Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok ajánlani Budapesten olyan nőgyógyászt, aki foglalkozik az implanon behelyezésével? fórum

Tudtok ajánlani Budapesten olyan nőgyógyászt, aki foglalkozik az implanon behelyezésével? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Annie1130 (válaszként erre: 31. - Russodebby)
2013. okt. 10. 12:44
Az biztos, hogy nem éri meg nekik. A doktorok mindig azt a "márkát" írják fel, amelyik felé "elköteleződtek". Egy közeli ismerősöm egy nagy gyógyszergyártó cég értékesítési igazgatója. Orvoslátogatóként kezdte, sokat mesélt a dokikról, hogy némelyik annyira el volt már szemtelenedve, hogy csak akkor állt az adott céggel szóba, ha elvitték őt egy wellness-hétvégére, meg bowlingozni...:P
32. 937a2a883a (válaszként erre: 30. - Russodebby)
2013. okt. 10. 10:51
Én egy kis faluban lakom és a szomszédos kisvárosba,Tamásiba járok nőgyógyászhoz.Szóval a nagyobb városoktól messze van.
31. russodebby (válaszként erre: 29. - Annie1130)
2013. okt. 10. 08:33
Nagyon ellentmondásos az egész. Lehet azért nem akarják ajánlani,mert nekik nem éri meg.
30. russodebby (válaszként erre: 27. - 937a2a883a)
2013. okt. 10. 08:32
Te hol voltál orvosnál,aki javasolta neked?
2013. okt. 9. 23:10
Egyébként én is úgy tudom, hogy forgalomban van...
2013. okt. 9. 20:06

Fórumokon "találtam" árakat.

Azért nem értem,mert patika honlapon van magyar betegtájékoztató. Még próbálkozok,hátha valaki foglalkozik vele.

27. 937a2a883a (válaszként erre: 24. - Russodebby)
2013. okt. 9. 12:14
Igen?Nekem 2 éve azt mondta a doki,hogy van.Ezért sorolta fel lehetőségként.Akkor beszél mindenki össze-vissza.
2013. okt. 9. 10:09
Akkor honnan lehet tudni a magyar árát?
25. timycat (válaszként erre: 24. - Russodebby)
2013. okt. 8. 21:54
Még mindig? Én olyan 5 éve kérdeztem, na de hogy azóta se pfffff... botrány
2013. okt. 8. 21:48
Voltam ma dokinál. Magyarországon nincs forgalomban az implantátum.
23. Annie1130 (válaszként erre: 22. - 937a2a883a)
2013. okt. 8. 09:39
Az utóbbival én is így vagyok.
2013. okt. 8. 09:29
Hát mindegy,én soha nem tetetném be. :) A fogamzásgátlóval is leálltam és ha újrakezdhetném az életem,soha nem szedném.
21. Annie1130 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2013. okt. 8. 00:14
Én úgy tudom, hogy nagyon komoly kiképzésen kell átesnie annak, aki egyáltalán a közelébe mehet az Implanonnak. Külföldön kizárólag speciálisan kiképzett, ún. családtervezési klinikán dolgozó ápolónő ültethette be, vagy értelemszerűen ugyanazt a tréninget kapó orvos. Az már akkor is feltűnt, hogy nagyon szakszerűen láttak el...Nem véletlenül...
20. timycat (válaszként erre: 18. - 937a2a883a)
2013. okt. 7. 23:09
Én úgy hallottam, hogy a nagy hiba-százalék pont a helytelen behelyezés miatt fordult elő. Főleg a módszer alkalmazásának a kezdetén, nagyon durva szám rémlik, talán több ezer, ahol elmozdult vagy nem jól helyezték be és baba lett a vége (aztán kártérítés lett a vége, mondjuk érdekes jogelméleti kérdés a "gyerek mint kár" téma). Ekkor valamit változtattak magán az Implanonon is és a dokikat elkezdték "kiképezni" a helyes behelyezésre. Ha jó helyen van akkor állítólag ugyanolyan hatékony, mint a tabletta.
19. Annie1130 (válaszként erre: 18. - 937a2a883a)
2013. okt. 7. 08:30
Azt egyáltalán nem tudja jól a dokid, hogy nagy mellette a teherbeesés veszélye. Pontosan akkora egyébként, mint bármely más hormonális fogamzásgátló pirulánál, amelyet rendesen szed az ember lánya. A többivel ellenérvvel egyetértek, mint ahogy azt már lentebb is kifejtettem a saját tapasztalatom alapján.
18. 937a2a883a (válaszként erre: 7. - Timycat)
2013. okt. 7. 08:01
Én rákérdeztem a nőgyógyászomnál és ő kapásból azt mondta,hogy nem ajánlja.Pont emiatt,mert szinte mindenkinél bekavar és egyszer megjön,aztán nem és megint.És mondta,hogy ez állandó idegeskedéssel járhat,ráadásul ő alapból azt tanácsolta,hogy ha emellett döntök,akkor minden hónapban csináljak 1-2 tesztet,mert nem biztos,hogy hat a dolog,elég nagy mellette a teherbeesés esélye.Én akkor döntöttem úgy,hogy nem kérem.Nincs kedvem minden hónapban tövig rágni a körmöm.Bár így is sokszor azt teszem.Mindig attól félek,hogy védekezés mellett terhes leszek.
17. Annie1130 (válaszként erre: 16. - Russodebby)
2013. okt. 6. 22:45
Köszi. Az elég baráti!
2013. okt. 6. 22:45
25-30ezer forint körüli összegeket találtam a neten.
15. Annie1130 (válaszként erre: 14. - Russodebby)
2013. okt. 6. 22:07

Csak kíváncsiság...Mennyibe kerül most Magyarországon?


Nekem még kb. 8 éve ingyen volt külföldön, de azt mondták, hogy a behelyezéssel és kivétellel együtt a teljes költsége úgy 120 000 Ft (átszámtva).

2013. okt. 6. 21:36
A másik ami mellette szól az az ára.
2013. okt. 6. 21:35

Ez az egy van ami számomra jó lenne. A spiráltól iszonyodom. A bogyóban már nem bízok,pont ma 6hónapos a kislányom aki bogyó mellett jött össze. Nem szeretnék több babát,elég a kettő.

Sajna nálunk még tényleg nem elterjedt. Kedden megyek dokihoz,kifaggatom,hogy hol lehetne ezt berakatni.

12. Annie1130 (válaszként erre: 11. - Timycat)
2013. okt. 6. 21:30

Köszönöm szépen a jókívánságokat!:)


Igen, Magyarországon még nem annyira elterjedt. Igazából nem annyira értem az okát, hiszen kb. már 10 éve létezik Európában, ha nem régebb óta...


A Mirenán én is gondolkodtam, de az nekem már nagyon "extrém" lett volna.:)


Az infót ne köszönd, örülök, ha "segíthettem" vele ebben az egyáltalán nem könnyű döntésben.

11. timycat (válaszként erre: 10. - Annie1130)
2013. okt. 6. 21:02

Gratulálok a babához!


Én az elsőn már "túl vagyok" és 5 évig tuti nem akarnék másodikat, szóval pont optimális lenne, de képben van még a Mirena spirál is, ami pláne idegentest érzést váltana ki, azzal tényleg nem szimpatizálok.


Én jelenleg bogyózom, de elmúltam 30, a dokim egyre nehezebben írja fel :S A tablettában engem mondjuk pont a napi rutin nyugtat meg, valahogy abban bízom, hisz én bevettem, én megtettem, az Implanon meg csakúgy van.


Amúgy sejtettem, hogy külföldön rakattad be, Mo-on egyáltalán nem elterjedt.


Még egyszer köszönöm az infót és jó könnyű terhességet, szülést kívánok!

10. Annie1130 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2013. okt. 6. 20:52

Sajnos nem, mert külföldön csináltattam. Jól át kell gondolni, az tény!Mielőtt belevágsz, azt javaslom, 6 hónapig tesztelj egy ugyanolyan gyógyszert!Annyi idő alatt le tudod szűrni, hogy neked jó lenne-e. Egyébként, hogy még egy pozitívumot mondjak róla, a bizonytalanságból eredő stressz ellenére jó érzés volt, hogy nem kellett minden nap gondoskodni a dologról.Az is egyfajta nyomás...


No, de mi elkezdtünk átállni az "amennyit a Jóisten ad" metódusra, úgyhogy nem érdekelnek többé az ilyen dolgok. :) Éppen úton van az első...:)

9. timycat (válaszként erre: 8. - Annie1130)
2013. okt. 6. 20:44

Köszönöm az infot, én még filózom, hogy merre tovább :S


Orvost tudsz mondani, aki ennek a behelyezését vállalja, mert itt felénk, Dél-Mo. kisváros nem csináltak még ilyet az itteni dokik

8. Annie1130 (válaszként erre: 7. - Timycat)
2013. okt. 6. 20:41
Azért pozitív példát is tudok hozni.:) A barátnőm már másodjára ültette be. Minden OK nála, bár az első néhány hónapban neki is voltak ilyen problémái, mint nekem. Egyébként nagyon-nagyon biztonságos, az miatt nem aggódnék. Az aggodalmam inkább a régi, berögzült dolgokból eredt leginkább, mely szerint az a jó, ha megjön, és ha nem jön, akkor az nagyon nem jó. :) Ez okozta a stresszt, ez az állandó bizonytalanság, de így utólag visszatekintve nagyon biztonságos, viszont én soha nem vágnék már bele újból!A másik dolog, amit még megemlítenék, az az "idegentest-érzet", hogy tudod, és érzed, hogy valami nem "odavaló" van ott. Ezt meg lehet szokni egy idő után, és bár nagyon picike, mégis ki lehet tapintani, és egyes rövidujjú ruhákban enyhe nyomást is éreztem. Nem fájt, inkább csak kellemetlen volt. A gyógyulási idő egyébként a behelyezésnél és a kivételnél is kb. 1 hét.
7. timycat (válaszként erre: 6. - Annie1130)
2013. okt. 6. 20:25

Faca -már elnézést-. Azt hiszem én is szétidegeltem volna magam a hol megjön, hol nem játék közben.


Én igazából ettől azért tartok, mert beültetik, nekem nem kell tenni semmit és állítólag nem üt be a -számomra- baj, és nem bízok benne. Erre tessék neked hol megjött, hol nem, ettől a falnak mennék :S és akkor még a hízás is pfff

6. Annie1130 (válaszként erre: 4. - Timycat)
2013. okt. 6. 20:19
Szinte mindenkinél az első 6 hónap teljes, vagy részleges vérzéskimaradást eredményez, amíg hozzá nem szokik a szervezet. Nálam ez valahogy egyáltalán nem akart normalizálódni. Hol megjött, hol nem, és jó pár kilót is híztam vele összeségében, "úgy észrevétlenül", 3 év alatt mindig egy picikét. Igazából azért nem vetettem ki korábban, mert hol beállt, hol nem, és nyugtattak, hogy azon kívül, hogy nem jön meg, különösebb baj nincs. Ezt vizsgálatokkal is alátámasztották, de szerintem akkor sem normális, ha nem tisztul a női szervezet a megszokott rend szerint. A másik meg, hogy a kimaradások miatt állandó stresszben voltam és tesztekért rohangáltam, mert azt hittem, hogy nem működik...Pedig én úgy vágtam bele az egészbe, hogy 3 hónapig előtte egy olyan gyógyszert szedtem, amelyben pontosan az Implanon összetevői voltak, így meg tudtuk nézni, hogy reagálok rá. Akkor is volt kimaradás és késés, de azt mondják, ha egyéb panasz nincs, akkor az még önmagában nem kontraindikáció. Meg ugye 3 hónap még nem is olyan hosszú idő ahhoz, hogy beálljon. Tanulva a hibámból, én mindenkinek azt javaslom, hogy minimum 6 hónapig szedjen előtte ugyanolyan készítményt, ha már mindenképpen meg akarja csináltatni az Implanont.
5. Annie1130 (válaszként erre: 3. - Timycat)
2013. okt. 6. 20:09

Olyat nem fogtok találni, aki "garanciát" vállal érte. Elvileg nem lenne szabad elmozdulnia, és aki ilyen beavatkozást végez, az alaposan ki lett képezve, hogy hogyan, és hogy hova kell beültetni. Ennek ellenére az elmozdulás történhet külső, mechanikai hatásra is, illetve adódhat a kötöszövet rugalmasságából vagy éppen rugalmatlanságából is.

Nekem magával a beavatkozással semmi bajom nem volt. Nagyon profin, pillanatok alatt került a felkarom belső részébe. A kivétel egy pár percig eltartott, de egy kb. 7-8 mm-es kisebb heg maradt meg utána.

4. timycat (válaszként erre: 2. - Annie1130)
2013. okt. 6. 20:04
Mi történt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook