Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves fiam szemét fájlalja, dörzsöli...valakinek hasonló volt már? fórum

2 éves fiam szemét fájlalja, dörzsöli...valakinek hasonló volt már? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 9. 13:50
Vidd el orvoshoz. Ha az, amire gondolok, kb.2 napig szemcsepp, és megoldódik. Viszont fertőző.
2013. okt. 9. 12:51

Kötőhártya gyulladás lehet.

Kisfiamnak is az volt, dörzsölte a szemét és sűrűn pislogott (tikkelt).

Az alsó szemhéját húzd le és nézd meg, ha piros, biztosan az.

2013. okt. 9. 12:20
elképzelhető, hogy nem a váladék sok a fülében, hanem felgyűlt a fülzsír. mi jártunk így, hogy a sok felgyűlt fülzsírtól nem látta a gyulladást. olajat cseppentetünk pár napig, az feloldtta a fülzsírt és könnyen kijött. én kb. 5 percig próbáltam egyhelyben tartani a fiamat, utána már nem folyt ki a füléből az olaj.
11. Baby0309 (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2013. okt. 9. 11:44

Nálunk se nagyon működik,mert egyből mocorog...lényegében képtelenség napi háromszor 20-20 percre egy helyben maradnia,én sem értem a dokit.

Igen kapja a normaflore-t mellé,remélem nem lesz gond :)

10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2013. okt. 9. 11:39

ja, értem.

a curam mellé adj neki valami probiotikumot.... Mukimnak eléggé kikezdte a pocakját anno.

de amúgy az jó cucc, bár lehet, jobb lenne valami helyileg ható. mondjuk remélhetőleg a betegséggel együtt megszűnik a szemviszketés is.


a paraffin olajos részt nem értem... mi az, hogy nem látja, sok a váladék a fülében??? miért nem mosta ki, oszt nézegethette volna??? hát ő az orvos, vagy mifene!

én képtelen lennék csepegtetni a fülébe a gyerkőcnek... ő talán még fel is ébredne rá. de minimum azonnal átfordulna a másik oldalra :D

9. Baby0309 (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2013. okt. 9. 11:29
Úgy mindenre(fül,mandula)kapott curam duo-t. Sajnos a fülét nem tudta megállapítani,hogy gyulladt-e,mert azt mondta sok a váladék a fülében és nem látja...paraffin olajat kell(ene) cseppentenem neki,napi 3-szor úgy,hogy 20 percig nem mozdul az egyik majd a másik oldaláról...hát elég nehéz,csak akkor tudom megcsinálni ha alszik.
8. youlcsi (válaszként erre: 3. - Baby0309)
2013. okt. 9. 11:18

fülére mit kapott?


csak mert ha esetleg ciloxan cseppet, akkor az mehet a szemébe is.

ilyenkor kicsiknél könnyen előfordul, hogy akár az orrváladékot is beledörzsöli a szemébe, és attól gyullad be.

7. Baby0309 (válaszként erre: 5. - Napsugár..)
2013. okt. 9. 11:17
Remélem csak erről van szó és a gyógyszer beszedése után nem fogja mondani. Köszönöm :)
6. Baby0309 (válaszként erre: 4. - Napsugár..)
2013. okt. 9. 11:16
Nem látok semmit...ezért nem értem mitől fájhat vagy viszket neki...a fülészeten azt mondták,hogy ilyenkor,amikor be van gyulladva a mandula kihathat mindenfelé,de a szemére is??? Így is úgyis megyünk vissza pénteken,csak gondoltam érdeklődök volt-e valakinek hasonló?
5. Napsugár.. (válaszként erre: 3. - Baby0309)
2013. okt. 9. 11:15
Lehet egy kicsit ráment a baci is a szemére, vagy allergiás picit valamire.Jobbulást neki.
2013. okt. 9. 11:14

Váladék van neki?Vörösség a szemén?Viszketés?

Figyled, lehet kötőhártyagyulladás lesz, reggelre váladék van, sárgás színű.Szemcseppet ír neki az orvos, naponta 5 ször kell neki cseppenteni. Mindenképp orvoshoz vidd el, ha nem enyhül neki. És ha váladék is lesz, a doki felírja a cseppet és pikk pakk meg is gyógyul.Fontos a kezelést nem szabad abbahagyni a tünetek megszűnésekor sem, végig kell cseppenteni a megadott napokat.

2013. okt. 9. 11:12
Vasárnap estére belázasodott,benyelt szegénykém valami vírust...voltunk a saját gyerekorvosunknál is és elvittem fül-orr-gégészetre is(fülfájás miatt)...rákérdeztem,de semmit nem mondtak arra,hogy mitől fájlalja néha a szemét. Ilyenkor elkezdi dörzsölni...szerintem inkább viszket neki. Nem látok rajta semmi rendelleneset,az orvos se látott. Egyébként folyik az orra,megvan fázva kicsit,köhécsel:( Volt valakinek is ilyen a pici szemével?
2013. okt. 9. 11:11
Nem lehet kötőhártya gyulladása?
2013. okt. 9. 11:09
2 éves fiam szemét fájlalja, dörzsöli...valakinek hasonló volt már?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook