Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcéma..szerintetek ettől elmúlna? fórum

Ekcéma..szerintetek ettől elmúlna? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 23. 13:21
Néha a vizsgálat hiába mutatja ki, hogy nem vagy lisztérzékeny, attól még lehetsz, úgyhogy érdemes lenne megpróbálnod elhagyni egy ideig a glutént ill. a tejtermékeket és meglátnád, hogy javul-e a helyzet... Úgy tudom, hogy a tejcukorérzékenység egyik tipikus tünete lehet az ekcéma... Szerintem érdemes lenne megpróbálnod, ha még nem tetted.
17. 72497ec515 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:20
Ez hülyeség!
16. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:20
Nekem is pontosan ilyen típusú ekcémám volt!25 éve küzdöttem vele!Kicsi, kis repedés az ujjperceknél, ami nehezen gyógyul, hiszen használjuk a kezünket és óhatatlanul is naponta többször vízbe kell nyúlni. Gyerekkorom óta brutális szterodidos kenőcsöket kaptam, fürdőkrémet, meg minden féle kutyulékot. Mondanom sem kell, semmit sem használt. Az egyetlen egy dolog, ami segített, az a finomítatlan shea vaj! Lehetőleg bio verzióban! a jomtom oldalán tudsz rendelni például. Tetőtöl talpig azt használom, még a hajamra is! Kitűnő ápoló, és minden nap kenegetve, 1 hét alatt helrehozza az ekcémádat!Valamint kizárólag natúrszappant használok, és a tengeri sós, himalájai sós fürdő is sokat segített. Boldog vagyok, hogy vége ennek a szörnyű negyed évszázadnak(!). Egyébként meggyőződésem, hogy egy alapos méregtelentéssel kell kezdeni. Ehhez a Neera kúrát ajánlom, nekem legalább is ez vált be.
15. grizus (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:19

Jézus Mária, eszedbe ne jusson!!! Hogy gondolhatsz ki ilyet?!

Én még évekkel ezelőtt is küzdöttem ezzel a problémával. Kamaszkoromtól voltam ekcémás itt-ott, volt a derekamon rossz övtől, a lábfejemen - még menni se tudtam -, még a mellemen is és főleg nekem is az ujjaimon, az összesen. Csak akkor enyhült, ha hideg vízbe dugtam. Nem akarlak elkeseríteni, de erre a problémára csak az idő nyújthat megoldást. A nevedből azt gondolom, hogy 84-ben születtél, tehát 29 éves vagy. Én 37 és utoljára talán egy-két éve viszketett az ujjam. Szerintem arról van szó, hogy kamaszkorban még nagyon érzékeny a szervezet és ha allergiás valamire, pl. a tejre, akkor az kijön rajta. Később pedig a test megszokja az allergén anyagot és már nem jön ki az ekcéma. Ettől a szervezet nem lesz egészségesebb, de a tünetek elmúlnak, vagy áttevődnek. Lehet, hogy az ekcéma jelzi, hogy valamit nem akar befogadni a szervezeted, és ez tulajdonképpen jó. Amikor ugyanis elmúlik, az azt is jelezheti, hogy már belül van baj, a belső szervek kezdenek betegek lenni. Persze lehet, hogy ez hülye logika. Nekem pl. a pattanásszerű gyulladások nem múlnak el, tehát a gyomrom, a bélrendszerem érintett. Egyébként olyat is mondtak, hogy lelki alapon van, Te is elgondolkodhatsz, hogy esetleg lehet-e erről szó. Egyébként pedig a kézműves termékeket forgalmazó készítőknek sok jó termékük van ekcémára is, legutóbb pl. nézegettem "Eszter vidéki termékei" vagy micsoda nevű készitő csalános-kecsketejes szapanját, ami ekcémára jó.

Remélem segítettem.

2013. szept. 23. 13:19
Figyeld meg,mitől jön elő erősebben az ekcémád. Nekem is van időnként a kezemen,rájöttem a hipó és némelyik tisztítószer a ludas a dologban. Kesztyűt húzok,ha takarítok. Egyébként nekem a Ftorocort szokta rendbe szedni.
2013. szept. 23. 13:19
utánanéztem, D és E vitaminok nagyobb dózisban (min 400NE és 400mg) valók ekcéma ellen
12. Zizisicc (válaszként erre: 8. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:18
Milyen alternatív mószereket próbáltál?
11. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 9. - Kszb)
2013. szept. 23. 13:18
vegyszer allergiát nem..azt hol lehet?
10. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:17

Holt tengeri iszapos krémeket ptóbál ki vagy iszap pakolát. Álítólag nagyon jó rá.

Napozás is segít.


Belenyúlnia forró vízbe? Hülyeség. Újra nő a böröd és úgyan olyan lesz. Semmi értelme.

9. kszb (válaszként erre: 8. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:17
vegyszer allergia, légúti allergia, táplálék allergia, lisztérzékenység kizárva???? Mindezeket megnézték????
2013. szept. 23. 13:15
Mindenen túl vagyok amiket írtok..bőrklinkia belsőleg kivizsgált A-Z-ig és az összes alternatív dolgot kipróbáltam már amiket írtok..és igen inkább nézegetnék égési sérülést minthogy a 3éves kislányomhoz már hozzá se tudok nyúlni és fáj pelenkázni a 2hónapos kisfiamat..ennél bármi jobb lehet..ha nem terjedne akkor leamputáltatnám ezt komolyan mondom
2013. szept. 23. 13:14

kenhet ra barmit az ember, tunetmentesiteni lehet, de elmulni nem fog, csak akkor ha megtalalod a lelki okait.

Tudom, nekem van :)

6. kszb (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:14
már bocs, de a forrázás helyett inkább vizsgáltasd ki magad allergiák , lisztérzékenység, és társai irányába.... Én is ekcémás vagyok, de ekkora butaság soha nem jutott eszembe.
2013. szept. 23. 13:13
Natúr szappant nem próbáltál még? Pl. Manna
2013. szept. 23. 13:12

ez nagy butaság lenne már bocs....inkább egy szép égési sérülést nézegetnél a kezeden örökre?

Tudtommal ez inkább belülről kell gyógyítani, nem külsőleg...

Próbáltál orvosi krémek helyett alternatív dolgokat is? Pl mannaszappant, homeopátiát, rengeteg vitamint?

3. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:12
Leégetnéd a bőrt kezedről....szerintem semmi más nem történne.
2013. szept. 23. 13:09
próbálj meg nem fogyasztani tejet, tejterméket egy ideig
2013. szept. 23. 13:08

Sziasztok!


Kérdésemen gondolom sokan megdöbbentek,de ez már nálam a végső elkeseredés.4éve ekcémás az újjam,reped és terjed mostmár 3újjamon van és nagyon fáj.Bőrklinika 4 bőrgyógyász kb 20féle krém és semmi nem segített.Utoljára a doki azt mondta nem tudja a bőrömet kicserélni ez van..

Szóval tegnap forraltam a vizet és az jutott eszembe,mi lenne ha belenyúlnék..szerintetek úgy már nem terjedne?Elvileg akkor elhalna ott a bőr nem?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook