Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresés... de hogyan? fórum

Álláskeresés... de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
36. melindike (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2013. szept. 28. 15:30
És vajon mit érdemes ma Magyarországon tanulni? Mi az a szakma, szakterület, amivel nagy valószínűséggel el tudsz helyezkedni fél-egy-két év tanulás után?
35. melindike (válaszként erre: 17. - Gyöngyszemü)
2013. szept. 28. 15:29

Sajnos osztom a véleményed! :(

Ráadásul, angyon sok olyan állást is meghirdetnek, amire már megvan a jelölt (valamelyik főnök, munkatárs rokona, ismerőse), de kötelező meghirdetni, mert különben büntetnék az adott céget.


Én is egy elég vacak szituban vagyok, rokkantnyugdíjas voltam, aztán szociális járadékos lettem járadákos lettem, mikor átvariálták a kategóriákat. A munkaügyi hivatal ezért nem tud velem, mit kezdeni. Az olyan cégek meg, ahol megváltozott munkaképességűeket alkalmaznak, azért nem tudnak velem, mit kezdeni, mert még nincs meg az új rendszer szerinti besorolásom...


Régen, volt egy csomó olyan vállalat, ahova diplomával felvettek max. megmondták, hogy ezt vagy azt a képzést el kell végezned. Sajnos ezek a cégek ma már nem léteznek. A maszek vállalkozó meg nem vesz fel olyan embert, akiről tudja, hogy nem terhelheti meg 150%-osan vagy akinek éppen "X" időközönként orvoshoz kell járnia.

34. Kamillka (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2013. szept. 26. 17:23

Nem tudom hol irtam, hogy nem szakma es barki elmehet annak, akinek kedve szokken.


Magyar nyelvtant nem mennek el tanitani, mert eleg keves magyar oram volt, de idegen nylevbol korrepetaltam mar es mentettem meg a bukastol mast ;) (mondjuk ingyen)


Sok ismerosom munka mellett is vallal tanitvanyokat (pedig kozunk nincs a bolcsesz v tanar diplomahoz) es rendszerint nyelvizsgaval es hasznalhato nyelvtudassal zarnak a tanitvanyok. Nyelvek eseteben nem tartom feltetlenul fontosnak a tanari vegzettseget. Erzek kell hozza, amit nem a diplomatol fog valaki megkapni. Tovabba a legjobb nyelviskolakban is sok "tanar" dolgozik aktivan "csak" nyelvtudassal. Es jol mukodik...


Termeszetesen a magas szintu nyelvtudas nem garancia arra, hogy a hasznaloja el tudja magyarazni az adott nyelv nyelvtanat ;) Onmagaban nem mindig eleg, de csak a tanari diploma sem fog mindenkibol remek pedagogust faragni. Gondolom mindenki el tudja donteni, h milyen munkara alkalmas.

33. Kamillka (válaszként erre: 23. - 39dbe380da)
2013. szept. 26. 17:05
Az- ezert irtam. Nem kell fizetnie egy vallalkozassal jaro FIX kiadasokat akar keres, akar nem.
32. michelle.r (válaszként erre: 29. - Dreamer*.*)
2013. szept. 26. 14:12
Tanulj valami mást, mert tényleg nem vagy kapós a munkapiacon. El sem tudom képzelni, hova küldesz napi 5-10 pályázatot.
31. 7a3a05277b (válaszként erre: 29. - Dreamer*.*)
2013. szept. 26. 11:15

Nyelvszakos bölcsészként nincs munka, amit a lakókörnyezetben végezhetnél, nincs gyakorlatod, költözni nem akarsz, tanítani nincs affinitásod, max. két embert korrepetálsz, mert ennyit tudsz megtenni.

Hm. Így nehéz lesz azért.

30. 39dbe380da (válaszként erre: 29. - Dreamer*.*)
2013. szept. 26. 09:02
A te jelenlegi helyzetedben viszont nem tehetes meg azt, hogy max. 2 ember korrepetálását tudod vállalni, mert nem olyan a beállítottságod. Valahol el kell kezdeni.
2013. szept. 26. 07:56
Szerintem is kell egyfajta rátermettség, türelem és empátia ahhoz, hogy élvezd a tanítást és ne legyen nyűg... nos, én osztályban nem tudom magam elképzelni, sosem voltam olyan beállítottságú, hogy kiállok a tömeg elé és beszélek, ez van:) egy ismerősömet és az egyik barátnőmet korrepetálom németből, most ez a max amit meg tudok tenni, amíg itthon vagyok.
2013. szept. 25. 21:26

Nos.Gazdagítani kell az önéletrajzot.Mondjuk önkéntes munkákkal...

Azután meg vagy megmaradni a választott végzettségben és ott brillírozni akár önkéntes munkákkal is,vagy váltani.De ugyebár...előbb kellett volna gondolkodni a szakirány kapcsán...:/

2013. szept. 25. 18:59

Sziasztok.

Ha esetleg valakit érdekel, tudok ruházati eladó munkát pesten. Igaz nem egy diplomás állás, diplomás fizetéssel, de több, mint a semmi. Ha valakit érdekel, akkor privátban írhat :-)

26. tavasz007 (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2013. szept. 25. 17:59

ugye viccelsz???


nyelvet nem ugyanaz tanitani, mint a magyar irodalmat. ha beszélsz egy nyelvet jól, és veszel egy nyelvkönyvet, akkor azzal szépen bele lehet lendülni a tanításba. Angol nyelvórán nem angol irodalmat és történelmet jönnek tanulni a diákok :))


én 2 nyelv szakon végeztem, mindkettő tanári, és a képzés 5 éve alatt igen kevés szó esett arról, hogy mit hogyan tanits.


Szóval, ha a fórumindító lennék, akkor magánban nyomnám!!

25. michelle.r (válaszként erre: 22. - Kamillka)
2013. szept. 25. 16:54

Attól, hogy valaki nagyon jól beszél egy nyelvet, még abszolút nem alkalmas arra, hogy tanítson. Ezt a saját példámon is látom.


Kb. olyan lenne, mint ha te bemennél egy iskolába és magyar irodalmat oktatnál, elvégre jól beszélsz magyarul és gondolom olvastad is a világirodalom többségét ;)


Tanárnak lenni egy szakma, évekig tanítják az egyetemen, hogy lehet tanítani.


A bölcsészek helyében én nagyon ráfeküdnék a nyelvre, megszerezném a szakfordítóit, szinkrontolmácsot. Ők jól keresnek és kevés az igazán jó, most szerződtettünk kettőt, 40.00 forintos napidíjjal.

24. michelle.r (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2013. szept. 25. 16:46

Elmondom a másik oldal tapasztalatait, hátha segítségedre lesz.


Egy meghirdetett állásra - valós, korrekt hirdetésre gondolok - 5-600 önéletrajz érkezik. Sajnos láthatóan vaktában lövöldözve. Egyszerűen nincs idő, lehetőség végigolvasni azokat, amelyekben annyi van: tisztelt hirdető, mellékelten küldöm az önéletrajzomat......... az már a jobbak egyike, aki legalább a pozíciót megjelöli.


A hirdetésekben általában meg vannak fogalmazva a követelmények, ha legalább a 80%-ának nem felesz meg, el se küldd.


Ha valahova szakirányú diplomát kérnek, ne jelentkezz, ha nem az van. Ha társalgási nyelvtudást kérnek, nem elég az elfekvő alapfok.


Azt javaslom, hogy pontról pontra írd be - abban a sorrendben, ahogy a hirdető felsorolja - hogy miért vagy alkalmas.

Főleg, hogy az adott pozíciódban mit értél el, mi volt a legnagyobb sikered.

Gyakorlatilag a CV rövid kivonatát, dátumok nélkül.


Rövid, velős, frappáns legyen, nem több 20 sornál.


Tudom, pályakezdő vagy, nincs tapasztalatod, de későbbre még jól jöhet.


Messze nem vagyok pályakezdő, de soha sehova nem protekcióval jutottam be.


Ezer helyen elbukhat, de egyszerűbb, ha legalább ezeket az alapvető hibákat nem követed el, máris egy körrel beljebb vagy.

23. 39dbe380da (válaszként erre: 22. - Kamillka)
2013. szept. 25. 15:04
Szerinted magántanítványokat vállalni mindenféle forma nélkül az nem fekete munka?
22. Kamillka (válaszként erre: 9. - Dreamer*.*)
2013. szept. 25. 13:59

Nyelviskolakban nem feltetlenul kell tanari vegzettseg. Esetleg probalkozz ott...


Vallalj tanitvanyokat. SOkan nem engedhetik meg maguknak a nyelviskolai orakat, viszont nyelv tudawsra szukseguk van. Akar az egyetemen, ahova jartal, vagy iskolakban tedd ki, hogy vallalsz magan orakat. Milyen nyelvbol diplomaztal?

21. Kamillka (válaszként erre: 20. - 39dbe380da)
2013. szept. 25. 13:56
El/kulonkoltozni nem tud a szuleitol. Akkor a jarulekait biztosan ki tudna fizetni. Azert kell bevetel ahhoz rendesen, hogy mindenet kifizesse es maradjon is penz a zsebeben...
20. 39dbe380da (válaszként erre: 12. - Dreamer*.*)
2013. szept. 25. 12:43

Ha nyelvszakot végeztél, jelentkezz be fordító irodákhoz, akikkel neten tarthatod a kapcsolatot és otthon dolgozhatsz. Vagy hírdesd, hogy fordítást, tolmácsolást vállalsz. Persze célszerű ezt egyéni vállalkozói vagy valamilyen társas vállalkozás formájában csinálni. Ez is beindulhat. Aztán ilyenformán megismerkedhetsz jó pár emberrel, cégvezetővel stb., aztán alakul valami. Vállalhatsz otthon tanítványokat is.

Keress fel környékbeli hotelelket, rcepciós állásért és persze bemehetsz cégekhez is.

2013. szept. 25. 12:26
hasonló a helyzet nálam is. most végeztem, tescoba felvennének árufeltöltőnek minimálbérért 12 órába. kösz, nem. ha más helyre mennék, a lakóhelyemtől távol, a fizetésem legalább felét elvenné a szállás. most behívtak állásinterjúra, tolmácsot keresnek, kíváncsi vagyok. de azt is ismeretség alapján, hogy az ismerős ismerőse beajánlott a főnöknek... szerintem ismerősöknél érdeklődj, terjeszd az infót mindenhol, baráti körben, rokonságnál, mindenhol, hogy állást keresel. ha találsz valami hirdetett állást a neten, és úgy érzed, menne neked, de mondjuk 3 év tapasztalatot kérnek és neked meg nincs, akkor is írj nekik, mert ezt sokszor azért írják bele a hirdetésbe, hogy iq harcosok azért ne jelentkezzenek. én is nyelvszakon végeztem, tanári nélkül még óraadó vagy szakkörös se lehetek... :S
18. piszkepapir (válaszként erre: 12. - Dreamer*.*)
2013. szept. 25. 12:21
Személyesen szerintem nehezebben utasítanak el, másrészt meggyőzőbb lehet a találkozás, mint emailben elküldeni az életrajzot.
2013. szept. 25. 12:20
Ha nincs ismerősöd aki beajánl valahova akkor sehogy! :-((((((((
2013. szept. 25. 12:17
de próbálhatsz itt a neten is keresni akár fórumokat, stb, ki tud valamit, "ajánld magad" :)
2013. szept. 25. 12:17

Tudod, a munkakeresés sokszor nagy rugalmasságot igényel. Ha a lakókörnyezetedben nem tudod értékesíteni a megszerzett diplomádat, akkor tágítani kell a kört, ahol keresel. Pályázz messzebbre is, nem elvárható, hogy a munka ott legyen, ahol az ember éppen lakik. Gondolj bele, akkor pont annyi munkahely kellene és olyanféle, amilyen ember lakik bárhol!


Gyakorlatod van? Vagy valami egyéb, ami kiemel a frissdiplomások közül? Azaz mivel tudod a munkáltatódat megnyerni jobban, mint mások?


Milyen szakon végeztél?

14. mkriszti81 (válaszként erre: 12. - Dreamer*.*)
2013. szept. 25. 12:16
veszteni nem vesztesz ;)
13. Érdekes73 (válaszként erre: 12. - Dreamer*.*)
2013. szept. 25. 12:13
Próba szerencse
2013. szept. 25. 12:12
Sajnos ez van... :( Akkor szerintetek, protekciós ismerősök híján kopogtassak be a cégekhez az önéletrajzommal, még ha nincs is nyitott pozíció?
11. Érdekes73 (válaszként erre: 10. - Helguci23)
2013. szept. 25. 12:10
Szomorú az álláshelyzet helyzet én se hallok semmi jót ismerősöktől.
2013. szept. 25. 12:04
sajnos ez nem újdonság hogy nem lehet munkát találni.. egész Magyarországon. 3 hónapig voltam munkanélküli, meguntam meg egyéb okok miatt is, és mivel jó munkaerő voltam az előző (és egyben majdnemhogy az egyetlen) munkahelyemen, üresedés volt és visszavettek. nem egy álom munka, legalábbb van. én is naponta több önéletrajzot küldtem, mindenhova ahová csak egy kicsit megfeleltem volna, és sehonnan nem kaptam semmit vissza. és igaza van az előttem szólónak hogy manapság szinte már csak ismerősön keresztül lehet munkát találni, ismerettség hiányában elég nehéz.
9. dreamer*.* (válaszként erre: 8. - Piszkepapir)
2013. szept. 25. 12:02
köszönöm:) sajnos nem tanári a diplomám, egy "sima" bölcsészdiploma, tehát még tanítani sem taníthatok vele.
2013. szept. 25. 11:49

Én is csak ezt tudom mondani, mint az előttem szóló. Én sem kaptam sehol állást a diplomámmal, nagyon nehéz volt, aztán végül ismerősön keresztül találtam részmunkát, bár ez is csak tűzoltásra elég (viszont addig, míg vissza nem megyek külföldre, éppen elég). Mindenhova el kell menni, mindent meg kell próbálni. Persze nem érdemes vaktában tanári diplomával mondjuk mérnöki állást pályázni, de ami szakmába vág, vagy amihez értesz, azt nyugodtan pályázd meg, legfeljebb elutasítanak.


Én ahova nem kérik külön, be sem írom a diplomát, teljesen felesleges. Általában megadom a lakcímem és az adott városon belül egy ideiglenes lakcímet is, mondjuk neked ez nem fontos, mert nem akarsz BP-re vagy máshová költözni.


Ne hagyd ki a tanfolyamokat a munkaügyön, ha azt mondják, nem indul, ne hidd el, időről-időre menj be és érdeklődj, mert ők maguktól nem fognak szólni. Mindenképp legyen egy ütős önéletrajzod egy rendes motivációs levéllel. Nyomulj, és előbb-utóbb találsz valamit. :)

7. d812831663 (válaszként erre: 4. - Dreamer*.*)
2013. szept. 25. 11:44
Szoktak indítani szakács, cukrást, tb ügyintéző tanfolyamokat is. Leglábbis keleten több lány ismmerősöm végzett ilyet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook