Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekvállalás másodjára, ha az anyuka cukros volt fórum

Gyerekvállalás másodjára, ha az anyuka cukros volt (beszélgetős fórum)


2013. okt. 8. 14:48

szia,

nekem az elős terhességemnél a 24. heti cukorterhelésnél lett az érték egy kicsit magasabb, de csak 170gr diétát kellett tartanom, szülés után nem volt magas a cukrom.

a második terhességemnél már a 12. héten szürtek, úgyanúgy határértéken volt a cukrom, megint 170 gr diéta. szülés óta nem voltam még terhelésen, majd most tervezem.

2013. okt. 8. 08:12

Sziasztok!


A "terhességi" diabétesz sokkal összetettebb, mint ahogy arról beszélnek!

Előzménye lehet a PCO-szindróma. Inzulin rezisztencia, amit éhhomi és terheléses cukor-inzulin szint meghatározása, vérből. A PCO "egyéb" tünetei: rendellenes szőrösödés, aknés arc- és más felületeken is, rendellenes havi ciklus, //ha túl rövid, vagy túl hosszú időnként van, túl sok, csomós,stb..// prolaktinoma, peteérés hiánya, súlyproblémák, meddőség, stb... DE valójában teljesen biztos meghatározást CSAK vérvételből lehet megállapítani!

Azért írtam ezt le, mert én is ebben a cipőben jártam. Nekem 2. felnőtt lányom van, akiket a mai napig is kezelnek PCO-szindromával, és meddőség ellen....Ezeket a vizsgálatokat kizárólag ENDOKRINOLÓGUS kérheti. Háziorvos csak abban az esetben, ha ő is endokrinológus.

//javaslat: a keresőben megtalálhatjátok a kifejezések jelentését//

A PCO-szindroma akkor is "jelen " lehet, ha csak a vérvétel mutatja ki. Az unokahúgom is így van vele. Hibátlan arcbőr, nincs szőrösödés, normál súlyú....Őnála az derítette ki a bajt, hogy nem maradt várandós, több évnyi házasság után sem.Akkor kezdték el a vizsgálatokat. Ő "szerencsésebb", mert azonnal egy hozzáértő NEM nőgyógyászhoz, hanem ENDOKRINOLÓGUSHOZ fordult. Azért, mert a családban már többször is előfordult a PCO-szindroma, és egyéb endokrin probléma.


Remélem, tudtam valamennyit segíteni?!

üdvözlettel:

Zsuzsanna

2013. okt. 7. 21:59

Szia!


Nekem négy gyerkőcöm van és csak az elsővel nem voltam cukros de mindig visszaállt normálisra szülés után.

Sőt a negyediknél csak a 32. héttől ment fel normál fölé. Addig az összes terhelésnél átlagos cukorszintem volt.


Elég nagy az esély arra hogy cukros leszel a másodikkal is, de ez nem minden esetben van így.

2013. okt. 7. 20:46
Nekem a másodiknál elmúlt...azóta se jelentkezett:-) lassan 1,5 éves a kicsi:-)
2013. okt. 7. 20:45

Szia!


Szinte biztos,hogy a következő babánál is gond lesz belőle.Én ismerek olyan anyukát,aki a 2. babánál már szinte az elejétől inzulinon volt.


De milyen szerencse,hogy csak 9 hónapig tart! :)

2013. okt. 7. 20:45
Személyes tapasztalatom nincs, de egy barátnőm ugyanígy volt, a második, majd a harmadik terhességénél is terhességi diabétesze volt. azt nem tudom, hogy ez statisztikailag mennyire mérvadó.
2013. okt. 7. 20:35
Olyan anyukák jelentkezését várnám akik az első babaváráskor cukrosak lettek. Ez szülés után elmúlik. Mennyi az esélye, hogy a másodikkal is cukrosak lesznek? Van valakinek információja ezzel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook