Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11hetes baba alvása, napirendje.. fórum

11hetes baba alvása, napirendje.. (beszélgetős fórum)


24. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 23. - 103cacdfd2)
2013. okt. 1. 14:44
Annyira nem távoli,mer ahogy írtam ő este f8kor elalszik reggel 6-ig amikor is eszik és utána folytatja az alvást reggel 8-ig,szóval az éjszaka tökéletes.A nevelést úgy értettem,hogy megtanulta,hogy 7kor fürdés utána kaja és alvás és onnantól jön az éjszaka,addig amíg a redőnyt fel nem húzom és köszönök neki,hogy jó reggelt..nem beszélek hozzá este,nem pelenkázom,nem gyújtok lámpát és a legfontosabb..nem altatom,ezért ha régebben volt is olyan,hogy úgy gondolta elég volt az alvásból hajnal 5kor 5pec sírás után látta,hogy úgyse jön ki az ágyikóból és aludt is tovább..ez egyszer volt minössze..szóval ez szerintem tanítás kérdése is,mert elsőre nem tudják megkülönböztetni a nappalt az éjszakától..de napközben is annyiból hasonló,hogy nem kell altatnom,azt is meg kellet neki tanítanom,hogy egyedül aludjon el,segítség nélkül,általában 10perc alatt el is alszik ha lerakom az ágyába..szerintem ez is tanítás..én így gondolom,de elfogadom ha neked más a véleményed
23. 103cacdfd2 (válaszként erre: 5. - Valakivagyok1984)
2013. okt. 1. 13:28

Nem neveles kerdese az ejjel-nappal kialakulasa... enyhen szolva meg korai az o szempontjabol.

Az este 9-tol reggel 6-ig valo alvas meg meg egy kicsit tavolabbi ido :D

Ne feledd, meg 3-4 evesen - sot kesobb is - meg sok csaladban problema az esti lefekves-elalvas...

A "neveles" alatt ugye a szuloi peldamutatast erted??

2013. okt. 1. 12:50
11 hetesen ne ültesd fel... Max egy kicsit döntsd meg neki az ülést.
21. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 16. - Krisz42)
2013. okt. 1. 11:53
Ültetni?de nem lehet nem?ez több fokozatban dönthető,de nem merem feljebb emelni a viszintesnél,pedig szerintem tetszene neki
20. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 17. - Nbandus)
2013. okt. 1. 11:52
6kor?Már a tápin szinte bealszik..éjszaka nagy az alvásigénye,kislányom is ilyen mindig is ilyen volt és az egész család ilyen:-)
19. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 18. - Jozsi.38)
2013. okt. 1. 11:51
ott van szinte mindig és nagyon szereti,nem az a gond..a problémám hogy miért csak ennyit alszik?
2013. okt. 1. 10:55
próbáltad már hordozóban vagy pihenőszékben magad mellé tenni napközben? lehet hogy ott is jól érezné magát, a lényeg hogy lásson, amíg csinálsz valamit
17. nbandus (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2013. okt. 1. 10:52
Értem. Igaz, mi nem tápszereztünk. Akkor sok sikert! És ha reggel nem altatod vissza?
16. Krisz42 (válaszként erre: 14. - Valakivagyok1984)
2013. okt. 1. 10:51
Babakocsi-nekem a legkisebb soha nem aludt benne,de 3hónaposan már ültetnem kellett benne,mert ő nézegetett,bár főleg engem,de nem aludt,holott a 2nagy olyan jòkat aludt benne.Szoptatni csak úgy tudtam,h csend van körülötte és mozdulatlanság,mert a kiváncsisága felülírta az éhségét is.Most 5éves,rengeteget beszél és minden èrdekli:)
15. Krisz42 (válaszként erre: 8. - Valakivagyok1984)
2013. okt. 1. 10:47
De igen,egészséges.Neki még nagyobb teher az emésztés,utâna jó,ha alszik,mert akkor könnyebben emészt,csak arra kell figyelnie a szervezetênek.Nekem mindhárom gyerekem még 3hónaposan is 2-2,5òránkênt szopott éjszaka is,tehát a te gyereked tényleg nagyon jó baba.Egyébként is nehéz átállniuk arra,h nem állandòan jön az ennivaló,napközben ezért enne mindig.
14. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 11. - Petra025)
2013. okt. 1. 10:43
Erre is gondoltam,de kb 1,5hete már ez megy..babakocsi?na az egy érdekes story nála..ő csakis a hasán képes aludni,de még a babakocsiba is,és nem az az alvós baba ott se,inkább a kezembe akar akkor is nézelődni,vagy a hasán nyüglődik
2013. okt. 1. 10:42
ne akarj mindenáron napirendet. vannak babák akik nem igényelnek sok alvást napközben, a tied is ilyen a jelek szerint. a 2,5óra egész jó két etetés között ebben a korban, az meg hogy éjszaka alszik, örülj neki. nekem a háromból egy volt aki produkálta a tankönyvi alvásokat, a másik kettővel sokat bajlódtam az első fél évben. egyébként is egy éves koráig sokat változik a napirendjük, mert egyre kevesebb alvásra van szükségük napközben. addigra naponta 2x alszanak maximum napközben, szóval folyamatosan fog változni, ezen kár erőlködni
12. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 10. - Nbandus)
2013. okt. 1. 10:42
nemtud addig ébren maradni max 2órát bír ki,de akkor már nem is tudok vele mit kezdeni,semmi nem köti le olyan fáradt..A táp más mint az anyatej,ezért se etethetem igény szerint nem akarom,hogy megfeküdje a gyomrát..
2013. okt. 1. 10:40
Kábé most lesz 3 hónapos, simán lehet növekedési ugrása, akkor alszik kevesebbet nappal a baba, és eszik többet. Ha kiviszed levegőre, a babakocsiban nem alszik hosszabban? Nem a séta a lényeg, hanem a levegő, erkélyre is kirakhatod. Szerintem ilyenkor még nem kell napirendjének lennie. Olyan 8 hósan kell már lennie.
10. nbandus (válaszként erre: 8. - Valakivagyok1984)
2013. okt. 1. 10:39
Az én lányom mindig szopi után aludt, sosem volt baj ezzel.Büfiztetés után durmolt, mint a bunda. :) Én a helyedben megpróbálnám ébrentartani fél 11-ig-11-ig reggel (akkor 3 óra eltelik a reggeli evéshez képest), akkor megetetném, és úgy raknám le aludni. Délután szintén. Tuti, hogy többet aludna. ;)
2013. okt. 1. 10:36
mármint mielőtt lerakom közvetlenül előtte nem etetem meg..így akartam írni
8. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - Nbandus)
2013. okt. 1. 10:36
Nem éhségre kel..mielőtt lerakom közvetlenül nem mert én úgy tudom az nem is egészséges..kb amikor felkel akkor eszik és utána nézelődik,játszunk kb 1.5órát és utána megy aludni,azért 2óránként nem etethetem..
2013. okt. 1. 10:33
Biztos, hogy éhségre kel fel? Mielőtt lerakni, szoktál neki enni adni vagy nem?
2013. okt. 1. 10:33
11 hetesen azért már kel valami napirendnek lennie..szerintem
5. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 3. - 103cacdfd2)
2013. okt. 1. 10:32

Azért a főnők kicsit erős kifejezés,mert az én dolgom volt megtanítani neki,hogy mikor van nappal mikor van éjszaka,egyedül aludjon el és az ágyában illetve 2óránként ha kérné se adhatnék neki enni..szóval az baj lenne ha a baba lenne a főnök..szerinem..

Én csak szeretnék rájönni vajon miért csak ennyit alszik,mitől nem tud napközben normálisan aludni,amikor magától,nem ringatva segítség nélül elalszik..kíváncsi vagyok másoknál hogy megy ez

2013. okt. 1. 10:32
11 hetestől sokat ne várj, napirend még nincs ilyenkor. Tedd össze a két kezed, és adj hálát az égnek, hogy ilyen jó gyereked van. Az megfizethetetlen, ha éjszaka alszik. Nappal meg csak nyűgösködjön.
2013. okt. 1. 10:28
Nem tudsz mit csinalni... o a fonok, tehat alkalmazkodsz hozza... ehes? megeteted; tele a pelenka? tisztaba teszed...; dudolgathatsz neki, beszelgethetsz vele, hiszen vagyik a kozelsegedre, az illatodra, a hangodra.
2013. okt. 1. 10:25
nem 30óra..30perc:-)bocsi
2013. okt. 1. 10:24

Sziasztok!


Kisfiam 11 hetes és napközbeni alvással van a probléma.

Nagyon jó baba,HA akkor kap enni amikor ő akar,mivel nagyon nagy étvágyú,tehát kb 2,5óránként eszik napközben tápszert.

Reggel 8körül kel,kb 2órán keresztül ébren van,majd amikor fáradt lerakom és kb 30óra múlva vagy 20perc már ébren is van és nyűgős,addig amíg kaját nem kap..kb az egész nap így néz ki..fél óra után felébred és látszik,hogy nem aludta ki magát,vagy 10percenként felsír és úgy alszik 1órát egyhuzamba..kb 2órát alszik egész nap összesen..egyébként jó kedvű baba,kivéve ha nem ugrok neki egyből amikor kaját kér:-)Ha látnám,hogy fél óra alvás után kialudná magát nem érdekelne,de ezt látom..

Éjszaka úgy telik,hogy kb este f8kor elalszik,hajnal 6kor eszik és alszik tovább reggel 8ig,szóval éjszaka nagyon jó csak a nappal nem értem..nálatok,hogy működik?Napirendet is próbálok tartani.

Felkel,kicsit nyűgős,várok,hogy legalább 2,5óra leteljen megetetem majd játsziknézelődik,kb 1,5órát ébren van és alszik,amennyit alszik és így megy egész estig

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook