Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet eladni bélyeggyűjteményt? fórum

Hol lehet eladni bélyeggyűjteményt? (tudásbázis kérdés)


22. Fisica (válaszként erre: 21. - Lona55)
2013. okt. 22. 19:19
Tudom, hogyan mennek ezek :) Nem nekem kell segítség :) De azért a tényleg komolyabb darabokért 3500-nál jóval többet is adnak :)
21. Lona55 (válaszként erre: 20. - Fisica)
2013. okt. 22. 15:38

Sziasztok!

Ha eladásban gondolkodtok, akkor a Vaterát tudom javasolni, mert ott a gyűjtők egymásra licitálnak, ha értékesebb darabot látnak. A gyűjteményeket is elég jól el lehet adni az albumokat külön is 500-1500Ft közötti áron, de a komoly darabért akár 3-3500Ft-ot is láttam már. Ha időtök engedi ott is nézzetek szét tájékozódási jelleggel. Akár sorokra és így árukra is rá lehet keresni.

Üdv.

20. Fisica (válaszként erre: 17. - Gevi1931)
2013. szept. 25. 17:17
Eygébként az 1972-es Olimpiai sorozat kb 100Ft-ot ér (katalógus ár 300,-), pecsételten meg kb. 50Ft-ot (katalógus ár 150,-), nem nagy érték.
19. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 14. - Annie1130)
2013. szept. 25. 14:56

Kedves Annie1130

Köszönöm a részvétnyilvánítást! Eleinte nagyon nehéz volt, sokat sírtam, és néha most is. Mivel jól el tudom magam foglalni (mászkálok ide-oda, olvasok, netezek, ügyeket intézek) - így könnyebb. Persze,hogy tegezhetsz, itt mindenki tegeződik, azt észrevettem.

Annak örülök legjobban, hogy kb. 2 éve meg tudtam tanulni a képszerkesztést - és így a saját képeimet teszem ki. Persze - valaki megtanította nekem - levélben megírt mindent. Ezzel nagyon sok örömöm van!

18. Fisica (válaszként erre: 17. - Gevi1931)
2013. szept. 25. 12:10
aukciós oldalakon pl :)
2013. szept. 25. 09:49
Nekem is van 1972-évi Olimpiai sorozataim sőt blokkjaim szeretném értkesiteni. De hogy?
2013. szept. 24. 21:40

Édesanyám nagy bélyeggyűjtő volt, ( óvódás korától

a 30-as évektől, 2011-ig ,halálig gyűjtötte a bélyeget.) Ő csak a magyar bélyeget gyűjtött.

Minden évben megvetette velem a postán az Un Bélyegkatalógust, ami a kiadás éve szerint felsorolja a bélyegek eredeti árát és aktuális árát. Azt hiszem 2010-es az utolsó katalógus, amit megvett.

A google-ból letöltöttem a "Bélyegkatalógus 2013"-at., ez hasonló tartalmú, és ahogy beleolvastam, tartalmaza az eredeti árat és a jelenlegi árat, tájékoztatónak gondolom megfelel. A postatiszta bélyeg értékesebb a használtnál.

Az elsőnapi bélyeget egyetlen alkalommal adják ki a bélyeg megjelenésének napján, ez a boritékkal együtt érték.


A bélyegkatalógusból a gyüjtemény névleges értéke megállapitható, a piac dönti el,hogy mennyit adnak érte. De most nem kellene gyorsan eladni, mert nagyon sokan kihasználják a válságot és nem adják meg a valós értékét.

15. 273206364e (válaszként erre: 1. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. szept. 24. 18:01
67-70-es évekből valót szerettünk volna értékesíteni, katalógusból nézte a "szakértő" az árakat,nevetséges összeget kínált három albumért,így nem adtuk el.
14. Annie1130 (válaszként erre: 13. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. szept. 24. 17:39

Őszinte részvétem, és ha megengeded, egyidejűleg megemelném a kalapomat is, hogy ennyi idősen itt vagy a neten, és frissen tartod a szellemedet. Anyukám 67 éves, ő is használja anetet és nagyon büszke vagyok rá! (Elnézést a tegezésért, de itt ebben a kis közösségben a kor nem derül ki, remélem, így utólag is, hogy nem bánod...)


A bélyegekre visszatérve, igen, valószínűleg jobban jársz, ha az ifjabbakra bízod az utánajárást, mert ha pontos információk birtokában szeretnél lenni, akkor kell futni vele néhány kört...Sok sikert hozzá és minden jót!

2013. szept. 24. 15:35

Köszönöm a válaszokat.

Most látom, hogy vannak ú.n. elsőnapi borítékok, melyeken 2-3 bélyeg van lepecsételve. Gőzöm sincs, ezek mit érnek..

Az az igazság, hogy én 70 éves vagyok, kb. 5 év óta netezek. A férjem meghalt 3 hónapja, előtte nagyon sokáig volt súlyos betegsége - ezzel nem foglalkozott. Van 2 fiam, nekik adom, mivel amit leírtok, nekem nagyon bonyolult. A Facebookból kiléptem, csak itt vagyok, meg még 2 helyen.

12. Fisica (válaszként erre: 11. - Fisica)
2013. szept. 24. 14:47
a "sokat ér" dolgot értsd: katalógus ár.
11. Fisica
2013. szept. 24. 14:38

Az én párom bélyeggyűjtő, sokat hallottam ezekről, persze én nem értek hozzá. De pár dolgot tudok:

Attól mert régi egy bélyeg, még nem biztos, hogy értékes. Függ attól, hogy milyen az állapota, mennyi készült belőle..van ami postatisztán ér többet, de van ami pecsételten..a színe se mindegy, 1db vagy sor..

Facebookon is vannak bélyeggyűjtő csoportok, ha oda felteszel képeket, szivesen segítenek, és még csak pénzbe se kerül.

És azt se árt tudni, hogy hiába ér sokat, annyit nem fognak adni érte, mert a piaci ár jóval kisebb, csupán kb. 30-40% körüli.


ezek ragadtak rám az évek alatt:)

10. Annie1130 (válaszként erre: 9. - Cstamara)
2013. szept. 24. 11:40
Igazad van. Viszont pont azt mondom, hogy hozzáértés hiányában nem tud körültekintő lenni az ember, és megfelelő döntést hozni az eladásnál. Szakértőhöz kell vinni, aki független véleményt mond róla. Ez nyilván pénzbe kerül, és könnyen meglehet, hogy nem sokat ér a kollekció azon kívül, hogy szép. Viszont az is előfordulhat, hogy egy átlagos kollekcióban van egy-két értékesebb darab...
2013. szept. 24. 11:36

Szia

Én nem vagyok gyüjtő de az ismeretségikörömben van aki az és tőle tudom,hogy pl. a bélyegzett bélyeg értékesebb mint a posta tiszta, ha magyar a gyüjteményed akkor ne add el mert nincs ára tedd el a gyerekeidnek. A váci utcába /a csarnokhoz közeli oldalon/ is van árusító és az talán szakszerű informácíót tud adni. Légy körültekintő az eladásnál!

8. Annie1130 (válaszként erre: 5. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. szept. 23. 17:53
Pedig ott nagyobb az esély arra, hogy átvernek...A neten árusítástól miért félsz? Előre utalás után küldöd a portékát. Így működik.
7. shanta1 (válaszként erre: 5. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. szept. 23. 17:42
Ird be a keresődbe,kidob sok bélyegszakértőt,település szerint is.
2013. szept. 23. 17:24
Az ecserin. :D
2013. szept. 23. 17:09

Köszi, de honnan lehet szerezni bélyegszakértőt?

Ezeket a bélyegeket a férjem vette, jó régen, és pénzt adott ki érte. Szóval, nem olyanok, amiket borítékokról vettek le. Persze, azok is szépek, de ezek, amelyeket eladnék, gondolom, értékesebbek, mert sértetlenek. Azonkívül van sok bélyegberakó is, amibe be lehet rakni őket.

Tehát: megpróbálom az antikváriumot.

Én a neten nem merek semmit sem eladni.

2013. szept. 23. 16:59
Az antikvárium a legegyszerűbb, viszont így soha nem fogod megtudni, hogy az, amit te pár ezer forintért eladtál, ért-e volna mondjuk egymilliót...
2013. szept. 23. 16:57
Én először megvizsgáltatnám egy bélyegszakértővel, hogy vannak-e benne értékesebb darabok. Ha igen, azokat külön, az interneten próbálnám meg értékesíteni. Pl. ebay. Sok gyűjtő használja.
2013. szept. 23. 16:57
filatelistáknak, vagy antikváriumnak, amelyik foglakozik vele.
2013. szept. 23. 16:50
Hol lehet eladni bélyeggyűjteményt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook