Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves minden éjjel bepisil?! fórum

4 éves minden éjjel bepisil?! (beszélgetős fórum)


2013. okt. 1. 11:06
Köszi, Edi0103, ez hasznos volt, szerintem én is beszerzek egy ilyen csengőt.
2013. okt. 1. 07:44

Sziasztok!


Én 13 éves koromig bepisiltem éjjel. Hurcibáltak orvosról orvosra, legfőképpen Pécsre, hogy kiderítsék. A mai napig nem tudják az orvosok, mitől van ez. Gyógyszereket szedtem, minden nap kettő-hármat kellett szednem, aminek persze nem volt hatása. Aztán jött az a csengő, ímit már itt írtak, a bugyimba volt egy érzékelő, aminek a hangszórós vége a vállamon volt. Amikor elkezdtem pisilni, őrült módon visítani kezdett a vállamon a kütyü. Egy hónap eltelltével teljesen "meggyógyultam", eltellt azóta 8 év, és már nem pisilek be éjjel. Az unokaöcsém most ugyanezzel küzdött, szóltam is a keresztanyámnak erről a csengőről, rögtön vett is egyet, 3 hét alatt elmúlt neki is. Ha kell még valami info, akkor szólj nyugodtan, sok tapasztalatom van ezügyben.

2013. szept. 30. 14:41
Az éjszakai pisilést hormon szabályozza .Ami 6 éves korig kialakul.Nem fejlődnek egyformán a gyerekek.Ha aggaszt van bepisilés szakrendelés de ugyanezt fogják mondani.Pszichés oknál a már több hónapja tartó ágy tisztaság után szokták bepisilni .Esetleg kérhetsz urológiai beutalót ,lehet holyag probléma is amit egy hetes gyógyszeres kezeléssel orvosolni lehet.De különbség van a szoba és ágy tisztaság között.Ha te úgy érzed gond van hallgas az ösztöneidre ,legfeljebb futsz pár felesleges kört és meg nyugszol .
2013. szept. 30. 13:30
Szerintem is még belefér a korába ez a probléma, még 4 és fél sincs. Orvos látta, Ő a laza izmot mondta. Most éjjel nem pisilt be, de azt mondta reggel hogy Anya, ha akarod felveszem éjszakára a bugyi pelust, hogy ne kelljen ennyit mosnod. :) Édes.. Majd meglátjuk mi lesz...
2013. szept. 30. 11:35

Csak ötletelek...ha meggyőződtetek szakemberek segítségével arról, hogy nem pszihés, és nem is testi okok állnak a háttérben, akkor türelem.....azt olvastam, hogy 5 éves korig ez teljesen normális( mármint az éjszakai bepisilés)...

Szerintem szeresd, vizsgáltasd ki és légy hozzá türelmes!

11. Muraja (válaszként erre: 4. - Fa6fa96681)
2013. szept. 29. 08:59

Nocutil illetve szintheticik vasopressin hormon helyetesitö.

Nalunk is ez volt mar regeben de ahoz kell orovsi kivizsgalas ami kimuatatja a vasopressin hormon hianyt a testben . Egyutal kizarja a psyches erdetö lehetöseget. Bebizonyosodik hogy a hianyrol van szo akkor meg eltart egy rövis idö amig helyre billen a hormon szintje.

Nagyon ovatosan kezltem a fiam anno ez igazan egy rzekeny dolog plane mar iskolai korban.

Sokat kellet okosan varialni pl. amikor ö nem tudott baratokhoz menni ejszakara. Ugy aztan en atrendesztem a szobatajat es egy extra agyat iktatunk be a kis baratok szamara.

Nagyon segitett mivel ez a önerzetet növelte.

Sok szerencset hozza ha bebizonyosul az hogy a hormon hiany a ludas . MInden rendbe jön !

Addig probald a pisi felfogo frotir felsövel de plaszt alsoval rendelkezö lepedöt.

2013. szept. 28. 17:38
Én bilire tenném két-három óránként éjszaka is, nem csak este 11-kor, hanem még legalább kétszer éjszaka. Nem erőltetném a pelust, inkább felkelnék hozzá .
2013. szept. 28. 17:07
Felébreszti a gyerkőcőt ha 1 csepp vizelet éri az érintkezőt. Az érintkező a bugyira van csiptetve a kis gép a pólóra, ez rezeg zizeg csörög ébreszt. Keress rá a neten.
8. LiliAle (válaszként erre: 2. - Wencus)
2013. szept. 28. 11:29
Mi az a csepp csengő készülék?
2013. szept. 28. 11:28
Szerintem biztos, hogy nem pszichés...Jó házasságban élünk a férjemmel, nagy család vesz minket körül, nincsenek napi szintű anyagi gondjaink, nincsenek káros szenvedélyeink. Tudatosan vállaltuk a gyereket, vártuk, kistestvére is van, őt is imádja. Sokat foglalkozom velük, minden nap olvasok nekik mesét, sokat beszélgetek velük, az apjuk is imádja őket és amikor teheti és itthon van játszik velük. Az óvodában sincs vele semmi gond, könnyen beszokott, mindenkivel barátkozik, gyengéd a kicsikkel. Szóval...szerintem nem pszichés. Mint emlitettem a gyerekdoki mondta ezt a túl laza az izom dolgot, szerintem is ez az. Csak az a kérdés addig mit csináljak amig megerősödik ez az izom? Nem szeretném sunyiban rátenni a pelust, mert vérig sértődne...Nagyon hiú az ilyen dolgokban, már nagylánynak gondolja magát.
6. voltam...leszek (válaszként erre: 3. - Mese habbal)
2013. szept. 28. 11:15

Hát nem tudom...három és fél évesemmel ugyanez a gond. Mivel nagyon sok időt töltünk együtt, ami azért nem hangos veszekedéssekkel telik, sőt az érzelmeinket sem így mutatjuk ki, nem rugózom rajta, hogy bepisil, majd megérik rá, hogy éjszakára is ágytiszta legyen..hiszen nappal délelöttönként boldog óvodás, délután pedig egy igen nagycsalád legkisebb tagja mindenféle bepisilős baleset nélkül..

Tehát ezt így kijelenteni, hogy BIZTOS pszichés....

5. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 1. - LiliAle)
2013. szept. 28. 11:10

Egy kedves ismerősöm kisfia volt hasonlóan, elmúlt 5-6 éves kor körül. Voltak mindenféle dokinál, semmi szervi baj, semmi pszichés ok. Dokik azt mondták kicsi még ilyenkor a hólyag, gyengébbek az izmok, ahogy nő, erősödik, kinövi. Így is lett!

Mélyen alszik, emiatt sem ébred fel az ingerre.

Csak egyet tudok tanácsolni, vagyis csak mondani, tanácsolni nem szabad, ne lássa rajtad, hogy neked ez kellemetlen, ne lássa, hogy baj, az, hogy bepisil, frusztrált lehet miatta, még ha nem is mutatja, belül, lehet ő sem érzi, félhet attól, hogy ha ma este is bepisilek, Anya mérges lesz. És ez a belső félelem miatt tuti be is fog pisilni. HA Te elengeded, nem görcsölsz az esti bepisiléseken, nem látja rajtad a feszültséget ő is megnyugszik, nem fog félni a balesettől.

Pelus: ha Te szeretnéd és megnyugtatna próbáld meg ráadni akkor, ha már elaludt.

Szép napot Nektek!

2013. szept. 28. 10:57

Nocutil orrspray.Gyerekorvos írja fel.

Nálunk ez 2 hetente fordult elő,7 évesen.

Lefekvés előtt kell befújni.

2013. szept. 28. 10:53
biztosan pszichés... sajnos ez nem biztos, hogy látszik, hogy kiegyensúlyozott lelkileg.. valami mégis lehet a háttérben... a pisilés az az anyával való kapcsolatra utal... gondolkodj el, minden rendben köztetek? mennyit foglalkozol vele? mennyit szeretgeted? mennyire hagyod, hogy kimutassa az érzelmeit? hogyan reagálsz ha hisztizik? sokat veszekszel vele? türelmes vagy vele? elfogadod, ha bepisil, vagy mérges vagy rá, idegesít? stb...
2013. szept. 28. 10:52
csepp csengő készüléket vegyetek.
2013. szept. 28. 10:49
4 éves kislányom szint minde éjszaka bepisil. 2 éves kora óta szobatiszta, azzal nincs is baj. Sajnos már nem hajlandó felvenni az éjszakai bugyi pelust, mert az már ciki, nem is iszik este sokat, mégis bepisil. Este pisil egyet közvetlen lefekvés előtt, majd én mégegyszer megpisiltetem 11 körül. Teljesen kiegyensúlyozott, nincsenek lelki gondjai, a gyerekorvos szerint gyenge az izom ami tarjta a húgyhólyagot. Mit csináljak? Van gumis lepedő alatta, de már nagyon unom minden nap az ágyneműt mosni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook