Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Recsegő parkettára megoldást tud valaki? fórum

Recsegő parkettára megoldást tud valaki? (tudásbázis kérdés)


2015. nov. 27. 13:29
Sziasztok! A recsego parkettat mi is purhabbal oldottuk meg es ratettuk a szalagparkettat. Nem recseg! Koszonom a tippeket.
2014. máj. 28. 12:51

Nem szabad arról elfeledkezni, hogy a recsegést az is okozhatja, hogy a vakpadló szerkezete vetemedett, ami miatt járáskor kimozdul a helyéről szögestül, majd ellépéskor a parketta súlya visszanyomja az egészet a helyére és a szög ilyenkor ilyen idegesítő hangot okoz.


A hintőpor erre nem megoldás. A parketta megfúrásával, és alá injektálással óvatosan kell bánni, mert nem mindegy, hogy mi van a párnafák között. Lehet, hogy nem lesz semmi, ami a pur habot megtartsa (pl: panellakásokban döntően).


Üdv,

Jepetto Parketta Stúdió

2013. okt. 6. 16:41
Mi a "régi fajta " parkettánkat fúróval össze vissza fúrtuk, mert alatta nem volt szilárd aljzat. Kb. 20 centinként fúrtunk egy egy lyukat, és kifújtuk Pur habbal, aztán vettünk rá viszonylag olcsó leminált parkettát. Már annyira idegesített, és ez volt a legolcsóbb megoldás, mint felszedni, és betonozni, stb...Jó megoldásnak bizonyult, bár költséges, de nem lett az egész lakás egy disznóól.
12. 273206364e (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2013. okt. 2. 19:26
Akkor valóban nem érdemes.
11. Regin_a (válaszként erre: 9. - 273206364e)
2013. okt. 2. 15:16
És akkor nem fog nyekeregni? Nem a felület nyekereg, hanem mozog a parketta
10. Regin_a (válaszként erre: 8. - Johannia)
2013. okt. 2. 15:15

Ezekröl én is csak olvastam

Garancia semmire nincs, max ha hivatalosan mester csinálja.

Nem, betonalapra raktam, új helyiség volt, illetve az egyik helyen padlószőnyeges volt.

9. 273206364e (válaszként erre: 8. - Johannia)
2013. okt. 2. 12:35
Miért nem csiszoltatod újra?
2013. okt. 2. 09:05

Felszedni nem szeretném a parkettát, mert az aljzatkiegyenlítésre nem igazán van keretem.


A hintőporról hallottam már, de valóban csak átmeneti megoldásnak jó, ahogy több helyen is olvastam...


Regin_a : köszi a tippet! és ez akkor tutira megszünteti a recsegést? vagy te felszedted a parkettát és beton alapra raktad le a laminált padlót?

2013. okt. 2. 08:31

Így hajnalok hajnalán :)

Azért recseg a parketta, mert száraz és a csaphornyok csúszkálnak egymásban amikor rálépnek + nem fekszik fel az aljzatra , párnafákra

Hintőpor csúszóssá teszi, de ujbol előjön


Van PVA nevü vizben oldódó ragasztó, finom fűrészporral összekeverni, amilyen padlócsiszolás után keletkezik és belepaszírozni a nútokba/fugákba.

Ahol recseg ott lesúlyozni, szekrényt rátolni stb.

Megkötés után feltörölni a fölösleget


Felszedés meglepetést okozhat, mert lamináltat sík felületre lehet lerakni csak, parketta alatt meg párnafák vannak, tehát közöttük 20-30cm-es távok salakkal/homokkal kitöltve

A legbiztosabb erősen simitott betonra, alátétfólia és arra a laminált

Azt is meg lehet kenni lerakáskor ezzel a PVA ragasztóval, bár amiket leraktam e-nélkül sem recseg

Hosszában keresztben a falnál pár cm rést kell hagyni tágulásra

2013. okt. 2. 08:08
Nekunk a laminalt is recseg pedig van alatta padloszonyeg es alatet is.
2013. okt. 2. 08:04
Felszedni és a laminált alá a szokásos alátét.A párom nem szedte fel a parkettát csak lefúrta pár helyen.hát recseg a laminált alatt.Ennyit róla,a lustaság félegészség,és a recsegés maradt.
2013. okt. 1. 19:37
hintőpor úgy emlékszem
2013. okt. 1. 19:36
Ez engem is érdekelne! :-(
2013. okt. 1. 19:35
Sziasztok, recsegő parkettával lehet valamit kezdeni? Szeretnék rátenni laminált padlót, de szerintem úgyis recsegne. Lehet valamivel kezelni,hogy ne recsegjen? Felszedni és úgy laminált padlót lerakni túl költséges lenne. Ötletek?
2013. okt. 1. 19:34
Recsegő parkettára megoldást tud valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook