Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért csinálja ezt mostanában 6 hónapos kisfiam? fórum

Miért csinálja ezt mostanában 6 hónapos kisfiam? (beszélgetős fórum)


2013. okt. 23. 22:17

Szerintem a foga.

27 éves múltam és most jön a bölcsességfogam, de, hogy én mit össze szenvedek, az hihetetlen. Kint van 2 sarka, de valami borzasztó. Éjjel nem tudok aludni sem rendesen, enni nem tudok, fogat mosni. Szörnyű.

Az én fiam 8 hónapos koráig kelt éjszaka, mostmár végigalussza szépen. Kitartás. Ez egy nehéz időszak.

18. dcae73a3f3 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2013. okt. 23. 22:03

Nalunk is ez a helyzet. Mondjuk szuletesetol fogva, de csak cicin alszik vissza. Regebben eleg volt kicsit ringatni, de 1-2 honapja csak a cici. Miota hozzataplalom...

Kitartas...egyszer eljon a mi idonk is mikor egesz ejjel alszik. :)

2013. okt. 9. 08:48
Az én kisfiam is most 6hónpos,csak anyatejet eszik,ami már nem elég ebben a korban a sok mozgás miatt is.Mi is elkezdtük a hozzátáplálást.Ugyenez volt nálunk is a helyzet és én "megtanítottam aludni",ahogy enni is meg kell tanítani.Ajánlom neked az Aludj jól gyermekem című könyvet,nekem bevált 3nap alatt.Éjszaka ugyan fel kel enni,de többször nem,és ha mégis valami megzavarná,pl fogzás,akkor is egyedül visszalszik.
16. d71ef05a8e (válaszként erre: 13. - Katie_rose)
2013. okt. 3. 09:00
Persze, hogy nem az evés a kulcs a baba boldogságához, azonban a szopizás annyival több, ,mint evés.... viszont minden baba más, van, akinek tényleg elég az összebújás, van, aki egyáltalán nem is igényli éjjel, van, aki egész nap karon van, mégis még éjjel is igényli a legszorosabb közelséget, és ez a baba-mama között a szopi. Nincs üdvözítő megoldás, figyelni kell a babát szerintem. Az biztos, hogy ha ébredős babánk van, és nem válik be semmilyen (szelíd) módszer, akkor mindnekinek könnyebb, ha keresünk valami pozitívumot a gyakori ébredésben, ami nem valami könnyű, de azért nem lehetetlen, én például tudom, hogy már régen nem tudnék szoptatni, ha éjjel nem turbózná fel a kis drga a prolaktinomat:), máskor meg arra gondolok, hogy amilyen gyorsan elszaladt az első fél év, jobb lesz gondosan emlékezetembe vsni a mellemen alvó kisfiam arcát, mert hipp-hopp vége lesz ennek az időszaknak is. De egy szóval sem állítom, hogy nem örülnék végre egy átaludt éjszakának:)
15. katie_rose (válaszként erre: 14. - Lucka)
2013. okt. 2. 22:37
Luca, ez sosem fog kiderülni. mármint ,hogy miért ébred. Max ha menet közben módszert vált az ember,mert a régi nem válik be. :)
14. lucka
2013. okt. 2. 22:28
fontos a napirend is, de amelyik baba "ébredős", azt kőkemény napirenddel sem nagyon lehet helyre tenni, aki meg aludni akar, ott lehet bármilyen káosz, aludni fog. Kitartás, 1-2 hónap múlva szerintem jobb lesz. :)
13. katie_rose (válaszként erre: 12. - D71ef05a8e)
2013. okt. 2. 21:53

A kicsi felnőtt verziót én sem osztom ebben a formában.

A kisfiam is gyors mozgásfejlődésű abban a tekintetben,hogy 2 hét alatt a kúszástól a mászáson át az állásig jutott (igaz "csak"8 hónaposan).

Voltak álmatlan éjszakáink emiatt,de enni 2 hónapos kora óta nem eszik éjjel. 12 órát alszik végig.

A pocaknak is kell egy kis pihenő. Összebújni tápi/tejcsi nélkül is lehet . szerintem nem az evés a kulcs a baba boldogságához. :)

12. d71ef05a8e (válaszként erre: 10. - Bobita0212)
2013. okt. 2. 21:38
Az én kicsim 3 hét alatt tanult meg mászni, stabilan egyedül ülni, és most újabban próbálgatja a felállást is. Miközben hangsúlyosan figyeltünk rá, hogy még támasztva se ültessük soha, sem egyéb külső ráhatás nem volt. EZt a rengeteg változást is fel kell dolgoznia agyban éjszaka, nem leeht könnyű. Én ugyanis nem értek egyet azzal, hogy a kisbaba úgy működik, mint egy felnőtt, csak kicsibe. Pláne nincs benne semmi olyan érzés éhség esetén, hogy még nem kéne enni kérni, mert nem telt el a három óra:):):):):)Ugyan már:)
11. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - D71ef05a8e)
2013. okt. 2. 21:35
Ja, tapasztalatból beszélek, nálunk igény szerinti őrület van, de jók voltak az éjszakáink az utolsó heteket leszámítva. Most kb. olyan gyakran kel a kicsi, mint újszülött korában, vagy még gyakrabban, nappal is gyakrabban kér szopizni, mint 3 óra, de egy étkezés csak rövid ideig tart, és minden apróság el tudja terelni róla a figyelmét. Amikor éjjel ébred, átmenet nélkül azonnal mászni kezd, vagy felül, gyakorolja azokat a mozgásformákat, amiket nappal is, ezzel is felébreszti magát. Én azt vettem észre, hogy ugyan alig alszom, mert minden ébredésnél mellen alszik vissza, de valószínűleg a magasabb prolaktinszint segíthet túlélni, a reggeli kávé után ugynaolyan vagyok, mint régebben 8 óra alvás után. Szóval ha ezt az utat választod, ez is járható. Ne arra hallgass, hogy mások mit tanácsolnak, hanem úgy kezeld a helyzetet, ahogy az anyai énednek is a legjobb, ahogy nincs benned sem neheztelés, sem a másik véglet, a lelkifurdalás.
10. bobita0212 (válaszként erre: 9. - D71ef05a8e)
2013. okt. 2. 21:35
Na igen,elég látványosan fejlődik az biztos.Nappal kb 10 perc alatt lerendezi az evést.
9. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2013. okt. 2. 21:28
Ha csak feleannyira halad a mozgásfejlődésben, mint az én kisfiam, és csak feleannyira érdekli MINDEN apróság nappal, akkor a te kisfiad sem ehet túl sokat napközben, hanem pár perc alatt lerendezi az evést, hogy fontosabb dolgokkal tudjon foglalkozni:) Ezt éjszaka bepótolja, meg azt is, amit napközben lemozgott. A fogzás miatt is jól esik a szopi, egyrészt megnyugtatja, másrészt fájdalomcsillapító hatása is van, harmadrészt, ha nyűgünk van, nekünk is jól esik, ha átölelnek, simogatnak. Át kell vészelni ezt az időszakot, egy élet perspektívájából ezek az álmatlan éjszakák feledhetőek, de az, hogy mindig ott voltál a kisfiadnak, amikor szüksége volt rád, megmarad számára tudat alatt is, mint emlék.
8. katie_rose (válaszként erre: 7. - 96e4cb8ca7)
2013. okt. 2. 21:28

A fogzásról csak elméletben tudok nyilatkozni,mert a 10 és fél hónapos fiamnak még egy foga sincs. :D Nem sieti el az biztos. :)


A mi napirendünk sem svájci óra,de a lefekvés az fix és ezáltal a kelés is kb ugyanakkor van. :) 5 étkezés van. A picinek is könnyebb,mert a jól megszokott ritmus biztonságérzetet ad. És nekem is könnyebb,mert sokszor ha sír csak ránézek az órára és máris tudom,hogy pl éhes,álmos stb. :)

7. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 2. - Katie_rose)
2013. okt. 2. 21:20

Nálunk is napirend van, persze nem óramű pontosan de a dolgoknak van egy menete és sorrendje. Az én babám szereti a rendszerességet.

Szerintem is a fogzás a ludas. Főleg ha több dolgot rágcsál mint előtte és ''keresi'' a kemény műanyag rágnivalókat. Ha a nappali alvás közben is keservesen felsir, az is fogzási fájdalom lehet. Ezek csak a saját tapasztalataim... a 10 hónapos kisfiamnak 8 foga van és most küzd a szemfogakkal szegényke. Elvileg nem azok következnének, meg is lepődtünk rendesen. Dentinox géllel masszirozzuk az inyét lefekvés előtt, az segit csillapitani a fájdalmat.

2013. okt. 2. 21:16

MIndig abba kell belegondolni, hogy felnőttként, nem kisbabaként, mi, hogy cselekednénk az Ő helyükben :)


Ha fáj a fogunk,nem sírunk, vagy néha igen, ha nagyon és éjszaka van, de nem alszunk bizony :(


Ha éhesek vagyunk, eszünk, de vigyázunk, azért, három óránál korábban nem.

Ez a gyerekere is áll, mivel kisebb a pocija is.

Aztán tele lesz a tejecskével, akkor feszíti, mint ahogy egy kellemes vacsora a miénket :)


Szóval mindig magából induljon ki a kedves mama, mert a gyerek csak pici, de ugyanaz, mint egy felnőtt test :D

2013. okt. 2. 21:15

Én is a fogzásra gondolok, bár nálunk az első 2 fog észrevétlenül jött ki.

De mondjuk az éjszakai kelés tényleg lehet attól is, hogy nem eszik napközben eleget. Az én kisfiam is 6 hónapos, de átalussza az éjszakákat már 1 hónapos kora óta.

Napi 5x eszik 180-210 ml között, múlt héten kelt éjszakánként, de csak azért, mert elcsúsztam egy étkezéssel és lefekvés előtt csak 4 étkezés volt. Különben ő is anyatejes csak nekem fejnem kell, mert nem hajlandó szopni csak reggel utána már csak cumisüvegből hajlandó enni.

2013. okt. 2. 21:14
az én unokám most 8 hónapos ö az éjszakát 4 hónapos kora óta végig alusza ez este 7 órától reggel 7 óráig tart ö neki is van napirendje a kelés az evés az ébrenlét a fürdés mindig egy idöbe történik minden nap ö ezt igy megszokta nyugott baba ö tápszeres igy ha én vagyok a babával nekem is figyelembe kell venni a napirendjét de ö ezt igy megszokta ö 6 hónapos korától kap béby ételt amit már megkedvelt
2013. okt. 2. 21:03

Szerintem is bánthatja annyira a fogzás, hogy sírdogál miatta éjjel. Az én kislányom lázas is volt fogzás miatt és bizony később a "komolyabb" fogaknál volt álmatlan éjszakánk rendesen.


Nekünk a dentinox és hasonló társai nem váltak be. Homeopátiás golyókat adtam neki.


De tényleg az is lehet, hogy csak a közelségedre vágyik. :) Rafináltak azért ők elég rendesen! :)

2. katie_rose (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2013. okt. 2. 20:56

Én most leírhatom a napirend fontosságát. De manapság igény szerinti móka van így valószínűleg többen is a torkomnak ugranának.

Csak annyit írok,amit az orvosom is mondott:

Egy baba,aki nappal rendesen eszik, nem éhezik meg éjszaka. Persze ha azt szokja meg,hogy minden ébredésnél cicit kap,akkor elfogadja,mert cumizni azért jólesik neki. Később pedig már direkt ezért ébred.

Ha meg a fogzás a ludas,attól bizony kelhet néhány óránként. Sőt akár sírhat miatta egész éjjel is. Dentinoxot vagy Dologelt próbáltad esetleg?

2013. okt. 2. 20:47
Még mindig 3 óránként kel éjszaka,de sokszor még pluszba is fel-fel sír egy pár percre.Van,h csak a cici nyugtatja meg vagy még az sem,ilyenkor fel kell venni.Igaz,fogzik,de nem gondolnám h amiatt van.Csak anyatejes baba,jövőhéttől kezdem kóstoltatni.Az anyatej szerintem elég neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook