Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kétoldali petefészek ciszta + húgyúti fertőzés fórum

Kétoldali petefészek ciszta + húgyúti fertőzés (beszélgetős fórum)


1 2
45. Babeck (válaszként erre: 44. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 15. 10:18
Gyógyulj meg mihamarabb és vigyázz magadra! :) :*
44. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 43. - Babeck)
2013. okt. 15. 09:57
Megjött a mensim egy nap késéssel, nem hiszem méhen kívüli terhesség okozta a tüneteket (biztos ciszta + a gyulladás, amire ugye már 5 napja gyógyszert szedek). Köszönöm a tanácsaitokat!Puszi nektek.
43. Babeck (válaszként erre: 41. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 13. 22:47

3 hetes? Most van akkor az ovud?

Ilyenkor még nincsenek tünetek :) Egyébként benéztem, nem hat, hanem 5 hetesen teszteltem (egy héttel a kimaradt menzesz első napja után).


Valami azóta?


Egyébként amíg nem alakul ki a méhlepény, addig nem tudsz ártani a babócának, a fertőzés kártékonyabb!

42. moonlight13 (válaszként erre: 41. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 11. 19:31
Az nem használ- ha van.
2013. okt. 11. 19:25

Igen, az mondjuk már majdnem két hónapos terhesség volt, mikor tesztet csináltál! :-)


Nekem szerintem még nem mutatná ki, 3 hetes terhes vagyok ha vagyok. Reggel megcsinálom a tesztet, aztán meglátjuk. Akármit mutat, két hét múlva megint egyet (utóbbi már biztosabb lesz). :-)


Szerintem a tüneteket már beképzelem, de eléggé fáradékony vagyok és az erős, intenzív szagoktól hányingerem van (pl. az air wick illatosító "puffantott" egyet és ahogy megéreztem a szagát, egyből erős hányingerem lett, aztán elmúlott olyan hirtelen ahogy jött).


Két féle antibiotikumot szedek a gyulladásokra, az nem árthat a babának - ha van -?

40. Babeck
2013. okt. 11. 12:43

Ne halogasd!

Reggeli vizeletből a legmegbízhatóbb, igen, bár nekem a hatheteset már délutániból is mutatta :) (A terhességi heteket az utolsó menstruáció első napjától számítjuk).


Azt viszont csinálhatod, hogy a reggeli pisit felfogod egy edénybe és bepattintod a hűtőbe, így tudod délután is :)

2013. okt. 11. 11:24
Én még mindig halogatom a terhességi tesztet.... Mert mi van ha tényleg méhen kívüli terhes vagyok? Akkor, ha meglátom a két csíkot, kinek telefonáljak, menjek azonnal ügyeletre? Mert ugye nem méhen belüli a terhesség, ezt mondta az orvos, tehát mindenképpen kórház.:-(( Most - ha terhes vagyok -, kb. 3 hetes lehetek. Csak reggeli vizeletből lehet tesztet csinálni? Ha napközben csinálom, fals eredményt ad?
38. moonlight13 (válaszként erre: 37. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 10. 23:05
a fogamzásgátlótól tényleg valószínűleg megszűnnek a menstruációs görcseid, mert azzal alig jön meg. lehet, hogy a többire is hatásos, azt nem tudom. DE azért annak is lehetnek mellékhatásai!
2013. okt. 9. 15:27
Képzeld, ma mikor lementem a véreredményemért, azt mondta az asszisztens nő, hogy ez a nőgyógyász akinél voltam, nagyon szarkasztikus humorú, nagyképű, arrogáns, DE nagyon jó orvos. Remélem! Ha a gyógyszerek meggyógyítanak és igaza volt mindenben, akkor legközelebb inkább kuncogok majd azon amit mond, hátha másabb lesz. Komolyan, milyen emberek vannak......:-)
36. Babeck
2013. okt. 9. 13:30
Majd a következő orvostól kérdezz meg mindent szerintem!
2013. okt. 9. 13:03
Amúgy még azt is mondta, csináljak holnap reggel terhességi tesztet, mert lehet méhen kívüli terhes vagyok.... Ezt amúgy a hüvelyi UH sem tudja kimutatni? Csak mert nem értem egy teszt miért megbízhatóbb mint egy hüvelyi UH?! Nekem már volt pozitív áltesztem, pont egy ciszta miatt. Szóval akkor az orvos a tesztre hagyatkozik?
2013. okt. 9. 13:01
Mondjuk nem tudom higgyek-e ennek a "nagyszerű" orvosnak, de azt mondta, ha szednék fogamzásgátló tablettát, akkor nem lennék fogékony a gyulladásokra, nem cisztásodnék és a menstruációs görcsök is elmúlnának, sőt kevesebb esélyem lenne arra, hogy méhnyakrákom alakuljon ki. Persze vannak mellette ellene érvek, de lehet ki fogom próbálni a gyógyszert, mert nekem elég sűrűn vannak cisztáim. :-(
33. Babeck (válaszként erre: 32. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 9. 12:34

De gáz :(

Sőt...


Probiotikumot is szedj mindenképp! Remélem most egyszer s mindenkorra végzel a csúnya fertőzéssel :)

32. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 31. - Babeck)
2013. okt. 9. 12:30
Kétféle antibiotikumot és egy hüvelykúpot. Az biztos, hogy hozzá többet nem megyek. Állítólag neki ilyen a stílusa (most derítettem ki), volt egy középkorú nő, akivel csak lazán közölte méhnyakrákja van, hamarosan meg fog halni. Akkor én mér örüljek...nem tudom, ilyen embernek biztos nem adnék diplomát, bármennyire jó szakember is.
31. Babeck (válaszként erre: 30. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 9. 12:26

Sajnálom, hogy ilyen bunkót fogtál ki :(((

Milyen kezelést írt elő?


Én tutira nem mennék ehhez vissza, menj máshoz!

2013. okt. 9. 11:38

A nőgyógyász diagnózisa: cystoma ov Is. , perimetritis és kolpitis.


Nem magánrendelésre mentem, meg is bántam. Az orvos egy nagyképű, arrogáns, lekezelő ember volt és miközben csinálta a hüvelyi UH-t, végig Fújjogott. "Fúj, de csúnya, blá, ez szörnyűűű, pfúj" Én azt sem tudtam hova nézzek, de már az elején kioktatott, hogy feküdjek fel az ágyra. Barátságtalan volt.


A lényeg, hogy szerinte ez már több hónapos gyulladás, a cisztám most fakadhatott ki, azért fáj ennyire és ugye mindenem be van gyulladva. Azt mondta azért terhességi tesztet is csinálja, hátha méhen kívülim van....


Kontroll 2 hét múlva....alig várom. :S


Közületek volt már valakinek ilyen diagnózisa?

29. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2013. okt. 8. 21:42
Remélem igazad lesz. Köszönöm!:-)
28. moonlight13 (válaszként erre: 26. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 8. 21:35
Ugyan mááár!!! Ezek az "apró" dolgok is hidd el, hogy nagy fájdalmat tudnak okozni!!
27. moonlight13 (válaszként erre: 26. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 8. 21:34

Ne aggódj, ez valami bakteriális fertőzés v. hasonló! A sima vizeletvizsgálat szerintem kevés, ilyenkor a vizeletet tenyésztésre szokták küldeni, de emlékeim szerint az nincs meg 1 nap alatt.

Ne kezdj el úgy gyógyszert szedni, hogy nincs meg, hogy konkrétan milyen baci okozza a bajt (már ha baktérium okozza).

2013. okt. 8. 20:49
Légyszi' még abban nyugtassatok meg, hogyha valami rákos elváltozásom lenne, akkor azt a hasi UH kimutatná? Holnap reggel megyek hüvelyi UH-ra, de ugye addig mit csinálok, neten nézegetem a betegségeket és egy nő írta, hogy neki hasonló tünetei voltak mint nekem és áttétes méhnyakrákja volt. Vasárnap óta semmit nem enyhültek a tüneteim maguktól.
2013. okt. 8. 08:34
Ma megvolt a vérvétel, holnap reggel nőgyógyász és holnap délután megjön a véreredményem is. Nem tudom, mi lesz az eredmény......:-(
2013. okt. 7. 22:28
Köszi szépen, de remélem kibírom szerdáig!:-)
2013. okt. 7. 21:51
Ha belázasodnál szerintem menj be kórházba ügyeletre. És ha hátul a vese tájékon is elkezd fájni akkor mindenképpen.
2013. okt. 7. 21:47
mármint a nőgyógyászati vizsgálattól félek
21. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2013. okt. 7. 21:47
Nah igen, ez már csak így szokott lenni. :-) De tényleg. Van egy cukorbeteg ismerősöm, aki mondta, hogy ami jó a cukrára, az nem jó a koleszterinjének. És fordítva.... nem könnyű. Maradok a napi 1 liter kamilla teánál szerdáig, amíg nem lát orvos. Utána majdcsak ír fel antibiotikumot vagy ilyesmit. Csak ugye a vizsgálattól is nagyon félek, mert így is olyan fájdalmam van, nemhogy ha majd megvizsgál...
20. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2013. okt. 7. 21:44
Van beutalom, holnap reggel megyek vérvételre és vizeletvizsgálatra. Szerdán du. lesz csak eredmény. Nem tudom, annyira nem vagyok biztos benne, hogy ez felfázás, ugye az ember rögtön a legrosszabbra gondol. Egyértelműen ugye a radiológus sem tud diagnózist mondani, meg kell várni a többi vizsgálat eredményét. Bárcsak már túl lennék rajta. Viszont ha a cisztám remélem magától is el fog múlni, nem szeretnék műtétre menni.:-(
19. szandi9006 (válaszként erre: 13. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 7. 21:42

Ha simán felfázásom van akkor nincs, hányingerem ha kezd átterjedni a vesémre akkor szokott lenni. Nincs mindig véres vizelet, nekem ez akkor volt amikor nem ittam eleget. És tényleg nincs olyan, hogy felfázás csak egyszerűbb így definiálni a betegséget.

A sok folyadékkal meg az kell, hogy átmosd a húgyhólyagodat, hogy ürüljön belőle a baci.

18. moonlight13 (válaszként erre: 8. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 7. 21:42
A sok kamillatea viszont nem tesz jót a beleknek!
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Szandi9006)
2013. okt. 7. 21:40
Ja, értem.
16. szandi9006 (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2013. okt. 7. 21:38
Terhes lettem tavaly azért nem tudták kikezelni rendesen mondta is a dokim, hogy még hónapokig gyógyszert kell szednem csak hát terhes lettem és amellett ugye nem igazán kaphattam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook