Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez vajon már függőség? Mit lehet tenni? fórum

Ez vajon már függőség? Mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - Ittmost)
2013. okt. 7. 19:35

"Nem tetszik különösebben az iq harcos,de nem is érzem degradálónak-jobb lett volna,ha azt írja:ostoba?"


Nem, nem lett volna jobb, egyáltalán nem kellett volna minősíteni. Fel lehetett volna tenni a kérdést úgy is, hogy kihagyja az értelmi színvonalát, csupán érdeklődik, hogyan segíthetne, mert úgy érzi egy rokona segítségre szorul. Lehet én vagyok a furcsa, de háta mögött ily módon minősíteni valakit, övön aluli, finoman szólva.


Több szót nem érdemel számomra a téma.

83. 55416fb8e2 (válaszként erre: 82. - Ittmost)
2013. okt. 7. 18:48

nem hiszem, hogy a szohasznalat minositene, nekem is van olyan ismerosom, aki nagyon-nagyon egyszeru es buta, de joszivu, kedves, segitokesz, nagyon kedvelem :)

lehet valaki egy zseni vagy egy ostoba ember, ha ugy erzi, hogy a problemaira a gyogyszer a megoldas, ha a gyogyszeres allapotban lenyugtatva, stresszmentesen erzi magat, annak orakig magyarazhatod a veszelyeket. ha fuggo, akkor szakember segitsege kell, es hogy mellette alljon a parja, ha nem fuggo, akkor eleg, ha a hozza kozelallo, szeretett ember (peldaul a parja) segit neki, akinek elmondhatja a gondjait es egyutt megoldjak azokat. akkor elmulik a nyomas is rola.

82. ittmost (válaszként erre: 80. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 7. 18:28

Itt nem pusztán idegileg labilis emberről van szó,hanem egy tájékozatlanabb nőről(mindegy,h kit minősít,ez a valóság)

Nem tetszik különösebben az iq harcos,de nem is érzem degradálónak-jobb lett volna,ha azt írja:ostoba?vagy butus..?-ezért kértem,h mondj jobbat egy gyengébb értelmi képességekkel megáldott emberről.

PONT nem azt mondta,h hülye,hanem jóval udvariasabban fogalmazott.

Ha vmihez hülye vagyok,és azért akarnak nekem segíteni,akkor kicsit szégyenkezve bár,de elfogadnám a nálam tapasztaltabbtól,jártasabbtól.Ezen nincs mit szépíteni,vagyis felesleges szépíteni,ha vki valamiben nem jó,és emiatt segítségre szorul.


Jóóó,többször már nem írom le:sose állítottam,ha gyógyszer v az ital a műveletlenebb réteg szórakozása volna.Csak ők tán nem látják át annyira a következményeket,mint egy tájékozottabb ember,ezért kell nekik segíteni.sztem.

81. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 80. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 7. 12:51

Még ezt is ideteszem, hogy ez nem egy fórum téma, ez szakembert igényelő probléma, ha valaki babát szeretne egy ilyen betegséggel küszködő embertől,feltétlenül szakorvos /szakember/kell, vagy szakít és mást választ gyermekei anyjának.


Terhességi depresszió kezelésének irányelvei:

Azok a terhesek, vagy terhességet tervezők, akik súlyos depresszióban, bipoláris zavarban szenvednek, súlyosan pszichotikusak vagy öngyilkosságra hajlamosak, a gyógyszeres kezelést nem hagyhatják abba.

Az enyhén depressziós, vagy az elmúlt 6 hónapban csak néhány tünetet mutató kismamáknál csökkenthető, vagy abbahagyható az antidepresszáns szedése, ám a szoros orvosi ellenőrzés továbbra is ajánlott.

A pszichoterápia és más alternatív gyógyszermentes terápiák egyes kismamáknál alternatívát jelenthetnek az antidepresszánsok helyett, ám ez sajnos nem mindenki esetében működik.

80. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 76. - Ittmost)
2013. okt. 7. 12:28

Ha nem egy nagy ész a sógornő, az a testvért is minősíti,Ő választotta jó esetben magának. Akármennyire is helyesled ezt a kifejezést, hogy nem egy IQ harcos, ez egy leminősítés, hiszen lehetett volna írni, idegileg labilis, mert egy szorongó ember lehet nagyon okos, attól még az agya tiszta, hogy nem tudja kezelni pl. a félelmeit, szorongásait. Persze, fogalmam sincs milyen gyógyszert szed és milyen panaszokra.

"Az antidepresszáns használat, akárcsak a kezeletlen depresszió, növeli a koraszülés kockázatát. Mindezen tények figyelembevétele arra enged következtetni, hogy még számos kutatás szükséges az antidepresszánsok magzatra gyakorolt hatását illetően." idéztem Dr. Lars Henning Pedersen véleményét. Tehát, ha valaki tényleg beteg ki tudja mi a jobb, ha végig stresszeli magát, vagy kap valami gyógyszert, ez a szakorvos feladata, felelőssége, hogy mi a kevésbé rossz.

Ez a fórumindítási hsz. akkor lenne számomra elfogadott, ha a fórum indító így ahogy van elolvastatná a sógornőjével, hát nem tudom mit szólna a „kedves jelzőhöz”. Nem lett volna semmi bajom a fórummal, az IQ harcos nélkül. Segíteni próbálni lehet minősítés nélkül is, illetve, ha szemébe is így mondja, akkor rendben, tud védekezni a sógornő, de a háta mögött gusztustalan.

Van egy kérdésem, ha Neked így akarna valaki segíteni, hogy azt mondják hülye vagy... korrektnek tartanád?

Sajnos sok diplomás ember is hozzányúl gyógyszerhez, italhoz, kábítószerhez…még az orvosok is, akik aztán tisztában vannak az általad felsorolt összes kritériummal.

79. ittmost (válaszként erre: 78. - Bd55e3f068)
2013. okt. 7. 08:52

Félreérthető voltam:természetesen az alkoholizálás nem függ végzettségtől,meg észtől. De a lehetséges következmények belátása,és a józanabb megfontolás már igen.

Ahol élek,Borsodban pl. tök természetes az ivás,dohányzás,gyógyszerszedés marokszámra.Több generáción át húzódik az első kettő,mint probléma"megoldási" stratégia.Fel sem merül az emberekben,h ez nem lesz jó,nekik természetes,h 40 éves korukra már kész roncsok lesznek.A gyerek is csinálja utánuk.És ennek a lánynak is szokás a családjában a gyógyszerszedés,ezért mondtam,h ő,magától valószínű nem nagyon lesz belátó,főleg ha nem is túl tájékozott mondjuk bio-kémia-egészség témákban.

78. bd55e3f068 (válaszként erre: 76. - Ittmost)
2013. okt. 7. 08:16

Legjobb tudomásom szerint az iskolázottság és az alkoholizmus összefüggése inkább szociális, és nem abból ered, hogy egy rétegnek annyi esze sincs, hogy felfogja mit csinál.


"És előfordulhat,hogy ugyanezért a függőség káros voltával sincs tisztában."

Ez meg még viccnek is rossz. Amúgy meg aki tagad, az nagyon is tudja, hogy valami rosszat csinál.

77. krisztinucika (válaszként erre: 76. - Ittmost)
2013. okt. 7. 07:56
Pontosan így gondolom én is. Egy ilyen probléma nagyon ritkán korlátozódik két emberre, legtöbbször az egész környezetet érinti. Valakinek kell szólni, és jobb előbb, mint amikor már menthetetlen a helyzet.
76. ittmost (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 7. 07:04

""A sógornőm hogy is mondjam... nem egy iq harcos,"


Ez mi is, ha nem egy lenéző vélemény nyilvánítás? "

Miért,te hogyan fogalmaznád meg azt,hogy valaki nem egy nagy ész?

És ez a tulajdonsága szervesen hozzátartozik a problémához,mert egy ilyen ember valószínűleg kevésbé van tisztában a biológiával,kémiával,és talán nem érti/nem is hiszi el,h ő kárt okozhat a gyógyszerszedésével a leendő gyerekének.

És előfordulhat,hogy ugyanezért a függőség káros voltával sincs tisztában.


Az egy dolog,hogy ha teszemazt a nő párja(a topiknyitó testvére) nem veszi észre,hogy mekkora a baj,de akkor persze az is az ő bajuk lesz,ha összehoznak egy beteg kisbabát?Mert az könnyen összejöhet,ha senki nem szólal meg hangosan,hogy baj van,figyelni kéne.A beteg kisgyerek pedig már nemcsak a szülők gondja-feladata.

75. Linda_24 (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 4. 11:25
:)
2013. okt. 4. 10:25

"Különben a hozzászólok egy részét képmutatónak is találom,hiszen a mai világban az emberek mást se csinálnak,csak a sajátjuk helyett más életével foglalkoznak,(ki hogy öltözik,mit vett meg,kivel van együtt,stb.)itt meg megjátsszák magukat.Ismeretlenül ítélkeznek és véleményt alkotnak.Kérdem Én : milyen jogon?"


Na és te milyen jogon skatulyázol be embereket??


Mindenki magából indul ki ez evidens.


"A sógornőm hogy is mondjam... nem egy iq harcos,"


Ez mi is, ha nem egy lenéző vélemény nyilvánítás? Tehát végül is nem vagy következetes, egyszer egyik, máskor a másik oldalra érvelsz.

Hisztis vagy. Kiírsz egy fórumot, a mondataid jellemeznek, persze kinek így, kinek úgy, de utána rinyálsz, hogy DE nem is ismerhetjük a körülményeket. Nyilván nem, hiszen csak annyit tudhatunk, amennyit megosztottál a világhálón téged sem ismerhetve és az általad nem IQ harcos sógornődet sem, így mindenki úgy szól hozzá, amennyit ismer, és amiből letud vonni konzekvenciákat. Az első mondatból én levontam.

Családon belül számomra ez egy igazán intim szféra, ehhez inkább egy független ember kellene, hiszen az emberek általában részrehajlóak a testvérükkel szemben. Van aki nem , de azért vannak akik erősen elfogultak. Egy kívülálló sokkal jobban átlátja a dolgokat, pontosan az érzelmi függetlenség miatt. Ha nincs pénz szakemberre, akár egyéni, akár párkapcsolatira, akkor hagyni kell a párt, mint felnőtt embereket dönteni a saját sorsukról. Ha a testvéred nem veszi észre a figyelmeztetésed nélkül, hogy mit csinál a kedvese, akkor már számomra elgondolkodtató, mennyi érzelem lehet egy ilyen kapcsolatban? Hiszen két intelligens ember figyel egymásra, általában, ha egy családtag ebbe belefolyik jobb nem lesz, csak rosszabb. Persze a kivétel meg erősíti a szabályt.

Nem utállak,de nem is loptad a szívembe magad, hidegen hagy milyen vagy, nekem se jobb, se rosszabb nem lesz bármit is tesztek. Lehet nem is fogsz elgondolkodni azokon a hsz-eken, akik nem bólogatnak, nekem úgy jött le, csak az egyetértők véleményét fogadod el, minek után tényleg okafogyott az egész fórum. A kereső kiadta volna mik a tünetei bármilyen függőségnek és az még vissza sem tudott volna szólni.

Egyet azért még hozzáteszek, sose magyarázkodj,ha meg kell magyaráznod , hogy te nem ilyen és olyan vagy, már régen rossz. Az amit leírsz, az önmagad vagy és jellemez, akárhogyan próbálod is szépíteni később már a dolgokat.

73. Linda_24 (válaszként erre: 71. - Bd55e3f068)
2013. okt. 3. 19:25
Igazából sok mindent nem tudok tenni,mert Én is úgy látom,mint ahogyan többen is írták,csak Ő tud ezen a helyzeten változtatni! Ma beszélgettünk jó pár órán keresztül,és Ő is elmondta a dolgokat,Én is.Talán most úgy látom,végre megértette,miért is nem jó megoldás ez,amit Ő csinál.Úgy gondolom,annak is haszna volt,hogy a testvéremnek is elmondtam mi történik,hogy talán jobban oda kéne figyelni Rá. Hogy ez meddig fog tartani,nem tudom,mindenesetre úgy érzem,mindent megtettem,amit tudtam,meghallgattam,rongyosra beszéltem a számat,ezek után tényleg csak Ő kell hozzá,és ha nem helyesen dönt,vagy cselekszik Én már nem tudok mit tenni. :)
72. 55416fb8e2 (válaszként erre: 68. - Linda_24)
2013. okt. 3. 18:29
nekem teljesen az jott le a nyitobol, hogy nagyon nem kedveled a sogornodet. en is maskent allok hozza segitsegben, ha valakit kedvelek, vagy nagyon nem :) utobbi esetben csak akkor tennek barmit is, ha veszhelyzet lenne, mert ilyen gyogyszerfuggosegnek elsosorban szerintem lelki oka van, es ahhoz nagyon bizalmas viszonyban kell legyen ket ember, hogy valos segitseget tudjanak nyujtani egymasnak. ha valakit nem kedvelsz, lenezel, annak nem valoszinu, hogy tudsz beszelgetessel segiteni
71. bd55e3f068 (válaszként erre: 66. - Linda_24)
2013. okt. 3. 17:45
Végül mire jutottál? Mit fogsz tenni?
70. krisztinucika (válaszként erre: 66. - Linda_24)
2013. okt. 3. 17:19
Szerintem jól teszed, hogy nem hagyod annyiban. A sógornődért, a testvéredért és magadért is jól teszed, ha figyelsz és szólsz.
69. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. okt. 3. 16:45
vidd orvoshoz
68. Linda_24 (válaszként erre: 67. - 55416fb8e2)
2013. okt. 3. 16:44
Azonban Én nem magamról kértem véleményt! :) A nyitó hozzászólásom valóban kicsit nyersre sikeredett,de talán a 60valahányadik kommentárnál már leakadhatnánk erről! Nem ítélkeztem,hanem felvázoltam a helyzetet,ráadásul úgy,hogy Én legalább ismerem is az illetőt személyesen,akiről szó van! ;)
67. 55416fb8e2 (válaszként erre: 64. - Linda_24)
2013. okt. 3. 16:11

szerintem az egesz nyito hozzaallasod egy itelkezes volt a sogornodrol, ezert vicces, hogy az itelkezes miatt panaszodsz :) ha ugy tetszik, mindenki itelkezik, elmondja a velemenyet

azt irtad, szinte egymas mellett eltek, akkor tudnod, latnod kellene, hogy fuggo-e. egy gyogyszerfuggonek nem segitesz azzal, hogy elmondod, ez miert nem jo. nem fogja fog hirtelen megvilagosodva felkialtani, hogy tenyleg, akkor kukaba vele. ha fuggo, akkor szakember segitsege kell, foleg ebben a helyzetben, hogy valoszinuleg van kitol kapnia rendszeresen nyugtatokat, talan a csaladja meg biztatja is ra. a testverednek kellene segitseget szereznie es figyelnie ra, hogy ki tudjon labalni ebbol a helyzetbol

66. Linda_24 (válaszként erre: 65. - Rózsakő)
2013. okt. 3. 15:45
Köszönöm,örülök,hogy azért tényleg vannak,akikből nem csak a rosszindulat árad :) Hát igen,ezért csak Ő tud tenni,hogy ne így legyen,remélhetőleg okosan fog cselekedni!
65. rózsakő (válaszként erre: 64. - Linda_24)
2013. okt. 3. 15:28
Én örülök,hogy foglalkozol a sógornöddel,hisz kevés ember aki foglalkozik a másikkal.Ha foglalkozik azt pletyka szinten teszi csak.Tanácsot tudsz neki adni,vagy meghallgatod,de változtatni csak ö tud a dolgokon.
2013. okt. 3. 14:03

Pontosan ez a lényeg.A kutyát nem érdekelte,hogy néha bevesz egyet ezért vagy azért,az Ő élete,Ő tudja mit csinál.Ami gáz volt már,az az,mikor szinte önkívületi állapotba tette magát tőle. Én is úgy gondolom,emellett nem helyes szemet hunynunk.

Különben a hozzászólok egy részét képmutatónak is találom,hiszen a mai világban az emberek mást se csinálnak,csak a sajátjuk helyett más életével foglalkoznak,(ki hogy öltözik,mit vett meg,kivel van együtt,stb.)itt meg megjátsszák magukat.Ismeretlenül ítélkeznek és véleményt alkotnak.Kérdem Én : milyen jogon? Én sem ítélkeztem a sógornőjelöltemről,(maximum illettem egy jelzővel,amit egyébként Ő is tud,és elfogad magáról) Feltettem egy kérdést,ami nem más volt,hanem hogy ez nevezhető-e függőségnek és mit lehetne ilyen esetben tenni? A válaszadás helyett pedig Rólam ítélkezett a legtöbb ember,holott felét sem ismerik a történetnek.Pl.a testvéremék kapcsolatát egymással,az Ő hozzáállását a témához,stb.Nem azt kérdeztem,hogy szólhatnék bele az életükbe,hanem azt,hogy tudok segíteni a lányon... Csupa szerencse,hogy itt a legtöbb ember tökéletes,hibátlan és feddhetetlen! :)

Amúgy akik valóban a kérdésemre feleltek,és próbáltak tanácsot adni,vagy kiálltak mellettem,azoknak tényleg köszönöm!

Azért egy dolgot megtanultam :D

Legközelebb úgy teszem fel a kérdést,hogyan ismerhető fel a gyógyszerfüggőség,és hogy lehet kilábalni belőle? :D Bár van egy sanda gyanúm,hogy lennének,akik így is bele tudnának kötni :D

63. krisztinucika (válaszként erre: 62. - Bd55e3f068)
2013. okt. 3. 11:07

Igen, igazad van, nagyon jól tudom, milyen az, amikor valaki gyagyásra, kábára nyugtatózza magát. Amikor egyik hülyeséget a másik után csinálja, nem lehet megérteni a beszédét, és fingja nincs, hogy azelőtt 1 órával mit csinált.


És teljesen normálisnak tartom, ha valaki nem akarja, hogy a sógornője idáig jusson, vagy hogy a testvére ilyen kapcsolatban éljen. Normálisnak tartom, hogy családon belül törődjünk egymással és ne áskálódásnak tekintsem, ha a testvérem figyelmeztet valamire, ami szerinte rossz, vagy rosszhoz vezet.


A véleményemet mondtam el a fórumindítónak, ezt a véleményt fenntartom és nem zavar, hogy nem egyezik a tieddel. Kifejthetném részletesebben is, de te olyan agresszív vagy, olyan hangnemet használsz, hogy a továbbiakban nem látom értelmét a veled való kommunikációnak.

62. bd55e3f068 (válaszként erre: 58. - Krisztinucika)
2013. okt. 3. 10:33
Éppenséggel már éltem együtt olyan emberrel, aki nyugtatózza magát. Nagyon sok ember szed nyugtatót, és meg sem lehet róluk mondani. Persze ezt te biztosan nagyon jól tudod, mert úgy értesz hozzá.
61. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 58. - Krisztinucika)
2013. okt. 3. 10:10

Azért a nyugtatónak is vannak fokozatai. Majdnem minden menedzsernek a táskájában ott lapul a Sanax és nincsenek letompulva, ha ránézel meg nem mondanád, hogy gyógyszerhatása alatt van. Aztán természetesen vannak a teljesen leszedált esetek és vannak olyanok is akik gyógyszer nélkül agyilag zoknik lennének, mert olyan képzeteik vannak, hogy amennyiben nem szedné a gyógyszert, akár ön, vagy közveszélyes lenne. Mindig borzolja az idegeimet, amikor valaki azt javasolja ismeretlenül valakinek, ne szedd be méreg!!!- mert honnan tudja mire is kapta??

Nem írom le a részleteket, ha netán olvassa nem akarom nevesíteni a történettel az illetőt, de a lényeg, ha nem veszi észre magán a problémát, nem fordul szakemberhez és nem szedi az általa felírt gyógyszert, már valószínű megölte volna az unokáját. És esetleg,itt megkérdezte volna szedje-e?...azt a választ kapja nagyon sok embertől....ÁÁÁÁ, ne merészeld!!

60. grizus (válaszként erre: 59. - Grizus)
2013. okt. 3. 09:43
Remélem nem volt sértő, amit írtam! Olyan érzékenyek vagytok. Csak segíteni akartam.
59. grizus
2013. okt. 3. 09:42
Ez egy drogos karrier kezdetének tűnik, valamit lépni kell.
58. krisztinucika (válaszként erre: 56. - Bd55e3f068)
2013. okt. 3. 08:08

Szerintem neked halvány lila gőzöd, hogy milyen lehet olyan ember mellett élni, aki nyugtatózza magát. Ha lenne tapasztalatod ezzel kapcsolatban, nem így nyilatkoznál. Akkor tudnád, hogy mitől félti ilyenkor az ember a saját testvérét.


Szóval, szerintem is elég a pampogásból:)

2013. okt. 2. 13:47

Mint azt már írtam,az egész helyzetet senki nem ismeri,tehát így sajnos azokat a hozzászólásokat nem nagyon tudom értékelni,amik azt találgatják! Azt megint csak nem értem,hogy miért vagyok úgymond azzal vádolva,hogy azt állítom róla,függő! Hiszen épp ez volt a kérdésem,hogy szerintetek lehet-e ez már az! Egyébként nem mondtam,hogy kétszer szedett be bogyókat.Sokszor szedi,de kétszer egy héten belül ütötte ki magát tőle teljesen!Egyébként jóformán ugyanazt csináltam,amit Ti tanácsoltok.Hozzáteszem: legtöbbetek ítélkezve.Elbeszélgettem vele,elmagyaráztam ennek a dolognak a hátulütőit,azt,hogy gondoljon a jövőjére.Elmondtam neki azt is,ha valami bántja,jöhet hozzám bármikor beszélgetni,stb.Utána pedig igen,szóltam a testvéremnek,hogy figyeljen oda rá,mert bizony mivel benne van úgymond a génjeibe a hajlam,nehogy baj legyen belőle. Nem azt mondtam,hogy hallod,ez egy hülye,hagyd ott a picsába,nem hazudtam,stb.Akkor lehetne mondani,hogy áskálódok!

A hasznos kommenteket pedig ismételten csak megköszönni tudom! Ha esetleg azt éreznétek ki a szavaimból,hogy nem látom be amit írtok,tévedtek.Egyszerűen maga a mód nem tetszik,ahogy egyesek ezt elővezetik. Lásd letámadás,ítélkezés úgy,hogy istenigazából azon kívül,amit leírtam,lila gőze nincs a helyzetről!

56. bd55e3f068 (válaszként erre: 53. - Krisztinucika)
2013. okt. 2. 09:18

Ha valami süllyeszt, tönktre tesz, szétzilál egy családot, akkor az a kotnyeleskedés és az áskálódás. Felnőtt emberekről van szó, az sem biztos, hogy függő, de már rögtön le kell pattintani?

Te mit szólnál hozzá, ha a sógornőd elkezdene duruzsolni a testvérednek, hogy koptasson le?


Itt már megvolt a bemártás, elmondta a véleményét, innentől nem kell cikkekkel bombázni meg pampogni.

55. krisztinucika (válaszként erre: 52. - Ittmost)
2013. okt. 2. 08:07
Egyetértek ezzel a hozzászólással! Talán ez a legkorrektebb hozzáállás. Nem ártod bele magad a sóginőd lelkivilágába, de nem is hagyod lejtőre indulni a testvéredet, mikor még változtathat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook