Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes melletti 4 órás munkavégzésnél a régi szabadságaimat is 4 órával akarják kifizetni! Jogos ez így?! fórum

Gyes melletti 4 órás munkavégzésnél a régi szabadságaimat is 4 órával akarják kifizetni! Jogos ez így?! (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 28. 00:41

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki írt!

Ede71, végül is így lett, ahogy leírtad, csak nagyon nehezen engedték, de már nem csodálkozom semmin...!

Köszi mégegyszer!Mindenkinek minden jót!

16. Ede71 (válaszként erre: 1. - Sziporka9)
2013. okt. 16. 21:22

szia,

mielőtt visszamész dolgozni vedd ki a szabijaidat és addig is munkavizsonyban vagy 8 órában, amikor a szabik lejártak akkor kérd a gyest és térj át a négyórás munkaviszonyra. beszéld meg a könyvelővel vagy a bérszámfejtővel a dolgot. a szabik a thgyás és a gyed idejére járnak, ezért nem felehezheti meg a munkáltató, mert csak 4 órában akar visszavenni. természetesen a gyes alatt keletkező szabik már 4 órásak lesznek.

15. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 14. - Esőcsepp)
2013. okt. 16. 19:26
Persze, nyílván úgy van, hogy előbb ki kell venni a szabikat, aztán átminősíteni hat órásnak. Egyébként a szabi alapból nem óraszámra van, hiszen a 8 órásnak ugyanannyi nap jár, mint a kevesebb órában dolgozóknak. Sajnos ezt csak a kifozetéskor veszik figyelembe, viszont ha a szabija még a 8 órás időszakban gyűlt össze, és ki akarják fizetni, akkor azt a 8 órás idővel kell, nem pedig a hat órás új munkaidővel. Ha nem így jár el a munkáltató, akkor sajnos törvénytelenül cselekszik. Ezért érdemesebb inkább kivenni, mint kifizettetni!
14. esőcsepp (válaszként erre: 13. - Kiscsibe kicsibe)
2013. okt. 10. 14:53
Sajnos ez nem így vagy. Én közalkalmazotti jogviszonyban állok, és ha visszamegyek hat órásba, akkor a szabikat is úgy adják ki. Én sem értem, de emiatt kellett előbb a szabikat nyolc órában kivennem, és utána hat órás munkarendben munkába állni, mellette a gyest újra igényelni.
13. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 12. - Sziporka9)
2013. okt. 10. 08:10
A régebbről felgyűlt szabikat nem lehet négy órában kifizetni, hiszen amikor azaok összegyűltek, még 8 órában voltál alkalmazva!
2013. okt. 9. 22:00

Nekem meg azt mondták,hogy most átállítják a munkabéremet a négyórásra (sajnos, mert én hatba akartam, de nem engedték, a négy órásra a törvény kötelezte őket, de már mindegy, kezdem megemészteni), akkor a szabim is, csak négy órásba lesz kifizetve.Ej, úgy érzem utána kell néznem.

Amúgy köszi csajok az infót!Aranyosak vagytok!

11. vakri
2013. okt. 8. 19:34
Nálunk a munkahelyen órában számolják a szabadságot. Tehát a bérpapíron nem az van, hogy fennmaradó 11 nap, hanem 88 óra. Tehát így 8 órával van szorozva a szabdságok száma.
10. fildus
2013. okt. 8. 15:49
6 órás szerződésre is kiadható a szabadság!!!
2013. okt. 8. 15:41
A szabinak ehhez nincs köze. A szabadság nem óra függő ha letöltik, ellenben ha kifizetésre kerül a sor, akkor már igen. Ha a szabid a 8 órás munkavégzésed alatt keletkezett, akkor azt 8 órásként kell kifizetniük. Ha négy órásként, akkor úgy.
2013. okt. 8. 15:36
Bocsi, utánaolvastam, nekem van egy tartósan beteg gyermekem, és ott nincs időkorlátozás a munkavégzésre vonatkozólag. gondolom, ezért mehetett a gyes mellett a 8órás szabi.
7. Ritmus (válaszként erre: 2. - Esőcsepp)
2013. okt. 8. 15:30
miért kellett lemondani a gyest? én gyes mellett töltöttem a szabikat. az olyan, mintha GYES mellett dolgoznál. nem értem
2013. okt. 8. 15:28

Szia!

Én GYES mellett kezdtem el dolgozni részmunkaidőben most szept. 1től, és az addig felhalmozódott szabijaim 8órásan adták ki, hisz akkor még nem voltam részmunkaidős. Sőt pl. azt is megkérdeztem, h akkor a gyerek után járó pótszabi is feleződik most, ha félállásban vagyok? és azt mondták, h nem...

2013. okt. 8. 15:28

Ja, és igen, a szabi lejárta után kezdődik a hat órás munkarend. :-)

Ma már nem leszek, mert a kis pasim nem hagy, de holnap benézek, ha van még kérdésed. :-)

2013. okt. 8. 15:17

Mi 12 órás munkarendben, össze-vissza dolgozunk egyébként. Kellett írnom egy kérvényt az iginek, hogy 6 órásba szeretnék visszamenni. Engedélyezte. Munkaszerződést még nem láttam, de nemsokára kell mennem munkaruha, meg baleset védelmi oktatás miatt, lehet akkor majd lesz.

29-én jár le a szabim, remélem csak 1-vel kell majd kezdenem. :-)

2013. okt. 8. 14:57

Kedves Esőcsepp!

És akkor a munkáltatónál ezt, hogy jelezted?A munkaszerződést, hogy módosították Neked 6 órásra, azután kezdődik a 6 órás munkanap, miután lejárt a szabid?!

Köszi a választ!

2013. okt. 8. 14:49
Igen, én is hasonlóan jártam volna. Én 6 órásba megyek vissza dolgozni, így emellett kapom majd a gyest. Viszont jelenleg még a szabikat töltöm, emiatt le kellett mondanom a gyest, letöltöm nyolc órásban a szabikat, és újra igényelem a gyest. Kicsit macerás, de működik.
2013. okt. 8. 14:45
Gyeses Kismamák?!Gyes melletti 4 órás munkavégzésnél a régi szabadságaimat is 4 órával akarják kifizetni!Jogos ez így?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook