Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy használjam a németben a melléknév fokozást? fórum

Hogy használjam a németben a melléknév fokozást? (tudásbázis kérdés)

2013. szept. 27. 21:28
köszönöm a segitseget :)
2013. szept. 27. 20:25
az "am...-sten" alakokat akkor használjuk,ha a felsőfokban levő melléknév állítmányi szerepben van. Pl.a magyar mondatban is:Otthon a legjobb--mit állítok?Azt,hogy a legjobb,ez az állítmány :)
2013. szept. 27. 20:21

Fura lehet így tanulni egy nyelvet. Nem lehet mindig mindent logikusan megmagyarázni szerintem.


Az a lényege (én nem tudom a szabályokat, mert gyerekkoromban kint tanultam meg németül), hogy ott van az az "es".

Es ist am besten.

És nem ő a legjobb, hanem ő van a lehető legjobban azáltal, hogy otthon lehet. Mintha egy személy lenne.

Jobb, ha simán csak megjegyzed, és tovább haladsz. Más hasonló bukfenc is lesz még bőven.

2013. szept. 27. 20:19

mert ha csak annyit mondanál, hogy das beste, azzal annyit csak annyit fejezel ki, hogy a legjobb. míg az am besten, amit írtál mondat, pedig azt jelenti, hogy: de otthon ez a legjobb. a das beste-et főnevek elé tesszük.

remélem érthető volt :D

4. bige
2013. szept. 27. 20:19
...és ha névelőt teszel elé, akkor az főnév lenne
2013. szept. 27. 20:17

Olyan nincs, hogy módhatározói ragozás.

Az am besten - a gut melléknév fokozott - felsőfokú alakja, ami azt jelentei, hogy legjobb(an).

2013. szept. 27. 20:06
elöre is köszönöm a segitseget
2013. szept. 27. 20:06

Sziasztok. Ismet segitsegre lenne szuksegem :)

A melleknev fokozast tanulom nemetbol es nem ertek valamit. van ez a mondat hogy aber zu hause ist es am besten..ez miert modhatarozoi ragozasu?? ha modhatarozoi lenne akkor azt mondanam h a legjobban..itt miert nem azt hasznalom h das beste? miert am besten???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook