy verekedős típus, 10 évig judoztam, de nem tudom alkalmazni, mert nem vagyok az a típus. Tehát simán megvernek.



És mit tennék...Én most kicsit hagynám a dolgokat. Kerüljétek a veszélyes helyet, mert inkább maradjon romos a kertetekre néző fal, tető, minthogy az ilyen barmok megverjék anyukádat vagy téged.

39. Eby92 (válaszként erre: 36. - Temmp)
2013. okt. 12. 01:14
Bizonyítottan az eresz okozott kárt, mert nem volt rendesen megcsinálva. A földben lévő szakaszon egyáltalán nem volt csatorna, a falra engedték rá a vizet. Ez akkor derült ki, amikor most kiástuk, a szomszéd azt mondta, hogy erről nem tájékoztatta az előző tulaj (akitől kb. 20 éve vette meg). Ráadásul s ferde tető miatt a sok vizet se bírja benyelni a csatorna, így kizúdul, rá a falra, meg a kertünkbe. A mester szerint, amíg nem csinálják meg normálisan a tetőt, addig hiába csinálja meg a falat, ugyanúgy rohadni fog.
38. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - Temmp)
2013. okt. 12. 01:10

Miért, te garantálod a testi épségüket, ha nem hívnak rendőrt?


Amúgy leszarom. Elhangzott már minden gyakorlati verzió.

37. Eby92 (válaszként erre: 34. - Temmp)
2013. okt. 12. 01:08
Kb. 40-50 cm-re (többre sajnos nem tudtuk, mert az udvar keskenysége miatt a kert is pici), pont eltakarta a rohadó falat, és valamennyire felfogta a leeső cserepeket, de már 2 éve leszedtük, mert az egyik szomszéd mondta, hogy megcsinálja a falat, de aztán nem jött.
36. temmp (válaszként erre: 35. - Eby92)
2013. okt. 12. 01:05
Kellene az nem elég. Utólag senkit nem lehet kötelezni, hacsak nem igazolható, hogy a víz kárt okoz bármely épületben, építményben vagy telekben.
35. Eby92 (válaszként erre: 33. - Temmp)
2013. okt. 12. 01:00

Több 100 éves, több tulajdonosa is volt.


A legszebb az az egészben, hogy mindhárom tulaj esővizét egy csatorna vezeti el, az amúgy is ferde tetőn. Annyit mondott az ügyintéző, hogy 2-3 ereszcsatornának is lennie kellene.

34. temmp (válaszként erre: 32. - Eby92)
2013. okt. 12. 00:20
milyen tavolra raktatok a faltol a nadat?
33. temmp (válaszként erre: 32. - Eby92)
2013. okt. 12. 00:20

mikor epult a haz a haz?


nem tudom pontosan mikor valtozott a jogszabaly, de az OTEK vilagosan kimondja, hogy az esovizet mindenkinek a maga telkere kell visszavezetnie. 50 evvel ezelotti hazakra nem kell ereszt tenni, ha eddig nem volt, de 1997-ota ugy emlekszem mar biztosan benne volt

32. Eby92 (válaszként erre: 26. - 55416fb8e2)
2013. okt. 12. 00:10
Sajnos kerítést nem tudunk, mert az ereszükből a esővíz nálunk folyik le, nem az utcára vezetik ki, hiába kértük,ezzel elvágnánk az útját. Így is olyanokkal vádolt az egyik szomszéd, hogy attól rohadt el tégláig a fala egy bizonyos ponton, mert direkt(!) locsoltuk, és nádat szögeltünk rá, holott direkt cölöpöket vertünk a kertbe, és arra feszítettük ki a nádat, hogy legalább ne csúfítsa az udvart (elég keskeny kb. 5 méter széles).
31. temmp (válaszként erre: 29. - 55416fb8e2)
2013. okt. 12. 00:01

A Helyi építési szabályzat mondja meg, hogy hol lehet épület. Az oldalhatáron áll pont telekhatáron is lehet (ált. lehet hagyni kb. 80-100 cm "csurgótávolságot", vagy van ahol akár 3 m-t is), sőt a szomszéd telkére a tető beloghat max. 50 cm-t és min. 2 m magasságban. Az van szigorúan szabályozva, hogy két épület milyen közel lehet egymáshoz, ill. utcafronti telekhatártól, de arra nincs szabály, hogy kerítéstől milyen messze lehet.

Ebben az esetben meg teljesen mindegy, hogy mi a szabály, a kialakult állapotot kell figyelembe venni, mert a ház a telekhatáron van, nem lehet arréb tenni.

30. Eby92 (válaszként erre: 25. - Bd55e3f068)
2013. okt. 11. 23:59

Nem nyekergek, csak szeretnék valami megoldást találni a kialakult helyzetre.

Az a " vmi eccer történt" ügy pedig az volt, hogy a full drogos szomszéd srác bedrogozva kis híján agyonverte az anyját a nyílt utcán, konkrétan a mi házunk előtt állt meg, és hozzáverte szerencsétlen nőt a rolónkhoz, úgy hogy az behorpadt. Édesanyám állt közéjük, hogy ne üsse tovább, a nagy bátor férfiak persze nem tettek semmit, sőt mikor egy szomszéd kihívta a rendőröket, nem voltak hajlandóak kijönni, és így a telefonáló szomszédnak kellett elbicikliznie a rendőrségre, hogy ugyan már jöjjenek ki. Miután nagy nehezen kijöttek bevitték a srácot, másnap már kint volt, rá következő hétre kést szorított az anyja torkához, és úgy csöngette végig a szomszédságot, hogy pénzt követeljen az anyja életéért. Akkor vették csak igazán komolyan a zsaruk.

29. 55416fb8e2 (válaszként erre: 28. - Temmp)
2013. okt. 11. 23:47
en ugy tudom, az eleg szigoruan szabalyozva van, hogy az epitmenyek mekkora tavolsagban kell legyenek a keritestol/telekhatartol. egy kerites lehet magas is, beton is, nem? :)
28. temmp (válaszként erre: 26. - 55416fb8e2)
2013. okt. 11. 23:45
Pont a telekhatáron áll a ház, és ha olmlik valami a tetőről, azt nem fogja meg a kerítés.
27. temmp (válaszként erre: 25. - Bd55e3f068)
2013. okt. 11. 23:44

Kihívja a rendőrséget és utána mi lesz? Ennél komolyabb ügyekben sem csinálnak semmit!

Nagynénémet majdnem agyonverték, felismerte a támadókat, de a rendőrők semmit!!! nem csináltak.

Tudod garantálni, hogy a rendőrhívás után a szomszédok elsunnyognak és nem mennek neki Ebynek vagy az anyukájának?

26. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Eby92)
2013. okt. 11. 22:54
es ha ti ruhaznatok be egy keritesre?
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - Eby92)
2013. okt. 11. 22:47
Ha már magad nem bírsz a helyzettel, kihívatnád a rendérséget, de azt sem mered, és vmi "eccer történt" ügyre hivatkozol. Akkor minek kell itt nyekergni? Neked az jutott.
24. Eby92 (válaszként erre: 21. - Jstefan)
2013. okt. 11. 21:36
Én mindent megértek, ezt el is mondtam mindhárom szomszédnak, 3-ból 2 úgy-ahogy megértette. Pedig nagy türelem kell ahhoz, hogy egy 5(!) éve csináltatott össze-visszaeszkábált teljesen szabálytalan szellőzőt nézzünk, ő meg közölje, hogy most nincs rá pénze. Mintha idén csinálta volna meg, de én ezt is megértem. Csak annyit szeretnék, hogy ha normálisan kérdezek valamit, akkor ne ordítozzanak velem, és ne ugorjanak nekem. Szerintem az teljesen jogos kérdés volt, hogy mivel nem jött el a helyszínelésre, nem tett írásban nyilatkozatot arra, hogy mit vállal és mikor (mert mi ugye azt is megértjük, ha tavaszra csinálja meg), tudni szerettem volna, hogy mi lesz majd. De lehet, hogy én voltam a hülye, mert normális felnőtt ember módjára próbáltam kommunikálni velük, holott már az indokuk is röhejes volt, hogy miért nem jöttek át helyszíneléskor. Azt mondták, hogy ketten kellett, hogy vigyázzanak a babára, utána bezzeg a nő az ölében hozta át többször is az unokáját,ott rohangált szegénnyel, amikor a mesterek a falnál dolgoztak/poroltak.
23. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 22. - Eby92)
2013. okt. 11. 21:26
Mert nem is akarják érteni....sajnálom
22. Eby92 (válaszként erre: 13. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 11. 21:21

Az a baj, hogy nem értik meg, hogy nem csak nekünk tesznek szívességet ezzel. Múltkor eldicsekedtek vele, hogy 900 ezerért újították fel a szobájukat, meg belülről szigetelték. Ez mind szép és jó, csak ha kívülről meg szétrohad a házuk vagy a tető rájuk szakad, akkor ez mit sem ér.

Mi mindenben partnerek vagyunk édesanyám azért vett ki szabadságot, hogy a mesterek jöhessenek csinálni a falat, és én is azért nem mentem suliba csütörtökön (pedig fontos lett volna), mert máskor már nem tudtak volna jönni idén, a telet meg nem bírta volna ki már a fal.

21. jstefan (válaszként erre: 1. - Eby92)
2013. okt. 11. 21:18
A diplomatikus pszichológiai megoldást javaslom!!! Próbáld eljátsszani hogy együttérzel velük,és megérted a nehéz anyagi helyzetüket, akkor nem bántanak.Ha feljelented őket mindíg életveszélyben leszel.Önvédelmi célból szerezz be "pfefferkonzentrat" más néven paprika sprayt,de ha használod ellenük akkor menekülj,és hívj segítséget mert bosszút állnak.Rajtad verik le a szétcsúszott életük minden fájdalmát,és ebben az esetben végzetes lehet.Ha erős lennél akkor is ez a megoldás a jó,mert a 2-3 áldozat miatt még önvédelem esetén is 30 évet kapnál, a média is ellened fordulna.
20. Eby92 (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. okt. 11. 21:15

Sajnos azzal a helyi rendőrök kiröhögtek volna. Az nem elég "súlyos" sérülés. Korábban volt egy hasonló csúnya ügy az utcánkban, és akkor is azt mondták, hogy nem tudnak mit csinálni, amíg vér nem folyik. Vagyis durvább sérüléseket kellene szereznem, azt meg érthető okból inkább kihagynám.

Az önvédelmet megfontolom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook