Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ez vajon bárányhimlő? fórum

Ez vajon bárányhimlő? (tudásbázis kérdés)


18. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 2. - Baby0309)
2013. okt. 3. 13:51
ez az, igen
2013. okt. 3. 13:46
Sajnos az semmit sem jelent, hogy tisztán tartjátok, és vigyáztok rá. Nálunk a kisfiamnak, a Férjemnek is, és az ismerőseink közül is volt többeknek olyan bőrbetegsége, ami a köztudatban a retkes emberek betegsége, holott szó sem volt ilyesmiről. AZ orvos azt mondta, hogy egy elég egy mikroszkópikus sérülés, és máris megfertőződhet vele az ember! Ez nem a Te/Ti hibátok! Előfordul az ilyen. Mielőbbi jobbulást!
2013. szept. 28. 07:01
Nem bárányhimlő,hanem száj-kéz-láb fertőzés:-( Mikor meghallottam kicsit magam alatt voltam,hogy ilyen is van(hisz rendesen tisztán tartjuk a fiúkat,persze tudom ez nem ettől függ)de akkor is. Kapott rá krémet,remélem hamar elmúlnak ezek a pöttyök. Köszi az érdeklődést.
2013. szept. 27. 07:46
Mit mondott a doki?
2013. szept. 26. 10:51
Most hívtam a doktornőt,azt mondta ne vigyem bőrgyógyászhoz,hanem ha odaértünk hozzá,akkor az elkülönítőben megnézi. Na majd meglátjuk...
2013. szept. 26. 10:33
Az én lányomnak a bárányhimlő a hátán jött ki, borsszem nagyságú sárga folyadékkal teli hólyagok voltak. Én először bőrgyógyászhoz vittem :-)
2013. szept. 26. 10:02

Nekem az arcomon jött ki először, de csak egy pötty, azt hittem, hogy pattanás, meg is piszkáltam így megmaradt a nyoma. :(

Én nem bárányhimlőt diagnosztizálnék, mert ott a pöttyök nem foltokban jönnek, hanem össze-vissza és talán nem is ilyen hirtelen, ennyi.

Esetleg calciumot adhatsz még neki...

11. Sanka02 (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2013. szept. 26. 09:55
Ha a hajas fejbőrön, és a szájában is van kiütés, biztos bárányhimlő.
10. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2013. szept. 26. 09:53
Ha a szája körül kezdődik, akkor nem valószínű, hogybárányhimlő,de mindenkinél máshogy jöhet ki ergo lehet az is. Elviheted viszont más orvoshoz is, ha ennyire félsz, az is ránéz szívesen, hidd el, főleg ha még mindig lázas. (mondjuk ki is hívhatod az orvost) Nem kell estig várni ha gáz van!
9. Baby0309 (válaszként erre: 7. - Kiscsibe kicsibe)
2013. szept. 26. 09:48
Persze..egyértelmű,hogy az orvos dönt,csak hát este 6 még messze van és gondoltam valaki másnak is volt olyan bárányhimlős tapasztalata,akinek a szája körül közvetlen kijöttek a pöttyök(igazából ez zavar).
2013. szept. 26. 09:46

Hintopor, hogy ne viszkessen neki, azonkivul reteges oltozkodes. Ha jol emlekszem, a furdetes mellozese, csak a popsija vizes ruhaval attorolve.

Szobafogsag, max. rovid szelloztetes naponta tobbszor.

2013. szept. 26. 09:45

Ne diagnosztizáljunk már látatlanban. A púderrel meg egyébként is lehet nem kis bajt okozni, ha nem az a kiütés amire te éppen javasoltad!

Orvos a tuti, hiszen ő látja közelről. Nem lehet a leírás alapján azonosítani. Ez pont olyan, mintha a marha erős torokfájást a leírtak alapján torokgyíknak tituálná!

Ne tegyél rá semmit, a fenistil csepp jó lehet ahogy Te is tetted, esetelg még calcimuscot adhatsz, ami nem árt, és ha netán valami allergia, akkor még haszmnál is, de hangsúlyozom, hogy oRVOS állítsa fel a diagnózist, ne a fórumosok!

2013. szept. 26. 09:40

Rózsahimlő, ami hamar elmúlik, van aki észre sem veszi, mivel annyi antibiotikum van a mamákban már, mire megszülnek.

Semmi baj, jobb nem hagyni vakarni azért, mert bár nyomot nem hagy, viszont kellemetlen utána.

Kis púder és kész.

5. nbandus (válaszként erre: 2. - Baby0309)
2013. szept. 26. 09:39
A bárányhimlő elvileg a törzsön kezdődik, és ott van belőle először...
2013. szept. 26. 09:37
Inkább nagyobbak,rózsaszín-pirosas,nem aprók,de nincs bennük víz. Gondoltam én is a 3 napos láz dologra...de nem tudom,hogy azok is viszketnek-e.
3. Szilvita (válaszként erre: 2. - Baby0309)
2013. szept. 26. 09:31
Hogy néz ki a pötty? Ha rengeteg apró,akkor nem bárányhimlő. Van valami olyan vírus, ami 3 napos lázzal jár, és mikor elmúlik ezer pötty jön a kis testén.
2013. szept. 26. 09:30

Sziasztok!

Fiam hétfő délutánra belázasodott(ovit kezdtük),2-3- napig lázas volt,doktornéni szerint torokgyulladás...

Tegnap reggelre észre vettem,hogy a szája körül piros kiütések jöttek ki,ami a nap folyamán egyre több lett,de csak a szája körül(az ajkak felett),mint a herpesz..

Aztán éjjel 11-kor majdnem,hogy visítva felsírt a Fiam,hogy nagyon viszket neki a talpa és a popója....hát tele van piros kiütéssel neki. A talpán csak egy-egy van. Többször felsírt,szenvedett,így adtam neki Fenistil cseppet,így utána jól aludt. Azóta nem mondja,hogy viszketne neki és nem is látok(egyenlőre) több pöttyöt. Délután rendel a doki,megyünk....addig valakinek vlm hasonló előfordult?

2013. szept. 26. 09:24
Ez vajon bárányhimlő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook