Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az élet rugója fórum

Az élet rugója (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az élet rugója

2013. szept. 25. 05:10
Személyes véleményem szerint egyébként a talán legfontosabb a belső nyugalom. Hogy zavart, zaklatott helyzetben se veszítsd el a nyugalmadat. A hurrikán közepén is nyugalom van. Ez nagyon fontos, enélkül az ember szétborul, elveszti a fejét, nem tud jó döntéseket hozni, és ez nagyon káros, az egészségre is.
2013. szept. 25. 05:06
Igen, a szerelem, de abban az értelemben, hogy szerelmesnek lenni mindenbe, az életbe. A szerelem érzésével élni. Nem úgy, hogy konkrétan szerelmesnek lenni egy emberbe. Az úgyis elmúlik. Többen írták a szeretetet, ezzel nyilván a csendes, derűs szeretetre gondolnak. De állítólag Jézus nem erről beszélt, hanem egy szenvedélyes, mámorító érzésről! Kár, hogy ma már ritkán érezzük ezt. De én még azért emlékszem rá.
2013. szept. 24. 07:36
Csakis a szeretet az élet rugója....Anélkül értelmetlen minden...Ehhez semmi magyarázat nem szükséges...
5. ensiferum999 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 24. 06:55
Ezzel én is egyetértek,sok más fontosabb is van az életben,de legfontosabb a belső harmónia.
2013. szept. 23. 22:45

A szerelem csak egy szirma a virágnak. Ha rugóról beszélünk, csak egy karika benne.

Én azt hiszem a rugó inkább a szeretet.

2013. szept. 23. 18:12

Szerintem az élet rugója az ambíció.Ha nincs az embernek célja,akkor hiányérzete van,amit így vagy úgy kompenzál.

Persze a szerelem is lehet cél,de bármi más is.

2013. szept. 23. 16:14

"És mi lehet az élet rugója, ha nem a szerelem?"


Azért az élet ennél bonyolultabb, hogy csupán a szerelem legyen a mozgatórugó.

Ha igaz párra talál az ember akkor nem igazán lesz az egész élete szerelem, ha a szó szerinti rózsaszín, csillámos szerelemről beszélünk. A szerelem átmegy egy sokkal magasabb szintre, amikor a szerelemtől kitisztul az agy, az pedig az önzetlen szeretet, megbecsülés.

Ha valakinek csak a szerelem tud a mozgatórugó lenni, az számomra szegény ember, mert semmiben nem ért el sikert az élete folyamán,magyarul sivár az élete.

2013. szept. 23. 09:08
Szerintem, s nem mások szerint, mert nem is tudom, másoknak mi a véleménye, szóval szerintem az élet nagyon rövid. Főleg akkor tudatosul ez az emberben, amikor kezd idősödni.

Ugrás a teljes írásra: Az élet rugója

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook