Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem bírom a vitatkozást fórum

Nem bírom a vitatkozást (beszélgetős fórum)


1 2
33. balageee (válaszként erre: 26. - Depike)
2013. okt. 7. 21:43
A jó kérdéseket kell feltenned magadnak. És persze meg is válaszolni:) A legjobb kérdés általában a miért. Gondolj bele és éld bele magad abba, hogy egy vita alkalmával nem hallgatsz, hanem visszaszólsz. Aztán figyeld az ellenérzéseidet ezzel kapcsolatban, és rájössz, hogy miért van ez, mi az ami gátol abban, hogy kiállj a saját igazadért valakivel szemben. Vagy egyszerűen csak mondd el a véleményed. Lehet, hogy .. sőt biztos, hogy csak a félelem tart vissza, de csak elkezdeni nehéz, ha egyszer elkezdted magad és az álláspontodat megvédeni akkor már azt csinálod amitől féltél, és rájössz, hogy nem volt okod rá. Szertefoszlik a félelem. Helyezd magad tudatosan olyan helyzetbe, amitől félsz. ebben az esetben ráadásul a szeretteidtől félsz bizonyos értelemben. Lehet, hogy meg kéne beszélned velük. Vagy egy békeidőszakban mutasd meg nekik ezt a fórumot. ha szeretnek akkor megértenek.
32. syria (válaszként erre: 26. - Depike)
2013. szept. 24. 20:32

Ideje tovább lépned. Ami volt gyerekkorodban elmúlt (nálad sajnos nem nyomtalanul), s minden nap visszajelzést kapsz, hogy minden okod meglegyen az önbizalomra.

Fogadd meg, amit a 31. 32. alatt írtak!

2013. szept. 23. 18:14

Szegény Depike! Az egész a gyermekkorodból ered, látjátok, ezért nem szabad kiabálni, ordítozni, a gyermek még 40 évesen is szenved miatta. A szereposztás már akkor beállt nálatok, az ikertestvéred lett az erősebb, ő nem riadt vissza, hanem azóta is uralkodik rajtad. Nem, nem és nem! Ne hagyd senkinek, akárki legyen is az!

Tudom, nem akarsz visszaszólni, mert félsz, hogy akkor vége a békességnek... pedig néha vissza kell, akkor is, ha felborul miden. Ha amiatt borul meg egy testvéri vagy akár párkapcsolat , hogy te is megszólalsz, akkor az már eleve agresszióra épült. Próbáld szép csendben megértetni a szeretteiddel, hogy neked is van véleményed, hallgassanak meg.

30. ittmost (válaszként erre: 19. - Depike)
2013. szept. 23. 18:05
Igen,bizony,nagyon könnyen lehet,hogy attól félsz,hogy nem fognak már szeretni,ha felbomlik a szokásos szereposztás,amelyben te hallgatsz,a többiek meg mondják a magukét.(engem ez nem aggasztott anno,mert úgy éreztem,nem sokat számítottam nekik..ha már így keresztülnéznek rajtam,és a fejem fölött üvöltöznek...))
29. magpie (válaszként erre: 26. - Depike)
2013. szept. 23. 17:17

Szerintem ha felismered és tisztában vagy a problémád okaival, az az első lépés! :)

Abból már el lehet kezdeni fejlődni. Rengetegen küzdenek ám ezzel a dologgal, nem vagy sajnos egyedül.

28. f6390e6b9b (válaszként erre: 6. - Depike)
2013. szept. 23. 16:50
Én is ilyen voltam,aztán egy nap felfújtam a pofám és elküldtem mindenkit oda ahová való!!Ez évekkel ezelőtt volt,már senki nem köt belém! :D
27. Depike
2013. szept. 23. 16:34
Köszönöm a jó tanácsokat, meg a kedves hozzászólásokat, most el kell mennem, nem azért nem írok, mert eltűntem :-)
26. Depike (válaszként erre: 25. - Magpie)
2013. szept. 23. 16:33
az a baj, hogy tudom, hogy ez a baj...pedig küzdök ellene, nap mint nap. Itt a munkahelyemen minden nap azt hallom, hogy milyen ügyes vagyok, jól kommunikálok, megoldom a legnehezebb problémákat is, remekül végzem a dolgom, okos vagyok...de mégis úgy érzem, hogy nem vagyok elég jó...rajta vagyok ám azon, hogy ezen változtassak, csak lassan megy... Igazából lehet ott lett elrontva, hogy a szüleim elvárták, hogy diplomám legyen, jó tanuló legyek, aztán mikor elsőre nem vettek fel a főiskolára, csalódást okoztam nekik, és onnantól kezdve valami hihetetlen küzdés lett az életem, mert folyamatosan bizonyítani akartam nekik, néha még most is....
25. magpie (válaszként erre: 19. - Depike)
2013. szept. 23. 16:29

Igen, pontosan ettől félsz.

valamint attól,hogy nem számítasz annyira, hogy mérvadó legyen a véleményed vagy a nemtetszésed, így inkább megalkuszol még akkor is, ha a másiknak nincs igaza. Nagyon komoly önbecsülés-javításra van szükséged,különben mindenki kihasználhat, és hagyni is fogod. A saját tudat alatti értéktelenségbe vetett hit nagyon veszélyes csapda.

24. ef7b486c67 (válaszként erre: 20. - Tincsike13)
2013. szept. 23. 16:15
:))
23. Depike (válaszként erre: 21. - Abbe)
2013. szept. 23. 16:06
gyorsan megnéztem, amit írtál...a táblázatból a passzív kiválóan illene rám :-(. Voltam pár éve egy kineziológusnál, ő is ezt mondta, hogy az önértékelésem a béka ...alatt 100 méterrel...akkor volt jó, amikor pszichológushoz jártam, ő sokat segített.
22. syria (válaszként erre: 14. - 8bff41629d)
2013. szept. 23. 16:05
Ezt észrevettem. :D
21. abbe
2013. szept. 23. 16:02
Keress rá ezekre: asszertivitás, asszertiv kommunikációs tréning.
20. Tincsike13 (válaszként erre: 17. - Ef7b486c67)
2013. szept. 23. 15:58
:D Enegm is idegesít, mikor kajabálok :P aztán a kutyát se érdekli. Össze veszek kb saját magammal, irónikus :D
19. Depike (válaszként erre: 16. - Ittmost)
2013. szept. 23. 15:54
az én szüleim is rengeteget veszekedtek, néha ordítottak is egymással, ugyanúgy sokat sírtam én is, meg a tesóm is....könyörögtem nekik sírva, hogy hagyják abba... Egyébként a szavaiddal élve a bennem lakó oroszlán ki tud jönni, az ügyfelekkel kiválóan elvitázom, a családommal van bajom....de nem értem az okát. Biztos nem fognak kevésbé szeretni, ha nekik is megmondom a véleményem, de lehet tudat alatt ettől félek?
18. Tincsike13 (válaszként erre: 12. - Depike)
2013. szept. 23. 15:53
Hűha! Egyszer kellene csak, hogy a sarkadra állj! Ne félj megvédeni magad vagy az igazad. De lehet h, a családod tagjai ezt már tudják, hogy ilyen vagy, szal ha nem is Rád mérgesek, akkor is hozzád mennek pattogni, mert tudják h, hagyod magad úgy is! Nekik ez egy jó kis düh levezető módszer vagy, csak a lelkedig taposnak ezzel. Ha nem is jut eszedbe más legalább annyit mondj nekik, h kussoljonak be, erre a sok sz@rságra nem vagy kíváncsi, vagy kérj tőlük bocsit h, nem vagy olyan tökéletes mint ők, m Te csak emberből vagy azt kész. vagy tényleg ott kellene hagnyi őket, ha nem is tudsz mit mondani, nem kötelességed akkor sem végig hallgatni, csak egyszerűen lelépsz, gondolom ehhez nem kell semmi csak pár láb vagy egy kerekes szék :) :D (Nah, jó nem akarok senkit megsérteni!!!!! )
17. ef7b486c67 (válaszként erre: 9. - Tincsike13)
2013. szept. 23. 15:50
Amúgy tök igazad van..Engem semmi sem hergel jobban mintha hallgatnak mikor cirkuszolok:))Na ,jóó vitázom:))
16. ittmost (válaszként erre: 13. - Depike)
2013. szept. 23. 15:50

Ha egyébként jól tudsz kommunikálni,akkor legalább csak a benned lakó oroszlánt kell kiengedni,a gondolataid kifejezésével nem lesz gond:)

Biztos,h nem véletlenül voltál pánikbeteg.

Én gyerekkoromban gyűlöltem a vitát veszekedést,amit apám-anyám csinált,mintha ott sem lennék,nagyon sokat sírtam.Nekem már kamaszként elszakadt a cérna,megvédtem magam ettől,és elkezdtem én is ordítani velük,hogy nem vagyok kíváncsi erre,és menjenek ki veszekedni(mondjuk akkor már megvolt a kistesóm,attól bátorodtam úgy fel,h őt is meg akartam védeni a hangos közegtől)

15. Depike (válaszként erre: 14. - 8bff41629d)
2013. szept. 23. 15:47
én is, de mégis jobb megoldás lenne, ha nem szinte némám tűrném a vitázást, hanem esetleg meg tudnám beszélni a másikkal a vita okát....
14. 8bff41629d (válaszként erre: 1. - Depike)
2013. szept. 23. 15:45
Nálam pont fordítva van a dolog...Ha valaki vitatkozni kezd velem, rögtön nagyon morcos leszek egyböl, és dühös...Ugyanis nagyon utálok vitatkozni...
13. Depike (válaszként erre: 11. - Ittmost)
2013. szept. 23. 15:44
azt hiszem nem véletlenül voltam pánikbeteg...de abban igazad lehet, hogy az önbecsülésemre ráférne egy tréning...amúgy jól tudok (állítólag) kommunikálni, mindenki szerint jól bánok az emberekkel, de ez nem megy....
12. Depike (válaszként erre: 9. - Tincsike13)
2013. szept. 23. 15:42
ezt majd megpróbálom én is...nálunk ha a párom letol, utána még én loholok hogy a kedvében járjak, pedig van, hogy nincs igaza...
11. ittmost (válaszként erre: 6. - Depike)
2013. szept. 23. 15:41
40 éves vagy,és még nem megy..hú.erre nem sok jót tudok mondani,hacsak nem elmész vmilyen kommunikációs tréningre,előtte meg pszichológushoz,aki előássa belőled az önbecsülést..:S
10. Depike (válaszként erre: 8. - Krisz42)
2013. szept. 23. 15:41
ez aranyos volt :-), lassú reakcióidő :-). Igazából nem is tudom miért félek a vitatkozástól, mert ez a helyes, hogy félek...sose bántottak kicsinek sem, de egész életemben így volt, hogy hagytam, hogy mindenki megmondja nekem a magáét, én meg szépen csendben hallgattam, és a végén elhittem, hogy tényleg hibás vagyok....
2013. szept. 23. 15:40
Ahogy Nekem, a kedves nagymamám mondaná, a hallgatással az ördögöt is le lehet győzni :D Kicsit bután hangzik, de ha pl. itt családon belül a férjem elkezd pampogni ott hagyom a francba, vagy nevetek rajta egy jót, inkább meg se hallom mit akar mondani, vagy nem adok rá időt h, végig mondja amit akar :D Eléggé fel tudja hozni, ha az arcába vigyorgok, mikor már a pflafonon lóg :D Nekem is utólag jönnek az okos gondolatok, de akkor meg már béke van, és jobb arra gondolni, h mennyire szeretem, mint h, már csak azért is bele kötök :D Bár néha jó egyet üvöltözni :P uncsi lenne a nagy harmónia!
8. Krisz42 (válaszként erre: 3. - Depike)
2013. szept. 23. 15:38
Mond meg neki,h ha vmiért balhézik,akkor utána várjon 5percet,utána jössz te,mert sajnos lassû a reakcióidőd:),viszont így megfontoltabb leszel:)
7. Depike (válaszként erre: 5. - Ef7b486c67)
2013. szept. 23. 15:37
:-), lehet néha azt kellene :-)
6. Depike (válaszként erre: 4. - Ittmost)
2013. szept. 23. 15:36
azt szeretném, hogy így 40 évesen ne félemlítsen meg egy veszekedés, hanem ki tudjak állni a saját igazamért. Fogalmam sincs hogy csináljam, pedig már annyiszor megfogadtam, hogy legközelebb máshogy csinálom, nem hagyom magam, visszaszólok, vagy legalábbis megpróbálom elmondani a saját véleményem....
5. ef7b486c67 (válaszként erre: 3. - Depike)
2013. szept. 23. 15:35
Van úgy az ember néha:)rúgd le,akkor nem kell érvelni,vitázni:))Csak poén volt:)
2013. szept. 23. 15:34
És mit szeretnél másképp csinálni?vagy mit szeretnél,h másképp legyen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook