Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a legfrissebb tapasztalatok a bp-i Szent János kórház szülészetéről? fórum

Mik a legfrissebb tapasztalatok a bp-i Szent János kórház szülészetéről? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. aug. 19. 16:02

Sziasztok!

35 hetes várandós vagyok.Mik a vélemények Szécsi Dávid dr-ról? Épp szabadságon van, valószínűleg nem nála fogok szülni. Nagyjából kétorvost kérdeztünk meg, de már 26hetesen - mindkettő szabin lesz,mikor szülök. Azt hiszem, ebből ügyeletezés lesz, de megkértem egy szülésznőt. Szerintetek felelőtlenség választott orvos nélkül nekivágni az első szülésnek? Annakidején,mondjuk 1982-ben a mi anyukáink is fogadtak, vagy ahhoz jártak, akit találtak sztk-ban? Üdv !

46. R.Sz Szilvi (válaszként erre: 44. - Tremby)
2018. aug. 9. 14:30
Szia! Én Böbe szülésznőnél szültem, választott orvosom nem volt, nem is hiányzott, mivel termeszetes szülésre készültem. Nagyon meg voltam vele elégedve, végig készenlétben állt, biztatott, rendezte a dolgokat az orvosokkal. Szobatarsnőm Héber Juditnal szült, azt mondta nagyon profi volt végig. Mayer Annamáriat dicsertek még.
45. 1e454498dd (válaszként erre: 44. - Tremby)
2018. júl. 20. 21:12
Szia, Kapási Szilvi volt a fogadott szülésznőm, nagyon meg voltam elégedve vele.
44. tremby
2018. júl. 20. 14:59

sziasztok. érdeklődnék, hogy szülésznőt ismertek e a János kórházban.kihez volt szerencsetek, illetve hogy

fogadott vagy ügyeletes volt. negatív tapasztalatot is várok. köszönöm előre is.

43. csono
2017. dec. 12. 11:23

szia Preni,

gratulálok a babádhoz:). Jó pozitív történetet olvasni, én is úgy néz ki ott fogok szülni márciusban.

Van esetleg még valakinek bármilyen friss infója a kórházról? Bármit szívesen vennék.

Nagyon köszönöm

42. Preni
2017. nov. 27. 17:59
Sziasztok! Úgy látom, rég szóltak a témához, így szeretném megosztani a friss tapasztalataimat. A fiam 2 hete, császárral született a János kórházban. 4 napot töltöttünk bent, az ott dolgozó nővérektől, csecsemősöktől, orvosoktól csak kedvességet és odafigyelést tapasztaltam, kérés nélkül is nagyon sok segítséget kaptunk. Rettegtem a kórházi napoktól, de a félelmem alaptalan volt, tényleg mindenki erején felül azon volt, hogy segítsenek minket az ott töltött idő alatt.
2017. júl. 6. 13:34
Szia, én ügyeletben találkoztam Krauth doktornővel...azt hiszem még nem szakvizsgás orvos, de kedves volt. Aznap Hazay Mátéval ügyelt és mivel nem "boldogult" velem :D átadott neki. Én most már mindig csak Hazay doktort keresem. teljesen meg voltam elégedve.
2017. máj. 6. 14:58

Sziasztok!


Ismeri valaki dr. Krauth Barbarát? Mik a tapasztalatok a doktronővel kapcsolatosan? Az első vizsgálat alatt nagyon kedves volt, de nem régen szerezhette a szakvizsgáját, mert nem találtam róla egyáltalán véleményeket a neten. Volt már hozzá valakinek szerencséje?



Illetve még azt szeretném megkérdezni, hogy tudtok e valamit, hogy a János gátvédelemmel hogy állnak, természetes szülés vagy inkább császár pártiak?


Köszönöm szépen :)

Retek

39. 388b941089 (válaszként erre: 38. - A.Alexandra)
2016. aug. 24. 21:57

Teljesen rendben van a hely, a csecsemős részleg viszont már nem annyira... A babád legyen mindig veled, és készülj fel babagondozásból.


Sok sikert kívánok nektek! ;)

38. A.Alexandra (válaszként erre: 37. - 388b941089)
2016. aug. 20. 17:23

Szia Vanessza!


Nagyon hálás vagyok, hogy leírtad a tapasztalataidat! :)

Örülök, hogy ennyire pozitív volt számodra a szülés! :)

Én is hasonlót szeretnék.

Úgy érzem már nem kérdés, hogy hol fogok, ha eljön a nagy nap!


Köszönöm még egyszer!


Esetleg, ha valakinek vannak még pozitív/negatív tapasztalatai, továbbra is szívesen veszem... :)

37. 388b941089 (válaszként erre: 36. - A.Alexandra)
2016. aug. 19. 20:22

Szia! Április 1-jén szültem ott, rettentően kulturált, nagyon-nagyon meghitt az egész szülészet. 5 szülőszoba van, abból 3-hoz van külön fürdőszoba is. Minden szobában van kád a vajúdáshoz, nagylabda, tv, hifi. Apuka végig bent lehet. Én este 9-kor szültem és csak egy halvány kislámpát kértem felkapcsolni, mert a díszvilágítás is fájt, így nagyon meghitt, hangulatos, békés volt az egész.


Nem muszáj VIP-et kérni, van sima 2 ágyas szoba is, csak előre szólni kell mikor megérkezel szülni, hogy ilyet szeretnél.


Ha lesz fogadott orvosod, mindent a segged alá fognak tenni.


Sok sikert :)

2016. aug. 19. 14:28

Sziasztok!


Engem is érdekelnének a tapasztalatok. Mi még egyelőre babát tervezünk és szeretnék már előre tervezni. Kulturált környezetet szeretnék, ha eljön a nagy nap.


Hallottam arról, hogy van VIP szoba is térítés ellenében. Erről van valakinek tapasztalata? Mennyibe kerül?


Előre is köszönöm :)

35. FeLuna
2016. aug. 4. 11:47
Sziasztok! Friss élmények a kórházzal kapcsolatban?
2014. nov. 16. 19:32

Sziasztok!

Júliusra várom a babucimat. Felmerült ez a kórház, a Bajcsy- és a Szent Imre. Szült valaki mostanában ebben a kórházban? Milyen friss tapasztalataitok vannak? Akár priviben is érdekel. Köszi elõre is!

33. boxa
2014. jan. 21. 23:19
Ha valakinek aktuális lenne, friss novemberi élmény. A szülészet nagyon jó, szuper szülésznőm és orvosom volt. A csecsemős rész ténleg pocsék, kritikán aluli,nem volt hely fizetős szobában, de ugy álltam hozzá hogy pár nap és go haza. Viszont ismerős ott hozta világra a 30. héten a babáját 1600 grammal, de igazi harcos kisfiu. Az ő ellátásuk jó volt,de a koraszülött osztályon a csecsemősök bunkók voltak.
32. napocskaszemű (válaszként erre: 31. - Kangaroo Island)
2013. okt. 6. 17:26
:D jesszus!
31. Kangaroo Island (válaszként erre: 30. - Napocskaszemű)
2013. okt. 6. 17:23

azzal nincs gond, hogy a csecsemőkkel nincsenek, mert velük vannak, legalábbis mikor én voltam, velük voltak, de az Esmeralda olyan hangosan ment, hogy tuti nem hallják ha sír egy gyerek... :-D

Egyébként a császárral nem volt semmi gond, az jól sikerült, legalább az :-D

2013. okt. 6. 17:10
Jaj ne értsétek félre, nem Ti paráztattatok be...már pár napja agonizálok ezen...:( Átgondolom mindenképpen. Köszönöm, hogy segítettetek. Nagyon sajnálom, hogy ennyi a rossz, szomorú tapasztalat kórházaktól szinte függetlenül. Nem is a császártól tartok, hanem attól nehogy közben vmit elbaltázzanak...meg ez a higiénia is kiborító. Ja, meg olyat is olvastam, h a Jánosban a csecsemősöket nem egyszer kapát rajta azon, hogy kint cseverészgetnek a folyosón és a babákkal nincs senki...:O
29. Alexa1123 (válaszként erre: 27. - Kangaroo Island)
2013. okt. 6. 17:00
Mi is feküdtünk a Jánosba, igaz, a gyerekosztályon (az újszülöttemmel).. Ott ennyire vészes állapotok nem uralkodnak, bár tény, h volt arra pl, h éjjel beriasztott a lányom szívmonitora, a szomszédos szobában pedig a nővérek az igazak álmát alukálták...még jó,h csak az érzékelő csúszott le a lábáról...
28. Alexa1123 (válaszként erre: 26. - Napocskaszemű)
2013. okt. 6. 16:57

Nem akartalak beparáztatni...Ha mégis a Margit mellett döntesz, és onnan szeretnél dokit, én Burik Zoltánt ajánlom. Szakmailag és emberileg is nagyon jó. Nálunk nem rajta múlt a dolog..és igen, mindenhol vannak rémtörténetek. Higgadtan gondold végig a lehetőségeidet :)


A császártól meg ne parázz, nem olyan vészes :) Domestosos kendőt pedig bárhová is mész, vigyél magaddal ;)

2013. okt. 6. 16:57

az nem rémtörténet hogy süvít a szél az 50 fokra felfűtött kórterembe ahova viszed az újszülött kisbabádat, fecskendővel van összetűzve a függöny és éjjel nem adnak a gyerekednek enni, csak mert azt akartad, hogy hazavitel előtt kipihend magad, a koraszülött gyereket leviszik a rendes csecsemőosztályra aztán csodálkoznak, hogy az intenzívre kerül.

Ezek tények sajnos...isten őrizzen a János kórháztól.

26. napocskaszemű (válaszként erre: 25. - Alexa1123)
2013. okt. 6. 16:51
Sajnálom, még jó, hogy nem... Akkor inkább ne is. :( tudom minden kórházban van rémtörténet majdnem, vagy megtörtént tragédia...egyet alszok rá mitévő legyek, mert rendesen beparáztattam magam!
25. Alexa1123 (válaszként erre: 15. - Napocskaszemű)
2013. okt. 6. 16:47
Meséljek neked a Margitról? Nekem meg majdnem ott maradt a kislányom tavaly...
24. napocskaszemű (válaszként erre: 23. - Kangaroo Island)
2013. okt. 6. 16:31
A Sóvágóval nekem is volt már pozitív tapasztalatom. :) a másikat nem ismerem... Komolyan elgondolkoztam most, hogy fel kéne kutatnom a héten egy másik dokit is...
23. Kangaroo Island (válaszként erre: 21. - Napocskaszemű)
2013. okt. 6. 16:28
nem volt egy szimpatikus ember mikor én ott voltam, az ügyeletes akkor a Sóvágó volt, de nem nála szültem, ő egy jópofa ember, szakmailag nem tudom milyen. a Bollobás dr. is szimpatikus még, a többi no comment...
22. Kangaroo Island (válaszként erre: 16. - Xochipilly)
2013. okt. 6. 16:25

én télen szültem, ujjnyi rés a nyílászárón, bent 50 fokra fűtöttek, de süvített be a hó... :-D

3 napos gyereknek pont ideális

21. napocskaszemű (válaszként erre: 18. - Kangaroo Island)
2013. okt. 6. 16:25
Balogh Imre.
20. napocskaszemű (válaszként erre: 16. - Xochipilly)
2013. okt. 6. 16:24
Te jó ég...:( hát ha ott születik baba, tuti viszek mindent...aztán ha én nem is bírok, ott lesz apuka segítségnek és kitakarít...:((( Azt mondta a doki e hónapban megbeszéljük a szoba ügyet, remélem is, mert 2 hónapja húzza, h még korai, de pont attól félek nehogy lecsússzak róla.
19. katie_rose (válaszként erre: 15. - Napocskaszemű)
2013. okt. 6. 16:24

A Margit kórház jobb választás szerintem.

Van olyan doki,aki átvesz 29 hetesen,de iparkodnod kell. Főleg,hogy sem a dokiddal sem a kórházzal nem vagy kibékülve... Pont ilyenkor kell váltani,mert az már rég rossz ha előre rettegsz az egésztől. A császárt túl lehet élni,nem olyan vészes. (persze utána 1-2 hétig elég érdekes a mozgás..de minden nap jobb és jobb lesz).

18. Kangaroo Island (válaszként erre: 15. - Napocskaszemű)
2013. okt. 6. 16:24
kinél szülnél?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook