Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás-túldramatizálás fórum

Megcsalás-túldramatizálás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
272. ht keksz (válaszként erre: 270. - Töprengő)
2016. okt. 20. 20:08
A körülményektől nagyon is függ.
2016. okt. 20. 09:54
Ittmost, mi újság veled?
2016. okt. 19. 21:32
Lehet van benne az is, túldramatizáljuk. Jó tisztán látni a dolgokat....
269. 2caf8744b6 (válaszként erre: 268. - Júliusi)
2016. márc. 6. 21:29

Elég régi téma ez. Vajon mi változott azóta?

Vagy egyáltalán változott valami?

2016. márc. 6. 09:49
Régen írt ide valaki, pedig érdekes a fórum.
2013. okt. 18. 13:48
Amíg minden dolgot megadok a páromnak,amit lehet..(figyelem,szex..szeretet)addig elvárom a hűséget és ő is addig várhatja el tőlem,amennyiben nincsenek ezek meg,akkor felesleges a kapcsolat is,bár megszokásból rengetegen vannak együtt.mellette pedig fut egy másik kapcsolat..hát egészségükre.
266. gribedli*** (válaszként erre: 265. - Ittmost)
2013. okt. 18. 08:51

Igen, ha valaki koherens akar lenni azzal amit mond, es szexpartnernek tekinti magat es a masikat, nem sertodhet meg egy esetleges visszautasitason. Nem arrol beszelek, hogy visszamegy mindig a feleseghez egy csalo ferfj, de aki alapjaraton hutlen, az a szeretojehez (szexpartnerehez) is az lesz, szoval ennyi, lesznek ott meg tizen huszan a buliban, szoval egy no eleve ugy megy bele, hogy tudnia kell, a belepo egy az egyben szarvakat is jelenthet:) ha ez neki igy jo, minden oke. Utolagos rinya csak annak a jele, hogy megjatszotta a nagy szabados not, holott nem az.


Ferjem szerint miert dobtak mindig? A multja miatt is es gyerekei miatt, elvalt, van nala szebb, van fiatalabb, van mas, van szingli gyerek nelkuli is, ha raunnak a szeretore. Azert dobtak mert mar eleinte is szexre alapulo kapcs volt de o olajfoltkent kezdett tagitani, hivogatta oket elobb utobb otthon, munkahelyen stb.


Szerintem talalhat egy no tobb gyerekkel is ujra ferjet de ritka, hogy ezt mas ferjenek szemelyeben talalja. Van, de ritka. 2 szingli osszetalalkozasa eselyesebb, tisztabban latszik az ember szemelyisege, nincsenek zavaro pontok, egy no szeretheto gyerekek es valas utan is:))) De nem mindegy, hogy milyen kepet ad magarol, milyen elkepzelesei vannak az egeszrol es a ferfiak eszerint viszonyulnak hozza.

265. ittmost (válaszként erre: 264. - Gribedli***)
2013. okt. 18. 07:31

Ritka zavart gondolkodás..meg sem fordult a fejemben ez sem,h egy szerető annyira mást modnjon,mint amit valóban akar..Kis naív vagyok ilyen téren:)


Az is meglepett az itteni szeretős topikokban,amiről már asszem régebben beszéltünk veled,hogy a szerető az másoknak-sokaknak a nem megkapható,foglalt szerelmest jelenti.Ha így van,akkor érthető,h fáj,ha dobják.Gondolom,azzal meg senki nem szívesen dicsekszik,h szerelmes egy házas emberbe,aki őt heti egyszer lefekteti..


És igen:az én szeretőről alkotott felfogásomban a szertő személye cserélhető,tehát nem okoz törést,ha szakít(persze egy jó szeretőt elveszteni azért biztos nagy hiányérzet lehet)

De valószínű sokan nem is tudják,vagy nem akarják így kiválogatni az érzéseiket,h valami valódi bánat,fájdalom,vagy csak fizikai hiányérzet,vagy hiúságból fakadó csalódás.


Ha van kedved írd,le,h mit mondott a férjed,férfiszemmel ezekről a dolgokról,az okokról,h mért van dobva a csaj.

264. gribedli*** (válaszként erre: 263. - Ittmost)
2013. okt. 17. 08:52

Nem, a pasit nem miattam szedte fel, az szerelem volt. Az volt a diadal, hogy olyannak meselheti el, akit maganal jobbnak tart, akivel szemben barmilyen komplexusa van. De ezt a komplexust sem en taplaltam, sajat magara emlekeztettem fiatalon, es ez okozott nala ilyen erzest, hogy o mar nem ilyen. De hidd el, nem kellett nekem bizonygatni, en nem szoktam kijelenteni senkirol hogy tul fiatal, vagy tul oreg, egyszeruen benne elt ez a dolog, es azzal, hogy engem avatott be, ettol jobban erezte magat mintha egy olyannak mondta volna el, aki nem erti meg.


A tobbiek vegyesen, szoval rendszerint nalam idosebb nok, es ez a kulonosen veszelyes elem, na o mindig hangsulyozta, hogy neki csak szex mindenki, megis minden alkalommal beragott mikor dobtak. Ha nincs erzelem, miert kellene bosszuskodni? Talan mert megis van. A pasijait csak latasbol ismertem, nemelyiket annyira sem, a felesegeket egyaltalan nem. Cinkos? Fogalmam sincs. Akkor a ferjem is az:) mert mindent tudott, ferfiszemmel meg is magyarazta. Hogy miert dobtak mindig a csajt. Egyebkent ezert is hanyagoltam egy ido utan, mert ram rossz fenyt vetett volna es nem akartam tudni a kis ugyeirol.


Nezd, neki csak az kellett, hogy mivel szingli, bizonygassa, mennyire car lehet a hazas noknek, de megis mindig arra palyazott, hogy valamelyik ferjet orokre megkaphassa, szoval annyira megsem lehet car egy tartos kapcs, meg szerinte se, ha ennyire pedalozott utanuk es ennyire kiborult, amikor vege lett.

263. ittmost (válaszként erre: 259. - Gribedli***)
2013. okt. 17. 06:36

Szóval a diadal kellett neki,hogy neki ennyivel fiatalabb pasija van..hm,ja és feltehetőleg a veled szembeni komplexuson akart javítani azzal,h neked mutatja.Hát,kicsit sajnálom azokat a nőket,akik a 30as éveik vége felé 10-15 évvel fiatalabb lányokkal mérik össze magukat.Nem lehet könnyű élet.

és a többiek,akik elmesélték neked?A többségnél ott is a dicsekedés volt a szempont?Vagy volt,ahol inkább a cinkosság kellett,hogy valakinek kiönthessék a szívüket?

Szerinted az nem jutott eszükbe,hogy ezzel,hogy elmesélik neked a csalást,téged is bele próbálnak rántani a hazugságba,meg a képmutatásba?vagy a megcsalt feleket nem ismerted,csak a csalókat?

262. nemmegmondtam (válaszként erre: 261. - Gribedli***)
2013. okt. 16. 20:41

Kicsit félreértettél:) Nem sérelmeztem asszony viselkedését. elmondtam Krisznek, hogy annak ellenére, hogy úgy látja, nem maradnak együtt a párok a megcsalás után, bizony inkább pont, hogy együttmaradnak az esetek nagy részében. Mert én nem azért vagyok hűséges máshoz, mert ezt fogadtam a pap előtt, vagy elvárják tőlem a társadalmi dogmák. Nem. Én azért vagyok hűséges, mert így döntöttem. Én magamhoz vagyok hű. Az az ember aki mellettem fog élni ( vagy él), ő is hű lesz önmagához, és megérdemli, hogy neki adjam magam, a figyelmem, a szeretetem, a hűségem. Amíg ebben hiszünk ketten, addig ez így is lesz. Ez a szabadság. Ennyi.

A harcolást sem tartom jónak. Egy emberért nem kell harcolni. Kapcsolatért lehet, de egy emberért? Vagy az enyém vagy nem. És voltam házas előtte, és anyuka is , előtte, hidd el tudom mit beszélek

261. gribedli*** (válaszként erre: 260. - Nemmegmondtam)
2013. okt. 16. 19:54

De ezt azert mondod csak, mert a merleg nyelve feled hajlott. Nyilvan, ha a parod a masikhoz lett volna huseges (mert ugye maga fele huseges, de legyen csak te feled, nem?), akkor mashogy latnad.


Az erzelmi zsarolast szanalmasnak tartom az asszony reszerol, na nekem pont, ha rakos lennek, egy francokat kellene a hutlen ferj...


De erzed azert, hogy nem fogja csak ugy osszecsomagolni neked, masnival atkotni, kedves levelket mellekelni hozza, ez magatol ertetodo volt, hogy aki malnat akar enni, annak a bokrosba kell erte menni. Azt az idot, amit elvett toletek, vedd ugy, hogy egyreszt te meg kellett, hogy fizesd, masreszt a parod hibajabol tortent mert o nem volt konkret addig is. Maskulonben a sors ugy intezte volna, hogy azonnal az oledbe pottyan, ha ugy kellett volna lennie, ezert ami mult, fogadd el! Most nem ertem, meg az asszony kerjen bocsanatot, vagy mi?

260. nemmegmondtam (válaszként erre: 256. - Krisz42)
2013. okt. 16. 19:17
A megcsalás alapvetően problémát jelez egy házasságban. Nem azt mondtam, hogy nem az. De megoldható és őszinteséggel- még ha nem is azonnali- de orvosolható. Igaz, hogy mást is ránt magával, de én nem viszonyról beszéltem, az már más tészta...Én nagyon- nagyon sok olyanról tudok, ahol együttmaradtak. Az én párom exe TUDOTT rólunk és mindent , de mindent eljátszott ( rákos volt, meg öngyilkos, meg minden-mármint ezt állította) ha rajta múlik, még most se váltak volna el.A kísértés: én elhiszem, hogy neked nincs. De te a ritka kivételek közé tartozol. Nagyon sok embernek van, és én igenis becsülendőnek tartom, hogy lehet róla otthon beszélni sőt, úgy sikeresen lenne is lehet neki állni. És igenis döntések sorozata az élet, itt adott esetben a hűség mellett. A hűség egy döntés, szerintem elsősorban önmagunk felé.
259. gribedli*** (válaszként erre: 258. - Ittmost)
2013. okt. 16. 19:01

Nekem apam csodalatos ember, jo viszonyom volt es van vele, es rak a horoszkopja, szoval erzekeny, lelkizos tipus, nekem ilyen modell volt elottem:)


A csajrol? Hat igen, mivel megszakitottunk minden kontaktot, fogalmam sincs, hogy vegzodott, es hogy meg egyutt vannak-e. Es a srac akivel osszejott, volt mar egy gyereke a volt tanarnojetol, szoval neki nem gond a 15 ev a no javara, es helyes is volt, emlekszem, nem neztem volna ki belole!

Tudom, a kivetel erositi a szabalyt. Es a sajat szememmel lattam, hogy ok kivetel, marmint a srac az akkori 22 eves csajat is otthagyta emiatt a no miattes jol szitualt emberekrol van szo, tehat az erzelmek ott is megkavarnak mindent, mindketten vezeto allasban, nem aluliskolazott, vagy hatranyos helyzetu emberek.


A kozonseg miert kellett, marmint en? Hogy eldicsekedhessenek a kis sztorijaikkal, egyik, hogy van ezeregy facija, masik, hogy annyi idos facija van mint en, holott mennyivel idosebb nalam. Errol van szo, nekik ez a fajta viselkedes egyfajta diadal akart lenni, ha velem szemben barmilyen komplexusuk volt.


Elnezni, hogy ok milyen kriziseken mentek keresztul, es milyen fajdalmat okoztak masoknak, mondom, segitett nekem, hogy tartsak egy iranyt, milyen nem szeretnek lenni. Nem lehet masokon atgazolni, es az oszinteseg, ha faj, kevesbe faj, mint a hazugsag, szoval nalam az is atgazolas, ha maradsz, de hazudsz.

258. ittmost (válaszként erre: 257. - Gribedli***)
2013. okt. 16. 18:42

A mindenét..na erre nem számítottam.Minden ízében meglepő..Azért még kérdezek,ha szabad:)

Együtt maradtak a gyerek apjával,és nagyjából jól élnek?Azért..micsoda vakmerőség teherbe esni egy 15 évvel fiatalabb ffitől,aki csak szerető,tehát a nő nem ismerhette meg előtte,h milyen lehetne családban funkcionálva,leendő apaként..felelősségtudat,családcentrikusság,ilyesmi szempontból.

A tanulságokról:Az lepett meg,hogy kell a közönség..ezek szerint annyira nem is fontos,hogy titokban maradjon?mert nyilván így előbb-utóbb kiderül.vagy jól esik nekik,ha van úgymond cinkosuk?

..ésöö..te már elmúltál 30? :D És kordában tudod tartani a bolondságod? :)


(én szerencsés vagyok(vagy jól vonzok:D)mert állítom,h én még érzéketlen ffit nem láttam közelről,még az alkalmi partnerek között sem.Ja,csak apám volt olyasmi,vagyis úgy viselkedett.,mármint iylen érzelmi analfabéta agresszorként.)

257. gribedli*** (válaszként erre: 255. - Ittmost)
2013. okt. 16. 12:18

A baráti házaspárnál nem a férj csalta meg a várandós feleséget. A feleség szedett össze egy nála 15 évvel fiatalabb srácot, és terhes lett tőle. A terhesség végéig elhitette a férjjel, hogy az övé a gyerek és szépen kiforgatta mindenéből még a válás előtt, így a válásra alig maradt osztozkodnivaló. Az egészet a végén tudtam meg, mármint a módszerességet, az asszony megbízott bennem, én mint anya, a baba érdekében nem szóltam semmit, és amúgy meg nem is csíptem a férjet, de ez az ő dolguk volt, a nő kért tőlem párszor alibit, ennyi. Végülis szülés után azonnal otthagyta és elment a másikkal. Én akkor kitálaltam a férj direkt rákérdezésére, egy részét, amit én tudtam, ami rám vonatkozott. A vakságáért nem vagyok felelős, neki jobban kellett volna tudnia.


Hogy mi volt az ok? Náluk egyértelműen a férj egy fackalap volt és a nő jobbat érdemelt, utólag, szerintem a nő is szemét volt.


Az, hogy mit tanultam, hát van sok tippem, de nem éri meg egyáltalán szóba állni velük, hogy megtudjam, náluk volt-e valamilyen feedback a dolgokkal kapcs. Azt sem tudhatom biztosra, hogy amire én tippelek, nekem miért volt rá szükségem, hogy megismerjem ezeket az emberkéket, egyszerűen eltelt azóta több év és a szitu nem jelent meg újból, előtte meg sorozatosan. Ebből arra következtetek, hogy a leckét elsajátítottam, mert nem botlom többet ilyenekbe:) Mivel volt köztük házas is és szingli is, következtetéseim:

-a szinglik élete nemcsak játék és mese:D

-a házasság, ha túl sokáig húzzák egy fackalappal, így is végződhet

-30 év után valami történik a nőkkel, kicsit megbolondulnak:D

-Mindenki, akár szingli, akár házas, előszeretettel lobogtatja a kapott pajzán sms-eket:DDD Kell a nézőközönség, kell a hallgatóközönség

-most tudom igazán, milyen nem szeretnék lenni soha, igyekszem nem olyanná válni mint ezek


A férfiakat azóta elkezdtem tényleg érző lényként is látni, mert láttam, hogy milyen egy férfi akár érzelmi roncsként, elhagyva, akár para közben, amikor fél, hogy otthon megtudja az asszony. Persze, mindenki felelős a tetteiért, bármilyen nemű legyen, ha fél a lebukástól nem kell félremenni:)

256. Krisz42 (válaszként erre: 244. - Nemmegmondtam)
2013. okt. 16. 11:09

Azt írtad,h a megcsalásnâl sokkal rosdzabb dolgok is törtênhetnek és hogy megbocsátanád,olvastam kísértésről is,stb.

Szerintem a megcsalást nem lehet elkülöníteni,h ezt tette,de azért ő még jò,stb.mert ilyenkor az öszintesége se lesz már,mint jó tulajdonság,akkor azt hittedtisztel,ez sem lesz már,a biztonságérzet,a közös élet intimitásai is mind elvesznek.Tehát más tulajdonságokat,érzéseket is magával rânt.

Kísèrtés:ezt megint nem étem,mert már régebben is írtam,ne azért ne csaljon meg,mert szeret,tisztel,bűntudata lenne,hanem mert nincs rá igénye.És én nem dramatizálnám túl a helyzetet,csak szakítanánk.Mi az,h ezét egy jòl működő kapcsolatot szétszakítani?Ezután mi is működik jòl?Egy párkapcsolat nem üzleti,baráti vagy bármilyen èrdekeken,hanem èzelmeken alapulò kapcsolat.Csak azért maradjunk együtt,mert egyedül rossz és egyébként milyen jól elvagyunk?Először is,biztos,h a megcsalt soha nem felejtené el a dolgokat és itt borul az egyensúly.A bűnös vagy megalázkodna vagy ha nem,akkor a másik egy-egy alkalommal sokkal több rossz érzést halmozna magában,esetleg agresszívabb lenbe,mert hogy nem ő csalta meg a másikat,az jobb,ha visszavesz,stb.Aztán jönnének a bizalmatlanságok,stb.,tehát sok olyan dolog,amiket a megcsalás vonzott be és ezek után hova is tünik a jó kapcsolat?A környezetemben nem tudok olyanokròl,aki ilyen után képesek lettek volna együtt maradni.De ha valaki tényleg magas érzelmi intelligenciával rendelkezik,akkor emiatt borít mindent,nem feltélenül a tett súlya miatt és pont amiatt veszik súlyos dolognak,mert ilyen sok vonzata van,mert tönkretehet egy kapcsolatot akkor is,ha valaki egyébként reálisan is gondolkodik.

255. ittmost (válaszként erre: 254. - Gribedli***)
2013. okt. 16. 09:58

Igen,szoktál írni a bevonzásról,nagyjából én is hiszek ebben.Mire jutottál,miért vonzottad magad köré ezeket a problémás ügyeket?mit tanultál belőle?

és szerinted volt olyan,aki konkrétan tanult tőled?akin láttál változást...


Anélkül,hogy vájkálni akarnék a konkrét ügyben,megkérdezem: szerinted a baráti házaspárnál mi volt az ok,hogy a ffi megcsalta a várandós feleségét?

254. gribedli*** (válaszként erre: 253. - Ittmost)
2013. okt. 16. 08:59

Nem falaztam soha. Nem ismertem az adott csaladfoket, akivel dolguk volt, csak sms-eket lobogtattak elottem. A ferjemnek elmondtam, o az ilyenekkel mindig ovatossagra intett. Az egyik sztori pedig barati hazasparral tortent es ott falaztam mert a no terhes is volt, valahol elrontottam ott is, de a baba miatt is volt bennem egy kis felsz, a szules utan azonnal otthagyta a ferjet, akkor en elmondtam, hogy tudtam, de amugy az egesz baratsag megszakadt, a ferjem reszerol sincs kontakt.


Egyebkent lehet, hogy azert is pont korulottem, mert egy nalam idosebb generaciorol van szo, mig en epp belekezdtem a hazassagba, ezek mind mind epp kifele labaltak. Logikus, hogy igy osszetomorodnek az esetek.


De maga a megcsalt, dobott szereto viszi a primet, es ez nem olyan ritka mint kepzeled, hiszen hany nonek igergetnek es aztan megsem. O is azt gondolta, hogy a szeretot nem csaljak meg, mert a szeretoVEL csalnak. De egy masik szeretovel ot is megcsaljak:)


Valahol mashol irtam, hogy mindig megvan a miertje, hogy bevonzol vkit az eletedbe. Ha sorozatosan ilyeneket vonzottam be, annak is megvolt a miertje, mert nekem tanulnom kellett valamit toluk es nekik az ellenkezojet tolem. Igy nem tudok visszatekinteni ra ugy, hogy elkerulhettem volna oket. Nem hiszem:)

253. ittmost (válaszként erre: 252. - Gribedli***)
2013. okt. 16. 08:17
Uh..az rémes lehet,tudni titkokat,és úgymond falazni olyasmikhez,ami ellenkezik a nézeteiddel:S
252. gribedli*** (válaszként erre: 250. - Ittmost)
2013. okt. 15. 21:19

Regen mindig ugy ereztem, basszus, mindenki engem talal meg, aki beautiful sorozatnak kepzeli az eletet. Mondtam magamnak, nem lehet ennyi ember, akivel ezek a dolgok tortennek.


Holott csak arrol volt szo, hogy bizalomkelto vagyok, valakivel meg akartak osztani, es en meghallgattam. De a baj az, hogy aztan kezdtem belefolyni, mert azzal, hogy tudtam, en is buntarsuk lettem. Arulkodni meg utalok es nem az en mufajom, megszakitottam a baratsagokat, ismeretsegeket. Es igazad van, a fagyi visszanyal, nem az en karmam, hanem az ovek, oldjak meg ok!:)

251. Miss Sárika (válaszként erre: 233. - A2571c53fb)
2013. okt. 15. 20:45

Úgy látom neked saját gondolataid nincsenek... csak gugliból táplálkozol!

..Buta vagy! Ez sem bűn, csak kissé ciki!:o)

250. ittmost (válaszként erre: 249. - Gribedli***)
2013. okt. 14. 16:20

Nahát megcsalt szeretőt aztán abszolút nem láttam:)Akiről beszélsz,biztos soha nem gondolt arra,h visszanyalhat a fagyi...

Te ritka nagy tapasztalattal rendelkezel a témában,gondolom,sok embert ismersz közelebbről.

249. gribedli*** (válaszként erre: 248. - Ittmost)
2013. okt. 14. 11:25

Ezt a bosszulóst én egyébként nem megcsalt feleségeknél láttam, hanem megcsalt szeretőknél. Vagyis addig tök jó volt neki, míg ő volt a szerető, mert vele csaltak, aztán mikor fordult a kocka, nem az, hogy visszatértek az asszonyhoz, hanem hogy szeretőt cseréltek (mert ilyen is van), akkor olyan de olyan morál tört ki belőle, hogy még egy feleség sem reagált volna így!


De természetesen nem vette észre, hogy ha egy feleségnek nem azt mondom, hogy icipici joga azért csak van, mert a szitutól is függ, hogy miért lett megcsalva, de végülis hivatalosan meg tényleg van joga (akár igaza van, akár nem). Szóval a szerető bosszuja kb. olyan, hogy oké, telefonálunk az összes feleségnek...:DDDD


De végülis a közösség hogy veszi, passz, ez az adott közösségtől is függ. Nagy vonalakban attól is, hogy annak a közösségnek milyen volt a viszonya a megcsalt féllel. Logikus, ha irigyei voltak, vagy ő már megcsaltsága előtt sem örvendett nagy hírnévnek, akkor kuncogni fognak rajta, hogy nééédmán'...


Ha pedig egy megbecsült emberről van szó, akit mindenki szeret, mindenkinek a barátja, akkor általános a szolidaritás.


A nagyvárosokban a kutya se sz-rik rád, hogy megcsaltak vagy sem. A kisvárosokban már másnap tudja mindenki, te utoljára tudod meg. Ez jó alkalom arra is, hogy megtudd, kik az igazi barátaid.

248. ittmost (válaszként erre: 247. - Gribedli***)
2013. okt. 14. 11:11

Ez a másik,hogy nem fájdalomból szenvednek sokan,hanem inkább sértettségből,hiúságból.Mégis úgy állítják be,mintha ez egy "magasztosabb" érzés lenne,a fájdalom,amiért őket sajnálni illik.(természetesen az igazi fájdalom"megérdemli" az együttérzést,a sajnálatot.)

Ez a sokszor bosszulós motívum már akkora túlzás,hogy így külön erre nem is gondoltam.Ez már valóban nem a konkrét megcsalásra adott reakció.


Társadalom helyett inkább közösséget kellett volna írnom:tehát a nem szabályozott közösség,akik körülöttünk vannak valóban,és virtuálisan,és hallatják a hangjukat a fülünkbe,és nem kötik őket szabályok,hanem szokások,és hiedelmek inkább.

247. gribedli*** (válaszként erre: 240. - Ittmost)
2013. okt. 14. 10:48

Áh, a saját érzelmeken felüli mértékű fájdalom, az nem a megcsalás utáni sebnyalogatás-rátanulás. Ezek egyéni dolgok, ki mennyire sértődékeny. Vannak, akik azon is megsértődnek, ha azt mondod nekik, nem áll jól ez a naci, van, aki egyenesen azon is megsértődik, ha azt mondod, milyen csinos a barátnője a fényképen mellette (mert miééé nem őt néztem?:D)


Ugyanígy, amikor bármi más sérelem éri, ő lesz a világ legszenvedőbb alanya, vagy sem, attól függően, hogy az életben másra is hogy reagál.


És van még egy csoport, akik nem mindig játszák az áldozatot, de bosszulnak, egyszer, kétszer, tízszer, sosem elég. Hiába mondod neki, oké, lapozz már hülye, de nem, ők még mindig nem elégítették ki a bosszúvágyukat, hiába van, hogy már lehet, hogy sokszorosát adták vissza. Ez az utóbbi a legundibb sztem, és ezek nem is mártírkodnak annyira, de a maguk módján igen, képtelenek túllépni. Mikor ők csalnak akkor jajistenem, a csapodár vérem, de ha egyetlenegyszer őket csalják meg, elszabadul a pokol.


Ezek családból hozott minták, és más személyiségvonások, kicsinek hogy intézték el a szülők, ha valaki elvette a babáját vagy a tűzoltóautót tőle, mennyire foglalkoztak vele, mennyire nem.


A társadalom soha nem buzdít szélsőséges reakciókra, egyébként örülök, hogy nálunk már létezik stalkingra is törvény.

246. ef7b486c67 (válaszként erre: 244. - Nemmegmondtam)
2013. okt. 14. 08:49
Teljesen egyetértek...Nagyon jó,hogy ezt leírtad..Nagyon tetszik :)
245. ittmost (válaszként erre: 244. - Nemmegmondtam)
2013. okt. 14. 08:46
Nagyon köszönöm ezt a hozzászólást is,örülök,hogy gazdagodik a paletta olyan történetekkel,véleményekkel is,amik nem a megszokott nézőpontból szólnak.
2013. okt. 14. 08:03

Szerintem az emberek alapvetően hajlamosak túldramatizálni mindent. Mert elvárások szerint élünk és nem a saját belső hangunk szerint. Amikor én elváltam, és 3 gyerekkel maradtam egyedül, mindenki sajnált és vigasztalni próbált, mert hogy micsoda szörnyű helyzet és milyen rosszul is érzem magam. Miközben én ezt rövid úton leszereltem, mert nem éreztem magam rosszul, és úgy gondoltam jobb helyzetben vagyok, mint voltam.

A megcsalással kapcsolatban azért a másik oldalt is hadd világítsam meg kissé: szerető lettem, viharos gyorsasággal beleszerettünk egymásba: Szerencsére én sosem voltam titkolva, és én sem éreztem, hogy kellene titkolóznom bárki előtt is. Tehát én kvázi vállaltam, ami volt. És úgy gondoltam, hogy bár nehéz helyzet, viselem, amíg megoldjuk a dolgokat, amíg kiderül, hogy nem hirtelen fellobbanás, hogy képesek vagyunk a közös életre és hogy a gyerekeim is elfogadják és szeretik. Akkor aztán jött mindenki: "ilyen határozott nőnek, hogy felelhet meg a szerető szerep"?, már döntenie kellett volna, azt mondják a kutatások stb... stb... Szóval volt egy helyzet, amiben én elvoltam, tudtam mit vállalok( vagy legalábbis sejtettem), és mindenki más pedig megmondta, hogy megalázva, pótlékként és a többi ismert, szajkózott dologként kellene éreznem magam.

Tehát nem csak a megcsalással van így az ember.

A megcsalásnál SOKKAL - SOKKAL rosszabb dolgok történhetnek egy párral: az anyagi átverés,a lelki lehúzás, bizalmatlanság, testi lelki erőszak, alkoholizmus, ezek valódi nagy problémák. A megcsalás is az ( és csendben írom: ha a férjem( ma már az jó ideje:))) megcsalna, elviselném, rendbehoznánk. Bár állítása szerint az első olyan kapcsolata vagyok, ahol bár kísértés van és ezt meg tudjuk beszélni- de lelkifurdalása lenne, és nem érné meg neki... Ő mondta nem én.


Eme hosszú, és néhány helyen OFF hozzászólásért bocsánat, csak arra akartam rávilágítani, hogy szinte mindenki tudja, hogy kellene éreznünk. Ne hallgassunk senkire! Érezzük azt, amit mi érzünk...

243. ittmost (válaszként erre: 208. - A0c1361e44)
2013. okt. 14. 07:26
Erre sem gondoltam:) talán azért,mert az én családomban nem láttam ilyen történetet(lehet,h volt,de nem láttam).De nagyon igazad lehet:a család egy erős mintát adhat-vagy ellenmintát,de mindenképp hatásos.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook