Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hátgerincferdülés esetén milyen tornát javasoltok felnőttnek? fórum

Hátgerincferdülés esetén milyen tornát javasoltok felnőttnek? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 13. 12:01
uszas
2013. okt. 4. 12:37

Kipróbáltam a pilates jógát,első 3nap ingyenes.Hát elég érdekes élmény volt.Nem nyerte el a tetszésem.

A nagy gumilabdát beszereztem,ilyet már rég szeretem volna és valaki irta hogy a mobilomba irjam az emlékeztetőt.Ez bevált,a youtube-ról még szemezgetek.


Köszi mindenkinek! :-D

25. Nissi
2013. okt. 3. 20:36

Még a Callenatics is jó. Otthon is lehet tornázni. Nem kell eljárni sehova, a youtubon ezer féle mozgásfajta van. Keresgélj mi szimatikus neked.

Hogy ne felejtd el, irj emlékeztetöt a telefonodra vagy ird ki papirra.

24. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 7. - 46f2f563a1)
2013. okt. 3. 18:51
KERESS RÁ AZ INTERNETEN. VAN EGY PÁR PERCES BEMELEGÍTŐ, OTT LEÍRJÁK, HOGY DVD-N LEHET MEGVENNI.eLŐSZÖR PRÓBÁLD KI, AMI A NETEN VAN. ÉN TEGNAP BUKKANTAM RÁ ÉS MA REGGEL IS MEGCSINÁLTAM, EZ NAGYON JÓ OTTHONRA. NEM KELL ELJÁRNOD , MIELŐTT BELEKEZDEL, NÉZD VÉGIG PÁRSZOR, AZUTÁN KEZDJ BELE. EGY FÉRFI VEZETI ÉS A CÍME: BEMELEGÍTÉS PILATES TORNÁHOZ
2013. okt. 1. 16:52
thai chi
22. 46f2f563a1 (válaszként erre: 20. - Ameliox)
2013. okt. 1. 16:47
Sajnos a te tipjeid nem váltak be,de a tükröt nem próbáltam.
21. 46f2f563a1 (válaszként erre: 19. - Vikyci)
2013. okt. 1. 16:45
Ez az ötlet nagyon tetszik. :-)
2013. okt. 1. 14:34
Képernyőn az asztal-kép, háttérkép egy fitness modell képe vagy egy testépítőé.
19. Vikyci
2013. okt. 1. 14:01
jóga, óriás labdával végzett jóga, és én most vettem egy gumiszalagot is, hogy erősítsem a gerinc melletti izmokat.
2013. okt. 1. 13:45

Én néha azzal veszem rá magam, hogyha leterítek egy plédet a földre pl. hasizomgyakorlathoz, akkor mindig odajön hozzám a macska torna közben pusziért és ott van mellettem. Már ezért megéri tornázni.

A nyáron a bikini alak motivált. Minden nap 5-ször néztem meg magam a tükörben, hogy ellenőrizzem a "fejlődésem". Nyár végére jól is néztem ki.:) Én egy gyógy-test-sz-építő vagyok :) ennek nevezem magam. :) Derékfájósan, gyógytornával is lehet jól kinézni. Ja, a tükröt egy nagyszekrényből tekertem ki és hoztam be a szobámba, gyakorlatok közben így figyelem, hogy helyesen hajtom-e végre a dolgokat. Lehet,hogy neked is egy tükröt kellene beállítanod a szobába. Valamint a fitnes-eszközök (pl. 2 x 1 kg-os kézisúlyzók) mindig itt vannak elöl, a szemem előtt,nem elrakva, hogy emlékeztessenek, hogy csinálnom kell. Valamint A4-es papírlapra felírtam a csinálnivaló gyakorlatokat, és a papírlap mindig itt van az asztalomon.

17. jajjj (válaszként erre: 16. - Jajjj)
2013. szept. 30. 15:04
Ha már voltál ilyenen, esetleg megpróbálhatnád mégegyszer. Szerintem akár dvd-t is tudnak ajánlani otthoni tornához. Nekem is van egy gerinctorna dvd-m, amin épp olyan gyakorlatok vannak, amiket iskola alatt gyógytornán csináltam.
16. jajjj (válaszként erre: 15. - 46f2f563a1)
2013. szept. 30. 15:03
Elvileg az ott begyakorolt gyakorlatokat kéne otthon rendszeresen csinálnod.
15. 46f2f563a1 (válaszként erre: 13. - Jajjj)
2013. szept. 30. 14:47
Reumatológusnál és ortopédián is jártam már,max két heti tornát adott.
2013. szept. 30. 14:28

Nekem is gerincferdülésem van, emellett a térd meg a boka izületeim sincsenek a legjobban terhelve, több napos kirándulásoknál már azok is fájtak.


Elmentem egy izületklinikára, ahol gyógytornára küldtek, úgyhogy most egyelőre havonta 1x megyek (később ez kitolódik majd 3 havontára, fél éventére stb.) és mindig kapok újabb gyakorlatokat. Azóta minden reggel megcsinálom, beépítettem a napi rutinba. :) 20 perc kb, szóval sok időt nem vesz el.


Emellett nekem azt mondták, hogy úszás és tekerés a javasolt, de semmitől se vagyok eltiltva, szóval kocogni is eljárhatok néha, akár aerobic is, de csak ritkán. Szóval én most spinningre járok, úszni nem szeretek, macerás. De szerintem a bringázás lenne a legjobb az esetedben kiegészítő mozgásnak a torna mellé.

13. jajjj (válaszként erre: 1. - 46f2f563a1)
2013. szept. 30. 14:23

Szerintem ortopédián, v. reumatológián kérhetsz beutalót gyógytornára, úgy olcsóbban el tudsz járni gyógytornára pár alkalommal, betanítanak gyakorlatokat. Utána meg már tudod otthon is csinálni. Én minden nap korábban kelek, azért h. tornázzak, így egyértelmű h. a napnak van egy fix pontja, amit erre szánok.

Amúgy nekem is gerincferdülésem van, és informatikusként dolgozok, egész nap ülök. Fáj is sokszor a hátam, de mióta otthon tornázok, sokkal jobb lett. Pedig nem gyógytornát csinálok, ami lehet felelőtlenség, de most erre volt kapacitásom.

2013. szept. 30. 14:16
jóga :)
2013. szept. 30. 14:13
Volna még egy kérdésem.Tánc oktatás van a városban és szeretnék is menni.De jò lenne olyan táncot választani ami jòl megmozgatja a gerincemet is.Melyik legyen?
2013. szept. 30. 14:00
Ha folyamatosan nem is tudsz gyógytornászhoz járni, menj vissza egy konzultációra a gyakorlatokat illetően!
2013. szept. 30. 14:00

Egyszerűen muszáj!!! Mert időskorban bele fogsz gebedni a fájdalomba.

Ahogy írták: Pilátesz, gyógytorna. Gyógytornán megmutatják a gyakorlatokat, otthon napi szinten csinálod.

2013. szept. 30. 13:55

Mindenképp tornázz, kimondottan a gerinctorna gyakorlatokat csináld.

A nyújtással csökkenni fog a fájdalmad.

Én mindennap csinálom, Nekem gyógytornán mutatták meg és betanultam.

Találsz a youtub-on nagyon sok gerinctornát, keress rá!

7. 46f2f563a1 (válaszként erre: 3. - Adb20ce52a)
2013. szept. 30. 13:49
Erre már gondoltam de itt nincs Pilates oktatás.
6. 46f2f563a1 (válaszként erre: 4. - F6390e6b9b)
2013. szept. 30. 13:48

Mentem de csak beùtalóval lehet és két hétre szól.Nekem meg nem csak két hétig kell tornáznom hanem állandóan.

Ebben a kis városban privátùl nincs,de ha lenne se tudnám fizetni.

5. 46f2f563a1 (válaszként erre: 2. - Adb20ce52a)
2013. szept. 30. 13:45
Nincs úszoda a közelemben.Egy gyógyfürdő van de ott is csak egy olyan kicsi medence van amiben gyakorlatilag fekszel mint egy kádban.Nem lehet benne mozogni.
2013. szept. 30. 13:45
Menj el heti 3 alkalommal gyógytornára.
2013. szept. 30. 13:44
Pilates, gerincjóga...
2013. szept. 30. 13:43
Miért kizárt az úszás?
2013. szept. 30. 13:36

Helló ! 23éves vagyok és mindig is hátgerinc ferdülésem volt egy születési hiba miatt.

Amig iskolába jártam rendszeresen tornáztam de amiòta nincs aki figyelmeztesen hogy tornáznod kell elfelejtem.

Nem arròl szòl a torna,hogy egyenes legyen a hátam hanem hogy ne fájon.Ha a hátam fáj akkor megfájdùlnak a bordaim is,nyakam és derekam is.

Mivel vegyem rá magam a mindennapi tornára? Mit tegyek hogy ne felejtsem el,tornázni kell?!

Milyen mozgás formát ajánlanátok? (ùszás kizárt)

Akinek hasonló gondja van írja le a tapasztalatait!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook