Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyuszik a lakásban fórum

Nyuszik a lakásban (beszélgetős fórum)


14. miccer
2013. okt. 12. 19:14
Ha ivartalaníttatom a nyuszit, megváltozik a pisije szaga? Mármint kevésbé lesz szagos?
13. timycat (válaszként erre: 5. - NNN00)
2013. okt. 10. 00:29

Napi kétszer takarítom az alomtálcáját, mindig el is mosom. Az egész ketrecet olyan 5-6-7 naponta, ahogy szükséges.

Ami a szagot illeti az sem mindegy fiú vagy lány nyusziról van szó. Nekem a mostani füles előtt fiú nyulam volt -nem heréltettük- mindig "nyúlszag" volt, hiába volt szobatiszta, hiába tisztítottam naponta kétszer.

2013. okt. 9. 16:07
Én esettel takarítom,bele öntöm,majd jól kiöblítem 10 perc után.
2013. okt. 9. 15:58
A mostani nyuszinknak már vettem WC-t, de a korábbiaknak még nem volt. Ha a Wc-t vagy korábban a ketrec alját nem vízkőoldózom ki, érzem a szagát, még ha minden friss alatta, akkor is. A legolcsóbb vízkőoldót használom 2-3 naponta, ahogy az időm engedi, nekünk bevált.
2013. okt. 9. 15:25
Én macska almot teszek a sarokba a forgács alá. Érdemes az elején szobatisztaságra nevelni, wc a sarokba. Az én nyuszim 11 éves, akkoriban nem ez volt a divat, így őt már nem tudom rászoktatni.
2013. okt. 9. 15:22
fahéj, persze, csak elgépeltem. :)
2013. okt. 9. 15:22

Sziasztok:)

Fapellet,ami macskaalomnak is jó.Én jó sokat teszek neki a ketrec sarkába,több napig sem lesz büdi.Persze nem áll alatta a használt alom,de nem kell cserélni naponta a szag miatt. Sima macskaalmot sose tegyetek alá,mert megeszi,összecsomósodik a beleiben és meghal tőle!Az alomszagtalanító hülyeség,cserélni kell.

2013. okt. 9. 15:22
Én is naponta kialmozom a nyuszit, nekünk így nincs szaga. Én faforgácsot használok a "nyuszi vécébe", és csak azt takarítom naponta, az egész ólat hetente, állatbarát fertőtlenítővel. Egyébként lehet, hogyha faháj olajas vízzel áttörlöd néha a vécézésre használt részt, az is segít.
6. 388b941089 (válaszként erre: 1. - NNN00)
2013. okt. 9. 14:36
Nálunk is bent lakott és bármit csináltam vele, mindig büdi volt. :( Így kiköltözött a kertbe. :) Bár a mi esetünkben egy hatalmas házinyúlról van szó. :)
2013. okt. 9. 14:34
Én naponta(!) takarítom, max 2 naponta, de valahogy mégis lehet érezni. Ezért érdekelne, ez az alomszagtalanító, hogy van-e tapasztalat.
4. koxy
2013. okt. 9. 14:31
Én egy műanyag peremes tálcába raktam fapelletet és abba végzi a dolgát. 2-3 naponta cserélem neki, mert addigra összeáll, de nem büdös!
2013. okt. 9. 14:26
Fenyőforgácsot. Eddig ez vált be legjobban.
2. koxy
2013. okt. 9. 14:24
Mit raksz alá?
2013. okt. 9. 14:17

Használtok a bent tartott nyusziknál alomszagtalanító port?

Elég gyakran takarítom a nyuszi ketrecét, de mégis érezni lehet az ammóniát, ami a páromat zavarja. Ti mit csináltok vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook