Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar suliba menni a gyerekem! fórum

Nem akar suliba menni a gyerekem! (beszélgetős fórum)


2013. okt. 1. 09:12
Biztos ,hogy valami lelki oka van, valami megviselte, vagy valaki bánthatta. Vannak barátai? Az osztályfőnöknek tudnia kell róla,ha bántják,mert ő állandóan az osztállyal van. Sokat kell vele beszélgetni hátha elmondja mi bántja.Nekünk is volt ilyen problémánk csak más jellegű. Próbáljátok meg valamivel jutalmazni, amit a suliban csinált azért. Mi például régen kinder tojással jutalmaztuk minden nap,ha valami jót cselekedett, hátha megszereti. Vagy zsebpénzzel. Minden pirospontért kapott nálunk 50 ft-ot, csillagért 60-at, feketéért ő adott vissza 50-et. Ez is jó kedvcsinálónak.
21. Kriszti.74 (válaszként erre: 17. - Piszkepapir)
2013. szept. 26. 06:24
OKé így már értem!
20. Kriszti.74 (válaszként erre: 13. - 036ae37026)
2013. szept. 26. 06:23
Sajnos nem egy udvarban vannak.Bár látják egymást,de át nem mehetnek.A tavalyi évben is volt egy ilyen periódus amikor nem akart menni,eltartott jópár hétig aztán mint amit elfújtak...Még a tanítónéni is csodálkozott.Emiatt nem aggódtam az évkezdéskor mert év végén már szívesen ment.Aztán jött a hidegzuhany...
19. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2013. szept. 25. 16:10

Van egy ismerősöm,az ő lánya ugyanilyen volt.Kineziologushoz jártak,kopogtatásos technikát kellett elsajátitani.

Megoldódott,de nem szeret ma sem iskolába járni,8. osztályos,és nem jó tanuló.

18. honeywald (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2013. szept. 25. 11:55

barátom kicsi korában kineziológushoz ment, illetve édesanyja vitte el oda. elmúlt a dadogása is, minden lelki eredetű problémája...hasonlók mint ezek.

persze h sír érted a gyerek, te vagy neki a támasz, a megnyugvás.

17. piszkepapir (válaszként erre: 10. - Kriszti.74)
2013. szept. 25. 11:54
Az első két mondat nem neked szólt, hanem annak, aki azt javasolta, hogy keverj le neki két pofont, de amint látszik, az illető törölte a hsz.-t, amire reagáltam.
16. piszkepapir (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2013. szept. 25. 11:52
Valaki azt írta, hogy két büdös nagy pofonnal oldaná meg a helyzetet, ahhoz gratuláltam, de az észlény azóta törölte a hozzászólását, ezért nem látszik.
15. fdóri (válaszként erre: 14. - 036ae37026)
2013. szept. 25. 10:56

Sajnos nem szeret "főzni". A nagy szívesen segít, vele nincs így gond. A kicsi azt igényli hogy mellé üljek, nézzem ahogy játszik... Nehezebb...

Tegnap volt még otthonra is lecke, de elvileg bent megírják, ezért hagyom ott 4-ig...

14. 036ae37026 (válaszként erre: 11. - Fdóri)
2013. szept. 25. 10:45
ha a suliban megírja a leckéjét, akkor otthonra már nem marad tanulnivaló ugye? mert akkor segíthetne neked a főzésben, csak alap dolgokat, hogy vigyen oda valamit, tegye ide vagy oda, szóval kés meg éles dolgok nélkül. addig is együtt lehettek, beszélgethettek, így megnyugodna egy kicsit szerintem.
2013. szept. 25. 10:42
valahogy rá kell venni a gyerkőcödet, hogy mondja el, mi bántja. ülj le vele, nyugodt körülmények között, vezesd fel az egész beszélgetést, hogy benned megbízhat, bármi van, elmondhatja, mert nem adod tovább. hátha megnyílik... másodikasként én imádtam suliba menni, ott még a követelmények se óriásiak.. de írtad, hogy "péntek óta". tehát pénteken vagy csütörtökön történt valami, ami megváltoztatta a hozzáállását a sulihoz. de ezt csakis ő tudja megmondani.. esetleg a tesót nem lehetre "ráállítani", megnézni, hogy esetleg bántja-e valaki nagyobb, vagy az osztálytársak..
12. fdóri
2013. szept. 25. 10:39
Egy jó időben adott pofon, jobb nevelés, mint sok minden más. Bár ahogy már te is rájöttél ez nem biztos hogy az a pillanat, nekem is volt már ilyen(a nagynál)...
11. fdóri
2013. szept. 25. 10:37

Sziasztok!


Nekem az elsős kisfiam nem akart iskolába menni:(

Pedig okos, mindent tud... Azt mondta alig van velünk:( Az iskolában egész nap ülni kell, ha meg kimennek az udvarra, rögtön vissza is kell menni.

Sajnos fél 3-ig vannak óráik, aztán leckeírás, 4-kor megyek érte. Sajnálom, olyan picike és elhiszem, hogy fáradt és hiányzunk neki.


Mit csináljak, hogy jobb legye, könnyebb legyen neki? Délután mikor hazaérünk persze főznöm kell stb... Tehát nem tudok estig csak vele lenni...

2013. szept. 25. 07:07
Ezt én is szeretném tudni...Mihez gratulálsz?A füleshez?Én se vagyok rá büszke elhiheted,de elszakadt a cérna...Kifogytam az észérvekből,és már nagyon tehetetlennek érzem magam...
9. tavasz007 (válaszként erre: 5. - Piszkepapir)
2013. szept. 24. 22:39

telleg mi hez gratulalsz?


meg egyes leulhet?

8. andi6020 (válaszként erre: 5. - Piszkepapir)
2013. szept. 24. 21:01

"Leülhetsz, egyes! Csak gratulálni tudok"


???

2013. szept. 24. 20:51
Jézusom!
2013. szept. 24. 19:34
Gratulálok.....
2013. szept. 24. 18:57

Leülhetsz, egyes! Csak gratulálni tudok...


Bizonyára oka van, én is azt mondom, hogy járj utána. Nálunk egy időben az unokahúgom csinált hasonlót, már éjszaka hányt, annyira ideges volt, hogy másnap suliba kell menni, utólag kiderült, hogy az egyik fiú az osztályból nagyon durván piszkálta. Beszólogatott neki meg a barátainak, megpofozta, lökdöste, haját húzta stb., szabályosan zaklatta. Végül a szülők + tanítók közbenjárása kellett ahhoz, hogy megoldódjon a dolog, meg hogy a tesóm nagyon rámenős, ha a gyerekeiről van szó.

4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2013. szept. 24. 18:51
Vedd ki a napköziből, hadd nyugodjon meg egy kicsit.
3. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2013. szept. 24. 18:37

Utána kellene járnod a dolognak. Lehet, hogy nagyobb gyerekek vannak a háttérben, vagy osztálytársak akik nem hagyják békén. Az is lehet, hogy a padtársával van baja. Vannak érzékenyebb gyerekek, akinek egy-egy beszólás is félelemkeltő. Az én fiam már attól is összerezzent, ha valakire a tanító néni érélyesen rászólt.

Javaslom esetleg, ha meg tudod oldani a napközbeni megkukucskálást, vagy amikor jönnek hazafelé, úgy hogy ne lásson téged. Megfigyelni, mi történik. A másik javaslatom a hétvégi közös családi programok megszervezése, hogy egy kicsit el tudja felejteni a sulit. Az az érzésem, hogy túl nagy hangsúlyt kapott az évkezdés és számára nem az ő elképzelései szerint alakultak a dolgok. Ki kell beszéltetni belőle. Ha nem megy, csak gyűlik a szorongás és rosszabb lesz. Türelem!:)

2013. szept. 24. 18:36
Tudom nem szép,de már azt is próbáltam.A reakció: Verj agyon!.....
2013. szept. 24. 18:21

Sziasztok!2. osztályos a gyerekem,péntek óta nem akar suliba menni,reggel kiveri a hisztit,képes hányni is...Múlt héten kiszaladt utánam az udvarra,a tanító néni úgy húzta be a terembe.Sír,nagyon nehezen tudunk elválni.Állítólag első héten néhány másik osztályos gyerek nem akarta hogy velük játszon,és azt mondták neki,hogy ha még egyszer odamegy,megverik.Máskor azt mondja én hiányzom neki,vagy azt hogy fél,de nem mondja meg mitől.A tanító nénikkel semmi baj,kedvesek,de hát nem csak az én gyerekem jár abba az osztályba és nincs mindig ő a központban.Elsőben is volt ilyen időszaka,de elmúlt,év végére már szívesen ment,nem volt napközis.Idéntől a törvényi szabályozás miatt és azért is mert én is szerettem volna,napközis lett.Ezt megbeszéltük,bele is egyezett,főleg hogy a tesója is ottmarad.De már nagyon tanácstalanok vagyunk,mit kellene tennünk.Pszichológushoz küld a tanítónéni,de nem tudom mikorra lesz időpont.Addig mit tegyek hogy hajlandó legyen elmenni a suliba?

Aki hasonló helyzetben volt,vagy szakember kérem adjon nekem tanácsot!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook