Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása után pattanásos bőr!! fórum

Fogamzásgátló abbahagyása után pattanásos bőr!! (beszélgetős fórum)


2019. ápr. 16. 07:45

Sziasztok! Utoljára 2016-ban érkezett hozzászólás, de ha más is keresgél ebben a témában, jól jöhet egy friss hozzászólás. 8 éven át szedtem a Rezia nevű fogamzásgátlót, mert 15 évesen egy 10 cm-es ciszta nőtt a bal petefészkemben és a nőgyógyász a ciszta számának gyarapodása ellen a fogamzásgátlást javasolta. 8 év után azonban abbahagytam szintén orvosi javaslatra a gyógyszer szedését, mert a menstruációm ki-ki maradt, vagy egy 10-20 Ft-os nagyságút sikerült produkálni. Nem tartottam egészségesnek, bár az elején betudtam az államvizsga okozta stressznek. Ez történt januárban, most pedig áprilisra olyan pöttyös lettem, mint egy rerto gumilabda. Lehet rossz fogalmazás, de "kinyomhatatlan" pattanásaim vannak a nyakam két oldalán, a két orcámon, a mellkasomon és most már a vállaimon is. Kicsit tartok tőle, hogy vajon meddig gyarapodnak még?! Azok a pattanások, melyek kb. márciusban kijöttek, még mindig tartanak, csak halványabbak. Olvastam egy hozzászólásban a haj problémát: az én hajam is hamarabb zsírosodik, de a bőrömről nem tudom megállapítani ezt, mert van terület, ahol száraz, van ahol zsíros. Minden másnap tonizálok (nem merem minden nap, nehogy aztán kiszárítsa a bőröm) illetve különböző pakolásokat próbáltam ki, de sajnos nem segít. Most tervezem kipróbálni a kecsketejes szappant és elmegyek egy teljes vérképet csináltatni, ha ez sem segít: irány a bőrgyógyászat. A menstruációm február és március hónapban napra pontosan érkezett, most késik.. Pedig boldog voltam, hogy "beállt". Különösebben nem aggaszt, bár jellemzően a menstruáció előtt lobosabbak, de nem gennyesek, nem fájnak, ki sem lehet őket nyomni. Akinek sikerült megoldást találnia a helyzetre, kérem ossza meg velem a praktikákat!


Legyen szép napotok!

26. amerie (válaszként erre: 24. - N0722)
2016. jan. 4. 20:18

Szia, kicsit megkésve, de észrevettem, hogy valaki szintén reagált a fórumban:)


szóval fejlemény... hát sajnos nem mondhatnám, elmentem hormonvizsgálatra, ott megállapították, hogy semmi probléma nincs, így továbbküldtek bőrgyógyászhoz. a bőrgyógyász is elküldött egy halom vizsgálatra, teljes vérkép, helicobakter, és gégészeten gócvizsgálat. ebből kettő negatív egy pozitív lett, a gégész állapított meg gógot a mandulámban.

azt mondják, hogy a mandulám okozza a pattanásosságom, és ha kivetetem, akkor minden ilyen jellegű problémám megszűnik.

én szkepticizmusból ezt azóta sem tettem meg, mivel nincs konkrét egészségügyi oka annak, hogy kivetessem a mandulám, épp elég horror sztorit olvastam a mandulaműtétekről...


én most Zineryttel tartom kordában a pattanásokat az arcomon, de nem 100%-os az eredmény...


neked valami változás azóta? szívből remélem!

2015. nov. 2. 01:04
az A vitamin jo ra.
24. n0722 (válaszként erre: 22. - Amerie)
2015. szept. 23. 20:56
Remélem nálad jobb már a helyzet..van valami fejleményed?:)
23. n0722
2015. szept. 23. 20:54
Sziasztok. Szeretném megosztani én is a tapasztalatom..22éves vagyok és 6év után hagytam abba a fogamzásgátlót mert az utóbbi fél évben már látszódott hogy valami kezd felborulni bennem.. Össze vissza jött meg, hol 3napig tartott hol 12-13..augusztusban hagytam fel az egésszel.. Azóta meg egymerő katasztrófa minden..:) A hajam hullik és a 3nap helyett alig bír ki 2-t hajmosás terén.. Az arcom úgy néz ki mint egy 14éves kamasznak.. Állandóan kiver a víz utána meg meg akarok fagyni.. Mint aki legalább klimaxol.. Nem voltam egy nagy izzadós tipus de azóta 10méter séta után már úgy érzem hogy "szagom" van.. Ilyen meg végképp nem történt még velem.. Nem tudom meddig tart majd ez az állapot de nagyon elkeserít, de az "nyugtat" hogy néhányan szenvednek hasonló problémákkal mint én..:(
22. amerie
2015. aug. 4. 20:50

sziasztok! remélem él még ez a topic, és valaki reagál. ugyanezzel a problémával küzdök, kb 6 hónapja hagytam abba lyndinette 20-at (5 év szedés után), többnyire a libidó miatt és amúgy is már ne mérgezzük magunkat hormonokkal címszóval.

azóta pokol az arcom, jellemzően az orcán, nyakon és a vállamon vannak a durva patik, de a száj körül és szép a felhozatal. amióta abbahagytam sosincs olyan nap, hogy ne lenne ragya az arcomon és csúnya gyulladt csoportok amik már hónapok óta nem csitulnak.


olvastam egyszer valahol az ösztrogén-dominancia állapotáról, és talán ez a megoldás. megpróbálkozok a kezeléssel (progeszteron krém), mert vissza kell lökni a hormonháztartást a rendes kerékvágásba. beszámolok, mi lett az eredmény. remélem a megoldást hozom majd nektek is!:)

2015. jún. 3. 15:20

Szia!

Hogy vagy? Én a Yadine-t hagytam abba tavaly áprilisban, és augusztusig minden szép és jó volt, kivéve,hogy nem menstruáltam. Aztán előjött a zsírosabb, kicsit patis bőr, és az iszonyatos hajhullás. November végéig bírtam, és újra elkezdtem szedni. A hajhullásom megállt, de most seborreás lett a bőröm, király. Nagyon abba akarom hagyni, de borzasztóan félek. Nem mész el endokrinológushoz a ciszták + pati miatt? Lehet,hogy IRes vagy és diéta+gyógyszer segíthet.

2015. máj. 14. 15:42

Üdv! elég régi a topic, ahogy látom, de azért remélem, idetéved valaki hamarosan :S

szeretném én is megosztani a problémámat:

1o évig szedtem fogamzásgátlót, mivel állítólag jobbat teszek vele a szervezetemnek, mintha hagyom a cisztámat újra kinőni. Február elején hagytam abba eredetileg tervezett 3 hónapra. Közben eldöntöttem, hogy soha nem fogom többet szedni.

Diane 35-öt szedtem leghosszabb ideig, ettől nm volt "semmi komoly" mellékhatás. A szokásos 0 libidó és fájdalmas együttlét persze megvolt. Ebből lett főként elegem. Most van libidóm (csak nincs kin kiélni), de olyan a bőröm, mint egy leprásnak.

Az arcom, nyakam, mellkasom, hátam borzasztó ocsmány, kicsi és nagy, gyulladt pattanás. Mélyen együttérzek a topic létrehozójával, ugyanis néha én is sírok emiatt, pedig 27 éves vagyok.

Jön a nyár, 3 hónapja hagytam abba (azóta kétszer jött meg) és egyre rosszabb a helyzet. Most keresgetek a neten, hogy kicsit olvassak pozitívumot is azzal kapcsolatban, hogy ez az állapot mennyire tartós, de sajnos nem olvasok sok jót.

Külsőleg hmalája sószappant használok, alkoholt és jódot, kecsketejszappant. De úgy gondolom, ha ez hormonális, azaz belülről jön, akkor kívülről hiába próblkozok, mert ha ki akar jönni, akkor ki fog!


Ha olvassa ezt valaki, aki hasonszőrű problémával küzd, legyen szíves ossza meg tapasztalatát.

Fő kérdésem nekem is, hogy a pattanások hány hónap után múltak el. Milyen foggátlót használt? Meddig?


Üdv

2013. okt. 8. 15:48
Kedves Niki! Köszi hogy írtál, a Zelkáról már hallottam, de még nem próbáltam, lehet hogy megpróbálom, mert hajlok a natúr megoldások felé, de az alapozómat képtelen vagyok natúrra cserélni, anélkül meg nem tudom mennyit ér, és persze azt a vastag réteget csak egy jó - szintén nem natúr- lemosó szedi le, habár kifejezetten érzékeny, ekcémás bőrre való, azzal mosom az arcom hogy leszedjem a púdert, alapozót. Szeretném megleőzni azt a tanácsot, miszerint hagyjam el, 1. olyan mintha azt kérnék hogy csupaszon menjek végig a főutcán, képzelen vagyok rá 2. volt hogy kepmingezni voltam, ésegy hétig semmit nem kentem az arcomra, rosszabb volt mint egyébként, pedig akkor még tablettát szedtem. Más márka sószappanját próbáltam, akkor nem vált be, dehát ki tudja, talán újra teszek egy próbát. Csak már néha attól is besokallok hogy ide 1000-oda 1000, a sok próbálkozástól úgy összejön 10.000 hogy csak na, és ezek csak kis próbálkozások. Szóval anyagileg is bosszantó, dehát persze próbálkozni meg kell :) Lényeg a lényeg, köszi, jó hallani, hogy neked mi segített, illetve mennyi volt a rosszabb időszak ami után normalizálódtál.
2013. okt. 8. 10:18
Sziasztok én körülbelül fél éve hagytam abba a tablettát és utána rögtön előjöttek a pattanások, 16 évesen kezdtem el szedni a gyógyszert, de előtte sem volt szinte soha pattanásom,gyönyörű tiszta bőröm volt, most meg... az első 4 hónapban szörnyű volt a helyzet, aztán úgy döntöttem, hogy minden kozmetikumomat lecserélem natúrra, a zelka szappanmanufaktúra termékevel kezdtem el szemezgetni. A sószappanjukat kezdtem el használni az arcomra és csoda történt, a pattanások jó része eltűnt, 2-3 hét múlva pedig már csak egy-egy mitesszer jött ki, időszakonként abból több is lesz, de mégsem pattanás és gyorsan elmúlnak. Most használom azon kívül holttengeri iszap szappant, a körömvirágos sheavajas-kecsketejeset, és a kubeba- és szőlőmagolajos szappant(ez pórusösszehúzó). Van hogy egymás után többel is lemosom az arcom, van, hogy egyet használok, de nagyon beváltak. E mellett a körömvirágos arckrémüket használom. Azt tapasztaltam, hogy amit ekcémás bőrre ajánlanak, azok is jól tudnak hatni a durván gyulladt pattanásos bőrre(gondolom a gyulladáscsökkentők miatt). Nekem ez vált be, persze nem biztos, hogy ez mindenkinek jó, remélem sikerül majd megoldást találnia mindenkinek, sok sikert!
2013. okt. 8. 06:37
Jézusom! És nem mondta az orvos hogy csináltassatok hormonképet? Nem értem, a Sotretet lazán írják fel, akkor nem féltik a szervezetünket?...Sajnos ebben az ügyben nem igazán fejlődik az orvonytudomány és úgy érzem. Nekem is hegesedik már kicsit :( valóban ezek más pattanások,...Én nem akarok újra fogmazásgátlót szedni, csak egyszer jöjjek helyre...10 évből 4 évig úgy szedtem hogy nem is kellett a fogamzásgátló hatása csak nem tudtam abbahagyni mert jöttek a ragyák. Most komolyan szedem életem végéig, vagy így nézek ki? Ja és nekem az utóbbi időben már fogigátló mellett sem volt tiszta a bőröm, sőt! :/... Bezzeg egy ultrahangot soha senki nem csinált...egyik orvos sem...hátha találtak volna ott pici cisztákat ;) Dehát ugye a páciens az hülye, és csak ne diagnosztizálja magát...
2013. okt. 8. 05:39
Jah, és nem hegedtek be a pattanások (aknék), hanem lukak képződtek...mintha megette volna az arcom egyes részeit az akné.... :( Ez egy sima pattanásnál nem fordul elő, csak a hegesedés...
2013. okt. 8. 05:38
Szia! Nem olvastam végig az üzeneteket. Tavaly novemberben úgy döntöttem, hogy kis szünetet tartok a fogamzásgátlóban. Nem volt jó ötlet....Az addigi "szép" arcom két fele tele lett pattanással. Szörnyű állapotba került az arcom. A legvadabb tinikoromban sem volt ilyen. Ahogy kinyomtam, már jött alatta a következő...Bőrgyógyász megnézte: középsúlyos akné. Felírta a Sortret-et, de mivel elolvastam a betegtájékoztatót és az orvos is mondta tönkrecseszi a szervezetem, nem mehetek napra meg ilyenek....ezért nem váltottam ki a receptet, hanem váltottam fogamzásgátlót...az ELSŐ szem Mistral után megszűnt az akném....Most ott tartok, hogy kozmetikus csiszolja a bőröm...8 kezelés után is még nagyon látszanak a hegek...de legalább pattanás nincs (vagy max 1 és az sem azon a helyen).
14. Bcicus
2013. okt. 7. 22:17
tipikus hormonproblémás tünetek, első körben kell egy 3. napi hormonsor.
2013. okt. 7. 19:16
Én Istenbizony néztem a szavatosságot.Lassan ott tartok a szextől is elveszik a kedvem úgy ahogy van...:/ Ez a sok probléma...
12. Beu23 (válaszként erre: 11. - A7306fc84a)
2013. okt. 7. 19:01
Fúj de gusztustalan ez a lejárt szavatosság téma :D de most hogy belegondolok még soha nem néztem meg a szaviját, mert kénytelenek vagyunk mi is azt használni, bár úúúúúúúútálom, hozzá se érek, nem én húzom fel, szagától is rosszul vagyok:D bár mostanába merészek vagyunk mert "kőbánya-kispest"nél kiszállás van :D bár ha becsúszna egy baba nem aggódnék. na és ebből a szavi dologból azt akartam kihozni hogy máskor nekünk is kiszakadt, bár lehet túl vad volt a dolog és azért. :D
2013. okt. 7. 18:56
Köszi Nektek! A "jó" mellékhatásokat már érzem, azóta semmi migrén, semmi hangulatingadozás ( idegbaj) és a libidóm végre normális ( aza végre van egyáltalán) illetve nem fáj a lábam azóta, és fogytam, pedig úgy étkezem mint előtte, semmi fogyokúra vagy ilyesmi. Viszont azóta nem jött meg rendesen, és nagyon pattanásos vagyok, miatt szoktam néha bőgni, tehetetlen dühömben, de az más :) Azért köszi a tapasztalatokat. Kíváncsi lennék azért egy orvos véleményére is, miért kampányolnak ennyire a tabletta mellett. Nem vagyok már egy felelőtlen tini, több éves kapcsolatom van, normális vagyok stb...mégis mikor kiejtettem a számon, hogy nem akarok gyereket, de abbahagytam a tablettát, kiverte a frász. Ha terhes lennék eszembe nem jutna elvetetni! :S Pedig rendesen össze lettem szidva, hogy sokan kisközértekből szerzik a condomot, meg lejárt szavatosságút használnak és kiszakad. Nem tudom mit nézett ki belőlem, lehet hogy egy pattanásos tinit :)
10. Beu23 (válaszként erre: 9. - Beu23)
2013. okt. 7. 18:53
legalábbis a legútóbbi az volt...azóta nem volt. de az brutál volt.
9. Beu23 (válaszként erre: 8. - Zamila)
2013. okt. 7. 18:52
Igen nekem is. 1 max 2. bár az akkor istenes :D
2013. okt. 7. 18:49
Nekem megszűntek a migrénjem,csak nagyon ritkán jön elő,sajna én sem ismertem rá a bőrömre,sok pati kijött,de ez 2-3 hónap alatt megszűnt,két éve nem szedem,mindig pontosan 1 db pati jön ki rajtam menses előtt:))
2013. okt. 7. 18:40
Szia! Nekem augusztusban volt egy éve, hogy leállta a gyógyszerrel, előtte kb. 7 évig szedtem. Rájöttem, hogy nem akarom mérgezni magam vele, na meg hát 0 libidó persze, ami majdnem ráment a 3 éves kapcsolatomra. Aztán megbeszéltük, hogy abba hagyom. Nekem rendben meg is jött a mensim következő hónapra igaz brutál módon fájt a hasam azt hittem leszakadok deréktól lefele. Pattanások nem jöttek ki rajtam hála, ettől féltem én is nagyon, mert 24 évesen is olyan a bőrőm mint tini koromban :D szóval nekem is max mensi előtt jön ki 1-2 kisebb de azon kívül semmi. Kis kitartás és neked is kitisztul a szervezeted. Nekem amúgy azóta vissza jött az "étvágyam" is :)
2013. okt. 7. 18:01

Biztos javulni fog, lehet nem is lesz egy év, nem vagyunk egyformák, de a lényeg hogy ez csak ideiglenes állapot :))) Sajnos az ilyen készítmények járnak ilyen hátrányokkal..

Esetleg még valami természetes arcápolót próbálj meg, ami talán segít picit addig is külsőleg,de ha lehet ne kezdj el még valami gyógyszert szedni.

2013. okt. 7. 17:37
Az abbahagyást követő 1 hónapra már nem voltak fejfájásaim, mondjuk kilók nekem nem mentek le:(
2013. okt. 7. 17:34
Én 18 évesen kezdtem el szedni a roaccutant, ezzel egyidejűleg kellett szendem a diane 35, aztán váltottam a lyndinettére amit kb. 6-7 évig szedtem, nagyon sűrűn fájt a fejem olyan migrénjeim voltak, hogy csak na és a lábaim is nagyon fájtak. Aztán májusban abbahagytam, azóta csak akkor fáj a fejem ha frontok jönnek. A bőrőm elég pattanásos volt az első 1-2 hónapba, majd enyhült, csak a menzesz előtt jönnek ki, akkor pedig a himalaya acne-n-pimple cream-et használom.
2013. okt. 7. 17:29
Húú,köszönöm a bíztatást. :) Igazából pont erre vagyok kiváncsi, kinek mikor normalizálódott a helyzet, ha egyáltalán normalizálódott...1 év még messze van, de már annak is örülnék, ha valamennyire javulna majd 1 év múltán. :)
2013. okt. 7. 17:25

Szia!

Nekem is voltak ilyen jellegű problémáim a gyógyszer miatt..nagyobb étvágy, ebből következően hízás,hangulatingadozás,fejfájás,0 libidó. A bőrömet nem befolyásolta, igazából nem történt nagy változás, én még a kamasz korban szembesültem ezekkel,tehát velejárója volt a problémásabb bőr. A fent említettek miatt abbahagytam a tablettát és kb. majdnem 1 év kellett mire minden rendeződött..fogyni 2 hónap után szépen elkezdtem és visszafogytam az előtte lévő súlyomra, viszont a menstruációm még hónapokig össze-vissza jött meg. Tudom, nem egyszerű, de légy türelemmel míg a hormonok helyreállnak és picit "megnyugszik" a szervezeted, mivel belül van zűr így külsőleg nem sokat tehetsz ez ellen. Elfognak múlni a pattanások, csak kell egy kis idő és minden rendben lesz,ne keseredj el! :)

2013. okt. 7. 17:09

Nyitottam egy új topciot, mert a hozzászólásomra nem válaszoltak.



Először is én úgy látom a fogamzásgátló abbahagyása forumok főleg a gyerekvállalás, fogantatás körül forognak - természetesen. Én letettem a gyógyszereket, nagyon hosszú kálávriám volt, aki akarja leírom, de nem húznám vele az időt, mert mindezidáig nincs megoldás a bajomra:


Pattanások!


Elég nagy bajba kerültem, vagyis engem nagyon zavar. Abbahagytam a fogamzásgátlót ( lassan 10 éve szedem, Diane 35-tól kezdve Berlara, Miligest, Yadine...) Ezeket mind orvosok írták fel, azonban az elmúlt 3 évben olyan migrénjeim voltak, mint soha!!2 napig szinte élni sem tudtam. Gyakran voltak hangulat ingadozásaim, sírógörcseim. A biztosítékot az vágta ki hogy az utóbbi időben furán nehezültek a lábaim, furán fájt mindkét térdhajlatom, magamhoz képest meghíztam az elmúlt 1-2 évben, amit a ruháimon láttam, és ismerősök is szóltak miatta. A libidóm 0 lett ráadként. Megijedtem, ennyit nem ér, sőt!!!Nem vagyok már egy feleltőtel ntini, több kárát láttam mint hasznát a bogyónak. Abbahagytam DE !!! ELBORÍTOTTAK A PATTANÁSOK :( 2 hónapja hagytam még csak abba, de pokol az életem azóta. Szégyellem magam, nem merek az emberek szemábe nézni, kerülöm a közeli beszélgetéseket, bezárkózom. Sajnos már régóta küzdök ezzel, emiatt kezdtem a fogamzásgátlókat is, roaccutant szedtem, jártam régen több bőrgyógyásznál, de sajnos nem szűnt meg, csak ideiglenesen. A hajam is hullik...


A léyneg:

Van itt olyan,akinek egyáltalán valaha rendeződött a fogamzásgátló után a bőre???Mennyi időbe tellett? Mit tettetek, hogy rendbejöjjetek?


Rémálom az egész, nem vagyok hajlandó elhinni, hogy egész életemben szednem kell a műhormonokat ha valamennyire normálisan akarok kinézni :(( Azt hiszem soha nem leszek normális ember, nem vagyok halásos beteg, de az életminőseégem jelentősen rontja, dehát ez egy orvost sem hatotta meg. Roaccutant újra nem akarok szedni.


Orvosnál voltam ma is, ennek eredménye volt, hogy letoltak, hogy gumival védekezést képzelek el, nem helyeselték a leállást, és elküldtek egy vérkép vizsgálatra, ahol hormonokat néznek, de semmi kezelési megoldást, bíztatást a jövőre nézve nem kaptam, mert még nem akarok éppen most szülni.


Várom a véleményeket, történeteket, észrevételeket, bármit.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook