Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha gyermekem nem akar külön szobában aludni? fórum

Mit tegyek, ha gyermekem nem akar külön szobában aludni? (tudásbázis kérdés)


14. Kati1977 (válaszként erre: 13. - Kattantak)
2013. okt. 18. 10:48
köszi a segítséget!!
13. kattantak (válaszként erre: 11. - Kati1977)
2013. okt. 17. 22:23

hát amit javasoltak is most utánam, hogy meg kell próbálni leülni Vele megbeszélni.. most már nagy, az ekkora gyerekek nem alszanak már a szülőkkel. nálunk bár kezdetektől külön szobába alszanak a gyerekek, a lányom időnként bepróbálkozik. Ilyenkor szoktam mondani, hogy vannak dolgok amiket már csinálhatunk mert nagy, olyan dolgokat mondok amit szeret, de ha babaként anyával akar aludni, akkor ezeknél is úgy lesz kezelve, és sok nagyoknak járó engedmény meg fog szünni.. ezek szoktak hatni... meg mondjuk be van ígérve hogy nyáron majd sátrazunk sokat, és akkor alszunk együtt, de a lakásba ez a szabály...

amúgy nálunk van olyan babamonitor, amin keresztül látjuk halljuk, esetleg ezt is lehetne, hogy megnyugtassa, hogy ha bármi van, szól és mentek, lámpafény (bár mint ha azt olvastam volna, hogy nem vált be), illetve ne csukjátok be az ajtót, sem Nála, sem Nálatok eleinte, hogy ne érezze magát annyira elzárva... és igazából én mindig úgy érzem vannak azok az esetek ahol a jutalmazás az egyik legjobb eszköz.. ha ügyesen szépen alszik, akkor beígérni vmit, persze nem kell minden alkalommmal, de tényleg kitalálni dolgokat... remélem tudtam kicsit segíteni

12. Kati1977 (válaszként erre: 10. - Eva7171)
2013. okt. 17. 14:19
köszönöm, kipróbálom!!
11. Kati1977 (válaszként erre: 9. - Kattantak)
2013. okt. 17. 14:17
Hát mivel értelmi és beszédfogyatékos ezért bizonyos dolgokat megért, de mire gondolsz??
2013. okt. 17. 11:10

A gyerekek a szűlők mellett érzik bíztonságban magukat.Nálunk is nagyon nehéz volt a külön alvás,gyerekpszihológushoz is jártunk,de csak egy tanács is elég lett volna.

Ki kell tűzni egy időpontot(hétvégére péntek estére essen,nehogy kialvatlanság történjen).A gyereknek elmondani,hogy egy pár nap múlva egyedül alszol majd,de ott leszek ameddig elalszol,és ha felébredsz nyugodtan hívjál.

Fontos a nyugodság,következetesség,és nem szabad kiabálni,veszekedni velük,sajna nálunk annak idején ilyen is volt(de ettől nem oldódott meg semmi.)A gyerekünk fél éjszaka fennt volt,sírt és azért se aludt,mászkált a vécére sűrűn és csapkodta az ajtót,hogy halljuk nem alszik.Azt mondta nem szeretjük azért kell egyedül aludnia.

Nehéz dolog ez,de nem lehetetlen.

9. kattantak (válaszként erre: 7. - Kati1977)
2013. okt. 16. 23:48
mennyire tudsz megbeszélni Vele dolgokat? úgy értem az alváson kívül, ha szeretnél elérni Nála valamit le lehet ülni megbeszélni? megérti, követi amit mondasz?
8. kattantak (válaszként erre: 4. - Krisz42)
2013. okt. 16. 23:47
én ezt nagyon rossz ötletnek tartom :(, sajnos anyukám is ezt csinálja, ha a kislányom ott alszik, és rettenetesen haragszom is érte, hogy így "hülyére veszi" a gyereket.. ne haragudj, tényleg nem megbántásból írom, csak szerintem nem követendő példa...
7. Kati1977 (válaszként erre: 6. - Kisj)
2013. okt. 10. 09:32

Szia!

Nem autista, csak olyan osztályba jár, ahol 14 gyermek a létszám és 10 autista, 4 gyermek más problámával. Az én gyermekem enyhén értelmi fogyatékos amit idővel behoz.

Köszi

6. kisj
2013. okt. 9. 20:53

Autista a kislányod? (másik fórumodban olvastam)

Ha igen akkor ezt az információt még hozzáírhattad volna.

5. kisj
2013. okt. 9. 20:50
El kellett volna vinned (már rég) egy lélekbúvárhoz. 8 éves korban ezek a problémák már elég komolynak tűnnek.Nem hiszem, hogy egyedül meg tudjátok oldani. (hiszen eddig sem sikerült)
4. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Kati1977)
2013. okt. 9. 20:24
És ha bemennél vele a szobájába,megvárnád,míg elalszik,majd kijönnél?Le is feküdhetnél mellê egy matracra,mintha ténleg ott akarnál aludni.Az 5éves fiam nekem se alszik egyedül,ez bevált,mert reggel,ha nem talâl itt,akkor ha kikiabâl azt mondom wc-n voltam,stb.,ha az apja mellett talál,akkor befeküdtem mellé egy kicsit,de én keltem.
3. fildus (válaszként erre: 1. - Kati1977)
2013. okt. 9. 20:21
Elalvás után vinnétek át a másik szobába?
2. spinneli (válaszként erre: 1. - Kati1977)
2013. okt. 9. 20:21
Gyerekpszichológusnál volt már?
2013. okt. 9. 20:18

Sziasztok!

Segítséget és ötleteket szeretnék kérni tőletek.Lányom 8 éves retteg a hangos zajoktól, mint pl a motorhangja, teherautó hangja. és nem akar külön szobában aludni. születése óta külön ágyban de egy szobában alszik velem és az apjával, mai napig nem tudtuk átszoktatni külön szobába. fél a sötétben pedig lámpát is hagyunk felkapcsolva neki.sír és sír ha egyedül marad. pl. nappal sem marad meg egyedül csak ha lát valakit a közelében. nagyon nehéz ez a dolog de várom a segítségeteket és tapasztalataitokat. köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook