Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha letelt az egy év táppénz? fórum

Ha letelt az egy év táppénz? (tudásbázis kérdés)

17. smudlaagi54 (válaszként erre: 14. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 29. 06:27
Bocsi csak most olvastam!Én tavaly júniusban adtam a munkaügyi biróságra az ügyet.decemberben voltam az igazságügyi szakértőnél,és azóta még mindig várom a biróság levelét,hogy mikor lesz a tárgyalás.április 9-ig még a max járadékot kapom,utánna a felét,napi 1380-ft-otami 30-os hónap esetén 41400-ft,amiből még levonnak.
16. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 15. - Supin)
2008. márc. 18. 08:28
Hát, ez szép! És még ők úgy gondolják, hogy mindent megtettek, bele sem gondolnak abba, hogy ez annak a személynek milyen nehéz, akinek ezt írják. Próbálnának meg ők elhelyezkedni!
15. supin (válaszként erre: 14. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 18. 08:16
Ja! Nem fognak semmilyen munkát javasolni. Szerintük ez már nem az ő dolguk. Nekem az volt írva: Munkaképesség csökkenése 67%.Össz-szervezeti állapotát figyelembe véve,rokkantság megállapítását indokoltnak tartjuk,de nem teljesen munkaképtelen.NEM JAVASOLT: FOKOZOTT KONCENTRÁCIÓT IGÉNYLŐ,BALESETVESZÉLYES,ZAJOS MUNKAHELY.Ugye milyen szépen lett fogalmazva? Szerény érettségimmel sajnos nem jövök rá már lassan 5 éve,hogy hol érdeklődjem munka után.
14. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 13. - Smudlaagi54)
2008. márc. 18. 07:56
Köszönöm a válaszod! Most már csak azt lenne jó megtudni, hogy a drágák a Te esetedben milyen munkát tudnának javasolni, vagy próbálnának meg ők elhelyezkedni! Durva, hogy mik vannak! Sajnos, amíg az ember nem kerül közel a leszázalékoláshoz, nem tudja, hogy mit is kell(ene) tenni! Most már látjuk, hogy kellett volna, de sajnos késő! De ezt is megolodjuk! Nálad mióta húzódik a dolog?
13. smudlaagi54 (válaszként erre: 6. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 18. 07:16

Már rég el kellett volna kezdeni leszázalékolást,

akár saját jogon is.A házi orvosnak meg ugy tudom kötelessége lett volna 5 hónap után elinditani.Én II.fokon is 50%-ot kaptam,Úgy hogy le van irva a szakvéleményben:álló,sok járkálással járó,nehéz fizikai munka,olyan munka ami sérüléssel jár,olyan munka ami nem jár sok üléssel Na ilyeneket nem végezhetek,ezek után szerintem a fekvő munka marad,de ahhoz meg öreg vagyok.Most várom mikor lesz a munkaügyi tárgyalás.Most munka nélkülin vagyok.Itt számit,hogy mennyi volt a munkaviszony előzőleg,meg az átlag bér,ezután számolják ki,hogy mennyi ideig kap munkanélkülit.Bocs álláskeresési járadékot.

12. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 11. - Supin)
2008. márc. 17. 16:14
Köszönöm a segítségedet. Bízunk benne, nem igazán akarta ezt az édesanyám, de most már belátja, hogy 8 órában + a túlórák nem tud már dolgozni. És bízik benne, hogy talál majd később 4 vagy 6 órás állást! Mégegyszer köszönöm, nagyon aranyos vagy!
11. supin
2008. márc. 17. 16:03
Szerintem nem kell félnetek. Ilyen esetben jár a 67%
10. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 9. - Supin)
2008. márc. 17. 15:49
Gerincével és csípőjével (valószínűsíthető a csípőprotézis) van probléma, teljesen el van meszesedve, ehhez jön még magasvérnyomás és sajnos deprsszióra is hajlamos. Ezt én is gondoltam, hogy segélyből segélyt nem számolnak.
9. supin (válaszként erre: 8. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 17. 15:40
Milyen betegsége van anyukádnak,? Megirhatod? A munkanélküliből semmiképpen nem számolhatják. Csak munkabért vesznek alapul.
8. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 7. - Supin)
2008. márc. 17. 15:15

Igen, mi is azt gondoltuk, hogy szabit kérünkk rá, de nem akarja kiadni a munkaadó, hanem felmondás és egy összegben kifizetné. A házidoki elszúrta a dolgot, de úgyis megoldjuk valahogy, csak az a gond, hogy a leszázalékolás sem biztos, lehet, hogy a bizottság nem ítéli meg. Még marad a munkanélküli, csak ebben az esetben nem tudjuk miből számolják a leszázalékoláskor az összeget. Ebben tudsz segíteni?

Köszönöm előre is!

2008. márc. 17. 14:48
Tulajdonképpen itt valami el lett szurva. Met már az ev lejárta előtt kellet volna a családorvosna imtézni a leszázalékolást. De mivel nem igy lett ,erre az időre kérjétek a szabadságot. Köteles kiadni a munkáltató..
6. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 5. - Spring76)
2008. márc. 17. 13:10

Köszke!

Felmondani nem fog, nem is tud, kórházban van és max. 7végére hazaengedik, de még vasárnap este vissza kell mennie. Orvosi igazolással meddig tartható fenn, hogy nem képes dolgozni lejárt táppénz után. Azt mondják, hogy a leszázalékolás 6 hétig is elhúzódhat még. Igazolt nem fizetett távolléttel megoldható ez az idő?

2008. márc. 17. 12:59

Ne mondjon föl semmi pénzért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha szórakozik a munkáltató akkor munkaügyi bíróság

4. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 3. - Supin)
2008. márc. 17. 12:52
Köszönöm! De így most nem fizet utána a munkaadó semmit, nincsen jövedelme stb... A TB-t be lehet fizetni a magánszemélynek külön akkor is, ha elvileg munkaviszonya van? Jár ilyen esetben igazolt nem fizetett távollét? Bocsika a sok kérdésért?
3. supin (válaszként erre: 2. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 17. 12:38
Csak fel ne mondjon. A leszázalékolással a munkaviszony automatikusan szünik. A szabadságot kötelesek kiadni akár pénzben is...
2008. márc. 17. 11:54

Sziasztok!

Édesanyámnak lejárt 13-án az egy év táppénz. Most kórházi kezelés alatt áll leszázalékolási folyamat megkezdése miatt. A munkaadója 3 hónap táppénz után inaktív állományba vette, most pedig nem akarja neki kiadni a bentmaradt több mint 30 nap szabiját, azt mondták majd egy összegben kifizetik, ha bemegy és felmond! Ilyen esetben nem jár a nem fizetett igazolt távollét? Mit lehet tenni? joga van a minkaadónak nem kiadni a szabit? Egyoldalúan nem lehet szerintem megszüntetni a munkaviszonyt, ugye? Ha valaki ért ehhez, kérem segítsen!

2008. márc. 17. 11:48
Ha letelt az egy év táppénz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook