Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvely fertőzése fórum

Hüvely fertőzése (beszélgetős fórum)


5. last
2013. szept. 25. 13:39
De nem gondolod hogy nem a legjobb hajszárítóval szárítani??
2013. szept. 23. 09:06

Aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok nekem.

Lara! Nem ülök le soha sehova. Ezt már anyukám kislánykoromban belém nevelte. Nyilvános vécén csak fölé guggolok pisilni, nagyvécézni egyáltalán nem megyek, hazaviszem, otthon naponta fertőtlenítek és papír bele a csészébe, pedig csak a család van otthon, a fiam és a párom, de ők fiú létükre állva pisilnek és hát az fröcsög ide-oda, ezt fertőtlenítem naponta, tehát még otthon is vigyázok. Strandra semmiképp, az egész nyarat úgy éltem végig, hogy sehol sem fürödtem, pedig 3 hetet voltunk nyaralni. Mindig tisztasági van benn, mert szülés óta némi folyás azért mindig van. A tisztaságit is cserélem, napi 3-4 minimum. A bugyikat magas fokon mosom. Esti zuhanyzásnál mert csak zuhany van, kádban ülés nincs, szóval jelenleg Lactacid mosakodóval mosom és törölni semmivel, hanem megtörölközöm mindenhol, kivéve ott és hajszárítóval szárítom meg. Eléggé nevetséges terpeszben állva szárítózni, de hát ez van. Szóval kizárva minden. A szextől is félek, mert fájdalmas, nem nedvesedem egyáltalán (ez azóta van amióta gyógyszert szedek) előtte nagyon nedves voltam. Szóval a szexnél fáj a behatolás is és az aktus után még fél napig fájdalom van, pisiléskor meg csíp. Gomba szokott lenni évente 2-3 alkalommal korábban de pár nap és elmúlik, veszek a patikában 3-as kúpot krémet és elmúlik, de ez most valami más, vasárnap volt egy hete és még tegnap este is láttam, hogy be van repedve kívül a bőr hosszában a szeméremtesten:( Amúgy a doki talált egy polipot a méhszájamon babnyi nagyságú, megyek vissza 4-én hozzá, hogy hogy alakulok és azt is megbeszéljük, ki kell-e venni vagy sem. MOst nagyon el vagyok keseredve, szeretnénk még egy gyereket a párommal egy testvért a fiamnak, de így hogyan? még szeretkezni sem merünk:(

2013. szept. 23. 08:36

Régebben is sokszor volt gyulladásom meg vegyes fertőzésem. Egyszerüen hajlamos vagyok rá, nem azt jelenti hogy cserélgetem a párom, vagy hogy nem figyelek oda a tisztálkodásra mindkettőnknél.Nagyon oda fogyelek az idegen wc-nél is, sőt arra is ha hozzánk jön valaki, abszolút lefertőtlenítem. Sajnos a munkámmal jár hogy fertőtlenítsek és ez sem valami jó.

Amióta viszont abba hagytam a fogamzásgátlót azüta szinte 2-3 havonta gyulladásban vagyok. Most is, épp ma megyek orvoshoz délután.

Azt tudom hogy van méhszájsebem egy kicsi amit szintén a fogamzásgátlónak köszönhetek. Kiváncsi leszek mit mond a doki mert nem tartom normálisnak hogy 2-3 havonta petefészek gyulladásom van.

2013. szept. 23. 04:26

Engem éveken át gyötört ugyanez a probléma. Alig, hogy elmúltak a tünetek, kezdödött újra az egész. A dokim figyelmeztetett rá, vagy én olvastam valahol (már nem emlékszem), hogy a medencében igencsak kikészülhetnek a hüvelyi fertözésekre hajlamos nök. Nos, erre volt alkalmam böven, hiszen 14 éves koromtól rendszeresen úsztam. Néhány éve abbahagytam, s a problémák azonnal megszüntek!... Az úszás baromian hiányzik, mert ez volt az általam egyik leginkább kedvelt sport. Valamit valamiért...

Ám, amint írtad, te nem jársz uszodába. Máshonnan is kaphattál (mint, ahogy sajnos kaptál is) fertözést. Meglehet, hogy a problémád okának közelében sem járok ezzel a tanáccsal, de mivel ártani nem árthatsz vele magadnak, melegen ajánlom: soha, ismétlem soha ne ülj nyilvános WC ülökéjére! Se úgy, hogy vécépapírral körberakod, se úgy, hogy fertötlenítetted (jobb helyeken van ilyen szer) - egyszerüen sehogy. Én fogok egy csomó papírt, többé-kevésbé összegyüröm, a WC-be dobom, azért, hogy ne csapódjon rám a víz és a csésze falán tanyázó "ezmegaz". Nemcsak vécéhasználat után, hanem elötte is kezet mosok alaposan, a kilincset pedig papírral fogom meg, sosem puszta kézzel.

Ezenkívül otthon egy külön törölközöt használok puncitörlésre, és nem a fürdötörölközöt.

Különben anno egy rakat Canestent (krémet és hüvelytablettát is elhasználtam), eredménytelenül. Hát persze, hiszen gombára jó az, ám a bakteriális fertözés gyógyításában mit sem ér. Arra jód alapanyagú hüvelykúpot kaptam; és a két gyógyszer kombinációja hatékonynak bizonyult.

Gyógyulást kívánok! Szia!

2013. szept. 22. 22:44
Egy héttel ezelőtt kezdődött egy nagyon csúnya hüvelyi fertőzésem. Voltam orvosnál.Az orvos azt állapította meg, hogy "vegyes fertőzés" Klion kúpot 10 darabosat és Bepanthen kenőcsöt írt fel. Az esti fürdésnél nézegettem magamat, mert belül már nem viszket, de kívül a szemérem ajkaknál mintha be lenne repedve a bőr és fájdalmas, viszket is meg ég is. Teljesen magam alatt vagyok. Sosem volt ilyenem és a partneremet sem cserélgetem, évek óta együtt vagyunk, uszodába nem járok, stb. Az orvos tanácsára abbahagytam a fogamzásgátló tablettát is, épp ahol tartottam, azt mondta a doki, mától ne szedjem. Persze meg fog jönni nemsokára érzem. Csak ezek a sebek zavarnak. Másnak volt ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook