Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Végignézni apósom teljes leépülését.... fórum

Végignézni apósom teljes leépülését.... (beszélgetős fórum)


22. Hóbelebanc (válaszként erre: 21. - Freddy36)
2013. okt. 10. 19:08
Igen, igazad van..
21. freddy36 (válaszként erre: 20. - Hóbelebanc)
2013. okt. 10. 16:46
Akkor rajta már nem lehet segíteni!Egyszer úgy fognak rátalálni,hogy halott...bocs,hogy ezt írom,de fel kell készülni a legrosszabbra!Lehet,megváltás lenne neki,és a párodéknak is.Mert ez már így nem élet!Sajnálom!
20. Hóbelebanc (válaszként erre: 18. - Freddy36)
2013. okt. 10. 16:19

Szia freddy36!


Beismeri, hogy ő alkoholista. Azt mondta egyszer, fiam, alkoholista vagyok, nem tudok mit csinálni. Segélyt kapott régebben, tizenvalahányezer Ft-ot, már azt sem. Napi egyszeri melegételt kap, mint támogatást, egy helyet, ahol tud tisztálkodni. Nagyon le van épülve, sokat fogyott, betegségeket szed össze, mert hajléktalanokkal közösködik. Ha adunk is neki pénzt, 100 Ft-ot, többet nem, azt alkoholra költi, ennek én magam voltam nem egyszer a szemtanúja. Áram, víz már nincs a házban, gyertyával világít.. fűtés még van legalább. Mindent eladott (szekrény, ágy, étkészlet, ruhát, tűzhelyet) pár Ft-ért, csakhigy bort tudjon venni. A ház tele van borosflakonokkal.

19. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2013. okt. 10. 15:43
Nem ok, hanem ürügy! Gyenge ember nyúl az italhoz!
2013. okt. 10. 14:45

Na, én is tudnék mesélni apámról...semmi nem érdekelte! Jó pár évig szenvedtünk vele, nem hagytuk magára, akármit csinált, aztán egyszer jött egy csaj, belezúgott, a csaj választás elé állította:vagy ő vagy a pia...elment elvonóra, azóta tiszta, és együtt élnek...20 éve/anyám 30 éve nincs köztünk, fiatalon meghalt/.

Nem tudom, mit lehetne tenni...hány éve van ilyen életmódja, mennyire van leépülve? Gondolom, nem ismeri be, hogy alkoholista! Mert akkor nem lehet tenni semmit...pláne, ha nem is akar változtatni!Párodat sajnálom, tudom mit érezhet.Remélem, még lehet változtatni apósodnál, de kevés rá a remény.És ha leesik a lábáról, mit gondol az öreg, ki fogja ápolni? Öregek otthonára gondolom kevés lenne a pénze...már ha kap valamit...segély, nyugdíj?Nehéz!!!

17. Hóbelebanc (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2013. okt. 10. 14:24
Szerintem ez hülyeség, bocsi. Mindenkinek van valami rossz dolog az életében, akkor mindenki elkezdene inni, vagy drogozni? Mindenki elmondása szerint sem volt semmi olyan dolog, ami ezt kiválthatta volna. Az apja volt alkoholista, így is halt meg, valószínű a hajlam miatt iszik ő is
16. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2013. okt. 10. 13:41
Nem kell nekik keresni semmit, az öregnek is felesleges lenne ezen rágia magát, ha le akarná tenni a piát.
15. ef7b486c67 (válaszként erre: 12. - 5bcf1b7c01)
2013. okt. 10. 13:37
Pont!:)
2013. okt. 10. 13:35

valami miatt elkezdett anno inni - ezt kellene megtudni, miért. Úgymond "ép eszű", az életével elégedett ember nem kezd csak úgy el inni, ennek oka volt.

Az okot keressétek és kezeljétek - már ha lehetséges.

2013. okt. 10. 13:23
Huu :( szomorú történet... De igaza van mindenkinek, itt már semmit nem lehet tenni..
2013. okt. 10. 13:21
Mindenki maga választja meg a kötelet, amire felköti magát; önmagától senkit nem lehet megmenteni! Nem tudtok mit tenni.
11. Hóbelebanc (válaszként erre: 9. - Cserebogár8)
2013. okt. 10. 13:09
Okos, tanult ember, informatikus volt. Sajnos sokmindenki ismeri őt és a családját is. Hát mindenkinek meg van róla a véleménye, az tuti.
10. Hóbelebanc (válaszként erre: 7. - Bd55e3f068)
2013. okt. 10. 13:06
Nem igazán tartjuk vele a kapcsolatot, csak sajnos ahol lakik, mi is gyakran megfordulunk. Mármint a nagyvárosban. Kifigyeli, mikor megyünk és kijön. Nem azért, hogy érdeklődjön hogylétünkről, hanem pénzt kérni, meg cigit. Persze nem adunk neki. Elmeséli búját, baját, aztán elköszön...
2013. okt. 10. 13:06
Gondolom, ha elő akarták léptetni főnöki pozicióba akkor tanult ember. Ennyire lecsúszott és nem tanul a saját hibáiból, nem akar változtatni akkor ti sem tehettek már többet.....ennyi, nem kell vele foglalkozni. Az más kérdés, hogy szégyengeti a családját, de aki ismer benneteket az tudja, hogy nem ti vagytok ebben a hibásak.
8. virag32 (válaszként erre: 5. - Hóbelebanc)
2013. okt. 10. 13:04
Tudom, min megy keresztül...Én is tudtam, milyen ocsmány, dögletes halál vár szerencsétlen apámra, de a sajnálat mellett mélyen megvetettem a gyengeségéért, és azért, hogy ilyen sz..r alak,hogy nem képes a családjáért sem megváltozni, ha már maga miatt nem tartja érdemesnek. Csak ezeket elég nehéz racionálisan nézni, ha az ember legközelebbi hozzátartozói közül ilyen valaki.
7. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Hóbelebanc)
2013. okt. 10. 13:03
Ezt végignézni is kár. Inkább meg kell szakítani vele a kapcsolatot.
6. 9bbecc13db (válaszként erre: 1. - Hóbelebanc)
2013. okt. 10. 13:02
Semmit nem tudtok tenni.Ha ő nem akar változni,változtatni :(
5. Hóbelebanc (válaszként erre: 4. - Virag32)
2013. okt. 10. 13:02
Igen, tudja ő is hogy hamarosan mi lesz... Sajnálom nagyon őt, na meg a többieket is. Sokat beszélgetek vele. Nagyon haragszik apjára, de ugyanakkor sajnálja is, mármint lehet, nem pont őt, hanem az egész helyzetet, amiért idáig fajultak a dolgok.
2013. okt. 10. 12:59
Tudod, okos pszcichiáterek szokták azt mondani,hogy mindenki pontosan úgy b...sza el az életét, ahogy akarja, ehhez mindenkinek joga van. Nem lehet segíteni,ha ő nem akarja. szomorú tény, de sajnos úgyis egy-két év múlva elviszi az alkoholbetegség, addig semmi nem fog valószínűleg változni. Apám is alkoholista volt, hasonló dolgokat vitt véghez, pedig mindene megvolt. Jól bele is halt 52 évesen. sajnos az ilyeneken nem lehet segíteni, és nem is érdemes megpróbálni, mert ha az alkoholista nem akarja a változást, senki emberfia nem tudja rávenni. Egy alkoholista kizárólag saját magát szereti, senkire nincs tekintettel, felesleges tőle változást remélni. Próbáld meg a párodban tartani a lelket, és felkészíteni a dolgokra.
3. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Hóbelebanc)
2013. okt. 10. 12:57
Ennyi ,leírtad..Ettől nincs lejjebb:((
2. virag32 (válaszként erre: 1. - Hóbelebanc)
2013. okt. 10. 12:56
Semmit... Sajnos.
2013. okt. 10. 12:55
Nagyon hosszú történet a miénk, próbálom nagyvonalakban leírni, mégis tudatni, mi árnyékolja be életünket. Apósom alkoholista. Elég nagy mértékben. Pedig szép családja volt, gyönyörű felesége és két szép, jólelkű fia. Viszonylag jól is éltek, megvolt mindenük, apósomat már elő akarták léptetni főnöki pozícióba a munkahelyén, de aztán kirúgták.. Az alkohol miatt. Akkoriban kezdte igazán az ivást. Elvesztette amunkahelyét és nem igazán törte magát, hogy keressen egy másikat. Évekig volt otthon, a felesége tartotta el őt és a fiúkat. Persze apósom, nevezzük P-nek, a legutolsó fillért is elkunyerálta anyósomtól, italra. Az alkoholizmusa egyre csak fokozódott. Sok rábeszélés után végre sikerült egy elvonókúrára juttatni őt, de onnan is eljött. Pszichiátrián is sokszor megfordult. Volt, hogy a sürgősségire szállították be, mert eszméletvesztésig itta magát. Képes volt akár 20 Ft-ért is éjnek idején könyörögni feleségének, nem számított, hogy ő reggel korán kel, mert dogoznia kell. Terrorba tartotta őket. Erőszak is volt sajnos. A család megelégelte ezt, és vidékre költöztek egy ismerőshöz. Apósom testvére (bátyja) megharagudott rá, pedig addig ő is mindig beszélt neki, hogy változzon meg stb.. Mindhiába. Anyósom reménykedett benne, ha elköltöznek P észhez tér és megváltozik, de nem. Elzüllött. Nem fizetett semmit, mert miből ugyan?! Hajléktalanokkal osztotta meg a házat, ami tele volt adóssággal, már a végrehajtók keze alatt van a dolog. Fertőzéseket szedett össze a "kedves" lakótársaitól (nem beszélve arról, hogy néz ki már a lakás...pfuuuu), pénzt kéreget minden ismerőstől stb.. És nem érdekli őt semmi és senki, még a fiai sem, ezt ő maga mondta. sajnálom a páromat, ezt kell neki végignézni. Pedig mindenki mellette volt, próbáltak rajta segíteni, nem élt vele... Kérdés, mi lesz ezután..? Mit lehetne még tenni????? Reménytelen eset, teljesen. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook