Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagyhatalom lett a közösségi oldal? fórum

Nagyhatalom lett a közösségi oldal? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nagyhatalom lett a közösségi oldal?

29. csutkababa (válaszként erre: 27. - Zefex)
2013. okt. 2. 09:13

annak a szonak a jelentese, amit leirtam, es H-betuvel kezdodik:

nagyfrekvenciás aktív ionoszféra-kutató program”-ot jelent.


az idojarast kepesek vele befolyasolni, vihart, aszalyt, foldrengest, amit akarnak...es mind ezt buntetlenul,mert ra lehet fogni az idojaras viszontagsagara,vagy a joistenre:)

28. 25800e2d09 (válaszként erre: 27. - Zefex)
2013. okt. 2. 09:00
egy átlag ember ezekből az égvilágon semmit sem fog észrevenni, ergo olyan mint egy a számítógépen háttérben futó folyamat, ott van de a kutyát se zavarja ha harap ha nem :D
27. zefex (válaszként erre: 23. - Jstefan)
2013. okt. 2. 08:23

Nagyon kíváncsi vagyok, milyen jelentése lehet ennek a szónak, de ezek után nem merek rákeresni.

Attól is félek, nehogy felcseréljem a betűket, ha pl. azt írom le, hogy a kutya "harap". Lehet máris gyanús lettem?

26. csutkababa (válaszként erre: 23. - Jstefan)
2013. okt. 2. 08:08

mint emlitettem en nagyon is kepben vagyok azzal,amit te leirtal..

a mobilt akkor is tudjak kovetni, ha kikapcsolod..mert ahogy kikapcsolod a SIM kartya jelet kuld a muholdnak, es ha bekapcsolod ugyan igy tesz..szoval,nem lehet elbujni annyi biztos, \

az mar masik tema ,hogy ez jo vagy nem ....

persze,hogy vannak kulcs szavak,amiket egy rendszer figyel, en ezzel is tisztaban vagyok, nem ma jottem a falvedorol, es ezt semmi hatso szandek nelkul nirom, nem kotekedes celjabol.

tudnek sorolni rengeteg dolgot,amirol az emberek nem tudnak, csak ha tudnanak akkor nagy lenne a panik..ezert van eltitkolva rengeteg dolog ami a vilagban zajlik...

25. jstefan (válaszként erre: 24. - 130454e42d)
2013. okt. 1. 21:43
Ezt nem én találtam ki,és nem rólam szólnak ezek az intézkedések!!! De több száz dzsihádot követőt tudtak eddig így ellenőrízni,és elfogni, a védelem működik!!!Magyarország is részt vesz olyan hadműveletekben ami miatt a külföldről irányított védelem ide is kiterjed.Ha egyszer a metrón melléd állna egy olyan fazon akinek a zakója alatt nagy mennyiségű robbanóanyag van akkor nagyon nagyon meglepődnél,és megtanulnál ezer irányba repülni,akkor lenne benned sok sok mikrochip.Van olyan ország ahol ezt a reggeli zsúfolt buszokon sokszor átélték,és nem mindenki úszta meg a detonációt! A chipről a neten találsz információt annak semmi köze a dzsihádhoz!!!
24. 130454e42d (válaszként erre: 23. - Jstefan)
2013. okt. 1. 21:02

"Ezek az intézkedések mindannyiunk biztonságát szolgálják"

Ezt te komolyan elhiszed? Egy kérdés: chipet is rakatnál magadba, a saját érdekedben?

23. jstefan (válaszként erre: 22. - Csutkababa)
2013. okt. 1. 21:00
Ha ezt a szót leírtad hogy "h-a-a-r-p" azonnal bekerültél örökre az adatbázisba ,és a keresőgép minden ezzel kapcsolatos akár titkosított netes véleményedet is rögzíti! Ez a szó azért kiemelt mert nagyon sokan mást magyaráznak bele mint a valóság. Ezenkívül van még kb. 500 ilyen szó amire automatikusan rákeres a rendszer , ha ezek közül valamelyik kiemelten keresett akkor az IP. cím alapján műhold segítségével centiméterre beazonosíthatják a netezőt,követhetik a mobiltelefonjával a mozgását,és ha nem jelent veszélyt, csak laikus érdeklődő akkor megszűntethetik a követést,de a kódszáma örökre megmarad.Ezek az intézkedések mindannyiunk biztonságát szolgálják, a 911 óta fokozottabb az ellenőrzés. Még a nyomtatók is helyeznek el a fehér papíron mikroszkóppal látható pontokat amikből a gép sorozatszáma megállapítható,és ezáltal ha szükséges a névtelen levélíró is beazonosítható,attól függ hogy mit írt,és kinek.
22. csutkababa (válaszként erre: 10. - Jstefan)
2013. okt. 1. 17:30

a te bejegyzeseddel egy baj van!!!

az,hogy IGAZ:)


a masik baj meg az, es ez talan meg nagyobb baj,hogy sok,rengeteg ember van akik nem hiszik el azokat a dolgokat,amikrol meg nem hallotak,pedig igy van..

barkibol lehet bunbakot csinalni, es az eddig elkuldott sms-tol kezdve, a hivasokig minden, de minden tarolva van...minden lepesunket kovetik, figyelik..

nekem van egy csoportom a facebookon,olyan dolgokat osztunk meg egymassal egy zart csoporton belul,melyek nem mindennapiak,pl.:HAARP-rol, az Illuminatikrol,stb..a nem letezo globalis felemlegedesrol a vedooltasok veszelyeirol,de epp azert zart a csoportom,hogy olyan szemelyek ne is lassak,es ne szoljanak hozza butasagokat,akik nem tartoznak az ebredok koze..

valakinek jobb ha nem tudja az igazsagot, mert igy boldogabban el:D

csak majd egyszer meglepodik, ha beutt a krakk:D

2013. szept. 30. 09:03
Ma már az ember élete olyan,h mindenhol rá is van kényszerűlve az internet,számítógép használatára.Viszont nagyon meglepődtem,mikor a lányomnál bebizonyosodott,h az interneten létrejött barátságok is lehetnek ugyanolyan mélyek és tartósak,mint a természetes úton kötöttek,mert ott még arra se vagy rákényszerűlve,h csak a környezetedben levők közül választhatsz.Ráadásul sokan kitárulkozòbbak a neten,ami barátkozásnál néha előny,néha hátrány.De ahogy észrevettem,a gyerekeimnek ugyanúgy megvannak az erkölcsi korlátaik,tudjâk meddig mehetnek és hiába tehetik meg,nem nézegetnek olyan oldalakat,amik perverzek,gusztustalanok,izléstelenek,stb.Normális emberi értékítéletük van,amivel ki lehet védeni az ilyeneket.Mi pedig felnőtt emberek vunk,el kell tudnunk dönteni,mennyire lesz a gép,internet az életünk része.Én egyébként emailt írok,facen nem üzengetek,régebben ritkán néztem meg,most is csak azért gyakrabban,mert egy csoporttól nagyon jó ötleteket,tapasztaltokat kapok edzéssel kapcsolatban.
20. 25800e2d09 (válaszként erre: 11. - Kmeli)
2013. szept. 30. 09:02
Akár. Spybotokat illetve keresőmotorokat használhat 1 1 oldal. Pl rendszeresen kapok bizonyos email címeimre facebook értesítéseket amikkel nem vagyok regisztrálva.
19. 25800e2d09 (válaszként erre: 10. - Jstefan)
2013. szept. 30. 09:00
Sajnos van benne valami. Ez csak akkor elkerülhető ha semmilyen internethez kapcsolódó dolgot nem használ az ember. :-)
18. zefex
2013. szept. 30. 08:18

Azt hittem magunkról, hogy tudatos és elővigyázatos internethasználók vagyunk, és azok veszélyeztetettek, akik válogatás nélkül mindenre ráklikkelnek.

Egyszer el voltunk utazva, be sem volt kapcsolva a számítógép, (ahol voltunk, ott sem jelentkeztünk be) és eközben lebeszélték az egyik szolgáltatónál előre feltöltött (VOIP) egyenlegünket. Visszanéztük a forgalmat, volt benne: Szomália, Kelet-Timor, Palesztina, USA, stb.

Amit leírtam, nem kapcsolódik a közösségi oldalhoz, csak egy internetes tapasztalat, hogy bárki lehet "áldozat".

17. piszkepapir (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2013. szept. 30. 05:22
:DD Nem a szövegértelmezéssel vannak gondjaim, megnyugtathatlak.
2013. szept. 29. 23:44
Ma ugyanakkora divat parázni a nettől, közösségi oldaltól, mint minden egyes mozdulatot feltölteni. Annyi az egész (mint azt már említették előttem is) hogy ésszel kell használni, és nem szabadidőt itt tölteni, foglalkozni a gyerekünkkel, környezetünkkel élőben. Pucér, kukis fotót pedig nem is engedek készíteni a kisfiamról, nemhogy felrakni. A kormány pedig nyugodtan csámcsogjon csak a fotóimon, kiírásaimon, nem hinném, hogy pont én vagyok a legjobb dolguk :D ha pedig mégis, hát hajrá, nem rakok ki olyat, amit nem szeretném, hogy mások is meglássák. Remélem nem voltam nagyon zavaros.
15. jstefan (válaszként erre: 12. - Piszkepapir)
2013. szept. 29. 23:34
Laaassan olvasd ,és kétszer vagy háromszor akkor megérted hogy mit írtam!
14. temmp
2013. szept. 29. 23:34

[link]


"Az események a héten pörögtek fel, amikor a tervezett változtatásokkal kapcsolatban az Egyesült Államok hat legtekintélyesebb, adatvédelemmel foglalkozó szervezete közös levélben fordult a felügyelő hatósághoz. Ebben a levélben azt róják fel a Facebook terhére, hogy az új szabályok nem felelnek meg annak a megállapodásnak, amelyet 2011-ben az oldal és Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (Federal Trade Commission – FTC) kötött, mivel biztosítaná a közösségi oldalnak, hogy a felhasználók beleegyezése nélkül használják fel nevüket és képeiket hirdetési célokra."

13. 130454e42d (válaszként erre: 11. - Kmeli)
2013. szept. 29. 22:53

Ezt én sem értettem, rákérdeztem olyantól, aki többet ért hozzá:A kulcs az, hogy ma már minden weboldalon van facebookos box vagy like gomb vagy ilyesmi Lényegében a legtöbb weboldal részben facebookos. Az a kis beépülő alkalmazás szépen gyűjti az infókat. minden weboldal használ cookikat

Ezeket a gépen tárolja a böngésző. Ott vannak elmentve amúgy a jelszavak is amit megjegyeztetsz vele. Bár az nem minden böngészőnél. Ott tud tárolni rólad a weboldal olyan dolgokat amiket ott csinálsz. Mivel minden oldalon van facebook link is az is csinálhat magának cookit. Ott szépen letárolgatja mit nézegetsz merre jársz stb. Elég tudnia az ip-det már köré tud építeni egy profilt

12. piszkepapir (válaszként erre: 10. - Jstefan)
2013. szept. 29. 22:46
Egy adag salátát ki lehetne hozni abból a sok zöldségből, amit itt sikerült összehoznod egy bekezdésben.
11. Kmeli
2013. szept. 29. 22:33
Ezt hogy érted,hogy "a Facebook azokat is követi, akik nem is regisztráltak." ???
10. jstefan (válaszként erre: 1. - Ennmary)
2013. szept. 29. 21:14
Mindenhez amit ma teszünk köze van a számítógépekhez, és a számítógépek természetesen adatokat gyártanak. Időközben már mindent eltárolnak és összekötnek egymással,legtöbb társaság abból szerez pénzt, hogy számos forrás segítségével létrehozza az életünk intim profilját. Ez egy állandó megfigyelés, mindannyiunkat megfigyelnek, minden időben és az adatokat örökre megőrzik. Így néz ki az internet nagyhatalom nevű megfigyelési gépezet. A felhasználóknak lehetőségük van arra, hogy technikai megoldásokkal vagy bizonyos szolgáltatásokról, illetve funkciókról való lemondással tegyenek az ellenőrzés ellen, azonban ezek sem jelentenek hatékony ellenszert, mivel például a Facebook azokat is követi, akik nem is regisztráltak.
2013. szept. 29. 17:16

az én profilomról idegen az égadta világon semmit se lát :D

és túl vagyok az említett korosztáyon ám én is gyakrabban használom gyors üzenetküldésre a közösségi oldalakat (plusz skype) mint az emailt mert manapság az is lassú, nem csekkolják az emberek olyan gyakran mint pl a FB fiókjukat.


Lehet ezt okosan is használni. többet ésszel mint ész nélkül :)

2013. szept. 29. 15:28

aszta!...én már un. becsületben megőszült idősebb korosztályba tartozom...-nincs mit takargatnom, sehol sem-...mondogatom magamnak, mindaddig míg agyon nem vernek itt, vagy ott()


:)

7. Júlia* (válaszként erre: 6. - Júlia*)
2013. szept. 29. 11:39
felvételem =felvételek
2013. szept. 29. 11:37

Hm...

1. Ne a TV és a számítógép nevelje fel a gyermekeinket.


2. A gyufa, kés, közlekedés is veszélyes.


Mindent meg kell tanulni és tanítani a dolgok okos használatára.


Éppen ez az oldal volt az, amkor egy boldog anyuka feltette a kisbabája mezitelen fotóját.

Amikor ezt szóba hoztam, minden voltam, csak urinő nem, de mégis levették a pedofilok kedvenc képeit.


A kamerás felvételem meg a tolvajok kedvencei.

2013. szept. 29. 10:25

Amúgy majd ez is lecseng, ha más nem, jön valami özönvíz, vagy világvége, vagy áramszünet.

Addig meg nem ártana, ha a szülő foglalkozna a gyerekével, nem a gyerek 10 éve korára esne kétségbe hogy jaj de nagy a szakadék köztük. Hanem születésétől fogva igyekezne egy bizalmi kapcsolatot kialakítani.

De ha a gyerek azt látja, hogy anyu is fészbúkozik egész nap, meg apu is, na most akkor hadd ne várjuk el az ilyen gyerektől, hogy a nagy magányában ne a neten keressen barátokat.

2013. szept. 29. 10:20

Nem hiszem, hogy probléma, ha mondjuk megosztok magmaról egy képet, vagy a férjemről. Hisz ennyi erővel kimegyünk az utcára, bárki lefotózhat és szabadon felhasználhatja. Sok anyuka nem tudja okosan használni és töltik fel a meztelen baba és kisgyermekfotókat, amiket aztán a sok pedofil bűnöző nézegethet.

Szerintem alap dolog, hogy akár a facebookon akár a twitteren, iwiwen (bár ezutóbbi már lehet nem is működik) olyan beállitkást csinálok, hogy csak a barátaim, iserőseim lássák a kapcsolataimat, a képeimet, a bejegyzéseimet.

Szerintem meg kell tanulni okosan használni és nem kell minden információt megadni. Erre kell megtanitani a gyerekeket és nincs is gond. Vagy legalábbis kevesebb.

2013. szept. 29. 09:51

Az internet túlnőtt az embereken. Jó dolog az internet, ha jóra használják. De sajnos egyre kevésbé ez a jellemző.

Sajnos sok a tudatlan használója, aki kortól független, mindent kiír, megoszt. Abba nem gondolva, hogy amíg kiírja hogy itt meg ott vagyok, azzal lehetőséget ad a betörőknek, hogy meglepjék a házát pl. Vagy mikor feltesznek tündéri kis fürdetős képet a babájukról, ráadásul globál, azt bármelyik pedofil felhasználhatja. És hasonlók.

2013. szept. 29. 09:39
Nem csak a fiatalok nem tudnak szinte semmit az internet biztonságos használatáról. Nézz szét, itt is rengetegen osztanak meg személyes információkat nyilvánosan, beazonosíthatóan. Az alapszabály: amit egyszer feltettél a netre azt nem biztos, hogy tudod törölni. A képedet viszontláthatod bárhol, bármilyen céllal felhasználva. Ez nem családi fotóalbum, amit megmutatsz, hanem kb. képet ajándékozol mindenkinek, aki rátalál. Az már rajta múlik, mihez kezd vele.
2013. szept. 29. 09:08
Milyen szerepet tölt be napjainkban a közösségi oldal? Milyen veszélyei és előnyei vannak?
Mit érdemes közölni magunkról? Kell-e fotókat feltölteni minden alkalomról?
Nem is gondolnánk, milyen hivatalos szervek kísérik figyelemmel a közösségi oldalakat. Mi minden kideríthető onnan.

Ugrás a teljes írásra: Nagyhatalom lett a közösségi oldal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook