Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új kutyus szoktatása a régihez. Hogyan? Mennyi ideig tart? fórum

Új kutyus szoktatása a régihez. Hogyan? Mennyi ideig tart? (beszélgetős fórum)


2017. okt. 2. 11:52

Az éjszaka a kicsi kiszökött, de nem lett gond. A komondor részéről halk morgás. :D

Azért visszahoztuk, hogy tudjunk nyugodtan aludni.


Most akkor kezdődhet a macskákhoz szoktatás. Illetve a macskáknak is meg kell szokni az új kutyát.

Pici cicák is vannak, akik nem tudják még felmérni a dolgokat és még nem elég gyorsak. :D

2017. okt. 1. 09:24
Persze, mindenki szokik mindent. :D A kis tündérbogyónak rengeteg a tanulni és szokni valója, ezt a pát első napot meg majd kialusszuk. :D
2017. okt. 1. 08:35
:)))) Nyugi, ez csak az első nap!
2017. okt. 1. 08:31

Kissé kialvatlan vagyok, halk morgásra, zörgésre, nyifinyafira ébredtem.


A kicsi elszabadult, de kijönni a fedezékéből nem mert azért. Viszont feldöntötte a vizes tálját, ő maga is igencsak csatakos lett. felmosással kezdődött tehát a nap. Közben a macskák is enni kértek (ha már fent vagyok), hát akkor már megfőztem a kávét is.


Nyílt ellenségeskedés nincs.

2017. szept. 30. 19:18

No megtörtént a beköltöztetés.

A komondor kisebb hisztirohamot kapott. :D

A kicsi a hátam mögött csücsülve, rendületlenül csóvált.


Külön vannak csukva, meg a távszimmantás. És csend van.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2017. szept. 30. 17:38

Nem barátkozik, az tény. Imádom a kis parasztos gondolkodását. :D


Talán kicsit hebrencsebb, mint a puli, és igen, sokkal kisebb gond a szőrápolása.

17. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2017. szept. 30. 15:37

A pumi is elég bizalmatlan idegenekkel, jól emlékszem, ugye?:)


Amúgy nekem tetszik, viselkedése mint a puli, csak nincs hosszú szőre.

2017. szept. 30. 15:00
Talán olyan 2-3 óra múlva érnek vele ide, még izgulás van.
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2017. szept. 30. 14:59
Az ilyet hallani mindig öröm. :D Tőled még a "kutyust" is elfogadom... :D
2017. szept. 30. 14:17
Kutyusaim azóta is jól vannak!
2017. szept. 30. 14:16
Jé, eztén indìtottam:D
2017. szept. 30. 11:46

Én azzal kezdeném, hogy utálom a "kutyus" szót. Életem nagyobbik részét, Istennek hála, kutyákkal töltöttem, de anélkül, hogy üntyümpüntyümöztem volna. Akinek eleve "kutyusa" van, az csak stopperolja az összeszoktatási időt. Nálam ma is a dominanciát kell előszedni, van a főnök, azaz én - és van a kutya. Éjszaka nyugodtan akarok aludni, nincs idő lelkeket tutujgatni.


Új családtagot várunk, a komondor erről persze mit sem tud. Az érkező egy kissé még kölykös viselkedésű pumi. És vannak macskák, azaz pumikának gyorsan kell alkalmazkodnia, különben szájkosárral alszik.

2013. okt. 15. 11:09
Most nézem, mindez 11 napot vett igénybe, saccperkábé, szóval tűrhető időben is
2013. okt. 15. 11:07

Aki olvas, leírom, hogy hogy végződött, eltelt pár nap:)


Úgy végződött, hogy lerendezték maguk között, napról napra kevesebb morgás van, a kicsi visszaugatott, visszamart, ha a nagy egy kicsit eltúlozta, így a nagyobbik is kezd kevésbé féltékeny lenni.


Odáig jutottak, hogy többször rajtakaptam őket, hogy együtt alszanak bent a házikóban, szűkösen, de bent vannak, és még ennél is tovább mentek, a nagyobbik átengedte a kajáját a kisebbiknek, így ő "diétázik":DDD


És most sülve-főve együtt vannak, már megrendeltük a másik házikót, ami kisebb lesz, mert a szuka úgysem nő akkorára, így ha mégis veszekednének, van saját kis kutyaólja neki is:)


Aminek nagyon örülök még, hogy a nagyobbik automatice átment kicsit felelősségteljesebb kutyává, kicsit komolyodott, nyugodtam, nem ugrál a gyerekekre, meg ránk sem, nem akar kiszökni a kapun, egyáltalán, teljesen kezd olyan lenni mint egy igazi nyugis bassett hound. Régebben inkább egy karikatúrája volt, én sosem hittem el, hogy az összes nyugis, mert nekünk egy őrült jutott. Pedig nem őrült, csak unatkozott:)


Ja, olyanok, hogy falatka nélkül, simán, hívásra is jön, amikor a hátsókertbe kell őket tennem. Előttem meg díszkíséret, falatka, rábeszélés, mindenféle taktikázás kellett hozzá.

2013. okt. 5. 09:28

Egyebkent akinek van 2 kutyaja, bemennek egyutt egy kutyahazba?


Mert mi akarunk venni egy masikat, de eddig ugy nez ki, ha egyik bemegy, a masik nem, pedig elfernenek. De nem tudom, idovel ez valtozik-e? Ha potyara veszek egy masikat es aztan telen mindegyik ugyanabba jar, hulyeseg. Kell a sajat haziko?


Ja, nem mondtam, enyemek bassetthoundok (tudom, csunyuska, de birom oket nagyon:D)

8. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Kamillka)
2013. okt. 5. 09:24

Az a kisebbik rossz, ha csak felrevonul mert a masik kutyat simogatja a gazdi, en azert aggodtam, mert meg is marja, ratamad a kisebbikre.


De tuleltuk a masodik ejjelt es semmi ugatas nem volt, ugy latszik, kezdenek lenyugodni. Pici morgast/vicsorgast hallottam azert meg ma reggel is.


Nem gondoltam, hogy ilyen hamar rendbeteszik maguk kozott, tegnap este ugy aludtak el a kutyahaz mellett, hogy a nagykutyam a picur parnajan, a kicsi meg az oven volt osszekucorogva:)))))


Es mikor jottek simiert, meg mindig volt ez a mardosas dolog, hogy ki legyen hozzam kozelebb, de gondoltam, csinaljuk ugy, hogy kijon a lanykam is velem es egyik kutyat o dogonyozi, a masikat meg en, ez mukodott:)

2013. okt. 4. 22:42
Idöbe telik minden nap enged ösze öket de felügyelet mellet,a mi kutyusunk is nehezen szokott ösze a majd 20éves kutyusal de még is sikerült!
6. Kamillka (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2013. okt. 4. 21:41

A párzó mozdulattal azt igyekszik kifejezni a kutyád, h ő a főnök. Nem közösülni akar az új kölyök kutyával. Lány kutyák is csinálják és nem azért, mert identitászavarban szenvednek. Szólj rá!


Már miért ne simogatnád a kicsit előtte? Féltékeny, majd megszokja az új helyzetet. Ez rajtad is múlik, miképp és milyen gyorsan.


Nálunk is volt puffogás, a yorki látványosan félrevonult egy hétig, mikor látta, hogy hozzányûlok a másikhoz. Ráébredt, hogy magával tol ki, mert kimarad a játékbôl. Hagytam, hogy magától jöjjön rá, hogy ez jó lehet. Az egy hét alatt figyeltem rá, hogy szánjak csak rá is időt, de azt még a csírájában elfojtottam, hogy azért odamorogjon, h megsimogatom a másikat. Ilyen nincs. Ha egymás táljába nyúlnak és nem tetszik, azt rendezzék(sokszor egy tálbôl esznek már), vagy ha hülyén játszik egyik a másikkal, de olyat egyiknek sem engedek, hogy engem próbáljanak kisajátítani.


Nálunk úgy néz ki, de bejött. Pedig tudtam, hogy a yorki nem biztosan fogja tárt karokkal fogadni az új kutyust, de azt is tudtam mire figyeljek. Egy hónap próbaidővel hoztam el, mert előre tisztáztuk, hogy ha nem jönnek ki jól, akkor nem fogom erőltetni. Figyeltem rá, hogy lehetőleg ne így történjen. Múlt héten le is járt a kísérleti szakasz és itt van :-) Legtöbbet Kamitôl tanult, sikerült beilleszkednie teljesen. Jó döntésnek bizonyult a második kutya, érdemes volt várnom rá. Mondjuk hálás vagyok a tenyésztőknek, hogy sokat foglalkoztak velük. Így könnyebb dolgom volt azert.

2013. okt. 4. 18:58

Probaltam raszolni, hogy ne masszon mar ra, de nagyon feltekeny a kutyank az uj kutyusra, a masikat nem merem megsimogatni sem elotte, nehogy miattam szivjon...


Bar reggel irtam ki a forumot, azota annyit valtozott, hogy kevesebbet ugat, es picur meg vegig nyuszit. De lattam kicsit intimebb pillanatokat is, csak nem ertem, hogy ha most barik, es puszilkodnak, akkor miert van, hogy felora mulva meg megharapja a fulet, es be akarja kapni a fejet?


Jatekbol? Nekem picit fura, de sosem volt 2 kutyam. Ha valami durvabb lenne, mar lejatszottak volna eddig, vagy felve menjek aludni? Nem szeretnek verfurdore felebredni, viszont szetvalasztani sem akarom oket nagyon, mert a picur is keresi a nagy tarsasagat, es egy ujabb ejjel ugatas lenne annak is a vege...


Mindegy, holnap meglatom.


Eddig olyan "taktikakat"alkalmaztam hogy:

-uj kutyust nem simizem a regi szeme lattara

-ha kajcsit adok nekik, vegig figyelem, hogy picur nehogy a nagy kozelebe menjen

-ha latom, hogy a nagy mardosna a picit, lefogom a nagyot es nem engedem a kozelebe.

-a parzas imeleset nem tudom megakadalyozni, mert ez olyan elemi oszton, ezt muszaj hagynom


Most meg nem tudom, jol csinaltam-e, majd kiderul

4. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Gribedli***)
2013. okt. 4. 17:08
Ha nagyon idegesíti az egyik a másikat, akkor rájuk kell szólni, vagy leszedni róla. Amúgy meg lejátszák a meccseiket, és kialakul az új rend.
3. Kamillka (válaszként erre: 1. - Gribedli***)
2013. okt. 4. 17:04

Egyreszt van olyan kutya, amelyiknek nagyobb nyug egy masik, mintha napkozben teljesen egyedul van. Nem mindegyik szeret masik kutyaval/kutyakkal egyutt lenni. Ahogy emberek kozott is van "maganyos" tipus, kutyak kozott is. Nem feltetlenul igaz, hogz a kutyanak akutya a legjobb baratja...


Azt elbol nem enegdtem volna, hogy ugraljon a masik kutyara. Szolj ra ilyenkor! Ez nem azert tortenik, mert baratkozik.


Amugy nalunk eleg jol sikerult az osszeszoktatas. Pedig nem kifejezetten rajong a kutyakert a yorki. Viszont volt/van feltekenykedes- kit simogassak stb. Egymasramordulasert szinten rajuk szolok, ha nagy ritkan elofordul. A kinai kopasz is felnottkent kerult hozzank (majdnem 2 eves), de alkalmazkodo nagyon, sok mindent atvett a yorkitol, tole tanulta meg igazabol a napi rutinunkat. Szerintem ez volt a kulcsa a dolognak.

2013. okt. 4. 08:57
Bocs, ahol mellényomtam, hát legalább az indító hsz lehetett volna gépelési hibák nélkül, most már mindegy:)
2013. okt. 4. 08:49

Kutyánk szerintünk unatkozott egyedül, hiába foglalkozunk vele, kutya a kutyának a legjobb baratja, más kutyusok társaságában teljesen megnyugszik, nem önzősködik, nem ugrál fel mindenkire (gyerekeinkre sem), hanem a pajtásaival játszik önfeledten:). Ezért úgy gondoltuk, szerzünk egy barátot itthonra is. Véletlenül adódott egy lehetőség, hogy ugyanolyan fajta szukát kaptunk ajándékba, aki 10 hónapos, nem picuri, eredeti tulaj "visszadobta"...Sterilizált.


Úgy tűnt, szerelem elsőlátásra, hiszen a mi kanunk végig a másik fenekén lógott és párzani akart egyfolytában, ismerkedtek:) de ezek után az este fokozatosan átment balhézásba köztük és az első éjjel katasztrofális volt. Mennyi ideig tart ez és hogyan könnyíthetem meg, hogy megszokják mindketten? Vegülis én sajnáltam az enyémet marhára, hogy mindig a nappali üvegéhez tapadva szomorú pofival kéredzkedne be, unalmában is, na, most ketten tapadnak oda...ja, és a kan abba nem hagyná az ugatást, es többször meg is harapta az új pajtiját:/


Ti hogy csináljátok, ahol 2 kutyus van?


E

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook