Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldre gyerekekkel fórum

Külföldre gyerekekkel (beszélgetős fórum)

12. 2100
2013. okt. 3. 07:50

..en a csaladi potlekrol akkor mondtam le, amikor kint elinteztuk, hogy megkapjuk.

..onkuomanyzat okmanyirodajan jelentsd be, hogy ideiglenesen kulfoldon tartozkodsz (lakcimbejelento lap egyik "resze".

2013. okt. 3. 07:34
Nagyon köszönöm Nektek,sokat segítettetek.Akkor először csak a tanulói jogviszony szüneteltetését kérem,és lemondok a cs.pótlékról.Aztán majd lesz valahogy.Remélem bejönnek a számításaim,és nem kell hazajönnünk egyhamar.Itthon egyedül 3 gyerekkel épp,hogy megélünk,de miattuk bármit megteszek.Nagyon szép napot Nektek,és mégegyszer köszönöm szépen!
10. gabiusa (válaszként erre: 1. - Michymocus)
2013. okt. 3. 00:42

Ez atto,is fugg, hogy mennyi idot tervezel kint elni? Veglegesen, vagy rovidebb ideig. Ha veglegesen akkor ugy is kint jar a gyerek tovabb iskolaba, ha meg ideiglenesen, akkor en a helyedben megvarnam az ev veget. En amikor kijottem (vegleg) akkor csak a csaladi potlekrol kellett lemondanom, kulfoldre tavozas miatt. Ez igy eleg hivatalos volt, nem buntettek meg. Ha ezt bejelented a gyamhatosagon is akkor sok gondod lesz, "vajkalni" fognak egy csomo dologban es mindent de mindent elkovetnek majd, hogy megnehezitsek (remalomma tegyek) az elmeneteledet! Most mikor minden media attol frocsog, hogy "jonnek haza a magyarok"! Hat sejted!

Azt hiszem a hvg-ben olvastam errol, nezz utanna, kulonbozo tortenetek voltak. Esetleg a neten talalsz valamit errol. Sajnos a cikk cimere mar nem emlekszem, de bicskanyitogato volt.

9. 2100
2013. okt. 2. 19:55
Mi az elejen a tanuloi jogviszony szunetelteteset kertuk, meg mi sem tudtuk melyik lesz a fogado iskola, de azt nem is kertek Magyarorszagon, szerintem ti is kerjetek azt, aztan, ha evkozben veglegesedik a velemenyetek maradas tekinteteben, akkor jelzitek levelben az iskola fele (igy mi nem mentunk 1x sem vizsgazni nyaron, mert eldolt, hogy maradunk)
8. michymocus (válaszként erre: 7. - 2100)
2013. okt. 2. 18:09
Annyi a gond,hogy még nem tudom,hogy ott melyik iskolába jár majd...akkor mit írjak a kérvénybe? Muszáj megírni melyikbe fog járni?
7. 2100 (válaszként erre: 5. - Michymocus)
2013. okt. 2. 18:04
Mi nem jelentettuk felejuk, csak az onkormanyzaton-gondolom az o dolguk, ha ez kotelezo lenne.
2013. okt. 2. 18:03
Akkor először a kinti iskolával kell lerendezni,hogy átveszik-e,és utána írni a kérvényt a mostani iskolába?
2013. okt. 2. 18:01
Köszi,és ezt a gyámhatóságnál be kell jelenteni?
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Michymocus)
2013. okt. 2. 18:01
Bármikor lehet iskolát váltani.
3. 2100
2013. okt. 2. 18:01
Mi is igy voltunk (pont oktoberben :) ). Irsz egy kervenyt az iskolaban, hogy engedelyezzek, elmondjak a felteteleket, aszerint, hogy veglegesen kiveszed, vagy ha meg nem tudod, akkor ideiglenesen-akkor osztalyozovizsga vagy hogy hivjak ev vegen valamikor nyaron, mi igy kezdtuk, aztan atmentunk veglegesbe.
2. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Michymocus)
2013. okt. 2. 17:51
Év közben is lehet váltani, valószínűleg úgyis mindegyik egy évvel korábbi évfolyamba kerül majd.
2013. okt. 2. 17:48

Megtudná nekem mondani valaki,hogy év közben ki lehet-e venni az iskolából a gyereket? Most adódott egy lehetőség,hogy kiköltözzek a gyerekeimmel külföldre.A legkisebb fiam most kezdte az ovit,a középső 7.osztályos,a legnagyobb 17 éves.Igazából a középső fiam miatt aggódom,hogy kivegyem-e most év közben a suliból,vagy várjam meg a júniust.

Volt valaki még ilyen helyzetben,és egyáltalán hol és hogyan kell ezt intézni,hogy ne büntessenek meg?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook