Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérlek adjatok tanácsot, nagy bajban vagyok!:( fórum

Kérlek adjatok tanácsot, nagy bajban vagyok!:( (beszélgetős fórum)


1 2
56. dili78 (válaszként erre: 55. - Csinoska2012)
2013. okt. 27. 15:31
Hmmm...Hát én is kezet rázhatok veletek! Ugyanebbe a cipőbe járok,csak nálunk 6 év nagy "szerelem"után jött a közös baba.Csak ő közben meggondoltam magát,élni akar 46 évesen! Röhejes...Egy csomó pénzre lenyúlt,most lelépett.39 hetes vagyok amúgy...De én vissza nem engedem bárhogy könyörög is az hétziher...Ha érdekel vlkit,privibe elmesélem.Mondjuk én erős vagyok nagyon,kizárólag a kicsit sajnálom,mert egy ílyen férget a közelébe nem engedek soha!És nem bosszúból,hanem mert egy aljas utolsó szar alak.Ő konkréten közölte velem,hogy nem ad egy vasat se+ azt állítja én vettem rá a gyerekre! Nos a valóság az,hogy tavaly több mint 5 év után kidobtam,mert átvert.Rá kb 3-4 hónapra elkezdett könyörögni,hogy mindent megbánt stb..stb...,Én kb 2 hónap könyörgés után visszafogadtam,nagy szerelemnek tűnt a részéről ismét,nem védekezett,baba lett,merthogy velünk képzeli a jövőt...Hát közben "szerelemgyerekből"mert úgy jellemezte,kényszer gyerek lett! Röhejes egyébként,ezért is nem szomorkodom,mert a végtelenségig lenézem,és hozzám többé visszaútja tuti nincsen!És lenyúlt ugye egy csomó pénzzel anno,szóval először fizesse vissza amit ellopott,aztán a gyerek érdekeit nézve majd megfontolom elismerem-e apának.
2013. okt. 15. 18:44
Nem fog semmit megbáni, én tavaly voltam igy szülés után 6 héttel lé lépet,máig sem bánta meg ,kiborulta, majd bele hülyültem, aztán túl léptem rajta, mi nem is beszélünk egymással már 4-5 hónapja ö éli az életét a nöjével én nevelem a gyereket, fizetni nem akart hát ment a végrehajtó, egyszerüen sza...rá.:)
54. csinoska2012 (válaszként erre: 53. - Szomorkodó)
2013. okt. 15. 18:38
teljesen igazad van!!
53. szomorkodó (válaszként erre: 2. - Vuccli)
2013. okt. 13. 19:32
Nem fog térden csúszni, felejtős. le se sz@rja. ha nem fogja megbánni, mert így van a legtöbb kódolva. Én is ebben a cipőben járok, de nálunk nem újszülöttet hagyott el, hanem 10 évest. a farka, az a fontos. azt tudja mit akar mire van szüksége. a gyerek csak kolonc. igenis fizessen a férgesse.
52. 91d4989ab9 (válaszként erre: 39. - Pico13)
2013. okt. 12. 18:55
mi volt a munkád, mihez értesz, miben vagy jó?
51. michelle.r (válaszként erre: 48. - Pico13)
2013. okt. 12. 18:21
Nem a te hibád az egész, de te is felelős vagy érte. De tényleg nem ez a lényeg, hanem az, hogy most mit fogsz csinálni.
50. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Pico13)
2013. okt. 12. 18:14

Persze, hogy nem, de most épp ezért minél hamarabb kapd össze magad! Van 2 heted, intézz el mindent, nehogy seggel a földre ess! Egyébként 3 hónappal a szülés utánig asszem tilos is anyát foglalkoztatni, szóval még otthon végezhető munkát is csak feketén talalhatsz, és ennek nézz utána, mennyi pontosan ez az idő, szóval addig is minden tőled telhetőt tegyél meg, igényelni kell időben a segélyeket is.


Ne rá várj...

49. 94f7f6068c (válaszként erre: 48. - Pico13)
2013. okt. 12. 07:58
Szia!Én úgy tudom,hogy az apa kötelezhető gyerektartás fizetésére és ezt nem az ex fogja eldönteni.Egyébként tényleg vannak lehetőségek ahogy azt itt korábban leírták.Ami még fontos,hogy most kezdj el bölcsit keresni,mert állítólag nagy a sorban állás.Muszáj lesz anyukádtól segítséget kérni(nem anyagi).Sajnos vannak ilyen felelőtlen pasik,de túl lehet élni.A barátnőm is hasonlóan járt és felnevelte a lányát.Tudod aki egyszer megteszi,hogy lelép a családjától( már pedig gondolom a pasid ezt tette,mikor ti összejöttetek),az megteszi legközelebb is.Légy ovatos az ilyenekkel legközelebb!Sok kitartást kívánok Nektek!
48. Pico13
2013. okt. 11. 20:59
Lehet,hogy igazatok van és az én hibám az egész...de most nem is ez a lényeg!!!
2013. okt. 11. 20:21

A kolléganőm akkor jött vissza dolgozni, amikor a gyereke fél éves volt, ekkor adta bölcsibe és ekkor csak 4 órába jött vissza, majd néhány hónap múlva már 6 órában dolgozott és most már 8 órában.

Hátha te is meg tudod így oldani.

46. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2013. okt. 11. 20:20
Köszi! Azt hittem ez év márciusról írnak a többiek.
45. gribedli*** (válaszként erre: 40. - A0c1361e44)
2013. okt. 11. 13:53
Tavaly márciusban volt a másik, ha jól értettem, nem most
44. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Pico13)
2013. okt. 11. 13:52

Szia, hát beleolvastam ezekbe a nehéz feladatokba...Édesanyád kitagadott?


Bocs, hogy ezt megemlítem, de ez januárban történt, vagy mikor? Nem olvasom végig a topikodat, de januárban volt ez, és márciusban már terhes voltál? Sajnálom az egészet, ami történt veled, és kitartást kívánok, tényleg Írisz írta le a legtöbb dolgot, amire most figyelj oda, gyed, stb. munkába mihamarabb visszamenni, ne veszítsd el a fejed! Még szülés előtt utánajárnék ezeknek mind.


És még egy kérdés, ezt a "sajnálatból volt veled eddig is" dumát ő mondta személyesen, vagy sms-ben írta, vagy telefonon mondta? Mert nagyon nem mindegy, sms-t küldhette a felesége is, ha telefonon mondta, gondolom ott állt a háta mögött, szóval nem tőle jött az egész, én sem értem, ahogy mások sem, hogy ha egész eddig nem volt fontos neki az őszinteség, hogy tud ilyen őszinte lenni hirtelenjében 2 héttel a szülésed előtt? Bunkóság.


A baba egy "baleset" volt? Mert ez már a te sarad is, hogy ha ez így történt, a gyerek öröm. De fel kell rá készülni egy kicsit, szóval valahol, ha nem védekeztetek egyáltalán és épp csak összejöttetek, ez nem a legjobb alap a gyerekneveléshez sajnos, szóval ha így volt, előre látható volt, de most már ezen utólag ne bánkódj, szerintem túl fiatal vagy ehhez az egészhez, túl gyerek vagy. Mikor teherbe estél, egyáltalán volt munkád? Mit csináltál előtte, volt egy kialakított életed a barátod előtt, vagy mindenben rá támaszkodtál?


Bocs a sok kérdést, de olyan fura és egyszerű ez a helyzet egyszerre, valahogy nem az élet kibacott veled, csak naivnak tűnsz abból a pár dologból ítélve, amit leírtál.

43. michelle.r (válaszként erre: 39. - Pico13)
2013. okt. 11. 10:40

Általában nem az élet bánik el velünk és nem is a külvilág, hanem a saját rossz döntéseink következményei. Ebben az a rossz, hogy nem lehet másra mutogatni, de még jobb, hogy a saját kezünkben van.


Naív voltál és rosszul döntöttél, most megkapod a számlát. Most nagyon rossz, de meg fogod oldani. Talán itt az idő, hogy kibékülj a családoddal. Ha a gyerek apja nem áll melléd, talán majd ők.


Az anyagiak megoldódnak, ha megoldod őket ;) Kérj segítséget, szerintem itt is lesz aki segít ruhákkal, bébikellékekkel. Menj be az önkormányzathoz, érdeklődj, mit kaphatsz. A fickó meddig fizeti a házat? Ha nem fizeti, lesz hová mennetek?

42. Bagira 2011 (válaszként erre: 39. - Pico13)
2013. okt. 11. 10:14

Szia!


Én annyit kérdeznék,hogy az "extől"van a 2 gyereke a


párodnak,akivel most van?


Mert ha nem ,akkor őket szereti,tud velük lenni,akkor szeretni fogja a ti gyereketek is(remélhetőleg)

41. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Pico13)
2013. okt. 11. 07:59
Nyugodj meg! Nézd pozitívan az életet, lesz egy gyönyörű gyereked! Van aki párkapcsolatban kezdi a gyereknevelést, de az sem mindig úgy alakul a későbbiek folyamán, ahogy azt elképzelte! (Én pl. ebbe a körbe tartozom.) Az élet mindenki elé állít nehézségeket, amiket meg kell oldani, és természetesen mindenkinek a saját problémája a legfontosabb, de ha mindenki életébe belelátnánk, rájönnénk, hogy a saját problémánk sokszor eltörpül amellett, hogy mások mivel kell, hogy nap mint nap megkűzdjenek! Sok erőt és kitartást Neked! Egy ilyen próbatétel csak meg fog erősíteni!
2013. okt. 11. 06:41

Márciusban még más pasid volt, akkor most a 2 hét múlva születő baba kié? Még az előző pasié vagy azé, aki az exét szereti?

Na, ez lényegtelen is....

Én azt veszem észre, hogy te nem azért vagy kétségbe esve, hogy mi lesz veletek, hogy fogod eltartani a gyerekedet, hogy fogod egyedül bírni, hanem azért aggódsz, hogy a csalódást, hogy fogod túlélni. Ez elég érdekes számomra. Egy anyának a gyereke boldogulása az első, és majd csak azután nyafogunk a pasi után, illetve sajnáljuk magunkat, ha a gyerekünk úgy él, ahogy kell.


Remélem fogsz kapni gyedet (dolgoztál/dolgozol?), mert akkor igen+lesz családid és kérhetsz az önkormányzattól különböző segélyeket (átmenetit, rendszeres, stb.), a gyerek fél éves korától mehet bölcsibe, addigra keress állást vagy menj vissza a jelenlegi helyedre.

Fog ez menni, ha nem arra megy el az energiád, hogy sajnálod magad. Sokan csinálják végig hasonló helyzetben.

A másik: anyukáddal, hogy állnak dolgaid? Nem kellene nyitni felé? Nem írtad meg, hogy mit "követtél" el a kitagadásért, de bízom benne, hogy ez már a múlté és tud támogatni valamilyen formában. Miért írod azt, hogy nincs senkid? Nem intézetben nőttél fel, így csak van rokon, aki tud segíteni, nem? Vagy barátok?

Azt írod, hogy nem vetted észre a problémákat, én ezt nehezen hiszem el. Inkább arra gondolok, hogy te úgy gondoltad a gyerek miatt majd téged választ. Egy nőnek fel kell mérnie gyerek vállaláskor, hogy akár egy ilyen helyzetben is képes lesz e eltartani a gyerekét.

Remélem nem lesz gondod a jövőben és azt is, hogy végre megtanulsz mások szemével is látni...

39. Pico13
2013. okt. 11. 02:37

Igen,erős vagyok és életszerető!Csak az a gond, hogy

nem értem miért az élet mindig nagy feladatok elé állít!Mindig is nehéz életem volt, pedig nem érdemlem meg!:( Persze, én nem akarom az apja ellen nevelni a kicsit, de most még azt sem tudom egyáltalán az apja akarja e őt...úgy tűnik nem!

Pedig tudom,annyira csodálatos kislány lesz,már alig várom,hogy láthassam!

Az anyagiak meg remélem megoldódnak...

Kérlek imádkozzatok értem!

Puszi nektek, köszönöm!

38. grizus (válaszként erre: 8. - Sorean)
2013. okt. 11. 01:50
Egyetértek, ne neveld az apja ellen a családot, ne gyűlöld. Tök felesleges köröket futna a család a továbbiakban, ha elültetnél egy ilyen kódot. Ez nem kell. Most még nehéz, de el fogod engedni és meg fogsz tudni neki bocsátani és X idő múlva már Te is nevetni fogsz az egészen.
37. grizus
2013. okt. 11. 01:45

A soraidból azt érzem, hogy lesz erőd elviselni a helyzetet. Szerintem Te egy alapvetően jó kedélyű, sőt jó humorú, életszerető ember lehetsz. Nem tudom miért, de így érzem.

Van olyan, hogy egy gyerek konkrétan két bizonyos embertől akar megszületni, de már nem kell, hogy pont azok neveljék föl. Örülj, hogy még a szülés előtt kiderült, soha jobbkor! Még van egy kis időd, készülj a szülésre és a gyerekre. Remélem, sőt biztos vagyok benne, hogy találsz még szerető társat, talán nem is sokára és minden rendben lesz. Úgy legyen!(:

36. Pico13
2013. okt. 11. 01:39

Én Budapesten vagyok,igen!Van 2 gyereke az előző házasságából és imádja őket!

Nem fogom fel miért csinálta ezt velem, de ha tudok valamit írok!

Köszönöm mindenkinek a tanácsot, örülök nektek!

35. 91d4989ab9 (válaszként erre: 28. - Pico13)
2013. okt. 11. 00:33

ne halj bele lécci, ennyit ez a pasi nem ér...


szuper kis kölyköd lesz szuper anyuka leszel és megoldódik minden


ez a marha meg szeresse az exét, remélem jól kiszúr vele a nő...


konkrét tanácsom meg az, hogy nézegess álláshirdetéseket, küldj be pályázatokat, mire bölis lehet a baba, lesz majd közte jó is, csak kezd el, csinálj egy jó önéletrajzot, a családi állapotod egyelőre felejtsd ki belőle:DDD

34. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Pico13)
2013. okt. 11. 00:29
egy fos pasival több... mindenképpen légy erős és kitartó, van körülötted valaki? teso , család, barátok?
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Pico13)
2013. okt. 11. 00:12

Most nagyon fáj, érhető, hiszen egyszer megbántottak és egyszer kilátástalan a helyzeted.

Mondhatnám, hogy légy erős a babár koncentrál, de az most úgy sem megy Neked.

Nem lehet, hogy csak a volt felesége kedvéért mondta, hogy sajnált?....hiszen akkor nincs benne logika miért akarta a közös babát. Lehet a feleségétől függ, vagy annak családjától, barátaitól az anyagi helyzete?

Lehet ha megszületik a baba változni fognak at érzései irántatok.

Van már gyermeke az első kapcsolatából, ha igen azzal, azokkal milyen a kapcsolata?

32. 72497ec515 (válaszként erre: 31. - Pico13)
2013. okt. 10. 23:48
Nehéz ügy ,de te itt vagy Magyarországon?
31. Pico13
2013. okt. 10. 23:31
Nincs sajnos családom...tavaly márciusban is ismertem a mostani páromat, régóta barátok voltunk...:( Egyébként légyszi, nem vagyok kíváncsi most a rosszindulatú megjegyzésekre, inkább tanácsokat várok!
30. 72497ec515 (válaszként erre: 1. - Pico13)
2013. okt. 10. 23:09
A családod nem tud esetleg támogatni,vagy hozzájuk költözni?
29. sálálálá (válaszként erre: 28. - Pico13)
2013. okt. 10. 22:53
ha még tavaly márciusban más pasid volt, ezt a másikat csak azóta ismered, de ritkán találkoztatok, tulajdonképpen nem is ismerheted igazán...
28. Pico13
2013. okt. 10. 22:50

Egyébként nem vettem észre semmit, de tényleg!

Külföldön dolgozott, ezért nem gyakran voltunk együtt, de amikor együtt voltunk akkor szerettük egymást és minden a legnagyobb rendben volt!Ráadásul ő akarta a gyereket és amikor gondolkodtam az abortuszon azt mondta szó sem lehet róla!Szóval elég érthetetlen az egész!Azt mondta csak sajnálatból volt velem eddig, de végig a másikat szerette!Fel nem fogom!!!Belehalok ebbe az egészbe!

27. Pico13
2013. okt. 10. 22:47
ok!Szóval, úgy derült ki, hogy amikor írtam neki a csak kivette a telefont a kezéből és kiderült minden!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook