Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felezővonal festésekor mennyi a sebességkorlátozás? fórum

Felezővonal festésekor mennyi a sebességkorlátozás? (tudásbázis kérdés)

12. jstefan (válaszként erre: 11. - Kriszta8)
2013. okt. 13. 20:29
Találkoztam olyan esettel is amikor a mozgásban lévő felezővonal festőgép hátuljára fel volt akasztva a 30-as tábla ,és alatta egy táblán a nyíl hogy előzd meg.Az ilyen táblát mindíg magukkal hordják akik a festést végzik.Az már vitatható hogy mennyire szabályos ha csak a mozgó autó hátuljára akasztják fel a táblát.Én már többször fizettem a helyszínen ötezret sebesség túllépésért,de mindig olcsóbb volt mintha a 30ezres csekket kiküldték volna.Elismervényt ritkán adnak.Ismerőseimtől tudom hogy a régi 51-es úton a Dunaharaszti HÉV átjáró előtti lejtőn rendszeresen elbújva mérnek,és mindíg helyszínbírságot szednek de elismervényt soha nem adnak,így olcsóbb az 5 ezer, mint a csekk 30 ezerről.
11. kriszta8 (válaszként erre: 9. - Jstefan)
2013. okt. 13. 19:57
Itt nem volt tábla... Ezért is kérdeztem...
10. kriszta8 (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2013. okt. 13. 19:56
Az "egyébként is" arra vonatkozik, hogy ezen az útszakaszon mindig kinn van a 60-as tábla, mert van néhány kanyar.
9. jstefan (válaszként erre: 1. - Kriszta8)
2013. okt. 12. 20:39
Hordozható három lábra szerelt 30-as tábla volt kirakva több alkalommal a felezővonal festésekor.
8. Regin_a (válaszként erre: 7. - Kriszta8)
2013. okt. 12. 12:59

Külön korlátozó tábla nem volt, csak az a 60-as, ami egyébként is,"


Miért lenne lakotton kívül "egyébként" is?

A legutóbbi KRESZ, van a neten, semmiféle olyanrol nem intézkedik, hogy ebben az esetben automatikusan lenne seb.korlátozás


Majd ha kapsz bármi büntetést a fotón láthatod hogy miért, vagy reklamálhatsz és kéred a bizonyitékot hol milyen tábla volt kitéve aminek előirását megsértetted

Útjavítás és tsai-nál jegyzőkönyvezik/épitési napló ezeket

2013. okt. 12. 11:37
Nem volt tábla, nagyon figyeltük, mert a szembejövők jelezték, hogy mérnek. Ezért nem értettük a dolgot. Ezért kérdeztem, hogy esetleg az új kreszben van-e valami erre vonatkozó sebességkorlátozás.
2013. okt. 12. 07:08

Szerintem is tuti volt kinn tábla, mert mindig szokott, legalább 30-as, és ilyenkor szinte tuti valamelyik végén a trafi...

Egyébként a sebesség mindenkor az út, a látási viszonyok, és az adott forgalmi helyzet függvénye.

És még ha nincs is kinn a forgalom korlátozó tábla, baleset esetén hivatkozhatnak relatív gyorshajtásra.

2013. okt. 11. 21:11

A 30-as táblát szokták kitenni.

Ettől függetlenül nem veszélyeztetem az emberek életét, ezért biztos, hogy nem száguldoznék el mellettük 60-nal!

4. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Kriszta8)
2013. okt. 11. 20:39
ha 60-as tábla volt és Ti nem tudtatok max. 40-nel menni, akkor mi a probléma?
3. forgatos (válaszként erre: 2. - Kriszta8)
2013. okt. 11. 20:02
Nincs. Minden ilyen esetben tesznek ki táblát, ha szükségesnek találják. Esetleg elkerülhette a figyelmeteket az útkereszteződés után kihelyezett tabla.
2013. okt. 11. 18:51
Ma egy olyan útszakaszon jöttünk lakott területen kívül, ahol festették a felezővonalat. Külön korlátozó tábla nem volt, csak az a 60-as, ami egyébként is, de azt is feloldotta a kereszteződés. A festés végén viszont ott állt a traffipax. Ilyenkor van valami sebességkorlátozás, ami benne van a kreszben, ezért nem kell kitáblázniuk? Mert egyébként mi értelme lenne mérni, ha egyébként sem tud az ember 40-nél többel menni?
2013. okt. 11. 18:47
Felezővonal festésekor mennyi a sebességkorlátozás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook