Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudtok ebben a házi feladatban segíteni? fórum

Tudtok ebben a házi feladatban segíteni? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 1. 14:06
Azért mert kellett valaki, akinek 0 kézfogása van. Ha Tóth úrnak 6 kézfogása van, akkor azt jelenti, hogy mindenkivel kezetfogott, kivéve a feleségével. Tehát mindenki másnak már eleve ebből adódóan van 1 db kézfogása (Tóth úrral), kivéve a Tóthnénak, így Tóthnén kívül senki másnak nem lehet ebben az esetben 0, emiatt Tóthnénak van 0.
11. norci10 (válaszként erre: 10. - Adri111)
2013. okt. 1. 12:15
Ezt nem értem. Miért lehetett egy házaspának csak 6 kézfogása? Nem lehet,hogy mondjuk Tóth úr 6, Tóthné meg 5 emberrel fogott kezet?
10. Adri111 (válaszként erre: 9. - Ittmost)
2013. okt. 1. 10:11
Az a lényeg, hogy egy házaspárnak összegesen 6 kézfogása lehet. Ez ugye lehet 6-0, 5-1, 4-2, 3-3 felosztásban. Kovácsnéhez és Kovácsúrhoz azért tartozik a 3-3, mert ha másik házaspárhoz tartozna, akkor a házaspár mind a két tagja ugyan annyit (3) mondott volna, amikor Kovács megkérdezte, ami ugye nem stimmel a feladattal. Ezért Kovácsné 3 emberrel fogott kezett. (Meg mellesleg Kovácsúr is, de ezt nem kérdezi a feladat. :) )
9. ittmost (válaszként erre: 8. - Adri111)
2013. okt. 1. 06:29
Wáááá..még felfogni sem tudom..lehet,h majd napközben:) ha felébredtem
2013. szept. 30. 20:15

Szóval szerintem az a lényeg, hogy Kovács úron kívül 7en voltak a buliban a feleséggel együtt. Mind a 7 ember más számott mondott, amikor megkérdezték, hogy hány emberrel fogott kezet. Ezek a számok: 0,1,2,3,4,5,6 lehetnek. 7 ugye nem lehet, mert akkor ahhoz valakink a saját feleségével kellett volna kezet fognia.


A 6 kézfogást az tette, akinek a felesége/férje 0 kézfogást tett, mivel azt jelenti a 6 kézfogás, hogy mindenkivel kezetfogott, kivéve a saját feleségével. Az 5 kézfogást azt tette, akinek a párja 1 kézfogást tett, a 4 kézfogást azt tette, akinek a párja 2 emberrel fogott kezet.


Tehát Kovácsnénak csak a 3 maradt válaszként, így ő 3 emberrel fogott kezet. :)

7. 8da56b30fc (válaszként erre: 4. - Norci10)
2013. szept. 30. 19:58
na én is pont erre gondoltam, sztem is a 0-a, azaz senkivel az 1nek tekintendő aztán stb :)
2013. szept. 30. 19:50

szerintem rosszul értelmezed a kérdést

a kérdés arra vonatkozik, hogy Kovács úr minden jelenlevőtől (beleértve az asszonyt) megkérdezte, hogy hány emberrel fogtak kezet, és mind a 7 ember más számot mondott

5. ittmost (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2013. szept. 30. 19:40

Hogy értik azt,h 7 különböző választ?

7 embertől kapott választ? mert akkor nyilván a feleségét is megkérdezte,vagy:

a 7 válasz különbözött egymástól..mert akkor sokkal bonyolultabb a dolog.

4. norci10 (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2013. szept. 30. 19:37
Akkor 0,1,2,3,4,5,6 a hét különböző válasz. Bocsi,tovább nem tudok gondolkozni,most dolgoztam le 15 órát... ennyi agyam van. :D
3. fagyii (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2013. szept. 30. 19:36
Attól még megkérdezhette a feleségét is, hogy nem fogott vele kezet, ott a 7. válasz.
2. norci10 (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2013. szept. 30. 19:36
Lehet,hogy valaki senkivel nem fogott kezet?
2013. szept. 30. 19:28

Kovács úrhoz és feleségéhez három házaspár érkezett vendégségbe. Üdvözléskor néhányan kezet fogtak egymással, de senki sem fogott kezet a házastársával. Amikor mindenki megérkezett, Kovács úr megkérdezte őket, hány emberrel fogtak kezet a jelenlevők közül. Hány vendéggel fogott kezet Kovás úr felesége ha tudjuk hogy a kérdésre Kovács úr hét különböző választ kapott?


Próbálkozom a megoldással, el is neveztem a házaspárokat. Tegyük fel, hogy van Kovács úr és Kovácsné, illetve a hozzájuk érkezett három házaspár (legyenek): Tóth úr és Tóthné, Kiss úr és Kissné, illetve Nagy úr és Nagyné.

Viszont sehogy sem jövök rá arra, hogy Kovács úr hogy kaphatott 7 különböző választ. Kovácsné kezet foghatott Tóth úrral (1 válasz), Tóthnével (2 válasz), Kiss úrral (3 válasz), Kissnével (4 válasz), Nagy úrral (5 válasz), Nagynével (6 válasz), viszont a saját férjével nem fogott kezet, a 7. válasz viszont még mindig nincs meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook