Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Avar, eső, csend... Tíz dolog, amiért örüljünk az ősznek! fórum

Avar, eső, csend... Tíz dolog, amiért örüljünk az ősznek! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Avar, eső, csend... Tíz dolog, amiért örüljünk az ősznek!

1 2
2013. okt. 8. 16:19

Az előbbi hozzászólásom eleje , valamiért lemaradt.

Mindig szerettem a szinek, azok összhangját, a fényeket, a fények játékát.Kirakatrendező akartam lenni, fel is vettek az Iparművészeti főiskolára, aztán az élt közbe szólt.Azt...( elnézést)

54. kneseva (válaszként erre: 52. - Syria)
2013. okt. 8. 16:14
zt a kevés impresszionista képet, amit látni lehetett korábban, többször is megnéztem.Azt hiszem a megfogalmazás nem feltétlen kor kérdés.Az biztos, hogy mindig szerettem az őszt. ( aa nyarat meg a meleg miatt soha. A Balatont se szeretm, pont ezért ).
2013. okt. 3. 21:02
Köszönöm a cikket. Csodás.
52. syria (válaszként erre: 48. - Kneseva)
2013. okt. 3. 21:00

Szerintem egyidősek lehetünk. :)


Most komolyan: emlékezz! 30 évvel ezelőtt is ez volt a véleményed az őszről?

51. grizus (válaszként erre: 48. - Kneseva)
2013. okt. 3. 04:17
Teljesen egyetértek Veled, csodásan megfogalmaztad.
50. grizus (válaszként erre: 44. - Ittmost)
2013. okt. 3. 04:16
Pont ma vettem egy narancssárga esernyőt, nagyon olcsó volt, remélem, nem megy szét (:. Direkt szeretek színeket viselni, amikor a természetben fellángolnak, majd eltűnnek a színek.
49. syria (válaszként erre: 47. - Ittmost)
2013. okt. 2. 18:26

Na igen, a szüret! Micsoda jó alkalom, hogy összejöjjön a család, s a szabad levegőn jól végzett munka után együnk egy jót közösen.


És a sütőtöknek is itt az ideje, ami ritka finom és egészséges csemege. :)

2013. okt. 2. 16:54
Az ősz, talán a legszebbb évszak- a nyár nekem rémísztően meleg, különösen az utóbbi években; a tavasz nagyon zöld, nyers, hivalkodó--Az ősz káprázatos szinei, remek illata, szűrt fényei nem az elmúlást, sokkal inkább azt jutatják eszembe, ogy a természet mégegyszer, elementális erővel feltámad, megmutatja, hogy még van! Figyelj rám! Remekebnél, remekebb fotó témákat ad. Évek óta járunk őszi fáfat fényképezni a Szigetre. Ugyanaz a fa évente változik a képen.
47. ittmost (válaszként erre: 45. - Ittmost)
2013. okt. 1. 16:26

És még ki is hagytam 3 fontosat: :D

-a szüret,a szüreti felvonulás,rendezvénynek ..a friss must íze és illata

-sütőtök:) aki szereti,annak az egész tél szólhat a sülő tök illatáról:finom,egészséges,és most megfizethető is

-és ki lehet még menni szalonnát sütni szárazabb időben. Ilyenkor esik igazán jól a tűz melege kinn estefelé,és a meleg sült szalonna.

46. syria (válaszként erre: 45. - Ittmost)
2013. okt. 1. 16:23

20-30 évvel ezelőtt én sem szerettem sem az őszt, sem a telet. Semmi szépet nem találtam abban, hogy rövidek a nappalok, a nap alig süt, a hóban meg sokszor megáll a városi közlekedés.


Most már teljesen mindegy milyen évszak van. A borongós ősz, a vacogtató tél is pont olyan gyorsan elrepül, mint az imádott tavasz. Egyszerűen jópofát vágok hozzá; teszem az aktuális évszaknak megfelelő feladataimat.

45. ittmost (válaszként erre: 43. - 89f7229e33)
2013. okt. 1. 14:59

Örülök,h találtál neked valót.:)


Kíváncsi volnék,hogy a többiek,akik nem szeretik ezt az évszakot,még ezzel a kiegészítéssel sem találtak valamit,aminek örülni tudnának?

Pocsék lehet,ha az ember az életének majd az 1/3 át nem szereti...én nem tudnék így élni,h minden évben azt várjam,mikor múlik el majdnem 4 hónap...

44. ittmost (válaszként erre: 42. - Grizus)
2013. okt. 1. 14:57

Leányfalu nekem most messze van,de az eszembe veszem:) Anyukámék voltak ott,és szépeket mesélt róla.(ez az egyik pozitív tulajdonsága Borsodnak és Hevesnek,h több szép termálfürdő van,úh válogathatunk,ha megyünk.)

Igen,a melegségről én is akartam írni,a kötött ruhák,és sálak-témában,de ezt a cikkben is említik.Imádom a szép anyagokat,és iylenkor sokat,érdekesen variálva magunkra lehet venni,a jobb darabok már a látványukkal,színösszeállításukkal is melegítenek.A mostani divat pont nem erről szól:( ez a sok barna,meg drapp,semmi színnel:( piros,meg mustársárga épp csak előfordul a nők öltözködésében,pedig szines ruhákban jobb a hangulat:)

43. 89f7229e33 (válaszként erre: 41. - Ittmost)
2013. okt. 1. 12:58
Ez egy kiváló kiegészítése a kezdeti cikknek. Csodás dolgokat soroltál fel,köszönöm neked:)
42. grizus (válaszként erre: 41. - Ittmost)
2013. okt. 1. 07:23

Ajánlom a leányfalui fürdőt. Van éjszakai fürdőzés is. Nagyon hangulatos üldögélni a meleg vízben és nézni a szép növényeket.

Ami még jó: elő lehet venni a lábmelegítőt. Nekem nagyon fázós a lábam, nyáron nem kell persze, de mikor már előrehaladott az ősz, akkor igen. Olyan jó meleg! Azelőtt melegvízzel próbáltam felmelegíteni a lábamat, kevés sikerrel. Meg a térdhajlatomba dugtam. A lábmelegítő segített. Ha már hideg van, szuper találmány fázós lábuaknak!

2013. okt. 1. 07:19

A növények nem haldokolnak ősszel,csak levetkőznek.


Lehet forralt bort inni:) ez kimaradt a forró italokból.


Az ősz és tél további örömei:

-lehet menni thermálfürdőzni. Iylenkor esik igazán jól a meleg víz.Kültéren fürdőzni meg egészen különleges:a forróságból nézheted a szines leveleket,vagy a havas fákat.


-a téli madáretetés:megérkeznek azok a madarak,akiket nyáron nem látunk..És egyáltalán:a kopasz fákon sokkal több marár válik láthatóvá,mint más évszakokban.lehet gyönyörködni.

-ide tartozik még,hogy jönnek a darvak:)egy ,tarlón legelésző darucsapat látványa oylan,mintha Afrikában lennél..nagyon nagy madarak.


-lehet gesztenyét sütni,meg krumplit héjában,az egész lakás meleg,illatos lesz tőle.


- én ősszel veszem elő a párologtatót is,az illóolajoknak.A korai sötétben hazaérve hangulatos,hosszú estéket lehet csinálni.


-gyönyörű fotókat lehet készíteni: ősszel a színekről,és a ferde napfényről,a páráról,télen meg a hóról,és a jegekről.

40. grizus (válaszként erre: 39. - Júliusi)
2013. okt. 1. 07:14
Igen, februárban legalább már a tavasz jön. De januárban még messze van, és ha undorító az időjárás, akkor olyan rossz az egész. Kiábrándító, sötét, fárasztó. Kivéve mondom, ha jó hó van, annak van hangulata.
39. júliusi (válaszként erre: 38. - Grizus)
2013. okt. 1. 07:12

A január már tél:)Amúgy azt én se szeretem...


(Bár, akkor van mit ünnepelni legalább:)a fiam január 5.én született...:) )


Hosszú,hideg, februárban legalább már ott a remény, hogy nemsokára tavasz lesz.

38. grizus (válaszként erre: 36. - Júliusi)
2013. okt. 1. 07:06
A novembert én se szeretem. De legalább már közeledik a karácsony akkor. Amit tényleg utálok, az a január, meg a február. Kivéve, ha szép hó van.
37. júliusi (válaszként erre: 23. - Syria)
2013. okt. 1. 06:48
Na igen.de akkor benne van a pakliban, hogy egy óra múlva(vagy másnap) már kisüthet a nap,és újra ragyogó idő,és meleg lesz:))
2013. okt. 1. 06:46

Igen, az ősz gyönyörű a maga sokszínűségével.

De én személy szerint a novembert nem szeretem.Akkor van halottak napja, már lehullottak a levelek,és semmi szín, hideg, szürkeség...Br...

Ha lenne valami ünnep ekkor a családban,amit lehetne ünnepelni,pl. szülinap, névnap, akkor várnám:)

35. grizus
2013. okt. 1. 06:18
Imádom az őszírózsát! És szeretek Halottak napja körül kimenni a temetőbe, este ott az a rengeteg mécses, csodaszép látvány.
34. grizus (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2013. okt. 1. 06:18
A növények feláldozzák magukat értünk, és ebbe belefér, hogy a virágok is ezt teszik, hogy mi a lakásunkat díszíthessük velük. A virág az ember legszebb gondolata.
33. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 27. - Selena78)
2013. szept. 30. 20:51
Nem vagy egyedül. A kertemben sem vágom le sose a virágokat, csak ha megcsúnyultak.
32. syria (válaszként erre: 30. - Selena78)
2013. szept. 29. 21:11

Na igen, nekem is gond, hogy a csodálatos, 30 éve pátyolgatott 3 hibiszkuszbokrot be kéne már hozni. Lassan ott tartok, hogy ha bejönnek, én már be se férek a nappaliba.

Ez van, ezt kell szeretni. Vagy lehet elköltözni oda, ahol örökké nyár van. Viszont ott meg tuti, van más probléma, amiről a természet mindig gondoskodik.

31. selena78 (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2013. szept. 28. 13:54
Na ugye?:)
30. selena78 (válaszként erre: 28. - Syria)
2013. szept. 28. 13:52

Szépen mondod.:)


Nekem azért roppant rossz érzés, amikor a lehullott leveleket gereblyéznem kell a gyepről. És nem a munka miatt.:)


Most hogy mondod, a cserepes virágnak sem örülök októbertől márciusig. De annak nem érzelmi, hanem objektív okai vannak. Nem igazán van hova tennem őket a lakásban. Így is a barátaim segítségét kell kérnem, hogy kiteleltessem az összes növényemet, amelyeket be kell hozni télire. Már most hozogatom be őket éjszakára, ma hajnalban is 1 fok volt.


Sehogy sem szeretem ezt az időszakot, na.

29. andi6020 (válaszként erre: 27. - Selena78)
2013. szept. 28. 13:37
Virágot levágni gyilkosság. :)
28. syria (válaszként erre: 22. - Selena78)
2013. szept. 28. 13:31

Dehogy haldokolnak! Egyszerűen megpihennek a fák, levetik a nyári ruhájukat, téli álmot alszanak, hogy tavasszal virágba borulva megújulhassanak. :)


S nem mondanám, hogy nehéz eset vagy, mert nem szereted a vágott virágokat. Van, aki meg a cserepeset vágná annak a fejéhez, akitől kapja. :D

27. selena78 (válaszként erre: 26. - Grizus)
2013. szept. 28. 13:19
Sajnos, nem tudom. Én a vágott virágot sem szeretem. Én vagyok az a nő, aki nem örül, ha virágcsokrot kap ajándékba. Tudom, tudom, nehéz eset vagyok.:)
26. grizus (válaszként erre: 22. - Selena78)
2013. szept. 28. 05:00
Nem érdekel, hogy haldokolnak, ha egyszer szépek. Próbáld meglátni ezt a fajta szépséget.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook