Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érdemes tesztelni, ha minden hónapban eltérő hosszúságúak a ciklusaim? fórum

Mikor érdemes tesztelni, ha minden hónapban eltérő hosszúságúak a ciklusaim? (tudásbázis kérdés)


20. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 19. - Bambi55)
2013. okt. 7. 13:42

Ennek a beteségnek az a lényege, hogy egyél szénhidrátot! Nem jó ha pl grill husit eszel zöldséggel, kell hozzá enni köretet vagy kenyeret.

Én pl sosam fogytam ha nem ettem, de a diátával rögtön mentek le a kilók, pedig többet eszek mint eddig bármikor.


Sportolni én se tudtam mindig, mivel nekünk van kert és ott is kellett minden nap gazolni, meg ilyenek. Az pont jó volt mozgásnak.


Én mióta próbálkoztunk rájöttem, hogy megérzem a pét. Igaz van, hogy 2-3 napig is éreztem görcsöket, de ki tudtam számolni, hogy mi az utolsó amikorra meg kell jönnie.

De persze én is teszteltem legalább 50 negatív tesztett a 2 év alatt. A végén már nem. Amikor meg kellett volna jönnie és nem jött és barna se volt, akkor vettem egy tesztet délután. Mondom majd holnap reggel megcsinálom. De 2 db-os volt és úgy voltam vele, hogy most max negatív így meg is csináltam délután. Hírtelen nem is értettem, hogy miért van rajta 2 csík :D

Csak toporogtam a lakásban és sírtam :) meg mondogattam, hogy ezt nem hiszem el.

aztán haza jött apa, én meg nagy siránkozva mondtam neki, hogy nem tudtunk nyaralni menni göröbe, viszont kénytelen lesz megcsinálni a gyerekszobát :)


Egyébként milyen a mensid? Folytathatjuk ám privátban is.

19. Bambi55 (válaszként erre: 18. - Ba7da9cfc0)
2013. okt. 7. 12:03

Annyira aranyos vagy hogy ennyit segìtesz!Az egészséges tàplàlkozàs màr évek òta fontos szerepet jàtszik az életemben!Cukros és lisztes ételeket apszolutt nem eszem,na jò,van mikor elcsàbulok,pl épp tegnap :) de ez kb 1hònapban 2szer max 3szor van.Az edzötermet nemrég hagytam abba de mostanàban sport nélkül is elég aktìvak a napjaim.

Ma csinàltam egy irtò nagy hülyeséget!!!Vettem tesztet és természetesen negatìv :( nagyon korai volt,na de mostmàr nem is reménykedek :(((

2013. okt. 7. 11:06

Figyi, ha gondolod, akkor csinálhatod a diétát és mozgást vérvétel nélkül is. Hisz ez nem árt, csak egészségesen eszel és mozogsz!

D-vitamint meg tudsz rendelni neten, az sem fog ártani.

Va negy diétás naplóm, az segít, hogy mit mikor és mennyit lehet enni.

Nem nagy ördöngösség csak meg kell szokni.

A lényeg, hogy fehér liszt, cukor, fehér rizs kizárva.

Cukor helyett érdesítők vagy xilit, eritit (mind a kettő természetes édesítő).

Liszt: durum, teljeskiörlésű, graham, tönköly

A sütikbe, tésztákba, kenyérbe használhatsz 30 % fehérlisztet, tehát ha 100 g lisztet ír a recept, akkor 30 g sima, a többi meg amit szeretnél.

A durum liszt nagyon hasonló mint a fehér, én azzal rántom be a kaajákat, panírozok és teszek a tésztákba is. A tk lisztnek sincs emllékíze, de itt az az egyi klegdrágább. A graham lisztenk van egy fajta íze, de semmi rossz, csak nem "íztelen". Én általában durum és graham + fehérliszttel szoktam főzni.

Talász kenyérreceptet is nálam.

Illetve száraztésztából is csak azt edd, ami durumlisztből van. Általában az olcsóbb tészták mint ezzel készülnek, nevetséges.

Gondolod tudok küldeni szénhidrát táblázatot, anyagot a diétához.

17. Bambi55 (válaszként erre: 16. - Ba7da9cfc0)
2013. okt. 7. 10:39
Sajnos nem,legközelebb màjusban megyek haza,mivel a testvérem màjusban szül :) Neki a màsodik babàja.Remélem addigra nekünk is összejön!!!
16. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 15. - Bambi55)
2013. okt. 7. 10:08

Ó, hát úgy tényleg nem egyszerű...

Gondolom nem jöttök haza mostanában, hogy esetleg itt megcsináltatni.

15. Bambi55 (válaszként erre: 14. - Ba7da9cfc0)
2013. okt. 5. 15:25
Én is magànklinikàn gondolkodom... Itt nem tudom mennyi lenne,külföldön élek (Franciaorszag),na de mindent a babàért!!!
14. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 13. - Bambi55)
2013. okt. 5. 14:58
Pont ezért voltam én magándokinál. Itt az első vizsg. 7000 utána már "csak" 5000.
13. Bambi55 (válaszként erre: 12. - Ba7da9cfc0)
2013. okt. 5. 11:05

Köszönöm a vàlaszod,jövő hònapra megpróbálok idöpontokat egyeztetni (mert itt nállunk az elèg húzós,van hogy 5-6 hònapot kell várni 1 kivizsgálásra)

Na de még reménykedek,hogy màr alakulòban van egy pici élet a pocimban!!!

12. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 11. - Bambi55)
2013. okt. 5. 10:43

Na azért írtam, lehet csak gyógszer kéne és nem hormont szedni és mesterségesen próbálni.

Tudom miről beszélek, mert én is szedtem és inszem is volt. Lehet már lombikoznánk, ha nem derül ki az IR. Persez hiába, mert nem jönne össze úgy se.

A TSH meg alap, mert regeteg a magas THS-s, ami a meddőség egyik legfőbb oka.

1-2 közötti érték a legjobb. Nekem mindig 1 alatt volt az is jó, de baba miatt még lejebb csúszott, amire gyógyszert kellett szedni, mert vetélést vagy koraszülést okozhat.

Mielőtt clostyt szednél nézes TSH, T3 és T4-t. Ezek egyébként alap vizsgálatok egy meddőségibe is.

Ha a házidoki nem tudja kiírni a T3 és T4-t, akkor egy endokrinologust kell keresni.

De a cukorterhelést is javaslom.


Tényleg segíteni akarok, látod nekünk se jött össze, mert nem nőgyógyászatn volt a gond és nem is foglalkoznak vele a nődokik.

11. Bambi55 (válaszként erre: 10. - Ba7da9cfc0)
2013. okt. 4. 19:27
Az igazat megvallva tsh-t nem mértem...A beavatkozás utàn minden tesztem hibátlan volt,dokim mostmár azt mondta ha ebben a hònapban sem jön össze akkor clomid tabit kell szednem,ha esetleg ugy sem jönne össze akkor mesterséges megtermékenyítés...
2013. okt. 4. 19:19

Szia,

Tsh-d mennyi volt?

Terheléses cukorral néztek inzulin szintet?

Mi is közel 2 évig próbálkoztunk hiába. Vizsgàlatok szerint minden oké volt, "csak" cisztáim voltak. De semmit nem mondtak rá. Hoxás lànyok unszolására kerestem egy endos dokit, aki kiìrta a vizsgálatott. Ott igazolodott az inzulinrezisztencia. Diéta, mozgás és gyógyszert kaptam. Az első normális ciklusban spontán babás lettem!! Pedig tavasszal még inszem is volt, ami persze nem sikerült.

Most már 17 hetes kismam vagyoj egy mocorgóval a pocimban :-)

Javaslom csintasd meg ezeket, plusz d-vitamin szintet is èrdemes nézetni.

9. Bambi55 (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. okt. 4. 19:17
Tudom,hogy az elmaradt vérzéstől lenne érdemes tesztelni,de màr nem birok annyit vàrni... :) na de muszàly lesz.
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Bambi55)
2013. okt. 4. 19:10

Bő egy hét eltérés normálisnak mondható. Nekem is volt egy időszak, mikor sokat ingadozott, emiatt elmentem nőgyógyászhoz, ezt akkor mondta. (Igaza volt, és vissza is állt magától kiszámíthatóbbra.)

Az elmaradt vérzéstől kezdve érdemes tesztelni, és ez igaz akkor is, ha 22 nap, meg akkor is, ha 35 nap. Szóval lehet, hogy hiába csinálsz a 22. napon még akkor is, ha terhes vagy. Így csak pénzkidobás és egy csomó plusz csalódás.

Az egy évet azért írtam, mert akkor tudod, hogy mi a te egyedi leghosszabb ciklusod, amihez érdemben lehet viszonyítani.

7. Bambi55 (válaszként erre: 3. - Hanky panky)
2013. okt. 4. 19:09
Neked mikor mutatott pozitívat a teszt,a ciklus hanyadik napjàn?
6. Bambi55 (válaszként erre: 5. - Bd55e3f068)
2013. okt. 4. 19:02
Hàt most lelombolòztam... :( nem kételkedem a vàlaszodban,de elmagyaràzod miért?
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - Bambi55)
2013. okt. 4. 18:56
Az előző év leghosszabb ciklusát elhagyva felesleges tesztelni.
2013. okt. 4. 18:32
Jajjj hàt nagyon remèlem,hogy kedden + lesz!!!!Màr 2 éve pròbàlkozunk,nekem volt màr petevezeték àtfùjàsom meg még egy beavatkozàs,és doki szerint mostmàr minden rendben,velem és a pàrommal is.Nagyon remènykedek!!!Fel vagyok puffadva meg nagyon fàradt vagyok màr 2 napja,nem tudom ezt tünet lehet e ilyen koràn?!Na de annyira mem akarom beleélni magam,mert nagy lesz a csalòdàs ha mègsincs baba...
2013. okt. 4. 18:23
Igen :)
2013. okt. 4. 18:19

Minden hònapban eltérö hosszùsàguak a ciklusaim. Honnan tudjam, mikor teszteljek?!


Agusztusban a 22 napra jött meg,szeptemberben a 32. napra.Csinàltam ovulàciòs tesztet mi szerint 25én volt a termékeny napom.

Jövö hét kedden,okt. 8àn màr mutathat pozitívat a teszt?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat!


 

2013. okt. 4. 18:17
A kérdés Minden hònapban eltérö hosszùsàguak a ciklusaim. Honnan tudjam, mikor teszteljek?! Agusztusban a 22 napra jött meg, szeptemberben

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook