Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Második gyermek vállalása ha az elsővel is cukros voltam fórum

Második gyermek vállalása ha az elsővel is cukros voltam (beszélgetős fórum)


2013. okt. 2. 10:41
Szia! Első babáknál nekem is rossz lett a terhelés, diétáznom kellett. Második terhességnél kérdeztem a diabetológusomat, hogy mire számítsak. Azt mondta kb 70% eséllyel lesz megint gon, de szerencsére nem lett. 16 és 26 hetesen is csináltak terhelést.
10. fdóri
2013. okt. 2. 10:05

Szia!


Attól nem lesz rá nagyobb esélyed, hogy cukros leszel "idős" korodban, ha most lesz még egy babád. Még akkor sem ha közben terhességi cukrod lesz...

Ez nem tartana vissza.

2013. okt. 2. 09:39
Diétával kordában tartható. Ha nem diétázol és hajlamod van rá, akkor is cukorbeteg lehetsz, ha most nem szülsz.
2013. okt. 1. 22:38
Szia,én 4 gyereket szültem,kettőt "fiatalabban", kettőt "idősebben". Az első kettővel nem volt gond,de a két kicsinél (38 és 40 évesen) már igen, a másodiknál már vártam a vizsgálatot, a 16. héten az előző miatt vizsgáltak, még jó volt, a huszonvalahányadik héten már nem. Mindkettőnél 180 gr-os ch diétán voltam,nem maradt vissza (egyelőre) semmi, de a hajlamot az időskorira jelzi. Nálunk a családban SENKI sem cukorbeteg, csak bennem van a hajlam. Még "idősebben" sem befolyásolt a lehetősége, hiszen tudtam, h diétával kezelni tudom. Szerencsére. Sok sikert a 2.babához!
2013. okt. 1. 21:03
Az első terhessegemnel cukros voltam, a másodiknál pedig semmi bajom hem volt......semmi cukorbetegseg.
2013. okt. 1. 20:16
Van olyan ismerősöm,aki az első gyermekét várva diabéteszes volt,utána még 2 gyereket szült,velük nem volt diabéteszes.És azóta sem az.Pedig 50 éves már.
5. Holdsugár83 (válaszként erre: 1. - Betty_uk)
2013. okt. 1. 20:11

Szia!

Az esély szerintem megvan rá h a második terhességnél is jelentkezik a cukor.Ha az elsőnél volt probléma a cukrorral,az mindenképp előrevetítheti az időskori cukorbetegsegéget,pláne ha a családban van akinél jelen van ez a típúsu diabétesz.En nem hezitálnék.Egy kis odafigyeléssel nem lehet gond a későbbiekben sem.Ha szépen diétázol ki lehet tolni a diabétesz kialakulását a későbbiekben is.

En inzulinos vagyok 8 éve,igaz most várjuk az első babánkat,de én szeretnék még egyet,ez nem tart vissza.

Ez a te döntésed,de ha az előzönél nem volt komplikáció ,miért ne:)

2013. okt. 1. 20:08

Ettől még az időskori diabétes nem garantált, főleg, ha odafigyelsz a későbbiekben is, hogy ne szénhidrátot egyél szénhidráttal.

Nekem 3 terhességem is így telt évekkel ezelőtt, de semmi gondom nincs a cukrommal, de próbálok is odafigyelni magamra.

2013. okt. 1. 20:02
Az elsőnél a határon voltam, a terhelés 7,8 volt, de ettől függetlenül 165 gramm szénhidrát diétán voltam. A másodikkal a terheléses 8,6 lett, szintén diétázni kellett. Az első után 3 héttel már normális volt a cukrom, a másodikkal a 6 hetes kontrollra állt vissza. Azóta sincs gondom a cukrommal.
2013. okt. 1. 19:47
Az idoskori diabetes nem garantalt! Ez tulzas!
2013. okt. 1. 19:43
Olyan anyukák jelentkezését és tanácsát várnám akik már kétgyerekes anyukák és tapasztalataikat megosztják, hogy ha az első babával cukrosak voltak mi az esélye, hogy második gyerekvállalásnál is cukrosak lesznek/lettek. Én kicsit félek bevállalni ezt főleg úgy hogy az öregkori cukorbetegség garantált ha jól tudom. 9 hónapot még kibírnék édesség nélkül de, hogy utána időskorban cukros legyek kevésbé ezért hezitálok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook